הבג"ץ נזף במשרד התקשורת לגבי מתכונת השימועים (המפוברקים) של המשרד!

דף הבית >> עולם ה-ICT >> חדשות משרד התקשורת >> הבג"ץ נזף במשרד התקשורת לגבי מתכונת השימועים (המפוברקים) של המשרד!
הבג"ץ לא הזיז לאיש במשרד התקשורת, שממשיך בהרגלים הפסולים שלו. חשיפת טפח נוסף והרמת מסך מעל הכאוס הקיים בתחום הטלפוניה של המגזר החרדי ("הקומה הכשרה") ואיך ההחלטות מתקבלות בתחומים הללו, מחוץ לכל מסגרת, נורמה וחוק, בידיעת שר התקשורת, איוב קרא, שלא עושה מאומה (אולי כי הוא הולך עוד מעט הביתה).
מאת: אבי וייס, 9.3.19, 18:10השר איוב קרא

לפני כחודשיים חשפנו כאן כיצד הציבור החרדי בעצמו מתקומם כנגד הכאוס הקיים בתחום "הקומה הכשרה" (טלפוניה סלולרית וקווית לרבות מכשירים, במגזר החרדי), ופרסמנו זאת במאמר נוקב תחת הכותרת: "עצומה ענקית ומדהימה (מעל ל-52 אלף חרדים) לשר התקשורת איוב קרא".

האם השר איוב קרא (בתמונה משמאל) עשה משהו בנדון? מה פתאום! הוא כנראה מתעניין במה שהוא ייעשה לאחר שהוא יחזור להיות אזרח מן השורה, אחרי הבחירות הקרובות לכנסת, אלא אם יקרה נס.

את צמרת משרד התקשורת זה מעולם זה לא עניין. הצמרת הזו רגילה במשך שנים לעבוד בכאוס מוחלט (קוראים לזה גם בשם המוזר: "תיק 4000"). צרכי הציבור הם לא יותר ממטרד שיש להתעלם ממנו (בשונה מצרכי סלקום, למשל, שיש להיעתר לדרישותיה - במהירות האפשרית)

במאמר המוזכר לעיל (על 52 אלף החרדים בעלי מספרים ב"קומות הכשרות" בכל החברות, שחתמו על העצומה הזו לשר התקשורת, עד שהעצומה נחסמה ונסגרה), יש פרטים מדהימים והמאמר הזה מומלץ לקריאה (כהכנה למאמר הנוכחי), עם עוד כמה מאמרים, שפורסמו ב-Telecom News בחודשים האחרונים, שחושפים את הכאוס המדהים שהקיים בתחום הטלפוניה למגזר החרדי: כאן, כאן, כאן וכאן.

מאמרים אלה הם רקע והקדמה לחשיפות הטריות כאן.

הפעם נחזור לפרשה האחרונה שחשפנו (הפירוט נמצא כאן למטה בנספח, למי שפספס), אודות השימוע החדש בעניין "שירותי הפרימיום", שנוגעים בעיקר למגזר החרדי.

יש הטוענים, שהכל התחיל מפנייה של גולן טלקום למשרד התקשורת (הפנייה מצויה כאן, למתעניינים ונחשפת כאן לראשונה), אבל זה לא כל כך ברור, כי הכאוס פשוט יצא מכל פרופורציה ואי אפשר לדעת מהיכן זה התחיל ומי מניע את המערכות הללו, שפועלות מחוץ לכל חוק ונורמה של מדינת ישראל.

מה שכן ברור, שיש החלטת בג"ץ, שהוסתרה מהציבור (ההחלטה כאן, או להורדה מכאן), שבה הבג"ץ מביע את עמדתו בצורה, שאינה משתמעת לשתי פנים, איך נראים השימועים במשרד התקשורת ואני מביא כאן את הפסקה המרכזית והחשובה ביותר בדברי 3 שופטי בג"ץ:
בגץ 1

ביקשתי את תגובת משרד התקשורת לבג"ץ הזה ולא אפתיע את קוראינו, שתשובה - לא קיבלתי. ככל שאקבל, אעדכן בהתאם.

איש לא הפיק שום לקח מדברי הבג"ץ והמשרד ממשיך במסורת ד"ר רז דרורהשימועים המפוברקים וההזויים שלו. הנה השימוע האחרון (כאן), שיצא תחת ידו של "המומחה להטחת הראש לשל בזק בקיר" (בתמונה משמאל). שימוע מנותק מכל מציאות, חסר אחריות ומקומם.

זאת, מאדם, שמזמן ראוי היה להוציאו מהכיסא עליו הוא יושב ומפריע לכל שוק התקשורת. אפשר לקרוא על מעללי הסמנכ"ל לכלכלה של המשרד גם בגלובס - כאן.
בגלובס מדובר על "השתלטות עוינת", בהחלט ביטוי ציורי חריף, שממחיש את גודל החרפה והביזיון הציבורי - של המשך הימצאותו בתפקיד של אותו בעל תפקיד, שחתום על כמה וכמה שימועים מפוברקים והזויים, מאז שנכנס לתפקידו ועד עצם היום הזה.

מתי משרד התקשורת הישראלי יבין ששימוע זה לציבור, ובהגדרת הציבור אי אפשר לכלול את "ציבור בעלי ומנהלי חברות התקשורת"? הם לא הציבור, הם לא מייצגים את הציבור ואין שום חשיבות מיוחדת או בכלל למה שהם אומרים או כותבים בשימועים.

שימועים זה לציבור, לצד הביקוש ולא לצד ההיצע האינטרסנטי, שדואג קודם כל לדיבידנדים לבעלי החברה. לציבור בישראל יש המון מייצגים אוטנטיים, ובנוסף שוק התקשורת מלא חברות ועסקים כולל המון עסקים קטנים, שמתפרנסים מהתעשייה הזו. רק אותם צריך לשאול, מה דעתם לגבי שימוע (כל שימוע).

נתי כהן, המנכ"ל הנוכחי, כבר אבוד. הוא לא הבין ולא מבין ולא יבין זאת וייזכר לשמצה כמנכ"ל כושל, ספינולוג ממדרגה ראשונה וחסר יכולת ממשית בשום תחום, בדיוק כמו כל קודמיו מתחילת העשור, חבורה של כשלונות ניהוליים מחפירים ומהדהדים (שלא לומר גרוע מכך, ראה תיק 4000 וכיום זה "תיק 5000" שטרם נחקר), שהובילו את שוק התקשורת הישראלי מאסון לאסון, מספין לספין, עד כי הגענו לרמה של תשתיות של מדינה מוכת רעב באפריקה. 

בעניין השימוע שבו עסק הבג"ץ שהבאנו בתחילת הכתבה, שימוע בעניין "שירותי הפרימיום", אחד מקוראינו ביקש לפרסם את עמדתו בעניין השימוע הספציפי והחשוב הזה (חשוב במיוחד לעדה החרדית), שימוע בנושא "שירותי הפרימיום" עם תכנית לבצע רפורמה מקפת בנושא זה, והוא הסכים לחשיפת שמו אצלנו: שלמה גודמן.
העמדה המלאה שלו, שהוגשה על ידו למשרד התקשורת - מצויה כאן, ומומלצת לקריאה. 

בנוסף, אחד ממקורותינו חשף עבורנו כיצד מתקבלות ההחלטות במגזר החרדי בתחומים הללו (של "טלפוניה כשרה"), מערכת סמויה מן העין, שמפעילה מערכות טכנולוגיות השולטות במערכות הליבה של חברות הסלולר בישראל ושולטת ביבואני מכשירי הסלולר, מחוץ לכל חוק, רישיון או איזה נוהל מוכר רשמי ממשרד התקשורת.

מצ"ב 3 צילומים מתוך פרוטוקול של דיון פנימי המדבר בעד עצמו.
לחיצה על כל תמונה מגדילה אותה (סדר המסמך מלמעלה למטה):
מסמך 1

מסמך 2

מסמך 3


נספח
השימוע המסעיר את העולם החרדי
:
לקוח מכאן:
3. למה נדחה כבר 3 פעמים המועד למתן תגובות לשימוע בעניין "שירותי פרימיום"?
השימעו הזה פורסם - כאן, ב-7.1.19, ומועד מתן התגובות היה 27.1.19. אם תסתכלו באתר המשרד - כאן, תראו, שהמועד הזה נדחה כבר 3 פעמים. אין כל הסבר למה. 

אז הנה ההסבר המאוד פשוט: זה נכפה על משרד התקשורת ע"י הבג"ץ. רק שכחו לספר לכם על זה (שקיפות בעבודה הממשלה היא מילה מגונה במשרד התקשורת). אז הנה כאן הבג"ץ והנה כאן ההתייחסות לשימוע של אלה, שהובילו את הבג"ץ הזה כנגד משרד התקשורת. כאן יש את "ההודעה לתקשורת" אודות "ההתקפלות" של משרד התקשורת בבג"ץ, שהוגש כנגד המשרד. אלה מסמכים משפטיים מאוד מעניינים, למי שעוסק בנושא הזה.

אני מניח, שקוראינו לא יופתעו, שמשרד התקשורת לא השיב לפנייה שלנו למתן תגובה בעניין זה. שקיפות - אפס. ככל שהמשרד יחליט כן להגיב, נשמח לפרסם את תגובת המשרד. 

אחד מקוראינו שלח לנו את התגובה שלו לשימוע, ואנו מפרסמים זאת כאן במלואה (ללא שמו), כדי להסביר לקוראינו, שלא מבינים על מה המהומה בשימוע הזה, מה מתרחש בעולם "שירותי הפרימיום" במדינת ישראל. והנה הפנייה, שקיבלנו לפרסום, פנייה שלא זקוקה לכל הסבר נוסף ממני, כי היא ממש ברורה כשמש, ומדברת בעד עצמה בקול מאוד צלול, ואינה משקפתכמובן, את עמדת Telecom News בשום צורה:

***************************************************************************************************************
משרד התקשורת שלום וברכה,
 
הובא לידיעתי השימוע, שאתם מתכננים בתחום קווי המידע הקולי ואשר מפורסם באתר משרד התקשורת בכתובת: https://www.gov.il/he/departments/news/10012019

מטרתו המוצהרת של השימוע הוא צמצום שירותי השמעת מסרי שמע שונים אשר פעילים בעיקר בקרב הציבור החרדי. כי הדבר עולה כסף לחברות התקשורת.
 
הציבור החרדי, שברובו אינו עושה שימוש באינטרנט, רדיו וטלוויזיה, צורך את המידע והקשר הקהילתי והחברי שלו באמצעות העיתונות הראויה, הטובה והממסדית של אחד מ-4 העיתונים המגזריים בציבור (יתד נאמן, המודיע, המבשר והפלס). ולצערנו היום גם באמצעות "קווי הנעייס" וה"וצאפון" אשר פוגעים בחומות הציבור החרדי, כאשר הם נותנים תקשורת חופשית שאיננה מבוקרת ומפוקחת על ידי הממסד ומנהיגי הציבור החרדי. וכאשר לכל אחד יש אפשרות לקו טלפון שבו הוא יכול להביע את דעתו, זהו הדבר הראשון בסדיקת כוחו של הממסד, ובפריצת חומות הדת.
 
לאור כך שתקשורת חופשית היא פוגעת בשליטת הממסד בציבור החרדי, כל הכבוד לכם על זה שאתם סוגרים את ה"וצאפון" ו"קווי הנעייס".
 
כאשר סיפרו היום בכולל, שמשרד התקשורת רוצה שמי שרוצה "וצאפון" או "קווי נעייס" יצטרך לשלם על כך, ולכן ביקשו לשלוח למשרד התקשורת אימייל ולהגיד לכם שהציבור יפגע מזה. אני ראיתי צורך דווקא לשלוח מייל ולחזק את ידי משרד התקשורת.
 
אני רוצה להגיד למשרד התקשורת כל הכבוד, זה מצויין שאתם סוגרים את ה"וצאפון" ו"קווי הנעייס", כי ברור שאף אחד לא ישלם על זה, ואם זה יעלה כסף, אז יסגרו את ה"וצאפון" ו"הנייעס".
 
הציבור החרדי עומד על משמר הדת, וצריך תקשורת מבוקרת ומסוננת על ידי מנהיגי הציבור החרדי בלבד. מי שרוצה לקבל מידה יכול לקבל תקשורת נקיה עם העיתון של המגזר שלו (יתד נאמן, המודיע, המבשר והפלס). זו תקשורת ראויה, מבוקרת ומסוננת על ידי מנהיגי הציבור, שדואגים שחלילה לא יגיע לציבור דעות זרות.
 
לאחרונה יש פרצה נוראית בציבור, שכל משפחה וכל אחד יכול לפתוח קו ולומר את דעתו, הדבר פורץ את חומות הציבור החרדי ומאפשר לכל אחד לומר את דעתו. חופש הביטוי זהו דבר חילוני שאין לו מקום בציבור החרדי.
 
הציבור החרדי לא בנוי לכך שכל אחד יוכל להשמיע את דעתו ולפתוח קו, הציבור החרדי זקוק רק לתקשורת מסוננת ומפוקחת על ידי מנהיגי הקהילה דרך העיתונים הרשמיים.
 
"קווי הנעייס" הם בכלל אסון. הם מעיזים להביא ביקורת כנגד מנהיגי הציבור החרדי וכנגד גדולי ישראל ומנהיגי הדור. זהו ממש חילול השם, וכל הכבוד למשרד התקשורת שסוף סוף יסתום להם את הפה שלהם.
 
"קווי הנעייס" לא מבוקרים על ידי רבנים, לא מבוקרים על ידי מנהיגי הקהילה, וכל אחד שרוצה להביא קו חדשות שמשקף את עמדתו הפרטית, יכול לפתוח "קו נעייס". מגוון הדעות הוא אסון לציבור החרדי ומערער את הנהגת מנהיגי הקהילה. כל  הכבוד למשרד התקשורת שמתגייס לשמור על חומות הדת והמגזר החרדי, בכך שהוא סותם את הפה לכל התקשורת הלא ממסדית.
 
האיום של "קווי הנעייס" וה"וצאפון" שבהם כל אחד יכול להגיד את דעתו, הוא קריטי עבור הציבור החרדי, ויכול לאיים על המנדט הנוסף של יהדות התורה. ברוב חוצפתם חלק מקווי הנעייס מראיינים את ווידר - ראש מטה החרדים בליכוד, וגורר חרדים תמימיםלהצביע למפלגה החילונית הליכוד.

הדבר הוא כל כך נוראי שהיום התפרסם בערוץ 7 סקר ש-20% מהציבור החרדי לא מתכוון להצביע למפלגות חרדיות, וחצי מהם יצביעו לליכוד https://www.inn.co.il/News/News.aspx/394022 .
 
לאור כך, אני מצדיע למשרד התקשורת שמתגייס לשמור על הממסד החרדי, ומקדם שימוע שמטרתו לצמצם את התקשורת הלא מפוקחת בציבור החרדי. חופש הביטוי הוא אסון עבור הציבור החרדי, והוא הגורם לכך שחלק מהצבור החרדי לא מתכוון להצביע בבחירות בגלל חוסר אמון בנציגו (שביקורת עליהם אין בעיתונות הרשמית, אלא רק בתקשורת החופשית בקווי המידע הקולי), והכי גרוע אלו שמצביעים למפלגות חילוניות.

הליכוד היא "מפלגה חרדית" שאיננה מתאימה לציבור החרדי. ולכן כל הכבוד למשרד התקשורת שפועל לצנזר ולסגור את התקשורת שמאפשרת את הדעות האלו שיש דברים מלבד הממסד החרדי.
 
בנושא זה אציין לשבח את ועדת הרבנים לעניני תקשורת, אשר דואגים שתהיה לנו תקשורת מסודרת ונקיה, עבור הציבור החרדי. בעת הפריימריז בליכוד היו מספר מתמודדים מחוצפים אשר שלחו הודעות קוליות גם לכמה  אלפי מתפקדי ליכוד אשר יש להם טלפון כשר. זו בושה וחרפה שחרדים מתפקדים לליכוד, ולכן כל הכבוד לועדת הרבנים לעניני תקשורת שחסמה את הקווים של ההודעות הקוליות ששוגרו לדוגמה על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו ומשר התקשורת איוב קרא, הם החליטו שזה לגיטימי לשגר הודעות קוליות למתפקדי הליכוד מהציבור החרדי אשר מחזיקים טלפון כשר.

כאשר אדם לקח טלפון כשר, הוא בחר לתת את הסמכות לועדת הרבנים לעניני תקשורת, ואין זכות לראש הממשלה ושר התקשורת לשלוח לו הודעות קוליות בלי אישור ועדת הרבנים קודם. ולכן אני מחזק גם את ידיהם של ועדת הרבנים לעניני תקשורת שחסמו את הקווים שמהם ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר התקשורת איוב קרא שלחו הודעות למתפקדי הליכוד. גם אם אלפים מתוכם מחזיקים טלפון כשר.
 
הקולות של הציבור החרדי שייכים למפלגות החרדיות, ולא למפלגות חילוניות כמו הליכוד!
 
לסיכום - כל הכבוד למשרד התקשורת שדואג לצנזר את התקשורת הלא ממסדית והחופשית בציבור החרדי, אולי המהלך הזה ידאג אפילו לעוד איזה מנדט למפלגות החרדיות וישמור את הציבור החרדי מעט יותר תחת שליטת הממסד והעסקנים.
 
עלו והצליחו
*******************************************************************************************************************
חרדי עם סמארטפון FREE 
 
Bookmark and Share