Telecom News - הטירוף של הקישור בין 5G לנגיף הקורונה שיגע את צמרת משרד התקשורת

הטירוף של הקישור בין 5G לנגיף הקורונה שיגע את צמרת משרד התקשורת

דף הבית >> חדשות הסלולר והמובייל >> הטירוף של הקישור בין 5G לנגיף הקורונה שיגע את צמרת משרד התקשורת
צמרת משרד התקשורת הוזהרה על ידי רפי הוידה (לשעבר מ"מ המדען הראשי במשרד התקשורת) ועל ידי, שפרסום השימוע על פתיחת תחום "הגלים המילימטריים" ללא נספח בריאותי בתחום הקרינה, הוא טעות ומתכונת להיסטריה המונית, וזה בדיוק מה שקרה, כאשר חלק מהציבור קישר בגלל חוסר הבנה וידע וחוסר הסבר בשימוע, בין גלים מילימטריים לבין אנטנות 5G שכלל לא קיימות כעת, ואפילו קישר זאת לסיבת התפרצות נגיף הקורונה. ככה זה שעובדים בכאוס.
כעת, המשרד "גילה", שיש רשויות מקומיות בישראל, ומנסה "לכבות את הלהבות", בשריפה, שצמרת המשרד יצרה במו ידיה.

משרד ממשלתי שלם פשוט הוכחד ע"י השר והמנכ"ל. 
מומלץ להעביר מיידית את שר התקשורת ומנכ"ל משרד התקשורת על ה-Payroll (רשימת מקבלי השכר) של חברת סלקום, ובכך לשחרר את עלות החזקתם, ללא כל תועלת לציבור, על חשבון משלמי המיסים, ולהעביר את הכסף הנחסך לרכישת ציוד מציל חיים למשרד הבריאות.
עדכון חשוב בסוף הכתבה.
מאת: אבי וייס, 2.4.20, 08:20נתי כהן

מנכ"ל משרד התקשורת נתי כהן, (בתמונה משמאל), גילה אמש, שיש דבר כזה "נציגי ציבור מוסמכים" (מי הם? ראה רשימה מלאה כאן בנספח א' בכתבה), ושלח מכתב דחוף לכל ראשי העיריות והמועצות בישראל (המכתב המלא מצוי כאן, למתעניינים, מכתב, שלא פורסם באתר משרד התקשורת עד רגע זה), בו הוא מזים את הסערה, שפקדה את הרשתות החברתיות, הרשויות המקומיות וכלי התקשורת, בתחום הקרינה הסלולרית.

הסערה הזו התלקחה, בין היתר, בטענה ההזויה, שקשרה את נגיף הקורונה ב-5G וחיברה זאת לשימוע (כאן) לנושא הגלים המילימטריים, שימוע, שהגיבו לו תוך 2 יממות לא פחות מ-7,615 תגובות היסטריות לחלוטין (ולא נכונות, כי "גלים מילימטריים" זה לא 5G).

כל מה שקרה ביממות האחרונות מוביל לכך, שהתכנית של הגלים המילימטריים כנראה נקברה. זאת, משום שקשה לראות כעת את חברי הכנסת שמאשרים זאת.

ככה זה, כשחבורת שלומיאלים ורשלנים (שהוגשו נגדם כמה תלונות ליועמ"ש ולמחלקת המשמעת של נציבות שירות המדינה), מנהלת את משרד התקשורת. לא היה בהיסטוריה של משרד התקשורת ומשרדי הממשלה בכלל, מקרה בו משרד שלם הוכחד וחדל לבצע את משימותיו, רק כדי לשרת את האינטרסים הכלכליים של חברת סלולר אחת, כדי שלא תתמוטט כלכלית.  

בנוסף, במהירות הבזק, העלו לאתר משרד התקשורת פורטל שלם עם הרבה מסמכים (כאן), בנושא דור 5 והקרינה הסלולרית.

כל זה לא היה קורה, אם המשרד היה מקשיב לרפי הוידה, (בתמונה משמאל), ורפי הוידהבמקביל וקצת אחריו - גם לי (תגובתי לשימוע מצויה כאן למטה בנספח א'), שהגיב בצורה מאוד חד-משמעית לכל צמרת משרד התקשורת, מייד עם עליית השימוע הזה לאוויר.

מדובר בשימוע, שעלה לפתע, ללא כל הודעה מוקדמת, ללא כל עבודה בשקיפות בתחום הזה, ללא כל התייעצות עם נציגי הציבור המוסמכים, ללא כל עבודת מטה נכונה, ללא כל היגיון, ובניגוד לחוקי המדינה העוסקים בתחום הקרינה.

רפי הוידה (ואני אחריו) כתב במפורש, שלא יעלה על הדעת להעלות שימוע על "גלים מילימטריים" בלי להתייחס בצורה ברורה לנושא הקרינה ויש לתקן זאת מיידית.

אחרי שלא קיבל תשובות, רפי הוידה לא שתק ופנה לעוד גורמים, כולל למנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, דני רוזן, שניסה להרגיע, אבל זה כבר לא עזר, כי זה היה מאוחר מדי. ההיסטריה פרצה במלא עוזה.

רפי הוידה: "משרד התקשורת היה יכול להביא ציטוט מחוק הקרינה בהקשר לשימוש בגלים המילימטריים בישראל, להביא מסמך של מי שממונה על התחום הזה במשרד להגנת הסביבה ו\או במשרד הבריאות, והעיקר: היו יכולים לצרף או לצטט את התקנות העדכניות והטריות לבטיחות בקרינה המצויות כאן וכאן.  

ראוי כי משרד התקשורת, בתאום עם משרד הבריאות ואיכות הסביבה, יפרסם בהקדם לציבור מסמך לבטיחות קרינה בכל תחומי התדרים במטרה להרגיע את הציבור הרחב".

לא הקשיבו לו (זה לא משהו חדש) וגם לא לי. כעת, ראשי המשרד מנסים "למזער נזקים". אולם, זה מאוחר מדי. הם חיסלו את הנושא לטווח הזמן הנראה לעין, בהתנהלות המופקרת שלהם וחסרת כל אחריות ציבורית.

במו ידיהם, הם יצרו את "השריפה הציבורית" המיותרת  הזו. 

ככה (שוב) צמרת משרד התקשורת התגלתה בקלונה, דווקא באמצע מצב חירום, שלא היה מעולם.

כל הקילקולים של עבודת מטה שגויה, התגלו בפרשה המטומטמת הזו, פרשה בה הציבור ההיסטרי, קשר בטעות, בין קורונה ל-5G ולגלים מילימטריים. 

במקביל, אם לא היה לנו מספיק עם "פוביית הקרינה", שר דודי אמסלםהתקשורת דודי אמסלם, (בתמונה משמאל), כנראה, הפך להיות "חולה קורונה אנוש", ובמקום להיבדק בדחיפות, הוא ממשיך לעבוד בשירות בעלי ההון ומנסה, כמו אחוז דיבוק, לקדם את הרעיון המטורף, הבלתי חוקי, האנטי ציבורי ואנטי צרכני, של עצירת ניוד המספרים ואיסור השיווק בחברות הסלולר באמצעות חקיקה בכנסת. 

צוות המשרד (במתכונתו המצומצמת, אלה שנשארו במשרד וכמה שעובדים מרחוק), במקום לטפל בצרכי הציבור ההיסטרי והמסוגר שבועות בבתים (ויהיה עוד שבועות בבתים), באמצעות התייעצות יומית עם נציגי הציבור המוסמכים ופתרון בעיות אקוטיות של הציבור, החל לעבוד שלשום במלא המרץ על הכנת טיוטת חוק כזה.

לא יאומן, שזה שר התקשורת של מדינת ישראל, שמקבל משכורת מהקופה הציבורית, אבל זה מה שפורסם כאן אמש, ולא בגלל 1 באפריל. זה האיש - סכנה מהלכת לשוק התקשורת ולציבור בישראל, מאז שהתמנה לתפקיד שר התקשורת ועד רגע זה. 

אם לא די בכך, המשרד פרסם בימים האחרונים: כאןכאן וכאן את הפעילות היומית שלו בזמן החירום. כמעט הכל מיחזור של זבל ו"שטויות במיץ עגבניות". מקשיבים שם בחמ"ל של המשרד רק לבעלי ההון ומנהלי חברות התקשורת, במקום לעבוד סביב השעון למען הציבור ועם הציבור ונציגיו המוסמכים.

מהדיווח היומי המוזר, הממוחזר והמיותר הזה, לא ברור עבור מה מעט העובדים, שנשארו במשרד התקשורת (ועוד כמה שעובדים מרחוק מביתם), מקבלים משכורות מאוצר המדינה. אני מציע להעביר אותם ישר על ה-Payroll של סלקום. ככה יתפנו תקציבים לרכישת מכשירי נשימה למשרד הבריאות, להציל חיי חולים שמצבם קריטי.

זה חשוב הרבה יותר לתושבי מדינת ישראל. ראשי משרד התקשורת כשלו כישלון חמור ביותר, כישלון שלא היה מעולם במשרד התקשורת, בהכנות למצב החירום, ולמרות כל ההתראות שלי, במשך שבועות, התראות שהופנו ישירות אליהם להתעורר, הם לא התעוררו עד רגע זה, ולכן הם עוסקים כעת רק ב"כיסוי שריפות", שריפות, שנולדו ממעשי ידיהם השמאליות.  


בלי כל קשר ישיר, אבל באותו תחום, הוגשו כבר כמה תביעות ייצוגיות, ע"י עורכי דין זריזים, שכנראה פנויים כעת בגלל המצב, תביעות סביב הכאוס בתחום התקשורת, ובכלל זה כנגד קבוצת הוט והוט-נט (בעניין נפילת רשת האינטרנט בתחילת השבוע) וכנגד YES, סלקום וחברת צ'רלטון (בגין המשך גביית כספים על ערוצי פרימיום, שאין בהם תוכן, אלא רק שידורים חוזרים ממוחזרים, כי עולם הספורט שותק. ולכן אין סיבה לשלם על ערוצי פרימיום בלי תוכן פרימיום). לא ברור כרגע, אם בכלל יש בתי משפט הזמינים לעסוק בזה כעת. 

אין לי ספק, שנחוצה חקירה פלילית דחופה לבחינת התנהלות צמרת משרד התקשורת במצב החירום בו אנו מצויים. לא היה מעולם כישלון כזה חמור במשרד ממשלתי, שאמור לעבוד עבור הציבור, במיוחד בעת חירום. 

נספח א',
התגובה שלי, שנעשתה במקביל וקצת אחרי רפי הוידה לשימוע בעניין הגלים המילימוטריים (פורסם כאן):
********************************************************************************************************************
4. מה עם הבעיות של התקנות אנטנות והפחד מקרינה אלחוטית?
הבעיות הללו טרם נפתרו (למה? הסבר כאן), וייתכן ויהיה צורך בצו מיוחד, כדי לעקוף את כל המכשלות בעניין זה.

בנוסף, כדי להרגיע את כל "חולי פוביית הקרינה", בעיה, שלא קיימת במציאות, מוצע כי יצורף לצו החדש נספח בטיחות בריאותי לסיכוני קרינה לבני אדם, מהגורם הממשלתי המוסמך - מהמשרד להגנת הסביבה, כמוגדר בחוק המתאים

מצ"ב כאן התייחסותו של דני רוזן (מי שהיה מנכ"ל משרד התקשורת) בעניין הקרינה. לדבריו, אין שום בעיה של קרינה בתחום הגלים המילימטריים, זה הרבה מתחת לתקן הכי מחמיר. 
*******************************************************************************************************************

עדכון 6.4.20, 22:00: פורסם עדכון ע"י דובר משרד התקשורת: 
"משרד התקשורת מאפשר לראשונה הנגשת אינטנרט אולטרה מהיר באופן אלחוטי שתאפשר עבודה ולמידה מרחוק בישובים מרוחקים, שעד כה סבלו מהעדר תשתיות מספקות.
שר התקשורת, חה"כ דודי אמסלם חתם היום על תיקון לצו הטלגרף האלחוטי (אי תחולת הפקודה), המאפשר אינטרנט אולטרה מהיר, ובעלויות נמוכות, באמצעות שידור אלחוטי במקומות מרוחקים.
התיקון לצו נעשה על רקע משבר הקורונה והגבלות התנועה בהתאם להנחיות משרד הבריאות והתקנות לשעת חירום והצורך הגובר של הציבור בשימוש באינטרנט פס רחב, לעבודה ולמידה מרחוק.
החלטת המשרד מאפשרת אספקת שירותים אלו באמצעות בעלי רשיון מתאים."

פרטי ההחלטה של השר מצויים: כאן, כאן וכאן

כלומר: השר החליט, ללא חקיקה וללא מדיניות, להוציא את התדרים לגלים מילימטריים לשוק (לבעלי רישיונות אספקת שירותי אינטרנט או שירותים אחרים קיימים או חדשים, שיהיו מעוניינים לממש זאת), בתקווה שאכן הנושא יתקדם. נקווה שכך יהיה, כי הבעיות המרכזיות טרם נפתרו, למשל הפחד מקרינה (כי יש צורך בהיתרים מהרשויות המקומיות ופטור ממשרד להגנת הסביבה, על כל אנטנה). 

 
CORONA FREE 
 
Bookmark and Share