השר יועז הנדל שוב פרזנטור של פרטנר בחיבורי סיבים במעלה אדומים

דף הבית >> חדשות >> חדשות השוק הקווי >> השר יועז הנדל שוב פרזנטור של פרטנר בחיבורי סיבים במעלה אדומים
השר יועז הנדל שוב פרזנטור של פרטנר בחיבורי סיבים במעלה אדומים
מאת: מערכת Telecom News , 23.11.20, 17:45הנדל , בנבנישתי וכשריאל במעלה אדומים יחצ פרטנר
 
פרטנר מחברת את תושבי מעלה אדומים לתשתית הסיבים האופטיים שלה, ושר התקשורת מצטלם בפרהסיה לשם פרסום מסחרי, של חברה המפוקחת ע"י משרדו ושלטי החברה מאחוריו, מה שאסור לו לעשות, ונותן גיבוי וחיפוי לפרישה לא חוקית וללא רישיון , ויש פה, לכאורה, צבר של עבירות פליליות.
עדכונים בסוף הכתבה

  
שר התקשורת, יועז הנדל, ביקר היום במעלה אדומים וסייר עם ראש העיר בני כשריאל ועם מנכ"ל פרטנר איציק בנבנישתי באתר פרישת סיבים אופטיים של פרטנר בעיר, במהלך חיבור בתי תושבים לתשתית הסיבים האופטיים של החברה.

פרטנר החלה בחיבור בתי תושבים בעיר מעלה אדומים לתשתית הסיבים האופטיים הארצית 'פרטנר פייבר', בהמשך להשלמת פרישה של התשתית בצירים מרכזיים בעיר. כעת יכולים רבים מהתושבים להתחבר לגלישה במהירות של עד 1,000 מגה, על גבי תשתית הסיבים של פרטנר עם Private Fiber.

בכך, מתחברת מעלה אדומים לתשתית הסיבים האופטיים של פרטנר שפרושה ברחבי הארץ, ומגיעה כבר לכ-30% ממשקי הבית, שמחוברים לאינטרנט בארץ בעשרות ערים - לכ-657 אלף משקי בית, שיכולים להתחבר לגלישה, שתומכת באופן אופטימלי בלימודים מרחוק, עבודה מהבית, גיימינג, צפייה בסטרימינג ובתכני וידאו על גבי האינטרנט, חיבור הרשת הביתית למצלמות אבטחה ולמכשירים חכמים (IoT) כמו מזגן חכם, יישומי 'בית חכם' ועוד.

יועז הנדל: "אני רוצה לברך את ראש העיר בני כשריאל. אתם העיר הראשונה בישראל, שהולכת להיפרש כולה מקצה לקצה, בסיבים אופטיים תוך מספר שבועות. היום פרשה פה חברת פרטנר, ואנו מעודדים תחרות. זה אירוע משמעותי למעלה אדומים ואירוע משמעותי לישראל. אינטרנט מהיר זה מנוע צמיחה, הגדלת שוק התעסוקה, אפשרויות לתושבים ללמוד מרחוק, לעבוד מרחוק ולקבל שירותים מרחוק.
 
בני כשריאל: "יש לנו עיר חכמה ומתקדמת. אנו פורצים דרך גם בתחום התקשורת ואין לי ספק כי אנו בעיצומה של מהפכה, שתצעיד את מעלה אדומים לקדמת הטכנולוגיה".
 
איציק בנבנישתי: "תשתית הסיבים של פרטנר היא תשתית עם חשיבות לאומית, שמכניסה תחרות באזורים בהם תושבים נאלצו במשך שנים להתפשר על גלישה מקרטעת. פרטנר מובילה את מהפכת תשתיות התקשורת בסיבים ובסלולר, עם הפרישה הנרחבת ביותר בישראל של תשתית סיבים פעילה ועם קצב החיבורים המהיר ביותר של משקי בית לגלישה במהירות של עד ג'יגה".
 
הטכנולוגיה המתקדמת של פרטנר, מאפשרת היום פרישה בסוגי מבנים שונים, בבנייה חדשה, בניה ישנה, פרישה עילית ופרישה בגובים תת קרקעיים. פרטנר מחברת את משקי הבית עם Private Fiber, חיבור סיב פרטי עד לבניין בלי לחלוק את הסיב עם השכנים.
 
תשתיות תקשורת מתקדמות הן בסיס לצמיחה כלכלית, והאצת הפרישה של הסיבים האופטיים של פרטנר בעיר מעלה אדומים תסייע לקידום עסקים קטנים, בינוניים וגדולים, שירותים רפואיים, שירותים ביטחוניים, מוסדות ופעילויות חינוכיות, שירותים לאזרח ועוד. תשתיות סיבים אופטיים מאפשרות לגולש הביתי ליהנות מגלישה איכותית בקצב של עד 1,000 מגה, וברמת העיר, התשתיות תומכות בהטמעה של יישומי 'עיר חכמה', לניהול בטוח, מתקדם וכלכלי יותר של העיר לרווחת התושבים והמבקרים.
 
בתמונה למעלה מהשקת הסיבים האופטיים של פרטנר במעלה אדומים, (צילום: יח"צ פרטנר) (מימין לשמאל): איציק בנבנישתי מנכ"ל פרטנר, שר התקשורת יועז הנדל וראש עיריית מעלה אדומים בני כשריאל.
 
 פירוט העבירות הנעשות תוך כדי הביקור של יועז הנדל במעלה אדומים - כאן.

4 כתבות לדוגמה, שמפרטות את שלל העבירות של יועז הנדל בהשתתפותו באירועים מהסוג הזה יש כאן:  בתמונה: הצילום של השר יועז הנדל (במרכז התמונה, עם מנכ"ל פרטנר מצד שמאל וראש העיר מעלה אדומים מצד ימין), עם הלוגו של פרטנר ברקע (מודגש בחיצים אדומים), כפי שהוא (השר יועז הנדל) בעצמו הפיץ זאת לציבור, בציוץ האישי שלו בטוויטר:
תמונת השר ופרטנר
 
עדכון 23.11.20, 23:40: נשלחה תלונה בגין האירוע הזה ליועמ"ש, עו"ד ד"ר אביחי מנדלבליט. התלונה כאן
אישור קבלת התלונה - כאן

עדכון 24.11.20:
א. עלה מאמר של ארז רביב מ-Davar1 (כאן) תחת הכותרת: "מתווה הסיבים במחלוקת פוליטית. פריסת הסיבים בפריפריה מתעכבת והנדל מאשים את שרי הממשלה. שר התקשורת יועז הנדל קרא לנתניהו להנחות את שאר השרים "לשחרר את הסיבים לפריפריה" | בפועל, העיכובים בפריסת נובעים מהחלטות של משרד התקשורת עצמו | פרשנות".
מומלץ לקריאה. 

ב. פורסם כאן באתר 0404 (כותרת בלבד): "מוא"ז שומרון: הנדל מדלג על יו"ש בפריסת הסיבים האופטים. הנדל: זה שקר". 

עדכון 25.11.20:
א. נחשף מסמך של מרכז המחקר והמידע של הכנסת בתחום פריסת הסיבים לבתים, מחקר מאוד מעמיק ומקצועי, ששולל מכל וכל את המתווה והצעת החוק ששר התקשורת יועז הנדל הגיש לממשלה ורוצה להעביר בחקיקה בכנסת. המסמך של הכנסת נמצא במלואו כאן

ב. פורסם כאן (כותרת בלבד): "גוגל מתכננת להניח רשת סיבים אופטיים בין ישראל וסעודיה לחיבור לרשת העולמית.
חיבור בין ישראל סעודיה יצור רצף שיעקוף את החיבור למצרים שקיים כיום."
Google Plans Fiber-Optic Network to Connect Via Saudi Arabia and Israel for First Time
New fiber-optic network would connect the historical enemies, avoid Egypt and open a new corridor for internet traffic

עדכון 27.11.20:
כנגד פרטנר הוגשה תביעה ייצוגית בעניין צמצום שעות הפעילות של פרטנר במוקדי השירות, נושא ש"מככב" באתר זה בעשרות כתבות חשיפה, פרי העבודה של סיני ליבל ושל אתר טלקום ניוז. התובעים גם העתיקו חלקים ממה שפורסם באתר והכניסו זאת לכתב התביעה. התובעים בתיק זה הם אלעד מלר - מנוי על שירותי הסלולר של קבוצת פרטנר ועד לפני כשנה היה גם מנוי על שירותי הטלוויזיה והאינטרנט של הקבוצה, ומורן שחר - מנוייה של שירותי הסלולר של 012 מקבוצת פרטנר. בכתב הטענות נאמר בין היתר כי “במוקד תובענה זו מצוייה הפרקטיקה של הנתבעות, הנמנות עם אחת מקבוצות התקשורת הגדולות בישראל, לצמצם את שעות פעילות מוקדי שירות הלקוחות בניגוד להוראות רישיונותיהן ובניגוד להנחיות הרגולטור“. כתב התביעה במלואו נמצא כאן

עדכון 29.11.20: ועדת השרים לחקיקה אישרה את הצעת חוק של השר יועז הנדל שנקרא "מתווה הסיבים" האופטיים, שהוגש כבר לממשלה. אם חוק יאושר ב-3 קריאות בכנסת, תוקם קרן לסבסוד פריסה מכספי חברות התקשורת, כנתח מהכנסותיהן - בעיקר בזק- ביישובים בהם בזק לא תבחר לא לפרוס. יום שחור ועצוב ביותר לשוחרי הצדק, היושר וטובת הציבור בשוק התקשורת הישראלי. 

עדכון 10.12.20: התלונה ליועמ"ש המוזכרת לעיל מ-23.11.20 הועברה לפי החלטת היועמ"ש לטיפולה של עו"ד דינה זילבר, המשנה ליועמ"ש (משפט מנהלי ציבורי) - כאן 
 
Bookmark and Share