איך השימוע שיזם הנדל כדי למנוע חסימות של קווים ב"קומה הכשרה" - חוסל!

דף הבית >> חדשות הסלולר והמובייל >> איך השימוע שיזם הנדל כדי למנוע חסימות של קווים ב"קומה הכשרה" - חוסל!
החלטת הבג"ץ מיום חמישי החולף בתוספת החבירה של שמילה מימון, המשנה למנכ"לית, לפעילות הפוליטית של "ועדת הרבנים" לטובת השר יועז הנדל ומפלגת "דרך ארץ", חיסלו את הרפורמה, שתוכננה אך לפני כ-3 חודשים, לעצור את טירוף החסימות של קווים ע"י "עסקני ועדת הרבנים לחסימות תקשורת" בשוק התקשורת בישראל.
עדכונים בסוף הכתבה.
מאת: אבי וייס, 28.11.20, 17:40שמילה מימון

בשבוע שעבר חשפנו בחשיפה בלעדית את השת"פ בין "עסקני ועדת הרבנים לענייני חסימות תקשורת" באמצעות יזם חרדי ובשת"פ עם שמילה מימון, המשנה למנכ"לית משרד התקשורת, (בתמונה משמאל), לקדם את גיוס החברים למפלגת "דרך ארץ" של השר וחה"כ יועז הנדל וחה"כ צבי האוזר.

כל פניותנו לקבל תגובה לא נענו ולכן חשפנו את מלוא פרטי הפרשה בכתבה: "חשיפה: בכיר במשרד התקשורת וועדת הרבנים מקדמים את מפלגת "דרך ארץ".

אגב, תלונות הוגשו כבר בנושא זה למבקר המדינה ולנש"מ. 

בעקבות החשיפה, היזם החרדי הנמרץ והפעיל, שעומד מאחורי התמיכה המפתיעה הזו בשר יועז הנדל, (בתמונה למטה) השר יועז הנדלובגיוס מתפקדים למפלגתו, העביר את כל הקבוצה החשאית, שעמדה מאחורי הפורום, שפעלה תחת השם "תומכי מפלגת דרך ארץ", לפורום חדש, שהוקם על ידו תחת השם "אנשי המאבק למען הציבור".

זה שם קצת מטעה לפורום, למי שלא מכיר את המונחים בעולם החרדי.

הסבר: "למען הציבור" יש לו משמעות אחרת לגמרי ממה שאתם חושבים ומבינים אנשים חילוניים. המשמעות הנכונה של השם הזה בעולם המושגים של המגזר החרדי היא: "למען הציבור החרדי", "ציבור שתומך בנו". כלומר, למען הציבור החרדי התומך ב"אנשי המאבק של ועדת הרבנים לענייני תקשורת, למען מפלגת "דרך ארץ".  

שמילה מימון ממש לא נבהל מהחשיפה שלנו ומהפניות שלנו, ונשאר בקבוצה הזו (ראשי מפלגת "דרך ארץ" נעלמו אחרי החשיפה מהקבוצה והתנערו, לכאורה, ממנה, לפי הוראת השר יועז הנדל), ונכון להיום, הוא (שמילה מימוןעדיין שם, גם תחת השם החדש שלה והנה זה כאן (בתמונה של הפורום הזה רואים את חברי הכנסת צבי האוזר עם יועז הנדל):
פרטי הקבוצה
שמילה מימון

וזה היזם, שהקים את הקבוצה הסודית הזו, מנהל אותה ביד רמה ומכניס בה כמעט כל יום (למעט שבת, כמובן...), פוסטים המהללים ומרוממים את השר יועז הנדל ופועלו, וקוראים לציבור החרדי להצטרף למפלגתו, יזם, ששמו נחשף בכתבה הקודמת:
ידידיה חסון

איך כל זה קשור להחלטת הבג"ץ מהשבוע שעבר?
ביום חמישי האחרון (26.11.20), הבג"ץ דחה פה אחד את עתירת "ועדת הרבנים לענייני תקשורת" כנגד משרד התקשורת, עקב החלטת השר יועז הנדל לבצע שימוע (שימוע שפורסם ב"קול תרועה רמה" ב-9.9.20 - כאן), בתחום החסימות של מספרי טלפון ובסיטונות, ע"י "עסקני הוועדה", ב"קומה הכשרה". 

החלטת הבג"ץ המלאה נמצאת כאן למתעניינים. 

למרות דחיית העתירה של "ועדת הרבנים" ע"י שופטי הבג"ץ (שלא פסקו הוצאות למגישי העתירה שנדחתה), "ועדת הרבנים" היא זו שניצחה בבג"ץ הזה.

דבר אחד חיובי כן צמח מהשימוע והבג"ץ. מאז שהשימוע פורסם, מזה כ-3 חודשים, אני לא מקבל תלונות חדשות על חסימות קווים ב"קומה הכשרה". נראה, ש"עסקני הוועדה" לא רצו ולא רוצים להרגיז כעת את שופטי הבג"ץ וראשי משרד התקשורת. גם זו לטובה. עדכון 29.11.20:
מתברר לי כעת, שהפסקת החסימות הייתה רק לתקופה של השימוע. ברגע שזמן השימוע עבר, "עסקני הוועדה" חזרו לחסום וזה ייחשף במלואו - בכתבה הבאה שאפרסם בנושא). 

למה הניצחון בבג"ץ הוא של "ועדת הרבנים" ולא של משרד התקשורת, שהוביל לדחיית העתירה?
3 סיבות עיקריות:

א. "ועדת הרבנים" ביקשה, שהבג"ץ יכפה דחייה בהגשת תגובות לשימוע, שהכריז עליו השר, ומשרד התקשורת נכנע והאריך שוב ושוב את המועדים לשימוע, וזה מה שהוביל למהפך בעמדת ראשי המשרד (כלומר: עמדת השר יועז הנדל).

בזמן שעבר, השר יועז הנדל זנח לחלוטין את השת"פ (לעצירת החסימות), שהחל בשימוע, בהכרזתו, שהוא מבצע את השימוע הזה בשת"פ עם יו"ר ועדת הכלכלה חה"כ יעקב מרגי (ש"ס), ועם חה"כ תהלה פרידמן (כחול לבן).

השת"פ הזה היה קצר ימים (פחות מ-3 חודשים), כי הוא חוסל לטובת אינטרס אחר וחשוב הרבה יותר לשר: להיעזר ב"ועדת הרבנים" ובפעיליה, כדי לגייס אוהדים ומתפקדים למפלגת "דרך ארץ". 


ב. גם "רשות התאגידים" איבדה את ההתלהבות שלה, במקביל לשר יועז הנדל, ב"מלחמה", שפתחה מול "ועדת הרבנים", בתביעה, שהוגשה לבית המשפט המחוזי בירושלים, לפרק את עמותת "ועדת הרבנים".

הדיונים בבקשת הפירוק, שהיו אמורים כבר להתקיים באופן שוטף בבית המשפט המחוזי, נדחו בהסכמה עד 2.2.21 וייתכן ויידחו שוב. כלומר: פירוק העמותה אינו מיידי, אם בכלל יקרה. 

ג. שמילה מימון, מ"אוהדי הוועדה" ואוהד ברור של מפלגת "דרך ארץ" כפי שהראנו בתצלום כאן מעל, הצליח לטרפד כל החלטה עתידית בנושא זה ולחסל את השימוע, מה שכרגע מצטלב עם הצרכים של השר לבנות לו מפלגה "מכל הבא ליד", גם מהעדה החרדית.

איך שמילה מימון עשה זאת?
דרך סעיף קטן וחשוב המופיע בהחלטת הבג"ץ, שציינתי קודם, והנה הסימון של מה שהכי חשוב בהחלטה זו:
החלטת הבג"ץ

בכל מהלכי הבג"ץ, העותרת ("ועדת הרבנים") טענה, שאין למשרד התקשורת שום בסיס נתונים, שלפיו המשרד מבצע את השימוע, בסיס נתונים, שיוכיח, שאכן יש חסימות קווים בהיקף נרחב ב"קומה הכשרה", כפי שמשרד התקשורת טוען.

משרד התקשורת ענה תשובה די מעורפלת בנושא זה לבג"ץ.

לכן, החלטת הבג"ץ אומרת, שאפשר יהיה לתקוף שוב את ההחלטה אחרי סיום השימוע, אם הנושא של "גילוי המידע שעמד ביסודו" של השימוע, לא ייפתר, ותתקבל החלטה ע"י המשרד, ללא גילוי המידע הזה. 

ואכן הנושא הזה - לא נפתר ולא ייפתר.

עד רגע זה, משרד התקשורת לא פנה לחברות הסלולר והקוויות לקבל נתונים על כמות המספרים החסומים בהתפלגות לפי זמן, או כל התפלגות נדרשת אחרת לצרכי קבלת החלטות בשימוע.

לכן, למשרד התקשורת אין שום נתונים מחברות התקשורת על חסימות קווים ב"קומה הכשרה".

יתרה מכך. משרד התקשורת לא הציג את הנתונים (שיש לו, מזה שנים), אודות התפלגות התלונות, שהתקבלו במשרד התקשורת, על חסימות קווים, לפי שנים ולפי היקף החסימות וסוגי החסימות (למשל: בחלוקה לפי: מספרים פרטיים, מספרים עסקיים, מספרים של עמותות, מספרים של גופים ציבוריים, מספרים של מוסדות ציבור וממשלתיים וכיו"ב. לדוגמה: המספר של משרד התקשורת עצמו נחסם פעמיים בשנה האחרונה...).

מי אחראי לזה, שהנתונים לא נאספו ולא מוצגים ואין נתונים מסודרים, כבסיס לקבלת ההחלטות בשימוע?
ניחשתם נכון. שמילה מימון ועוזריו \ נאמניו במשרד.

כל ניסיון לאסוף מידע בצורה מסודרת ולהציגו - נחסם. השימוע הסתיים, ונתונים אין.

אז איך השר יועז הנדל יקבל החלטות בסיום השימוע?
זה די ברור כעת.
על פי התכתיב של שמילה מימון, שכעת זה מצטלב היטב עם הרצון של השר יועז הנדל להקים מפלגה (ולשריין למפלגה הזו מקום אצל אחרים, אולי במפלגה אחרת, דוגמת "ימינה")... 

כך, כל החלטה, שלא תמצא חן בעיני "ועדת הרבנים", תחזור לבג"ץ, לפי הפרצה הענקית, שהבג"ץ השאיר ל"ועדת הרבנים", לחזור עם עתירה חדשה לבג"ץ, אם תתקבל החלטה ללא גילוי בסיס המידע, שעמד ביסוד ההחלטות.

כלומר: משרד התקשורת "נעול" כאן מכל הכיוונים, ולכן שום רפורמה לטובת הציבור, לא צפויה בנושא השימוע הזה

כך, נשארנו עם "רגולציה מכורה מראש" ושימוע ציבורי שהפך לפיקטיבי.

יצויין, שהשר יועז הנדל והבטיח אך לא מכבר, לפעילים רבים שמתנגדים ל"וועדת הרבנים" (רוב הציבור החרדי), שהוא יפתח את דור 4 ל"קומה הכשרה". כמובן שזה לא קרה. די ברור למה. הוא שינה כיוון לחלוטין. 

זאת, כי האינטרסים של קיום החוק וקיום האינטרסים של הציבור - פשוט חוסלו כעת, לטובת אינטרסים צרים ופסולים אחרים, של השר יועז הנדל ביחד עם שמילה מימון, המשנה למנכ"לית. 

שורה תחתונה:
זה שמדבר על "שקיפות"
 ו"ציונות", ו"ערכים", נוהג בחסר שקיפות קיצוני בכל התנהלותו ובכיפוף כל חוק ונורמה ציבורית, לצרכים האישיים והמפלגתיים שלו. 

מביש ברמות-על, שזה שר התקשורת במדינת ישראל. 

רק החלפת כל צמרת משרד התקשורת באנשים, שרק האינטרס הציבורי עומד מול עיניהם, תציל (אולי) את שוק התקשורת של ישראל, מהתחתית העמוקה שהשוק נפל אליה, בגלל מנהלים כושלים ומכשילים ורגולציה מוטעית מיסודה, שבה "איש הישר בעיניו ייעשה".
 
כמובן, שיש צורך בהקמת "רשות לתקשורת", אבל זה לא יקרה בקרוב (או בכלל). 

BLOCKING FREE
עדכון 29.11.20:
א. הוכחה ברורה לקשר בין "ועדת הרבנים" לידידיה חסון (יזם פורום התמיכה ביועז הנדל ובמפלגת "דרך ארץ"): קבוצות הווצאפ של ידידיה חסון מפרסמות באופן שוטף (וגם עכשיו) את הודעות הדוברות של 'מטה ההסברה למגזר החרדי' בנושא הקורונה. מצ"ב כאן הודעה טרייה של ידידה חסון מ"מטה ההסברה למגזר החרדי", שפורסם על ידו בהרחבה, למשל בפורום המרכזי שהוא מנהל: "צאפ מגזין 94". כזכור, מי שקיבל ב"פטור ממכרז" את ההסברה לחרדים בנושא הקורונה זהו המשרד של בלומנטל-חדד, שמייצג גם את "ועדת הרבנים".

ב. ניתוח ההחלטה המפתיעה של הבג"ץ שלא שמעתם עליו, בעניין חסימות קווים בהיקף ענק ומחריד המתרחש במגזר החרדי. זאת, בהמשך לכתבה כאן מעל. ראיון קצר ומרוכז (פחות מ-5 דקות), של אבי וייס עם השדרן מתי טוכפלד ב"יומן הצהריים" של "גלי ישראל", אודות המשמעויות הלא גלויות של החלטת הבג"ץ והצפי לעתיד "מפעל החסימות" של "ועדת הרבנים" במגזר החרדי. הריאיון במלואו בקובץ בלינק כאן: https://bit.ly/BagatzHaredim.

ג. עוד לא הספקתי להוציא את התלונה לנש"מ ולקבל תגובתם, ובכל הפורומים החרדיים שמנוהלים ע"י אותו אדם, הופצה כעת הודעה "מלטפת ומפרגנת" (וארוכה ביותר) אודות שמילה מימון עם תמונתו, כיום המשנה למנכ"לית במשרד התקשורת. 
בגלל אורך ההודעה שפורסמה בפורומים החרדיים הללו, כולל בפורום למען מפלגת "דרך ארץ", נאלצתי לחתוך אותה לשני קבצים המצ"ב: כאן וכאן. מחבר ההודעה הוא ידידיה חסון, פעיל של "וועדת הרבנים לענייני תקשורת" ויוזם הפורומים לטובת השר יועז הנדל ומפלגת "דרך ארץ". 

עדכון 10.1.21: הוגשה תלונה לנש"מ כנגד המשנה למנכ"לית, שמילה מימון. התלונה נמצאת במלואה - כאן
בעקבות אי המענה מנש"מ, הוגשה תלונה לנציבות שירות המדינה. התלונה נמצאת במלואה - כאן 
 
Bookmark and Share