Telecom News - עובדי משרד התקשורת המקצועיים מיואשים: עוד הצנחה של "משובטת"!

עובדי משרד התקשורת המקצועיים מיואשים: עוד הצנחה של "משובטת"!

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> עובדי משרד התקשורת המקצועיים מיואשים: עוד הצנחה של "משובטת"!
מנכ"לית משרד התקשורת, לירן אבישר בן-חורין, דאגה להצניח עוד "משובטת" מ"קליקת מפלגת דרך ארץ", שנשארה במשרד התקשורת, לתפקיד מנהלת תחום בכיר רישוי לחברות התקשורת, במכרז מפוקפק. השר בני גנץ פיטר, אמנם, את השר של "דרך ארץ (יועז הנדל), אבל כל נאמניו נשארו במשרד וממשיכים להתרחב ולתעתע בשוק התקשורת. אין תחתית לתהום, שמשרד התקשורת נפל בה.
מאת: אבי וייס, 28.1.21, 10:32לירן אבישר בן חורין

עובדי משרד התקשורת המקצועיים והוותיקים, מיואשים. בהיסטוריה של משרד התקשורת לא זכורה להם תקופה כזו אפלה, שמשרד ממשלתי - מקצועי שלם, נפל קרבן לצרכים של מפלגה פוליטית ("דרך ארץ"), משרד, שמשרת אינטרסים כלכליים של חברה אחת, מתנכל ומשקר לעובדיו הוותיקים שיצאו לגמלאות, וכמעט כל משרה, שמתפנית במשרד התקשורת, נתפסת ע"י "משובטים".

זאת בשיטה, שאחד מביא את השני ו"תופרים" מכרזים לצורך כך.

מה שמאפיין את כל ה"משובטים הללו", כולל המנכ"לית: לירן אבישר בן-חורין, (בתמונה משמאל), זה כבר חשפנו ומתואר בהרחבה בנספח א' כאן למטה (בקצרה: אפס כישורים ואפס התאמה לתפקיד). 

החשיפה של היום, היא ההצנחה של עו"ד אורטל חזות, שעבדה בעבר במשרד רוה"מ יחד עם המנכ"לית, (לירן אבישר בן-חורין), והגיעה כעת ישירות לתפקיד מנהלת תחום רישוי.

היא קפצה מעל לראשם של עובדים מקצועיים ומוכשרים המצויים במשרד והמתאימים לתפקיד המאוד מקצועי וייחודי הזה.

השיטה ל"הצנחה" הייתה פשוטה. טריק מוכר וותיק במשרד התקשורת: קיום מכרז פומבי - פתוח (לציבור), במקום מכרז פנימי בתוך המשרד, או מכרז בין משרדי. 

במכרז כזה אמורים להיות "שומרי סף" (למשל מהנציבות, אביבית מסבנד, סמנכ"לית בכירה למשאבי אנוש ממשרד התקשורת ועוד). אבל זה לא עבד (די ברור למה).  

העובדים המיואשים במשרד ציינו באזני, בעקבות תוצאות המכרז התפור הזה, שהמשרד מדרדר מדחי לדחי והם לא רואים קצה לתהום, שאליה משרד התקשורת נפל. זאת, במיוחד מאז שהשר יועז הנדל נכנס לתפקיד שר התקשורת והביא אחריו את כל נאמניו (ונאמנותיו) לכל תפקיד אפשרי. 

לכן, ביום 25.1.21 שלחתי את השאלות הדחופות הבאות לשר התקשורת, חה"כ חה"כ בני גנץבני גנץ, (בתמונה משמאל), ולצמרת משרד התקשורת בזו הלשון:
"הנדון: עוד מושתל (או "שיבוט") של "דרך ארץ" במשרד התקשורת, לתפקיד מנהלת תחום בכיר רישוי חברות תקשורת?
שלום רב,
1. עובדים רבים ממורמרים מעוד "הצנחה" של "מושתל" ("מושתלת", לשם הדיוק), ללא כל כישורים, בדומה לכל "המושתלים" בשנה החולפת, של מפלגת "דרך ארץ" ("שיבוטים" המובילים את המשרד, כמפורט כאן, בחצי התחתון של הכתבה).
 
2. זאת, כתוצאה מ"מכרז תפור" (כאן) לתפקיד מנהל/ת תחום בכיר (רישוי חברות תקשורת), במקומו של עו"ד AB שפרש (הופרש ליתר דיוק).
 
3. לא מספיק "שיבוטים" הושתלו במשרד הזה, שצריך עוד אחד (עוד אחת, ליתר דיוק)?
 
4. עובדים טוענים (ולא רק אני טוען כך), שהמשרד הזה מדרדר מדחי לדחי.
 
5. אודה להתייחסותכם הדחופה." 

תגובה לא קיבלתי, לא שלא ניסיתי. ככל שאקבל תגובה, אעדכן בהתאם. 

במקביל לפנייה זו, שלחתי ביום 25.1.21 את הפנייה הדחופה ביותר הבאה לשר התקשורת, חה"כ בני גנץ:
"הנדון: סילוק שאריות מפלגת "דרך ארץ" ממשרד התקשורת.
שלום רב,
1. השר וראש הממשלה החליפי (חה"כ בני גנץ) נהג נכון כשפיטר ב-14.12.20 את השר יועז הנדל מ"דרך ארץ", מתפקיד שר התקשורת.
 
2. אולם, מפלגת "דרך ארץ" עדיין פועלת במשרד התקשורת וממשיכה לקבל החלטות בקצב גבוה, במטרה לקדם את האינטרסים של "דרך ארץ".

הם יוצרים נזקים (ראה למשל כאן בחלק התחתון של הכתבה).

הם פועלים גם לסבך את השר (בני גנץ) ולהכפיש את שמו בנושאים חשובים (למשל כאן).
 
3. השר ורוה"מ החליפי בני גנץ ידע לקבל החלטה על הוצאת גל"ץ מהצבא, גם כשאנו בתקופת בחירות.
לכן, סבורני, שהשר בני גנץ יכול לקבל החלטה כעת, גם "לנקות" את משרד התקשורת מכל "משובטי" מפלגת "דרך ארץ", שהושתלו במשרד התקשורת ע"י יועז הנדל בכוונה. כולם חסרי כל כישורים לתפקיד, שבו הם "הושתלו", בכל תפקידי המפתח במשרד התקשורת, החל בכל מטה השר וכלה במנכ"לית וכמה מעוזריה\עוזרותיה.
 
4. את כולם צריך לשלוח הביתה, וכמה שיותר מהר, לפני שהנזקים, שהם גורמים לשוק התקשורת, יעברו בהרבה את הגבולות המותרים (בכמה נושאים, למשל כאן, המשרד נמצא ממש על שפת תהום, כשהמשרד עבר את כל הגבולות המותרים, במדינה דמוקרטית וחופשית).
 
5. אודה להתייחסותך הדחופה." 

תגובה לא קיבלתי. ככל שאקבל תגובה, אעדכן בהתאם.

נספח א' 
לקוח מכאן: "ככה זה כשלא יודעים לנהל משרד ממשלתי". 

1כל צמרת משרד התקשורת של היום היא "שיבוט" של אנשים דומים. 

במה הם דומים ומה משותף לכולם (כולל המנכ"לית)?
  • אפס ניסיון ברגולציית עולם התקשורת.
  • אפס ניסיון בעולם התקשורת על כל מרכיביו.
  • אפס ניסיון בניהול חברה עסקית (מכל סוג, לא רק בתחום התקשורת).
  • חסרי השכלה רלבנטית בתחומי עולם התקשורת, טכנולוגיות התקשורת ורגולציית התקשורת.
  • אפס ידע וניסיון בתחומים המקצועיים הקיימים סביב עולם התקשורת (בתוספת שפע של בעיות בתחום "ניגודי העניינים", למשל דוגמה בולטת: עו"ד דנה נויפלד - היועצת המשפטית של המשרד. גם למנכ"לית יש שפע של "ניגודי עניינים". זה לא רק היא. זה חל כמעט על כל התחומים הרבים סביב עולם התקשורת. גם בתחום הדואר). 
2. מיהם האנשים הללו, בצמרת משרד התקשורת?
כמעט כולם בוגרי הכשרות של ארגונים מהסוג של "קרן וקסנר", "קרן מנדל", "רשת מעוז" וכיו"ב. זה המקור העיקרי ואולי הבלעדי לכמעט כל ה-Deep State ("שלטון הפקידים"), שיש בקרב המערכות הציבוריות בישראל (לרבות במערכות הביטחון, המשטרה, משרדי הממשלה המרכזיים, מערכות השפיטה והתביעה - פרקליטות ועוד). 

יתרה מכך, המנכ"לית וראש מטה השר מקדמים את האינטרסים של הקרנות והתכניות הללו, של ה-Deep State, בתוך משרד התקשורת. דוגמה קטנה בלבד, מתוך יומן Q3 2020 של מנכ"לית המשרד - לירן אבישר בן-חורין, 2 פעילויות מתועדות היטב לטובת ארגון "מעוז" (לחיצה על כל תמונה מגדילה אותה):
מעוז פעילות ראשונה מתועדת

קידום האינטרסים של מעוז במשרד התקשורת

דוגמה ממש טרייה ל"הצנחת" אנשים למשרד (שקדמה ל"הצנחה" שנחשפה כאן למעלה), היא הקידום הטרי של ענבל מעין, שאת שמה בוודאי לא שמעתם, ש"הוצנחה" אך לאחרונה למשרד וממש לאחרונה במקום לפטר אותה (בעקבות הליכת המנכ"ל נתי כהן, שהביא אותה למשרד, בגלל הכרות אישית עם אביה), היא קודמה ע"י המנכ"לית לירן לתפקיד מנהלת המטה של המנכ"לית. את הסיפור שלה אפשר לקרוא כאן בשאלה שנשאלה ולא נענתה, למתעניינים.

אם תציצו בקורות החיים, למשל, של "מוצנחת" קודמת, ענבל אבנון (כאן) היועצת של שר התקשורת, אפשר להיווכח מיד, שהיא לא יותר מ"שיבוט" ממוזער וחיוור של המנכ"ליתלירן אבישר בן-חורין

​מוצנח נוסף שלירן הביאה (כלומר: "הצניחה" במינוי אישי, ללא כל הלכי מכרז, למשרד התקשורת, על בסיס ההכרות בעת שעבדה במשרד רוה"מ), הוא נווה דייגי. עב"מ נוסף בסדרה, שנחת היישר לתפקיד של "יועץ למנכ"לית". איך הוא ייתן עצות למנכ"לית בתחומים שאין לו צל של מושג בהם? זה לא ברור. 

סביב לשכת השר והמנכ"לית יש עוד סדרה של "משובטים", עם שמות, שאני די בטוח, שאתם לא מכירים ובכלל זה: ענבל מעין (שכבר הסברנו קודם מי זו: ראש מטה מנכ"לית), בת ציון ברלין (רכזת לשכת שר התקשורת), מיתר בן-ארצי (יועצת למנכ"לית), עמית פרסיקו (ראש מטה השר), וחגי אורן (דובר השר). ויש עוד.

אנשי מקצוע מנוסים ובעלי ידע, הכשרה והשכלה בעולם התקשורתאין

למעשה, אנו ב"אזור הדמדומים" של "איש הישר בעיניו ייעשה". 

מצב חסר תקנה עם הצוות הנוכחי של צמרת משרד התקשורתשמופעל לטובת אינטרסים זרים.

קוראים לזה "קשרי הון שלטון". זו שכבה נוספת לשכבת ה-Deep State. ככה נראה משרד ממשלתי מקצועי בשנת 2021. 


אין כל צפי לשינוי בתחומים הללו בישראל, בעיקר בגלל האטימות המתמשכת של צמרת משרד התקשורת, שכאמור, אין לה צל של מושג, ניסיון, השכלה או ידע בעולם טכנולוגיות התקשורת, תקני עולם התקשורת והרגולציה הקיימים בעולם בתחום התקשורת. אבל ספינים - זה קל לשלוח לכתבים של כלי התקשורת, שממחזרים אותם לציבור בשיטת Cut & Paste - בחוסר הבנה מוחלט.

לפעול בצורה עקבית כדי למלא את צרכי הציבור - את זה ראשי משרד התקשורת לא יודעים

עצוב, מרגיז ומקומם.

טוב זה לא יכול להיגמר

לא פלא, שהשר וצמרת המשרד גם מתנגדים לשמוע ולטפל בגמלאי המשרד. אלה אנשים מקצועיים ומנוסים, שמבינים בעולם התקשורת, אנשים, שיכולים רק להפריע ולשבש את עבודת ראשי המשרד, שפועלים מחוץ לכל חוק, נורמה, דרישות הציבור והדרישות המקצועיות והטכנולוגיות של תחום התקשורת. 

מומלץ, שראשי משרד התקשורת (לא הנוכחיים, הם אבודים וחסרי תקנה וממילא הם לא מבינים דבר וחצי דבר בתחומים בהם הם עוסקים ומקבלים החלטות. אני מתכוון לבאים), יכירו למשל את המחקר החדש, שפורסם ממש לאחרונה, תחת הכותרת: " כיוונים חדשים למדיניות הרגולציה בישראל", מד"ר יצחק קליין - כאן.  

לסיכום:
רק החלפת כל צמרת משרד התקשורת באנשים מקצועיים וישרי דרך, שרק האינטרס הציבורי עומד מול עיניהם, תציל (אולי) את שוק התקשורת של ישראל, מהתחתית העמוקה שהשוק נפל אליה, בגלל מנהלים כושלים ומכשילים ורגולציה מוטעית מיסודה, שבה "איש הישר בעיניו ייעשה".

כמובן שיש צורך בהקמת "רשות לתקשורת", אבל זה לא יקרה בקרוב (או בכלל).

PARACHUTE FREE 
 
Bookmark and Share