איך מקבלים תוספת שכר באי מענה לשאלות של אבי וייס? סודות מש' התקשורת

דף הבית >> עולם ה-ICT >> חדשות משרד התקשורת >> איך מקבלים תוספת שכר באי מענה לשאלות של אבי וייס? סודות מש' התקשורת
למה הגשתי תלונה (נוספת) ליועמ"ש כנגד שר התקשורת יועז הנדל? איך מערך הדוברות של השר ומשרד התקשורת מקבל "שכר עידוד", בכך שלא עונים על שאלותיי?? חשיפת עוד סודות, שצמרת משרד התקשורת לא רוצה שתדעו, איך מתנהלת צמרת המשרד הזה, שפועלת כל הזמן כנגד עובדיו, גמלאיו וכנגד האינטרסים של הציבור.
עדכונים בסוף הכתבה.
מאת: אבי וייס, 26.8.21, 08:00אביבית מסבנד

במשך שנים חשדתי (על סמך מידע, שקיבלתי היישר מתוך משרד התקשורת), שהטלת קנסות ("עיצומים כספיים") ע"י המשרד, קשורה קשר ישיר למועד, שבו העובדים מקבלים "שכר עידוד", שהיא תוספת של כ-20% חצי שנתית, על השכר הקבוע של העובדים.

כלומר: העובדים מראים פעילות כביכול לקראת המועד בו "סופרים ומודדים" את פעילותם, כדי לקבל "שכר עידוד" (מדובר בתוספת שכר נכבדה למשכורת).

לכן, החלטתי לפנות דרך "חוק חופש המידע" למשרד התקשורת ולקבל את הקריטריונים (המדדים) של "שכר עידוד", בכל אגפי משרד התקשורת.

הבקשה שלי מצויה כאן, מ-5.6.21. את התשובה קיבלתי רק ב-3.8.21 אחרי דחיות (די ברור למה). 

קיבלתי מענה חלקי (למה? מוסבר במענה כאן) ואת מסמך המענה לגופו של עניין, קיבלתי למעשה במסמך שנשלח אלי דרך יחידת חופש המידע, מסמך שהוכן באגף מנהל ומשאבי אנוש במשרד התקשורת.

מסמך המענה המלא אלי נמצא כאן. זה מסמך מרתק למי שמתעניין בספינים של "שכר עידוד".

למה מיד הבנתי ש"עובדים עלי" במסמך הזה ואני מכנה את הכתוב בו בלשון המעטה "ספינים"?
מפני שמי שחתום על המסמך (יניב חפר) "כיכב" אצלי בעבר. הלינקים לכתבות דאז בהן הוא "כיכב" כבר לא קיימים, כי האתר הקודם TheCom, שבו זה פורסם, נרכש ע"י אתר מתחרה, שחיסל את האתר וכל התוכן שלו. כך, שזה לא קיים יותר ברשת האינטרנט. אולם, בכל זאת נשאר זכר לפרשיות הללו גם באתר זה - כאן. השם AB הנזכר בידיעה הזו, הוא יניב חפר

יתרה מכך, אגף מנהל ומשאבי אנוש, שבו יניב חפר עובד, שהתמחה בזריקת גמלאי המשרד ל"פח האשפה" ו"שדידת כספם", התמחה ומתמחה בחלוקת "ציונים לשבח" לעצמו (למשל מה שיש כאן) ואביבית מסבנד, (בתמונה למעלה משמאל), הבוסית, דאגה לעצמה לפרס כספי נכבד כ"עובדת מצטיינת" (כאן סעיף 1), במקום שהפרס הזה יילך לעובד\ת ולא למנהלת בכירה מאוד, וגם דאגה לתוספות שכר לעצמה כדירקטורית בדואר (מהלך לא חוקי, שהצלחתי לבלום ברגע האחרון - כאן). 

אני לא יכול לסתור את כל המלל הספינולוגי הקיים במסמך מעין אוחנה עזראהזה מיניב חפר, כי אין לי מספיק נתונים, למעט בנוגע לסעיף אחד, הסעיף הכי הזוי במסמך, שבו מתברר לי, שגם אגף הדוברות במשרד, שבראשו עומדת מעין אוחנה עזרא, (בתמונה משמאל), (לשר יועז הנדל עצמו יש דובר משלו, בשם נתנאל דיין, שהחליף את הדובר הקודם, שהיה ספינולוג מקצועי - כאן), גם היא מקבלת "שכר עידוד".

על מה היא (הדוברת של המשרד, מעין אוחנה עזרא - מכת הרל"ב ואולי גם הדובר של השר) מקבלת "שכר עידוד"?

אז הנה זה, היישר מהמסמך של יניב חפר:
שכר עידוד לדוברת

אז במקרה זה, יש לי נתונים ברורים לסעיף הזה: הדוברות לא עונה, לא אחרי 2 ימים ולא בכלל ולא רק לי.

מ-2 הדוברים הנ"ל, קיבלתי מאז תחילת הקדנציה של יועז הנדל ועד היום, רק 2 תשובות וגם הן ניתנו באיחור רב, של בין שבוע לכמה שבועות.

מעל ל-80 שאלות שלי - לא נענו כלל.

כך, אי מענה לשאלותיי הופך לאפס ימים למתן תגובה, מה שמוריד את הממוצע של הימים למתן תגובה קרוב לאפס (רק בגלל שאני שולח את הכי הרבה פניות של עיתונאי לדוברות המשרד ודוברות השר).


זה די ברור, שכל "השיבוטים" (כאן וכאן), שהשר יועז הנדל שתל בצמרת משרד התקשורת ובכל תפקיד אפשרי במשרד, במקום לעבוד עבור הציבור וגם לענות על שאלותיי, הם עובדים אך ורק כדי לייצר בסיס למפלגה הדמיונית, שהוא - יועז הנדל הקים (שהיום היא חלק ממפלגה דמיונית אחרת, של אחד בשם גדעון סער, ש"כיכב" בעבר רבות באתר זה - למשל כאן, שעל מעלליו הרבים, לכאורה, אפשר לקרוא ולשמוע כאן, מאת הפעיל החברתי יואב פרנק ועל התלונה, שהוגשה על ידו כנגד השר יועז הנדל אפשר לקרוא כאן).

הדוברים הללו (של השר והמנכ"לית), החליטו לצפצף על חוקי מדינת ישראל וגם על תקנון האתיקה לדוברים (התקנון המלא כאן), שאומר דברים ברורים, למשל:
תקנון 1

תקנון 2

כך, שאם מי מ-2 הדוברים הנ"ל (מעין ונתנאל) קיבל "שכר עידוד" עבור עבודתו כדובר, אזי מדובר, לכאורה, בחשד להונאה ברורה וחשד להוצאת כספים במרמה מהקופה הציבורית (כלומר: מהכיס של כולנו).  

היות והשר יועז הנדל לא הגיב לאזהרות, ששלחתי לו בעניין אי מתן מענה לשאלותיי, הגשתי נגדו תלונה חריפה ליועמ"ש (התלונה במלואה נמצאת כאן, אישור קבלה יש כאן) ועיקרי התלונה הם בתצלום כאן:
תלונה ליועמ"ש

למי מהקוראים שלא מכיר מי זה יועז הנדל, (בתמונה משמאל), ולכן ליועז הנדלא יודע מה יקרה לתלונה שלי ליועמ"ש בעניינו (וזו ממש לא תלונה ראשונה), אזי אני מזכיר, שליועז הנדל יש "פטור" מכל עבירה, "פטור", שקיבל מ"הקליקה", בחתימתה של עו"ד דינה זילבר, בטרם שסיימה את תפקידה כמשנה ליועמ"ש (כאן וכאן).

אולם, עצם הידיעה, שיועז הנדל הפך להיות חלק מ"הקליקה", לא מרתיעה ולא תרתיע אותי מהגשת תלונות, בכל מקרה, שאני מוצא שהוא מצפצף על החוק, וכמעט כל הזמן הוא מצפצף על החוק. כמעט כל החלטה שלו - היא צפצוף על החוק ועל הציבור.

לכן, כל התנהלות המשרד היא כאוס אחד ענק

המרמה, לכאורה, בתחום "שכר העידוד" ליחידת הדוברות במשרד (שצמחה לרמה של אגף, אגף תקשורת, דוברות והסברה, מה שמהווה תוספת שכר נכבדה לדוברת המשרד, מעין אוחנה עזרא), היא בהחלט  נושא, שראוי לחקירה פלילית, אבל אני התלוננתי רק כנגד השר, כי הוא זה שיצר במו ידיו במשרד התקשורת את הנורמות הבלתי חוקיות הללו, של ספינים ו"עבודה בעיניים" בכל תחום במשרד, ולכן רק הוא נושא באחריות אישית לכיאוס המחריד הזה. 

הוא זה שהצניח כל כך הרבה "משובטים", חסרי כל ידע, השכלה רלוונטית, ניסיון או ידע מינימלי, בעולם רגולציית התקשורת. לכן, הוא (השר) גם נושא באחריות מלאה (ולא רק אחריות מיניסטריאלית) למה שהם עושים או לא עושים בתפקידם במשרד. 

בנוסף, השר יועז הנדל חסם אותו בטוויטר והגביל את יכולת התגובה שלי בדפי הפייסבוק של המשרד ושל השר. בעניין זה טרם התלוננתי רשמית, משום שיש כרגע בג"ץ שהגיש העיתונאי תומר אביטל מ"שקוף" (כאן) ואמתין עד להחלטת הבג"ץ בנושא זה. במקביל, יש דיון משפטי בסוגיה הזו בנוגע לראש העיר גבעתיים שחסם גולש בטוויטר כמתואר כאן. גם כאן, פסק הדין ישליך לגבי כל פוליטיקאי המשתמש ברשתות חברתיות ככלי לקידום המסרים שלו.

ממש בשבוע החולף, התגלה לי עוד "משובט" בצמרת המשרד, וזאת בעקבות מסמך, שקיבל סיני ליבל, על פי "חוק חופש המידע". מדובר במסמך, שעוסק באחת ההחלטות הכי הזויות, לא חוקיות, אנטי צרכניות ומופקרות של השר והמנכ"לית (בנוגע לשעות הפעילות של מוקדי השירות של כל חברות התקשורת).

המסמך, שסיני ליבל קיבל, נמצא כאן במלואו, ואותי הטריד לא התוכן ההזוי הקיים במסמך הזה, אלא מי שחתום עליו - שם חדש לגמרי שלא הכרתי ולא שמעתי מעולם על קיומו: בן צ'רטוף דאר. עוזר מנכ"לית. 

לכן, ביום 23.8.21 שלחתי פניה דחופה לצמרת משרד התקשורת (שר ומנכ"לית) בזו הלשון:
"הנדון: מושחר - סיכום דיון בנושא מוקדים טלפוניים.
שלום רב,
מעבר לסיכום ההזוי הזה (מצ"ב) של המנכ"לית, אותי מטריד השם החדש שיש כאן ושמשום מה חתום על המסמך: בן צ'רטוף דאר.
עד לאחרונה הוא היה עוזר מנכ"ל עיריית כפר סבא: https://kfar-saba.muni.il/uploads/n/1616073137.9358.pdf
איך הוא קפץ בין הלשכות?
מה הכישורים שלו לעסוק בתחומי התקשורת?
האם זה עבר איזו ועדת מכרזים, או שזו עוד "הצנחה" של חבר נוסף ב"שבט" "המשובטים", בלי שום קריטריון רלוונטי לעולם התקשורת?
אודה לעדכון."

טוב, אתם בוודאי כבר יודעים, שהקריטריון של יניב חפר "למתן מענה לפניות עיתונאים תוך 2 ימים" - לא עבד גם כאן ולא קיבלתי כל מענה ולא אקבל כל מענה.

זה מצטרף לעוד מעל ל-80 פניות קודמות, שלא נענו.

אולם, אלה שקיבלו את השאלות שלי, יקבלו על אי המענה הזה, "שכר עידוד" נאה לשכרם, הגבוה ממילא.

ככה זה עובד, מתחילת הקדנציה של השר יועז הנדל והמנכ"לית לירן אבישר בן-חורין ועד רגע זה. 

לסיכום:
רק החלפת כל צמרת משרד התקשורת באנשים מקצועיים וישרי דרך, שרק האינטרס הציבורי עומד מול עיניהם, תציל (אולי) את שוק התקשורת של ישראל, מהתחתית העמוקה שהשוק נפל אליה, בגלל מנהלים כושלים ומכשילים ורגולציה מוטעית מיסודה, שבה "איש הישר בעיניו ייעשה".

כמובן שיש צורך בהקמת "רשות לתקשורת", אבל זה לא יקרה בקרוב (או בכלל).

 
עדכונים 31.8.21:
א. היועמ"ש החליט להעביר את תלונתי כנגד השר יועז הנדל ליחידת פניות הציבור במשרד המשפטים (לא ברור למה) וזו השיבה לי (התשובה במלואה נמצאת כאן) שהיא העבירה את הטיפול למשרד התקשורת.

כלומר, הופעל כאן הנוהל הבלתי חוקי שגיליתי שקיים במשרד המשפטים, כבר במחצית העשור הקודם ופרסמתי זאת אז בהבלטה, תחת הכותרת המדברת בעד עצמה: "קליקת הפרקליטים בפרקליטות ובמש' התקשורת מכה שוב: חשודים בפלילים יחקרו את עצמם ויסגרו לעצמם את התיק!".

ב. לאור הטיפול הבלתי חוקי הזה ע"י משרד המשפטים והיועמ"ש, שבו נותנים לחשוד \ נילון לחקור את עצמו ולסגור לעצמו את התלונה בעצמו, ערערתי מיד על ההחלטה הזו (הערעור שלי נמצא כאן במלואו). 

עדכון 2.9.21: בעקבות אי מענה משרד המשפטים לערר שלי, הגשתי תלונה כנגד היועמ"ש עו"ד ד"ר אביחי מנדלבליט בפני הנציב (נת"ם) השופט בדימוס דוד רוזן. התלונה מצויה כאן.

עדכון4.9.21: שלחתי מענה חריף נוסף ליחידת פניות הציבור במשרד המשפטים - כאן.  

עדכון 5.9.21: התקבל אישור קבלת התלונה ע"י נבת"ם - כאן

עדכון 14.9.21: התקבלה החלטתו של השופט בדימוס דוד רוזן (נמצאת כאן) הדוחה את התלונה משתי סיבות ברורות:
1) שיקול דעתו של היועמ"ש לא עומד לביקורת והוא יכול להיעזר במי שהוא רוצה במתן תשובות.
2) יחידת פניות הציבור של משרד המשפטים לא כפופה לחוק הביקורת כך שהשופט בדימוס דוד רוזן לא יכול לבקר את החלטותיה, כמופיע בתצלום כאן:
תשובת הנציב לתלונתי

כך, נחשף כאן עוד "חור" בסמכויות שאינם, של נציב הביקורת על הפרקליטות: לא די ששיקול דעתו של היועמ"ש לא נתון לביקורת, גם המשנים ליועמ"ש לא נתונים לביקורת וכך גם יחידת פניות הציבור של משרד המשפטים לא נתונה לביקורת.
"ההלויה... מדינה למופת...."
את החוק העקום וההזוי הזה, "תפרה" שרת המשפטים דאז, איילת שקד. למי שלא יודע. 

עדכון 15.9.21: לאור המענה של נציב הביקורת על הפרקליטות, הוגשה תלונה חדשה בגין אי המענה של השר (או מי מדובריו) לנציב תלונות הציבור במשרד מבקר המדינה. התלונה במלואה נמצאת כאן.

עדכון 29.9.21: עדכון לגבי התלונה שהגיש יואב פרנק כנגד השר יועז הנדל בחשד לתיווך לשוחד, תלונה חמורה שהוגשה נגד שר התקשורת יועז הנדל ליועמ"ש - התלונה הועברה מהיועמ"ש לידי הפרקליטות - כאן

עדכון 5.10.21: נציב התלונות במשרד מבקר המדינה מאשר קבלת התלונה כנגד השר יועז הנדל ומדווח שהוא מתחיל לטפל בה - כאן
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס