על חשבון מי ולמה יטוס שר התקשורת יועז הנדל לארה"ב?

דף הבית >> עולם ה-ICT >> חדשות משרד התקשורת >> על חשבון מי ולמה יטוס שר התקשורת יועז הנדל לארה"ב?
בשבוע הבא שר התקשורת יועז הנדל יטוס לארה"ב ל"ענייני עבודה". רק לא ברור על בסיס איזה סעיף תקציבי הוא יטוס ומי מתלווה אליו לטיסה זו על חשבון כספי משלמי המיסים, שנאלצים לממן "טיולים" לשר התקשורת וחבריו\חברותיו. האם הנדל נוהג כעמיתו - השר מתן כהנא, שהשתמש באופן בלתי חוקי בכספי הרווחה של המשרד עליו הוא ממונה כשר לשירותי דת כדי לטוס לאיחוד האמירויות? או אולי הוא חס וחלילה מסתמך על תקציב הרווחה של גמלאי משרד התקשורת? - לא התקבלה תשובה. למה הנושא מוסתר?
עדכון חשוב בתחתית הכתבה על חשיפת פרטי הטיסה והטסים.
מאת: אבי וייס, 15.10.21, 13:39שר התקשורת יועז הנדל

בעבר, שרי תקשורת (וגם מנכ"לים) טסו לטייל בחו"ל (קראו לזה "טיסות עבודה לעניינים מקצועיים"), על חשבון תקציבי הרווחה של משרד התקשורת.

לכן, כשהשר מתן כהנא נתפס משתמש, לכאורה, בכספי הרווחה של המשרד לשירותי דת ("תקציב ימי עיון והעשרה לעובדי המשרד"), שבראשו הוא עומד, כדי לטוס לאיחוד האמירויות ולדובאי בשבוע שעבר, הוא לא היה השר הראשון להשתמש בפטנט הבלתי חוקי, המאוד נבזי והלא מוסרי הזה, של שימוש בכספי משרד ממשלתי למטרות שונות ומשונות.

זו בדיוק הסיבה מדוע יואב פרנק פנה במכתב חריף ביותר הנמצא במלואו כאן, ליועמ"ש ולראש אגף החקירות במשטרה, בתלונה נוקבת על עבירת מרמה והפרת אמונים, לכאורה, של השר מתן כהנא

וזו גם הסיבה מדוע שלחתי ביום 14.10.21 את השאלות הבהולות ביותר הבאות לשר התקשורת, יועז הנדל, (בתמונה משמאל), ולצמרת משרד התקשורת:
"הנדון: על חשבון איזה סעיף תקציבי יוצא השר לחו"ל ועם מי?
שלום רב,
1. פורסמה ההודעה הבאה:
שר התקשורת יועז הנדל יצא בשבוע הבא לפגישות עבודה בארה״ב.
השר ייפגש עם אנשי ממשל וגורמים מקצועיים ויעסוק בשיתופי פעולה בתחום תשתיות התקשורת ובתכניות לקידום השקעות ורגולציה.
במהלך הביקור השר ייקח חלק בכנס סייברטק, יפגש עם מקבילו מאיחוד האמירויות וכן יקיים סדרת פגישות עם הקהילות היהודיות.
*************************************************************************************************************

2. מאיזה סעיף תקציבי הנסיעה הזו ממומנת ומי יתלווה לשר?
 
3. אודה להתייחסותכם הדחופה, לנוכח הקרבה לנסיעה."

תגובה לא קיבלתי מאיש. ככל שאקבל תגובה, אעדכן בהתאם.

קוראינו כבר יודעים שלא אקבל שום תשובה. די ברור למה (רוצים להסתיר את הכאוס והעבירות, לכאורה, מהציבור).

לא רק שמתעלמים משאלותיי, כאילו הבעיה תיעלם אם לא משיבים לי (בניגוד לחוק), יחידת הדוברות של משרד התקשורת גם מקבלת תוספות שכר נאות - 20% תוספת שכר למשכורת החודשית, רק בגלל שלא עונים לי.

את העובדה המדהימה, הבלתי תיאמן והמזעזעת הזו, חשפתי בכתבה: "איך מקבלים תוספת שכר באי מענה לשאלות של אבי וייס? סודות מש' התקשורת".

לכן, זה די ברור למה אני לא מקבל תשובות (זה גם מוסבר בהרחבה בנספח א' כאן).

לצפצף על עוד כמה חוקים הקשורים באי מענה לשאלותיי - זה כבר דבר פעוט ערך, מול הצטברות המעשים, שחלקם, לכאורה, טעון חקירה פלילית דחופה, מעשים המפורטים כאן למעלה ובעשרות כתבות החשיפה הקודמות.

בחודשים האחרונים היתה הצטברות ענקית של תלונות בנושאים לפליליים, לכאורה, גם כנגד השר יועז הנדל וגם כנגד המנכ"לית לירן אבישר בן חורין (ולא רק ממני. למשל, תלונה חמורה ביותר נשלחה ליועמ"ש כנגד השר יועז הנדל גם מיואב פרנק, התלונות, גם שלו, הועברו לטיפול פרקליט המדינה - כאן).

אני ממש לא אהיה מופתע, אם מימון הטיסה לשר ומלוויו יגיע מתקציב הרווחה של גמלאי המשרד. זאת, משום שהמשרד מסרב לטפל בגמלאי המשרד ולכן המשרד לא מבצע שום פעולת רווחה לטובת גמלאי המשרד, ומצד שני המשרד לא מעביר את הכספים הללו לעמותת גמלאי הדואר, בגלל שזה כרגע מהלך מסוכן מבחינה חוקית, לאור הדיונים המשפטיים המתקיימים בנושא זה - בבית הדין לעבודה.

כך, הכסף הזה פנוי במשרד, כסף המיועד לרווחת הגמלאים, כסף שיכול להיות מומר לכל שימוש אפשרי אחר (כל עוד זה לא מתגלה...), כולל ל"טיולים" של שר התקשורת יועז הנדל וחבריו\חברותיו, על חשבון כספי הציבור, למטרות סרק, ברחבי ארה"ב.

האם שר התקשורת יועז הנדל ניצל את המצב, שאין כרגע יועצת משפטית במשרד התקשורת בתקן "יועמ"ש המשרד", כפי שנחשף על ידי כאן? זה טרם ברור ,כי לא התקבל מענה וכרגע זה מוסתר כדי לא לפגוע בטיול לחו"ל.

כל עוד נקבל תשובה ברורה, מהיכן המימון ל"טיול" הזה של השר ומלוויו, לא נרפה מהנושא. 

לסיכום:
יועז הנדל, שמדבר בכל הזדמנות ובכל אירוע על "שקיפות",
 "ציונות", "קו המחרשה" ושאר סיסמאות וספינים נבובים ותלושים מכל מציאות, נוהג במציאות בחסר שקיפות קיצוני בכל התנהלותו ומטעה באופן קבוע את הציבור בכל תחום. 

הוא סיפק גיבוי וחיפוי למעשים פליליים, לכאורה, בקנה מידה מחריד, בכל תחומי האחריות של המשרד (וגם מחוצה להם, דוגמת הטיפול במועצת הרשות השנייה), החלטות וספינים שהוא המציא מדימיונו ומדימיון המנכ"לית "המוצנחת" שלו, כדי לנסות להלבין עבירות, לכאורה (של עצמו ושל אחרים), בתחומים רבים בעולם רגולציית התקשורת בישראל. 

מביש ברמות-על, שזה היה ועודנו שר התקשורת במדינת ישראל וזו המנכ"לית שהוא הצניח במשרד התקשורת. 

דרושה ועדת חקירה (פרלמנטרית, או ממלכתית) לבדיקת שוק התקשורת בישראל והקמת רשות תקשורת לאומית. זאת, כי הנזקים, ששר התקשורת יועז הנדל והמנכ"לית המוצנחת שלו יצרו ויוצרים בשוק הזה, עברו כל גבול וכל נורמה חוקית וציבורית. 

רק החלפת כל צמרת משרד התקשורת באנשים מקצועיים וישרי דרך, שרק האינטרס הציבורי עומד מול עיניהם, תציל (אולי) את שוק התקשורת של ישראל, מהתחתית העמוקה שהשוק נפל אליה, בגלל מנהלים כושלים ומכשילים ורגולציה מוטעית מיסודה, שבה "איש הישר בעיניו ייעשה".

כמובן שיש צורך בהקמת "רשות לתקשורת", אבל זה לא יקרה בקרוב (או בכלל).


עדכון 14:42: ואלה פרטי הטיסה כפי שהצלחתי לחשוף כעת:
א. עלות הטיסות לארה"ב וחזרה וטיסות מקומיות: 240,000 ש"ח.
ב. עלות האבטחה 120,000 ש"ח רק המאבטחים ללא עלויות אביזרים ותקשורת.
ג. ס"ה עלות הטיסה עם בתי המלון והעברות 460,000 ש"ח, שיגיעו כנראה לחצי מיליון ש"ח.
ד. מי טס מלבד השר?: המנכ"לית לירן אבישר בן חורין, העוזרת שלה ענבל אבנון, ראש המטה של השר עמית פרסיקו, (שלושתם "מהדרג הפוליטי"), ונעמה הניג ממשרד התקשורת (קשרי חוץ). ס"ה 4 מלווים לשר מלבד המאבטחים. אין כלל במלווים אנשי דרג מקצועי מהאגפים השונים במשרד התקשורת, למרות שהנסיעה הוגדרה ל"עינייני עבודה".
ממתי מינויים פוליטיים לא מקצועיים - טסים על חשבון הציבור למפגשים מקצועיים?
ה. ס"ה חגיגה על חשבון כספי ציבור. מעולם לא הייתה כזו הפקרות במשרד התקשורת.

סמדר הילה שמואלי סיכמה את הנושא בציוץ ממש נוקב:
ציוץ של סמדר הילה שמואלי

  
 
Bookmark and Share