Telecom News - ברכת "בהצלחה" לשלמה פילבר המנכ"ל הטרי של משרד התקשורת

ברכת "בהצלחה" לשלמה פילבר המנכ"ל הטרי של משרד התקשורת

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> ברכת "בהצלחה" לשלמה פילבר המנכ"ל הטרי של משרד התקשורת
ביום א' (7.6.15) תאשר הממשלה את מינויו של שלמה פילבר למנכ"ל משרד התקשורת. אתר Telecom News היה היחיד, שחזה את נפילתו של המנכ"ל עדן בר טל, את פיטורי המנכ"ל אבי ברגר ואת מינויו של שלמה פילבר, ביחד עם עוד תחזיות שהתגשמו במלואן. 
מאת: אבי וייס, 6.6.15, 20:00שלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת

ביום ראשון (7.6.15) תאשר הממשלה את ההחלטה (כאן) למנות את שלמה פילבר (בתמונה) למנכ"ל משרד התקשורת. אתר Telecom News מאחל "בהצלחה" למנכ"ל החדש ומקווה, שידע ללכת בדרך הישר ולא להפלות בין כלי תקשורת, כמו שעשו שני קודמיו בתפקיד המנכ"ל.

יש בפניו אתגרים רבים וחשובים, ו"ברכת הדרך" היא הדבר היחיד, שכרגע ניתן לאחל לו. הוא יישפט על די וגם ע"י הציבור רק עפ"י מעשיו. 

אתר Telecom News היה היחיד בישראל, שחזה נכון את נפילתו של המנכ"ל הקודם עדן בר טל, את פיטוריו של המנכ"ל הקודם אבי ברגר, את עזיבתו של השר גלעד ארדן מתפקיד השר להגנת העורף, ואחר כך את תפקיד שר התקשורת, אחרי יצירת נזקים עצומים לשוק התקשורת, חזה את נפילתו של שר הפנים לשעבר גדעון סער ולהבדיל את נפילתה של סגניתו פאינה קירשנבאום, וחזה נכון, ששלמה פילבר הוא המועמד המתאים היום לתפקיד מנכ"ל משרד התקשורת, בניגוד לכל מה שפורסם בכל אמצעי התקשורת האחרים. 

​כ"כ, אתר Telecom News חשף בזמן אמת את כל הטעויות של הממונה על ההגבלים העסקיים פרופ' דיויד גילה, בכל הקשור להתייחסתו לעולם התקשורת וההייטק. אולם, לא קראתי לפיטוריו או התפטרותו, משום שלפי מיטב ידיעתי הוא (בניגוד לשר התקשורת לשעבר ולשני המנכ"לים לשעבר במשרד התקשורת) הצטייר בעיני כאדם ישר והגון, אף אם טעה. פרופ' דיויד גילה התפטר על רקע נושא אחר (מונופול הגז), אבל זה לא ממעיט מחומרת ההחלטות המוטעות שלו בתחום התקשורת

בתקופה הקצרצרה, ששמילה מימון ממלא את תפקיד המנכ"ל באופן זמני, הוא כשל לחלוטין בתפקיד החשוב, שהוטל עליו.

שכן, במקום "להפיק לקחים, לתקן חוות דעת מפוברקות", לטהר את האווירה בעולם התקשורת, להתחיל בפעולות להצלת Unlimited, ובמקביל להעביר את כל החשדות לפלילים למשטרת ישראל, מימון שמילה החליט להישאר ב"תא הטייס" של החללית, ששטה בחלל החיצון בלי כל קשר לאיזו תחנת קרקע, ואף הגדיל לעשות בפרסום הודעה מטעה לציבור בעניין הטלפוניה של בזק. 

אני מאמין, שלא יכול להיות מצב המתואר בגמרא מסכת ברכות דף ז' ע"א: "ביקש (משה) להודיעו דרכיו של הקב"ה, ונתן לו, שנאמר "הודיעני נא את דרכיך". אמר לפניו: ריבונו של עולם, מפני מה יש צדיק וטוב לו ויש צדיק ורע לו, יש רשע וטוב לו ויש רשע ורע לו?".

לכן, יש כאלה, שכבר קיבלו את ענשםאבי ברגר (צילום משמאל של מנכ"ל משרד התקשורת היוצא, אבי ברגר, מודה בטעויות...), ויש כאלה, שיקבלו את ענשם, במוקדם או במאוחר.

איש מהם לא ביקש עד רגע זה סליחה וחרטה על מעשיו ולא ביקש לתקן את הטעויות שעשה. הם טועים בגישת "בת היענה" הזו.

אני מתכוון במשפט הקודם לכל אלה במשרד התקשורת (וגם בפרקליטות ובנש"מ), שנתנו ידם לתחמונים, לפיברוקים ולחיפוי על מעשים לא כשרים. אני ממליץ להם לפרוש כעת מתפקידם (החלפת מנכ"ל במשרד זה מועד טוב ל"רענון שורות") וללכת בשקט הביתה, לפני שהחקירות תתפוסנה אותם במצב, שבו הם לא יוכלו לקבל אפילו פיצויים. 

אני מאמין בפסוק "מְכַסֶּה פְשָׁעָיו לֹא יַצְלִיחַ; וּמוֹדֶה וְעֹזֵב יְרֻחָם" (משלי כ"ח י"ג). אפילו מנכ"ל אורנג' צרפת, סטפן רישאר, אחרי מה שעשה לחברת פרטנר-אורנג' בישראל בסוף השבוע החולף, החליט לשנות כיוון, לבקש סליחה ולהתנצל, כי "דבריו הוצאו מהקשרם" ושהוא "אוהב את ישראל".

מתאים כאן ההפסוק: "במקום בו בעלי תשובה עומדים, צדיקים גמורים אינם יכולים לעמוד", תלמוד בבלי, מסכת סנהדרין, צ"ט, א'.

לכן, יש עדיין הזדמנות לבעלי התפקידים הבכירים במשרד התקשורת לבצע "חזרה בתשובה" ולתקן את הטעויות שעשו.  

לסיכום: הכרה בטעות ו"חזרה בתשובה" היא מהלך טוב יותר מאשר התחפרות בעמדות מוטעות, שיכתימו את העתיד (והמצפון) של בעלי התפקידים, שחתמו על מסמכים מפוברקים, רק כדי לרצות מישהו שאת האינטרסים שלו הם לא הבינו נכון. מי שלא מסוגל להודות בטעויות של עצמו ולתקן אותם כעת, מן הדין שיתפטר וייקח אחריות על עצמו ומעשיו, בדיוק כמו שעשה הממונה על ההגבלים העסקיים, פרופ' דיויד גילה.

שינוי כיוון ויצירת אווירה של שת"פ בין כל העוסקים במלאכה בשוק התקשורת, היא הדרך הנכונה ללכת בה, וזה חלק מתהליך "התיחקור והפקת הלקחים", שמשרד התקשורת צריך לעבור כעת לטובת שוק התקשורת ועתיד עם ישראל. מנכ"ל חדש למשרד (שלמה פילבר), שאינו מעורב בכל מה שקרה במשרד בשנתיים האחרונות, הוא הזמן הנכון להתחיל בדרך חדשה, חיובית ונכונה

עדכון 7.6.15, 14:00: הודעת דובר משרד התקשורת, ד"ר יחיאל שבי:  

שלמה פילבר נכנס היום לתפקיד מנכ"ל משרד התקשורת, לאחר אישור מינויו ע"י הממשלה
הממשלה אישרה היום (7.6) את מינויו של שלמה פילבר, 52, לתפקיד מנכ"ל משרד התקשורת.  
ראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו, בירך את פילבר לרגל כניסתו לתפקיד. 
שלמה פילבר יחל בסבב של פגישות עם הגורמים המקצועיים הרלבנטיים, במטרה ללמוד את הנושאים העומדים על סדר יומו של משרד התקשורת.
לוגו משרד התקשורת 
 
Bookmark and Share