Telecom News - במש' התקשורת טרם "נפל האסימון" וממשיכים להוציא הודעות מטעות לציבור

במש' התקשורת טרם "נפל האסימון" וממשיכים להוציא הודעות מטעות לציבור

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> במש' התקשורת טרם "נפל האסימון" וממשיכים להוציא הודעות מטעות לציבור
ניתוח: משרד התקשורת שלח היום "הודעה לציבור" על כך, שהוחלט לא לעדכן את תעריפי חברת בזק ובשל כך נמנעה עליית מחירים לצרכן בשיעור שבין  2%-4%. מי ביקש בכלל לייקר את תעריפי בזק? נדמה, שרוחו של אבי ברגר עדיין מצויה במשרד, ואפשר לשגר הודעות מטעות לציבור, שלא מבין בכלל על מה מדובר.
מאת: אבי וייס, 28.5.15, 20:40שמילה מימון

בימים האחרונים אני שומע בעת שאני בדרכים פרסומת מאוד חביבה ברדיו האומרת כך (על פי זיכרוני): "היום לא הייתה תאונת דרכים בחיפה ולא נפגע איש, כי הנהג היה זהיר וחגר חגורת בטיחות".

זה בדיוק הסגנון של הודעת משרד התקשורת, שהופצה היום לציבור. אם אתם לא מאמינים שזה בדיוק ההודעה, אז היא מצורפת כאן בקובץ להוכחה שאני לא מדמיין ולא ממציא שום דבר בהודעת המבדחת הזו של משרד התקשורת, שמתאימה ל-1 באפריל ולא ל-28 במאי

בפני שמילה מימון, (בתמונה), המנכ"ל הזמני של משרד התקשורת, היו לפחות 3 אופציות בהתייחס למחירי הטלפוניה של בזק:

א. פשוט לשתוק. הנושא המסעיר את המשרד ששמו: "הטלפוניה של בזק" נדון כעת בבג"ץ. בזק הגישה אך לפני כמה ימים את תגובתה לבג"ץ (כמנותח כאן). שופטי בג"ץ טרם החליטו בעניין וטרם ידוע מועד קבל ההחלטה מצידם. לכן, הפסוק המתאים כאן הוא: לָכֵן הַמַּשְׂכִּיל בָּעֵת הַהִיא--יִדֹּם: כִּי עֵת רָעָה הִיא (עמוס ה' יג). גם מטעמי "סוב יודיצה" וגם ההגיון הפשוט אומר: פשוט לשתוק ולהמתין להחלטת הבג"ץ. 

יש עוד סיבה מדוע היה כדאי לאמץ כעת את הגישה של "פשוט לשתוק": פרופ' ראובן גרונאו, מי שעמד בראש הוועדה לקביעת מחירי בזק שבפיקוח לפני יותר מעשור, ועדיין מועסק (בשרשרת בלתי נגמרת של "פטורים ממכרזים") גם היום ע"י משרד התקשורת, אמר במו פיו באירוע פומבי ב-22.5.13 (מפורט כאן), שבזק הרוויחה 11 מיליארד ש"ח יותר מיד על חשבון הלקוחות מאז 2002, רק בגלל מחדלי משרד התקשורת.

ציטוטים מדויקים של דבריו: "...הרגולטור נרדם בשמירה...", ו"-למה זה ממשיך עשור שלם? כי ב- 2008 היו צריכים לבדוק את מחירי בזק ולא בדקו זאת ולא את הרווחיות שלה. השוק רווי בכסף ויש בו יותר מדי רווחיות. בזק פשוט חגגה על הגב של הצרכנים בשתיקה של משרד התקשורת. המחדל הזה לא היה קורה לו הייתה קמה רשות לתקשורת עצמאית".

דהיינו: מי שהוא המומחה מס' 1 בישראל למחירי הטלפוניה של בזק, אומר במו פיו ומעל לבמה ציבורית, שמי שאחראי לכשלון בפיקוח על מחירי בזק, זה משרד התקשורת בעצמו ובכבודו, למעשה רק הרגולטור אשם במחדל הזה. אז אם יש מחדל צרכני כזה ענק במשרד התקשורת, עדיף היה לשתוק ולא להציף את העניין הזה שוב כעת, בהודעה לעיתונות. 

ב. לשנות את כללי התעריפים של בזק. המנכ"ל הזמני - מימון שמילה יכול היה לפנות לשר התקשורת (כרגע ראש הממשלה), שיחתום על שינוי השיטה. כך, שהמחיר של הטלפוניה של בזק המפורסם בתקנות הוא מחיר מכסימלי.

פיקוח על תעריפים בכל תחום, בארץ ובעולם, אמור לקבוע מחיר מכסימלי למוצר או שירות, רק לגבי מחיר הטלפוניה של בזק, שבפיקוח משרד התקשורת, זה מחיר Fix ולא מחיר מכסימלי. למה? זה לא ברור. 

יתרה מכך. בזק עצמה מציינת בפנייתה לבג"ץ, שהיא ביקשה וכמה פעמים ממשרד התקשורת לשנות את השיטה של מחירי הטלפוניה שלה ולאפשר לה להוריד את מחירי הטלפוניה, אך משרד התקשורת סרב.

למה משרד התקשורת סירב לבקשת בזק להוריד מחירים? זו תעלומה, שרק יחידת "להב 433" במשטרה תוכל לפתור, במסגרת כלל החקירות הפליליות, שיש לערוך במשרד התקשורת. 

קביעת מחירי בזק,שבתקנות הפיקוח כמחיר מכסימלי, הייתה מובילה לכמה תוצאות מעניינות וחשובות:

א. המחירים של הטלפוניה הקווית של בזק לכל תושבי ישראל היו יורדים במהירות. זאת, כי יש תחרות עזה בתחום (גם מול הסלולר, גם מול הוט, גם מול שירותי ה-VoB וגם מול כל האפליקציות של VoIP על הפס הרחב, החל מ-WhatsApp ועד סקייפ). 

ב. חברת Unlimited הייתה יכולה לצרף את הטלפוניה לחבילת השירותים שלה בלי כל קושי, ובכך למנוע את המצב האומלל של היום, שמי שמתחבר ל-Unlimited מגלה שאין אצלה טלפוניה קווית וטלוויזיה, ולכן הוא נאלץ להישאר בבזק או בהוט, ולשלם ל-2 ספקי תשתיות במקביל, מצב לא הגיוני ואנטי צרכני (וגם הרסני ל-Unlimited, שנוטשים אותה מהר, אחרי שהלקוחות מגלים את "החור" הזה בשירותיה). 

מול 2 התוצאות החיוביות הללו, יש סכנה של פגיעה בתחרות הקיימת מול בזק מצד שחקני ה-VoB, שמחירי הטלפוניה הזולים שלהם היו ניצבים אולי בפני "מחירים טורפניים" לטלפוניה מצד בזק.

עניין זה נפתר במדינות העולם המערבי ע"י רגולצייה הקרויה Margin Squeez. אולם, בישראל אין רגולציה כזו. למה? כי משרד התקשורת עשה צחוק גם מהעניין הזה (כפי שחשפתי כאן), ביחד עם הרשות להגבלים עסקיים (שכשלה אף היא בטיפול בעולם התקשורת). לא פלא שהממונה על ההגבלים העסקייים, פרופ' דיויד גילה התפטר

בכל מקרה, היה ניתן לשקול את ההיבטים השליליים של הורדת מחירי בזק מול ההיבטים החיוביים, ולקבל החלטה לטובת הצרכנים. זה לא קרה.

ג. להודיע על מינוי ועדת תעריפים חדשה לעניין מחירי הטלפוניה של בזק. גם זו אופציה הגיונית להחלטה, אם המנכ"ל הזמני של משרד התקשורת (שמילה מימון) לא רוצה לשבת בשקט ולשתוק, כמוצע כאן בסעיף א', ורוצה להוכיח פעילות ועשייה.

זה בהחלט ייתפס כפעולה מקצועית נכונה, גם בעיני שר התקשורת (בנימין נתניהו), אם תמונה כעת על ידו ועדה מקצועית חדשה של מומחים, שיבחנו את תעריפי בזק, תעריפים שלא נבחנו ולא עודכנו כבר כמה שנים טובות (למעלה מעשור). זאת, למרות שכפי שציינתי, בזק עצמה ביקשה כמה פעמים להוריד מחירים ומשרד התקשורת לא נענה לבקשתה.

צוות מומחים עצמאי חדש, שיבחן את תעריפי בזק, ויציג ממצאים והמלצות, שיהיו מקצועיים ללא כל התחמונים של הסמנכ"ל לכלכלה במשרד התקשורת ואנשים אחרים, יוכל לפתור אחת ולתמיד את המחלוקות הסוערות בעניין תעריפי הטלפוניה של בזק. 

אולם, אף לא אחת מהחלופות ההגיוניות, שהצגתי כאן, ננקטה ע"י שמילה מימון. במקום זאת, יצאה ממנו הודעה "שמשרד התקשורת  החליט גם השנה שלא לעדכן את תעריפי חברת בזק, בשל כך נמנעה עליית מחירים לצרכן בשיעור שבין  2-4%"....

למה? כי נדמה, שהרוח של המנכ"ל הקודם (אבי ברגר) עדיין מרחפת במשרד התקשורת. ברוח הזו, מותר ורצוי להוציא הודעות מטעות לציבור ולבלבל את המוח לציבור בשטויות, בהודעות המנותקות מכל בסיס עובדתי או הגיוני.

שום תהליך של "הפקת לקחים" לא החל במשרד התקשורת, וחבל. 

התייחסות אנליסט התקשורת ערן יעקובי (בתמונה משמאל), סמנכ"ל מחקר רוסאריו-קפיטל:
ערן יעקובי
"זו שנה רביעית, שהמשרד לא מעדכן תעריפים כלפי מעלה בטלפוניה של בזק. עד כאן כל הכבוד להם, אין גם סיבה.

אבל זה גורם לי לחשוב על כל המסע המתנהל פומבית נגד החברה (בזק), שפוגע בלקוחות שלה, במשקיעים שלה ובשוק התקשורת כולו.

המחירים (של בזק) מפוקחים, כלומר: לבזק אסור להעלות מחיר אבל גם לא להוריד. אז נטפלים לשיעורי הרווחיות המטורפים של בזק בקווי בחסות המדינה ועוד מאשימים אותה, שהיא לא רוצה או לא יכולה לתת את השירות בסיטונאות. כמה מטומטם אפשר להיות?

עזבו את שיעורי הרווח, שלמעשה, אשמת החברה היא, שהיא מתייעלת כל הזמן ולכן מציגה כאלה שיעורי רווח. למרבה האירוניה, המשרד דווקא היה צריך לאשר העלאת תעריפים אוטומטית (לבזק) ואז להאשים את החברה עוד יותר בחזירות...

בכל העולם, שירותי הסלולר וה-VOB כבר נחשבים תחליפיים לטלפוניה המסורתית. (למה לא כאן?)

זה פשוט מחזיר אותי למסמך, שכתבתי בזמנו על שיטת הגזר והמקל, לטובת כל אזרחי מדינת ישראל המשלמים מס עודף בגלל מדיניות של המשרד ולא של בזק, כי בסלקום טוענים, שאין צורך אמיתי בטלפוניה של בזק בשביל להפוך לקבוצת תקשורת. בפרטנר אמנם טוענים, שמדובר במוצר יותר טוב – אז מה?".

מילים כדורבנות.

לסיכום: מתי "ייפול האסימון" במשרד התקשורת? כרגע זה לא ברור. המסמך של משרד התקשורת מהיום הוא פשוט בושה וחרפה ועלבון לשכל הישר. במשרד התקשורת נמצאים עדיין במאה ה-19. הגיעה העת להתקדם למאה ה-21 ולהפסיק להתל בציבור.
 
טלפוניה ישנה
צילום: ש. וייס 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
24-25.6.24 - כנס הרצליה 2024

26-27.6.24 - AI WEEK 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים