האם כלי התקשורת נטפלים לשר איוב קרא רק בגלל שהוא "נאמן לביבי"?

דף הבית >> עולם ה-ICT >> חדשות משרד התקשורת >> האם כלי התקשורת נטפלים לשר איוב קרא רק בגלל שהוא "נאמן לביבי"?
התשובה, קרוב לוודאי, היא - כן. אך כלי התקשורת נטפלים לשר התקשורת איוב קרא מהסיבות הלא נכונות ועל "זוטי דברים" ומפספסים את העיקר. בנוסף, "ההגנה", שהשר קיבל מראש הלשכה שלו שירלי שיף, נגועה בצביעות ו-Fake News. הרמת מסך ממה שלא מדווחים לכם בכלי התקשורת: מה גל"צ פספסו בגדול בפרשת איוב קרא וחברת הדואר וגם מה הקשר בין תגובת "ההגנה" לפרשה זו לבין גלעד שרון? עדכון חשוב בסוף הכתבה. 
מאת: אבי וייס, 16.12.18, 07:40השר איוב קרא

התכנית "בוקר טוב ישראל" של גל"צ הפכה לתכנית תחקירים על השר איוב קרא (בתמונה משמאל), ולטענת ראש הלשכה (ראש המטה) שלו - שירלי שיף, זה מה שהוביל לאשפוז של השר בבי"ח הדסה. את הפרשה הזו ניתחנו בכתבה "השר איוב קרא מנסה להתחרות במשה כחלון בתחום "מינוי מקורבים וחברים"" וציינו, שמדובר ב"זוטי דברים", בזמן שאת החשדות הכבדים גל"ץ כלל לא פרסמו.

בכל אופן, כל כלי התקשורת, שמחוברים בסיסמה "רק לא ביבי", התנפלו מייד על השר איוב קרא, ומייד דרשו חקירה שלו. 

בחשיפות של גל"צ יש מעט אירוניה, שכן מדובר בתחנת רדיו צבאית, ששייכת מיניסטריאלית לשר הביטחון, שהוא כידוע לכל: ביבי נתניהו, והחשיפות של גל"צ היו על בן-בריתו הפוליטי והאישי של ביבי נתניהו, השר איוב קרא

הבעיה הראשונה, שצצה עם החשיפות, היא התגובה של שירלי ששירלי שיף עם השר איוב קראיף, (בתמונה משמאל, מצד ימין, עם השר איוב קרא, בביקורו בארה"ב ב-12.7.18, התמונה מהפייסבוק של משרד התקשורת).

אפשר להכניס את התגובה שלה היישר למדור של Fake News. 

למה? משום שמייד לאחר אשפוזו של השר בבי"ח הדסה בירושלים, היא לא רק שלחה "הודעות לעיתונות", היא התראיינה לטלוויזיה (הסרטון המלא מצוי כאן - למתעניינים) בסרטון מרגיז ביותר.

למי שלא ראה את הסרטון, אביא את העיקר: שירלי שיף, ראש לשכתו של השר איוב קרא אמרה לתקשורת כך: "... ברור לכולם, אחרי שרודפים את השר הזה, שכל הכתבות והתחקירים השקריות, שרודפות אותו, גם הבוקר גם מחר גם שלשום, בעצם גרמו לסוג של התמוטטות עצבים אצל שר התקשורת..."

אם ניקח מצב היפותטי, שבו שירלי שיף מגלה חשד למעשי שחיתות של שר בכיר, נניח ראש הממשלה, או של הבן של ראש הממשלה, והיא הייתה הולכת להתלונן על אותו בן של ראש הממשלה במשטרה, האם היא הייתה מסכימה לקבל נזיפה פומבית כזו, שכל מה שהיא טוענת זה שקר וכזב, עוד לפני שזה נבדק? ובמיוחד כאשר גל"צ הציגו מסמכים וראיות מבוססות, שמראים "שחור על גבי לבן", שאלה לא "שקרים"!

אז זה בכלל לא מצב היפותטי. למי שחושב, שאני ממציא כעת מדמיוני Fake News על שירלי שיף, שכביכול מתלוננת על הבן של ראש הממשלה, שהוא מושחת עד היסוד. אז המציאות עולה על כל דמיון. שלא תחשבו, שהמצאתי את זה, אז הנה ההודעה הרשמית שיצאה לציבור, הודעה שפורסמה בעניין התלונה הזו, [פורסמה ביום 3.1.03]:
תלונה של שירלי שיף

כמה תובנות חשובות מהידיעה הזו:
  • שירלי רוקח (זה שמה לפני נישואיה לזאב שיף, אדם מאוד מרתק, עם קורות חיים, שנכתב עליהם ספר מרתק, אבל הוא כרגע לא נושא הכתבה), הייתה בעת הגשת התלונה הזו חברת מפלגת העבודה, פעילה בסניף המקומי של מפלגת העבודה בכפר-סבא, חברה פעילה במרכז המפלגה (הייתה "יו"ר ועדת ההסברה" של המפלגה) והשתייכה בזמנו לסיעה של תומכי אהוד ברק במפלגת העבודה. 
  • שירלי רוקח (שיף) הגישה ישר תלונה במשטרה, בלי שהיו בידיה שום ראיות ובלי שעברה דרך היועץ המשפטי לממשלה (שהוא המוסמך להורות על פתיחת חקירה כזו (שכן גלעד שרון היה אמור להשפיע על החלטות של אביו ולסגור בכך את "מעגל השוחד", שנקרא אז "פרשת האי היווני").. .
  • המידע, שהוביל אותה להתלונן במשטרה, היה כתבה ב"ידיעות אחרונות". כלומר: לא היא אספה את המידע ולא ביצעה את התחקיר, אלא "ידיעות אחרונות". היא רק קראה את העיתון - כמו כל אזרח. 
  • למי ששכח, התיק הזה - נסגר.
  • כלומר: הטענות דאז של שירלי רוקח (שיף) הן, לכאורה, רדיפה שקרית, אחרי הבן של ראש הממשלה דאז.
  • כלומר, זו התנהגות בדיוק כמו שכתוב במקורותינו::"טובל ושרץ בידו". 
מה גל"צ ושאר כלי התקשורת פספסו בתחקיר שלהם, אודות "פרשת איוב קרא בדואר"?
הטענות על מינוי מקורבים לתפקידים זוטרים בדואר, הם "זוטי דברים" ו"כסף קטן" לעומת שאר השטיקים, שחשפנו אודות השר, מהיום טכס בדוארשנכנס לתפקידו ועד עצם היום הזה. הפרשה הכי כבדה (הטבות של לפחות 5 מיליארד ש"ח) נחשפו אצלנו בעשרות רבות כתבות, שהכתבה המסכמת פורסמה תחת הכותרת: "חשיפה וניתוח: למה "תיק 5000" גדול פי כמה מ"תיק 4000"?"

הדבר היותר מדהים הוא המועד בו איוב קרא העביר את ארגזי המכתבים למנכ"ל הדואר: זה היה באירוע שחשפתי כאן, שהתקיים ב-12.9.17 במודיעין (יש תמונות מהאירוע הזה - בכתבה, כולל כיצד נשלחו הארגזים של השר, שתיים מהן כאן בקטן מצד שמאל).איוב קרא בדואר

זה היה אירוע שכולו נגוע ,לכאורה, בשחיתות וניגודי עניינים חמורים של השר ומ"מ המנכ"ל, שמילה מימון, שקראתי לחקירה דחופה שלו, אך קריאתי לא נענתה וכרגיל "קליקת הפרקליטים" "גרסה" גם את העניין החמור הזה, שהחל להיות מטופל אז אצל היועמ"ש (מסמך היועמ"ש נמצא כאן, אבל הוא לא טופל, כמו לא מעט פרשיות חמורות, ש"נגרסו" ע"י "קליקת הפרקליטים").

על פי תצלום מאתר משרד התקשורת (מצ"ב כאן), שמילה מימון היה דירקטור בחברת הדואר אפילו במאי 2018. מדהים.  

לכן, שלחתי ביום 13.12.18 את הפנייה הדחופה הבאה לנש"מ, ליועמ"ש, לרשות החברות הממשלתיות (שכן חברת הדואר היא חברה ממשלתית) ולדובר משרד התקשורת:
"בהמשך לפניה הקודמת שלי (כאן למטה, מ-9.3.18) בעניינו של שמילה מימון (כדירקטור בחברת הדואר, במקביל להיותו משנה למנכ"ל משרד התקשורת ובאותה עת מנכ"ל בפועל של משרד התקשורת),

מתברר כעת, שהמצב חמור הרבה יותר ממה ששאלתי כאן למטה, שכן נחשף בתכנית "בוקר טוב ישראל" בגל"צ, שלקראת ראש השנה התשע"ח (ספטמבר 2017), העביר שר התקשורת איוב קרא למנכ"ל דואר ישראל דני גולדשטיין 7,000 "מכתבי שנה טובה" ב-8 ארגזים, עבור חברי מרכז הליכוד ופעילים, וזה, לכאורה, שלח אותן בשמו - באמצעות הדואר. זאת, מבלי שנגבה תשלום עבור השירות, ששוויו כ-15,200 ₪ (שלא שולמו עד היום).
האירוע הזה מתואר ומתועד כחלק מהתלונה שלי בעניינו של שמילה מימון (כאן, והמשך במאמר הטרי כאן).

בנוסף, זה לא מקרה ראשון, שבו השר ומנכ"ל מצטלמים ו"נותנים חסות" לאירועים של גופים המפוקחים על ידם (כולל באירועי השקה של שירותים ללא רישיון, כמפורט כאן עם תצלומים).

מאחר שחברת דואר ישראל היא (עדיין) חברה ממשלתית, ומשרד התקשורת הוא חלק מהממשלה, סבורני, שעל נש"מ והרשות החברות הממשלתיות לבדוק את העובדות שנחשפו, בנוגע לכך, שהשר שלח דואר מבלי לשלם ועוד בנוכחות דירקטור בכיר בחברת הדואר - מימון שמילה, שהיה מצוי בזמנו (בעת האירוע של המשלוח) בניגוד עניינים חמור עם תפקידו כמנהל הכללי בפועל של משרד התקשורת.

כמו כן, מאחר שאנו חשפנו בזמנו את ניגודי העניינים של מימון שמילה (לא רק בדירקטוריון חברת הדואר, אלא גם בתחומים אחרים, דוגמת מועצת הכבלים והלוויין), עוד לפני האירוע בדואר, והזהרתי יותר מפעם את השר (ואותו עצמו), לא אחת בפניות, תלונות ובכתבות מאוד ברורות, שלא ברור את מי הוא מייצג: את המשרד או את החברה \ הארגון בו הוא דירקטור, בא כעת האירוע הזה ומראה - עד כמה צדקתי ואפילו אני לא חשבתי, שכפל התפקידים של שמילה מימון יגיע לכדי מקרה כל כך בוטה ואף פלילי, לכאורה, שבו באירוע משותף של השניים (השר והמנכ"ל בפועל), בחברת הדואר, הם מבצעים עבירה פלילית, לכאורה, באופן גלוי, עם מנכ"ל חברת הדואר, עי"כ שהשר והמנכ"ל בפועל מנצלים אירוע השקה, שנעשה במרכז המיון של הדואר, ומאחורי הקלעים של האירוע, נשלחים בארגזים ובכמויות, שאי אפשר להתעלם מהן, מכתבים פוליטיים של השר, ללא תשלום לחברת הדואר, עבור השירות הזה, שנעשה ע"י חברה מפוקחת וכפופה גם לשר וגם למנכ"ל המשמש בדיוק באותה עת גם כדירקטור מטעם השר, באותה חברה מפוקחת.
לטיפולכם המסור אודה". 

תגובות טרם קיבלתי. ככל שאקבל תגובות, אעדכן בהתאם.

לסיכום
אני סבור, שיש צורך דחוף לפתוח בחקירה בנושא, שחשפנו כאן. זה לא דבר פעוט ערך ושולי. 
מדובר ב"ניגוד עניינים" ה"זועק לשמיים" ברמת אי החוקיות, לכאורה, שיש כאן. השר והמנכ"ל ידעו (גם ממני ומהכתבות, שפורסמו באתר, כתבות, שהם קוראים כל יום), שהאירוע הזה בדואר היה נגוע ב"ניגודי עניינים" הזועקים לשמיים, עוד לפני פרשת שליחת המכתבים. ככה שוק התקשורת מתנהל - ולא מהיום.

זו בדיוק הסיבה, שכתבתי מאמר ניתוח שהמשטרה טרם סיימה את "תיק 4000", מפני שהתופעות החמורות, שלא נחקרו ע"י המשטרה, גדולות פי כמה ממה שכן נחקר. 

הבעיה המרכזית עליה אני מצביע כל אותן שנים היא המצע והרקע האידיאולוגי והאנושי, שמוביל שוב ושוב את ראשי משרד התקשורת לתת הטבות במיליארדים, על חשבון הציבור וכיסו, לבעלי ההון, לבעלי השררה ול"מקורבים לצלחת", לאפשר שירותים ללא רישיון, להשתתף באירועים מפוקפקים של גופים מפוקחים רגולטורית, להתעמר בגימלאים בתוספת חשד ברור למעילה בכספי הגמלאים של המשרד, לקבל הטבות מגופים מפוקחים, לקבל כסף מגופים מפוקחים ולהוביל את השוק בכאוס גרולטורי ואישי מוחלט. .

התוצאה: גם תושבי ישראל מפסידים (כסף וביצועים של רשתות התקשורת) וגם מדינת ישראל מידרדרת בכל קנה מידה השוואתי בינ"ל, כל שנה, בעשור האחרון, וזה ממשיך גם היום, כאילו כלום. משרד התקשורת הישראלי התמחה בדבר אחד בלבד: הפקה של Fake News בקצב עולה מאז תחילת העשור הנוכחי ועד עצם היום הזה.

התרבות המושחתת הזו לא נוקתה בחקירת "תיק 4000" ממשרד התקשורת הישראלי (זאת, בגיבוי "קליקת הפרקליטים", שכוללת תומכים מכמה גופים ממשלתיים נוספים, דוגמת: חלק מראשי משרד האוצר, חלק מנש"מ, חלק מהפרקליטות ועוד. הכל כדי "לשמור אחד על התחת של השני"). החשיפות של גל"צ הן רק "קצה הקרחון", שכלי התקשורת לא מפרסמים, אולי מחוסר הבנה איך רגולציית התקשורת בישראל מתנהלת, בעשור האחרון ובמיוחד בשנתיים האחרונות, או אולי שיש כלי תקשורת שמתעסקים רק במנטרה אחת: "רק לא ביבי" וחושבים (בטעות) שזה הכל - רק הוא.  

המשך יבוא ודי בקרוב. 

עדכון 30.12.18, 19:30: בעקבות 2 הפרשות שהתפרסמו בגלי צה״ל ע״י הכתב מיכאל האוזר-טוב, ממשרד מבקר המדינה נמסר: ״משרד מבקר המדינה הודיע באחרונה לגורמים הנוגעים בדבר, כי הוחלט לבדוק היבטים הנוגעים למעורבותו של השר איוב קרא בחברת הדואר.״ משום מה החשיפה של גל"ץ". היא על החשדות (לכאורה) הכי פחות חשובות בעניין הדואר. 

כל החומר על המעשים הפליליים (לכאורה) שהתרחשו סביב חברת הדואר וצמרת משרד התקשורת כבר הונחו בפני היועמ"ש כמופיע באישור המצ"ב כאן. נקווה שבפרקליטות ובמשטרה שלא יגרסו את הנושא הזה, כמו שתלונות רבות (מדי) נגרסו בשנים האחרונות, בנוגע להתנהלות של ראשי משרד התקשורת (למעט כמובן, כל מה שנוגע לביבי נתניהו, לפי הסיסמה המושמעת ע"י ביבי ואוהדיו: "מה שלא ביבי לא חוקרים".

MISSUNDERSTANDING FREE 
 
Bookmark and Share