לדודי אמסלם יש כבר משימה: לחלץ את משרד התקשורת מההסתבכות בבג"ץ

דף הבית >> חדשות >> השבוע בכותרות >> לדודי אמסלם יש כבר משימה: לחלץ את משרד התקשורת מההסתבכות בבג"ץ
שר התקשורת החדש דודי אמסלם (שמחליף את השר הכושל איוב קרא), לא יזכה ל-100 ימי חסד. המשימות שיש בפניו עצומות והדרך היחידה לקדם נושאים היא לקחת את כל הסמכויות, שאיוב קרא חילק בחוסר אחריות, ואגב כך לפטר את כל הצמרת הכושלת של המשרד. הבעיה הכי דחופה: ההסתבכות של משרד התקשורת בשימוע הנוגע לטלפוניה במגזר החרדי. עדכונים בגוף הכתבה ובסוף הכתבה.
מאת: אבי וייס, 2.7.19, 07:00דודי אמסלם. צילום מוויקיפדיה

אתר Telecom News מברך בברכת "עלה והצלח" את שר התקשורת דוד (דודי) אמסלם (בתמונה משמאל).

אחרי שר כל כך כושל (איוב קרא), כל אחד אמור להיות משב רוח רענן. 

דודי אמסלם הוא שר התקשורת הרביעי בממשלה היוצאת, שהוקמה במאי 2015: תחילה החזיק בנימין נתניהו בתיק התקשורת עד שנאלץ להיפרד ממנו (כאן), אח"כ צחי הנגבי היה מ"מ שר התקשורת, לאחריו מונה איוב קרא, וכעת דודי אמסלם.

לקראת מועד פרישתו של איוב קרא (היחידים במדיה, שחזינו אותה בברור וחזרנו על כך במאות מאמרים. זאת, במיוחד מאז חגיגת יום ההולדת של איוב קרא), פרסמנו 2 כתבות מובילות, שכוונו לשר אמיר אוחנה (אז היו שמועות שהוא יהיה שר התקשורת), כתבות המתאימות כאן בהחלט לשר החדש דודי אמסלם: כעת המשימה הכי דחופה היא לצאת מהפלונטר, ששמילה מימון (המשנה למנכ"ל בגיבוי המנכ"ל נתי כהן ושר התקשורת הקודם איוב קרא), הכניס את משרד התקשורת, בתחום החיוג לקווי המידע של המגזר החרדי.

יש עשרות כתבות באתר בנושא החמור הזה (שמקומו ב"להב 433"), והכתבה האחרונה פורסמה על ידי בשבוע שעבר תחת הכותרת: מנכ"ל משרד התקשורת נחשף כמי שמקבל החלטות שאינן מבוססות על נתונים!

[עדכון 2.7.19: בעקבות החשיפה הנ"ל משבוע שעבר, המשרד העלה היום (כאן) טאב באתר תחת הכותרת: "חוזרים והוראות מנכ"ל: דרישות מידע לעניין מסירת נתונים עיתיים", וצרף 10 נושאים לדיווח ועוד 2 נספחי הבהרות לנהלים הללו. כלומר: כעת המשרד מתחיל להתארגן לאסוף נתונים באופן מסודר מחברות התקשורת, בעקבות החשיפה שלנו. למה זה לא קרה עד היום? לא יודע.] 

בינתיים, הוגש עוד בג"ץ כנגד שר התקשורת בנושא זה ולכן שלחתי ביום 25.6.19 את השאלה הדחופה הבאה לצמרת משרד התקשורת:
"מה תגובתכם לבג"ץ הנוסף באותו נושא (הקודם מוזכר כאן), בעניין השימוע המשני לעניין "שירותי פרימיום"
הבג"ץ הטרי מצוי כאן".

תגובה לא קיבלתי. ככל שאקבל תגובה, אעדכן בהתאם. קוראינו כבר יודעים, שתגובה לא אקבל - די ברור למה.

שופטי הבג"ץ נתנו פרק זמן מאוד קצר (עד 30.6.19) לקבלת תגובת משרד התקשורת (דרך הפרקליטות) ותגובת הפרקליטות הוגשה לפני יומיים לבג"ץ (התגובה במלואה נמצאת כאן).

[עדכון 2.7.19התקבלה ביום 1.7.19 החלטה בבג"ץ לאחד את 2 הבג"צים שהוגשו (ההחלטה כאן).

הפרקליטות בתגובתה לבג"ץ (למעשה זו תגובה ל-2 הבג"צים), מבקשת לקבל ארכה למתן תשובה מלאה, בקשה, שהעותרים מתנגדים לה בחריפות (כאן), ובקרוב מאוד שופטי הבג"ץ יחליטו בעניין.

[עדכון 3.7.19: התקבלה היום החלטת הבג"ץ בעניין בקשת הדחייה של הפרקליטות (כאן): ניתנת דחייה לתגובה של הפרקליטות (בשם משרד התקשורת) עד 21.7.19 ועד אז - השימוע ייעצר.]  

אולם, מה שחשוב בתגובת הפרקליטות, שהיא מודה בפני הבג"ץ "שחור על גבי לבן", שמה שחשפנו כאן (שמשרד התקשורת פועל ללא כל בסיס נתונים, בשום תחום), זו המציאות, ולכן המשרד החל רק כעת במהירות, לאסוף נתונים, שיסבירו למה יצא השימוע (ללא כל בסיס נתונים...). 

הנה צילום ההודעה של הפרקליטות לבג"ץ בעניין זה ("משיב 2" הוא מנכ"ל משרד התקשורת):
בגץ חרדים

כלומר: עד עתה צמרת משרד התקשורת שיקרה והמציאה שימוע (למעשה כמה שימועים, זה אחר זה), שימוע שלא מבוסס על שום מידע ושום עובדות. רק כעת, בעקבות הבג"ץ, המנכ"ל מתחיל לאסוף מידע, כדי להצדיק (אולי) בדיעבד, מה שעשה והחליט בשנה וחצי האחרונות בנושא הזה.

בעיה אקוטית נוספת, שעומדת בפני השר דודי אמסלם: לעצור את התגלגלות "פרשת תיק 5000", שכעת עומדת בפני החלטת ממשלה (הקלות נוספות לעסקת IBC - סלקום - תש"י), מפורט כאן בסעיף 1 למי שמתענין. 

שוק התקשורת הישראלי מתכווץ כתוצאה ישירה של רגולציה שגויה לחלוטין וכאוטית (ראה הדו"ח הטרי השנתי (סיכום שנת 2018 בתקשורת) של המספרים שסמנכ"ל הכלכלה של המשרד מוציא מקצה האצבע שלו), והשוק הישראלי ממשיך להידרדר בכל קנה מידה השוואתי עולמי

אני מקווה, שכעת, לאחר התפטרות השר הכושל היוצא איוב קרא, ומינוי שר תקשורת ללא מחויבויות ל"קליקות" וללא תלות ב"קליקות" השולטות במשרד הזה ועושות ככל העולה על רוחן (ותורמות כמעט מידי יום לחיזוק "תיק 4000" המפוברק כנגד נתניהו), שיחל קודם כל בניקוי צמרת משרד התקשורת מכל המנהלים הכושלים המצויים שם ויבין, שהם חייבים ללכת הביתה וכמה שיותר מהר.

רק כך ניתן (אולי) לשקם את ההריסות של משרד התקשורת הישראלי ושוק התקשורת הקווי והנייד, משרד שאמור היה מזמן להיות "רשות לתקשורת", כמקובל בעולם הנאור. משרד הדואג רק לאינטרסים של הציבור. 

עדכון 2.7.19: מתברר כעת, שארגון העיתונאים בישראל פנה כבר ב-25.5.19 למנכ"ל משרד התקשורת בעניין קווי החיוג במגזר החרדי, אבל זה בכלל לא הזיז לנתי כהן, שבטוח שהוא נמצא מעל לכל חוק ונורמה.
הנה תצלום הפנייה:

פניית ארגון העיתונאים
 
עדכון 2.7.19משרד התקשורת פרסם את הדו"ח השנתי ל- 2018 (כאן). 
מדובר בניצחון אדיר נוסף ל-Telecom News: משרד התקשורת נאלץ להודות (בעקיפין, בלי לציין זאת בדו"ח) כי שיקר לגבי הטיפול "בכ-1,000 גמלאים" (נושא, שנחשף בסדרת כתבות, שהעיקרית בהן מצויה כאן).
אחרי שנים בהם פרסם המשרד מידי שנה, במסגרת הדו"ח לפי חוק חופש המידע, שאגף מינהל ומשאבי אנוש מטפל, לכאורה, בפניות של כ-1,100 גמלאים, בדו"ח השנתי, שפירסם המשרד אתמול, והמתייחס לשנת 2018, הושמט סוף סוף המספר השקרי "1,100 גמלאי המשרד". 
כך, לאחר סדרת חשיפות של Telecom News נאלץ משרד התקשורת להודות, למעשה כי שיקר לאורך השנים בנוגע להיקף גמלאי משרד התקשורת, ולכן אין מנוס מפתיחה בחקירה פלילית לגבי התחמקות המשרד מטיפול בגמלאיו, תמורת תשלום שלא כדין של מאות אלפי ש"ח (ובמצטבר מיליוני ש"ח לאורך השנים) לעמותת גמלאי הדואר (חקירה של רשם העמותות בעניין העמותה הזו - כבר נפתחה).
זאת, תוך דיווח שיקרי (שנמשך כמה שנים) למשרד האוצר ולציבור, כאילו מדובר "בכ-1,100 גמלאים" (כשהמספר האמיתי הוא כ-60), דבר ששיחרר (משום מה) את הסמנכ"לית דאז תמי לשם ומנהלת תחום הרווחה רונית בן טל מלטפל בגמלאי המשרד כפי שהן מחוייבות כדין, ולהאדיר את שמן לשווא בפרסומי המשרד, כאילו הן מטפלות בכמות עצומה של גמלאים (ומתוגמלות בהתאם).

 
JEWISH FREE
 
  
 
Bookmark and Share