שרי התקשורת והבריאות משקרים לציבור בעניין העברת נתוני איכון מהשב"כ!

דף הבית >> עולם ה-ICT >> חדשות משרד התקשורת >> שרי התקשורת והבריאות משקרים לציבור בעניין העברת נתוני איכון מהשב"כ!
זאת, בכל הנוגע להעברת האזהרות לבידוד לכ-600 אלף מחזיקי טלפונים ב"קומה הכשרה". דובר משרד הבריאות אף מחק והעלים כל זכר להודעתו לציבור בנושא זה, אך לא הביא בחשבון, שהצלחתי לשמור את ההודעה וההקלטה הנלווית טרם מחיקתן, והן מובאות להלן. הוגשו תלונות חריפות לגורמי האכיפה על אחריות לגרימת מוות, נכות ונזקים כלכליים בהיקפים אדירים ומזעזעים, עקב המחדל המתמשך הזה, שמקורו בחיפוי וגיבוי מתמשכים של שני השרים הללו (בידיעת שר הפנים, שמרכז את הטיפול במגזר החרדי), למעשי "עסקני ועדת הרבנים לענייני תקשורת", שכל מטרתה "לעשות קופה" ו"להאזין בסתר" לקווים ב"קומה הכשרה". חשיפה נוספת בשערורייה המסרבת להיגמר.
עדכונים בסוף הכתבה.
מאת: אבי וייס, 17.4.20, 11:38דודי אמסלם

במהלך השבוע פרסמון כמה כלי תקשורת תלונה חריפה, שהוגשה למבקר המדינה, בנושא חסימת הטלפונים במגזר החרדי. חלק מהם העתיקו חשיפות שלי בלי קרדיט (לא משהו חדש עבורי). 

אולם, הפרסומים הללו היו מוטעים וחלקיים, משום שמי שפרסם אותם, לא קרא את כל המסמכים הנמצאים בתלונה ולא בדק את כל המסמכים והעובדות הקיימים במקביל ולפני התלונה.

כ"כ, התלונה, שמייד אציג ואחשוף במלואה, הוגשה לא רק למבקר המדינה, אלא גם למשטרת ישראל, ליועמ"ש ולמחלקת החקירות בנש"מ (נציבות שירות המדינה).

כל אלה מובילים לחשיפת שערורייה שונה לגמרי ממה שפורסם עד כה. זו שערוריית הטיוח של השערורייה, שכוללת ניסיון נואל להסתיר, להעלים ולטייח את הכישלון המתמשך, בהעבר המסרונים מאיכון השב"כ דרך משרד הבריאות, אל כ-600 אלף מחזיקי טלפונים ב"קומה הכשרה".

הטיוח הזה כולל מחיקה והעלמת ההודעה שנשלחה לציבור מצמרת משרד הבריאות בעניין זה. 

כל זה נוגע לחלק במגזר החרדי, שאין לו
שום נגישות לאמצעי תקשורת אחר, לא רדיו או טלוויזיה, כמובן לא אינטרנט. ציבור, שאינו חשוף לכלי התקשורת המקובלים בציבור החילוני, הדתי והחרדי (שאינו ב"קומה הכשרה"). 

המסמכים והחשיפות, שקדמו לתלונה החדשה (שמייד אציג), מפורטים בכמה וכמה כתבות חשיפה ובכללן החשיפות הבאות: בדיוני בג"ץ החוזרים (שמתקיימים כעת "בשידור חי") בנושא האיכון של השב"כ (וגם של המשטרה) עבור משרד הבריאות עקב מגפת הקורונה, 2 הצדדים (העותרים הרבים ומולם פרקליטות המדינה והיועמ"ש), לא מדווחים ומספרים את האמת לבג"ץ ב-2 נושאים מאוד מהותיים לדיון הזה:
  1. האיכון של השב"כ והמסרונים אינם מגיעים בכלל, לא הגיעו ולא יגיעו (בטווח הזמן הקרוב) לאוכלוסייה לא קטנה (כ-600 אלף בעלי מכשירי סלולר), שנמצאים ב"קומה הכשרה". זו בעיה, שידועה למקבלי ההחלטות ולא נפתרה, בעיקר בגלל שליטת "עסקני ועדת הרבנים לענייני תקשורת" בציבור מחזיקי המכשירים הללו כנגד רצונו, בשיטות, שאפילו בסיציליה לא קיימות. אלו בדיוק אותן מכשלות שהיו ועדיין קיימות בנושא אזעקות "צבע אדום". כך, שיש פלח אוכלוסייה, שכל מה שעושה השב"כ לטובת הצלת חיים ובידוד נשאי הנגיף, כלל לא נמצא ולא מתקיים עבורו, במסגרת הזו. על ההשלכות החמורות ביותר של עניין זה (במתים, בנכים ונזק כלכלי אדיר ממדים לכל המשק - מייד בהמשך).
  2. כל הכתבים והפוליטיקאים, שזעקו לפרטיותם, הארד"ר אביחי מנדלבליטגונים החרדים לפרטיות הציבור ולאובדן הדמוקרטיה, שעתרו ועותרים לבג"ץ, היועמ"ש, שמקפיד לפתע על כל סעיף בהגנת הפרטיות בעניין המעקבים לאיכון חולי קורונה במטרה להציל חיי אדם, נעלמו בבת אחת מעל פני כדור הארץ והשתתקו, כשחשפתי שסלקום עשתה את זה שנים, אבל לבריאות הכיס של בעליה. את גורמי אכיפת החוק ובראשם היועמ"ש ( ד"ר אביחי מנדלבליט, בתמונה משמאל), זה בכלל לא הזיז, והוא לא הורה לבדוק את הנושא הפלילי הזה ולחקור אותו לעומק, כולל מי קיבל את הנתונים (מלבד חברת טרנדאיט) ומי החליט ואישר את זה. ליתר ביטחון, למעלה מ-5 שנים ההתקיים "צו איסור פרסום" על הפרשה הזו, כדי שלא נדע ממנה. כלומר: כל הטענות על פגיעה בפרטיות (לרבות פגיעה בפרטיות של עיתונאים) הן פשוט קשקוש. איש מהם לא הזדעק כשסלקום עשתה בדיוק את אותו דבר ומכרה את פרטי המידע והמיקום המדויק שלהם סביב השעון, במשך שנים. 
החלק החמור ביותר, שנחשף כעת בכתבה כאן, הוא הניסיון המדהים והטפשי של דובר משרד הבריאות (כנראה במצוות השר), למחוק ולהעלים את ההודעה שלו לציבור, שכללה גם קובץ קול, הודעה, ששוגרה ביום 8.4.20.

כהרגלי ומתוך ניסיון רב בהתנהלות של מערכות, שרוצות להעלים עובדות מהציבור ("הקליקה", שתפרה את תיק 4000 התמחתה במשבצת הזו), העברתי את ההודעה הזו ואת קובץ הקול לענן המאובטח והפרטי שלי. כך, שניסיון ההעלמה של ההודעה וקובץ הקול נראה קצת אידיוטי, כשהוא מוצג כאן למטה בנספח א' במלואו.

אגב, דובר משרד התקשורת לא מחק את הודעתו השקרית, והיא עדיין מצויה באתר המשרד. לפחות לא ניסה להעלים את השקר... 

למה משרד הבריאות החליט להסתיר ולהעלים את הודעת המשרד בדבר הפתרון לאיכון טלפונים ב"קומה הכשרה"?
ביום 16.4.20 שלחתי את השאלות הדחופות הבאות לצמרת משרד הבריאות ולידיעת צמרת משרד התקשורת, לוועדת הרבנים לענייני תקשורת ולשר הפנים:
"הנדון: בקשה לפתיחת חקירה - גרימת מוות ונזקים של מיליארדים למשק כתוצאה מרשלנות משרד התקשורת [ומשרד הבריאות] בטיפול בטלפונים הכשרים.
שלום רב,
1. בהמשך למה שיש כאן למטה [בנספח א'], הודעת דובר משרד הבריאות בעניין העברת מסרונים ל"קומה הכשרה" (כולל ההקלטה להדגמה, שהדובר שלח), ההודעה הזו הועלמה ונמחקה כליל מאתר משרד הבריאות ומפורטלי הקורונה.
2. כמובן שלא ניתן היה להעלים זאת מענן המידע שלי (המידע שהועלם נמצא גם בכתבה כאן), כי שמרתי את המידע בענן שלי (כהרגלי, הייתי בטוח, על סמך ניסיוני בתחום, שהוא יועלם), ושמרתי את המידע הזה טרם העלמתו מאתר משרד הבריאות.
3. מי אחראי להעלמת המידע החשוב (והשקרי) הזה, שהפיץ דובר משרד הבריאות (אני משוכנע שהוא לא המציא את הידיעה בעצמו...) ומדוע?
4. מי הורה לדובר משרד הבריאות להעלים את המידע הזה מהציבור, אחרי הפצתו?
5. מדוע עד היום לא ניתן להעביר הודעות לציבור מטעם משרד הבריאות (בעקבות איכוני השב"כ ומשטרת ישראל), לציבור הנמצא ב"קומה הכשרה"?
6. מדוע לא נעשה מאומה לאלה שיצרו את הבעיה ("עסקני ועדת הרבנים לענייני תקשורת", קבוצה המתנהלת מזה שנים, כמו בסיציליה בימים הטובים...).
7. אודה לתגובת משרד הבריאות ושר הפנים, לגבי מה שיש כאן למטה.
8. ממתין לתגובתכם, לנוכח חומרת העניין הקשור בחיי אדם, נכים רבים ונזקים של מיליארדים". 

תגובה לא קיבלתי. ככל שאקבל תגובה, אעדכן בהתאם. קוראינו כבר יודעים שתגובה לא אקבל, די ברור למה.

גם די ברור, שכל המופיע בכתבה זו על כל המסמכים הנלווים, יועבר ליועמ"ש, בדרישה לחקירה פלילית בגין הטיוח המדהים הזה. 


מה אחריותו שר התקשורת, דודי אמסלם (בתמונה למעלה משמאל) לכאוס המחריד הקיים בתחום זה?
ביום 16.4.20 שלחתי לשר התקשורת, לצמרת משרד התקשורת .את הפנייה הבאה, בעקבות פנייה שקיבלתי לידיעה, של בכירה בעולם החרדי בשם רחל מוזס, שכבר הגישה לא אחת בעבר תלונות בתחום "הקומה הכשרה", פנייה, שצרפתי כאן למטה כחלק מפנייתי לשר:
"הנדון: בקשה לפתיחת חקירה - גרימת מוות ונזקים של מיליארדים למשק כתוצאה מרשלנות משרד התקשורת בטיפול בטלפונים הכשרים.
שלום רב,
מה תגובת השר למה שיש כאן למטה ובמסמכים המצ"ב?
אין מי שנושא באחריות למצב המזעזע ביותר הזה?
*********************************************************************************************************
15.4.20
לכבוד
 
מבקר המדינה שלום וברכה
 
בקשה לפתיחת חקירה - גרימת מוות ונזקים של מליארדים למשק כתוצאה מרשלנות משרד התקשורת בטיפול בטלפונים הכשרים.
 
סימוכין: פניה מס' 1092050
  
1. מגיפת הקורונה מתפשטת ברחבי מדינת ישראל, המאמצים הלאומיים להכלת המגיפה ממשיכים, אך ישנם 2 מקומות בהם המגפה משתוללת ללא רסן. בני ברק, והאזורים החרדיים בירושלים.
 
2. מבלי להקל ראש ולהפחית מאחריות בודדים במגזר החרדי, והנהגת ראשי המגזר החרדי בתחילת הפרצות המגפה, הרי שבמהרה בני הציבור החרדי כציבור, החל להשמע להוראות ולהקפיד באדיקות על קיום ההוראות, אף במידה רבה יותר מהנצפה באזורים של המגזר הכללי במדינת ישראל.
 
3. למרות הכל, התחלואה בקרב הציבור החרדי ממשיכה לזנק, מדוע?
 
4. אחת הסיבות המרכזיות להתפרצות המגיפה הינה אנשים אשר צריכים להיות בבידוד, ואינם בבידוד. על מנת לפתור את הבעיה, מדינת ישראל לראשונה בתולדותיה אישרה סמכויות מעקב חסרות תקדים של השב"כ על תנועות האזרחים אשר היו במגע עם חולי קורונה, ושולחים אליהם הודעת SMS אשר מודיעה להם על החובה להיות בבידוד.

בתאריך 5.4.2020 פרסם משרד התקשורת הודעה שקרית לציבור (כאן), הטוענת כי נמצא פתרון, כך שהציבור החרדי יתחיל לקבל הודעות על חובת הבידוד בהודעה קולית במקום SMS, ההודעה נמצאת בלינק זה: https://www.gov.il/he/departments/news/05042020_7
בהודעה נכתב: 
"מנויים כשרים- המענה לציבור החרדי המנוי בקווים  הכשרים בנוגע לקבלת מסרונים ממשרד הבריאות, מתבצע באמצעות המרה של הטקסט להודעה קולית. "

כאמור, מדובר על הודעה שקרית - עד עצם היום הזה הציבור החרדי לא החל לקבל הודעות קוליות על חובת הכניסה לבידוד.
 
5.  שערוריה זו מובילה לכך שהיחס בין חולים בפועל (כמות נדבקים בניכוי המחלימים) לבין כאלו אשר נמצאים בבידוד בפועל, נמוך בצורה משמעותית ביותר במקומות בהם ריכוז האוכלוסיה הינו חרדי. כך לדוגמה בתאריך ה-14.4 היו בבני ברק 1899 חולים (בניכוי המחלימים), ורק 258 בידודים בפועל. כך גם בשאר הערים (קובץ הנתונים הרשמי מצורף לפניה זו) ניתן לראות קורלציה מובהקת בין כמות החרדים לבין יחס חולים/מבודדים בעיר.
 
6. שערוריה זו גורמת לכך שהזקוקים לבידוד בקרב ציבור מחזיקי הטלפון הכשר לא מקבלים את ההודעות בזמן, לא נכנסים לבידוד וממשיכים להפיץ את הנגיף.
 
7. המשך הפצת הנגיף בקרב מחזיקי הטלפון הכשר כתוצאה ממחדל זה עולה במקרי מוות, בכך ש"השטחת העקומה" מתעכבת ואיתה גם החזרת המשק לפעילות, דבר העולה מיליארדים רבים למשק.
 
8. משרד התקשורת הינו הגוף אשר אחראי באופן ישיר למחדל זה, הפקיר את מאות אלפי מחזיקי הטלפון הכשר בידי מספר עסקנים, אשר חיי אדם מעניינים אותם כשלג דאשתקד. מבלי לוודא כלל כי ישנה דרך כל שהיא לגופי חירום לשלוח אליהם בעיתות חירום. הפקרות זו הינה באחריות ישירה של משרד התקשורת.
 
9. כבר בתאריך 1.3.2020 (כאן) פניתי למשרד התקשורת ולמבקר המדינה (כאן) והתרעתי על הסכנה בכך שמשרד התקשורת הפקיר מאות אלפי אזרחים לחסדי עסקנים, ועל כך שלמדינה אין דרך להתריע בפניהם על הודעות בנושאי הקורונה. למעלה מחודש חלף (בשיא זינוק התחלואה) עד שמשרד התקשורת הואיל בטובו לשקר לציבור על כך שמצאו פתרון, וכעת אנו נמצאים למעלה מחודש וחצי לאחר שהתרעתי על הנושא, ועדיין הציבור החרדי לא מקבל הודעות בנושאי הבידוד. דבר שמפיץ את הנגיף ומשבית את המשק הישראלי.
 
10. משרד התקשורת מודע היטב לבעיות הקשורות לטלפון הכשר, וזאת לאור עשרות כתבות שהתפרסמו בתקשורת עד היום, ואשר משרד התקשורת נתן תגובה לכתבות אלו. אך למרות זאת הותיר את האחריות לבטחונם ובריאותם של מאות אלפי אזרחים בידי מספר עסקנים. ועכשיו כולנו משלמים את המחיר.

חלק מכתבות אלו, אשר משרד התקשורת נתן את תגובתו לכתבות, נמצאים בערך הויקיפדיה על הסלולארי הכשר, כאן: https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A1%D7%9C%D7%95%D7%9C%D7%A8%D7%99_%D7%9B%D7%A9%D7%A8
 
11. אבקש כי פניות הציבור במשרד התקשורת יעבירו את פנייתי זו למבקר הפנימי של המשרד, וכי מבקר המדינה יבדוק את השערוריה הזו.
 
רחל מוזס

העתקים נשלחו גם למחלקת חקירות נש"מ, ליועמ"ש ולמשטרת ישראל.
******************************************************************************************************************************

תגובה לא קיבלתי. ככל שאקבל תגובה, אעדכן בהתאם. קוראינו כבר יודעים, שתגובה לא אקבל, די ברור למה.

גם די ברור, שכל המופיע בכתבה זו על כל המסמכים הנלווים, יועבר ליועמ"ש, בדרישה לחקירה פלילית, בגין הטיוח המדהים הזה. 

אישור קבלת הפנייה ליועמ"ש נמצא כאן

חשוב להזכיר כאן את הפסוק"לא תעמוד על דם רעך". זו מצווה המופיעה בתורה, ספר ויקרא ,פרק י"ט, פסוק ט"זועיקרה עזרה לזולת, בעיקר כאשר הוא נתון בסכנת חיים. בשנת 1998 נוסף חוק בדיוק ברוח זו, לספר החוקים של מדינת ישראל,

האם אין כאן "שפיכות דמים" ויצירת נכים בכמויות, שלא לדבר על הנזקים הכלכליים, בגלל המחדל הזה, שלא מטופל - עד רגע זה?

נספח א'
להלן הודעת משרד הבריאות (השולח: אייל בסון, דובר משרד הבריאות), מ-8.4.20 ב-11:21 בצהרים:
"הודעה לציבור
*הוסדר פתרון לשליחת הודעות מוקלטות למחזיקי טלפונים החסומים לקבלת מסרונים (SMS)*
החל מהיום (ד') משרד הבריאות מפעיל פתרון טכנולוגי מיוחד המאפשר שליחת וקבלת הודעות מוקלטות שמודיעות לאזרחים שעליהם להיכנס לבידוד, במקום הודעות טקסט במיסרון (SMS), לבעלי מכשירים חסומים. 
המנגנון יעבוד באופן הבא:
1. יוצא מסרון (SMS) לכולם.
2. אלה שלגביהם השליחה לא הצליחה בשל חסימת המכשיר (טלפון כשר) המערכת מזהה זאת ומקבלים שיחת טלפון ממספר 02-5080999 שמשמיעה הודעה מוקלטת זהה למיסרון. 
את ההודעה המוקלטת ניתן לשמוע אותה שוב ושוב.
מדובר בפתרון טכנולוגי מיוחד, לטובת מאות אלפי מחזיקי טלפונים חסומים (כשרים) במגזר החרדי. 
*במשרד הבריאות מבקשים להודות לשירות הביטחון הכללי על השיתוף פעולה המוצלח שדרכו הצליחו להגיע לאלפי חולים והצליחו להציל חיים.*
שר הבריאות יעקב ליצמן: *אני מברך על הפתרון שהוסדר לבעלי הטלפונים הכשרים, שהושג לאחר עבודה מאומצת של משרד הבריאות לטובת הצלת חיים ומניעת התפשטות נגיף קורונה*. 

"דוגמה להודעה כזו יש כאן."

לפתע, משרד הבריאות הלך בשיטה של משרד התקשורת והפרקליטות והעלים את ההודעה של הדובר ואת הקובץ שהיה בלינק שהוביל לאתר משרד הבריאות, אבל אני שמרתי אותו אצלי בענן וניתן להוריד ולשמוע אותו כאן.

יצויין, שעד רגע זה, המספר 02-5080999 לא פועל וההודעה הזו של משרד הבריאות היא לא יותר מאשר ספין שקרי על הציבור. 

מכאן, שמה שכתוב בהודעה הזו המצויה למעלה, מדובר משרד הבריאות, אייל בסון, ומשר הבריאות יעקב ליצמן, אודות "הצלת חיים", אינו נכון והוא לא יותר משקר גס ומדהים על הציבור - בכל הקשור למגזר החרדי ב"קומה הכשרה". 

עדכון 19.4.20, 20:00: בדיווח היומי של פעילות משרד התקשורת ליום 19.4.20 (כאן), מופיע המשפט החשוב הבא:
החלטת השר

עדכון 24.4.20: בעקבות תלונות על ניתוקים, נפילות וקשיים בטלפוניה הסלולרית לצרכי לימוד והוראה במגזר החרדי (הקשיים מפורטים כאןכאן וכאן), נשלח מכתב נוסף (שלא פורסם ברבים) של מנכ"ל משרד התקשורת לחברות הסלולר (המכתב כאן), המזכיר להן את האיסור לחסום קווי תוכן שמשמשים ללמידה במגזר החרדי. 
כ"כ דווח ששר התקשורת הקים צוות מקצועי במשרדו, למציאת פתרונות לעומסי השיחות ומתן מענה לתלמידי מוסדות החינוך החרדי הלומדים באמצעות הטלפון. ברור שמדובר בטיפול מאוחר מדי, כי את הבעיה יצר משרד התקשורת עצמו (שר ומנכ"ל). הפתרון הנכון לבעיה הוא שהם (השר והמנכ"ל) קודם לכל יתפטרו מתפקידם, עקב הכישלון הזה. הם לא מסוגלים לפתור את הבעיה שהם יצרו במו ידיהם

עדכון 26.4.20: שר התקשורת דודי אמסלם אמור היה להפגש היום (זה נדחה משום מה לשבוע הבא) עם נציגי "וועדת הרבנים לענייני תקשורת" ואמור להחליט לאחר הפגישה, כיצד לנהוג עם הוועדה הזו והחסימות שהיא מייצרת בשוק התקשורת לציבור החרדי. כל הפרטים על המפגש הזה יש כאן

הכתב אביאור אבו צייץ כך: "מסתבר שפגישה של ועדת הרבנים לענייני תקשורת עם השר לא הייתה היום, אבל שיחת טלפון עם נתי המנכ"ל הייתה. כמובן שלא דיברו על החסימות והעוול שנעשה לציבור החרדי, אלא על איך פותרים את העומסים על הרשת עקב הלמידה מרחוק של התלמידים דרך קווי מידע, לקראת הפגישה מחר מהציוץ הקודם. מה האבסורד?
משיחת נזיפה הם הפכו למושיעים. הם בכלל לא מפעילים קווי למידה מרחוק, אלא חוסמים אותם. המנכ"ל היה צריך להשקיע את מירצו בחברות שמפעילות הקווים ובחברות התקשורת. זה המכתב שהרבנים הוציאו מיד אחרי השיחה, שהתקיימה עם הרב לבקוביץ ועוד אחד בשם אברהם.
למיטיבי לכת: הפתרון הטכנולוגי שהם ניסו להציע, זה שחברות התקשורת עצמן יספקו את חדרי הועידה, וחברות התוכן מערכות למידה בלי חדרי ועידה. הסיבה פשוטה, כמעט כל החברות המומלצות על ידי הועדה לא מספקות את השירות הזה של חדרי ועידה, אבל ימות המשיח כן - ואותם הועדה לא מחבבת בלשון המעטה."

עדכון 27.4.20אפרת פינקל צייצה: "שמעו משהו הזוי: ועדת הרבנים לענייני תקשורת כרגע דורשת שכל מחזיק טלפון כשר שרוצה להשתמש בקוי התוכן ללמידה מרחוק, יגיש טופס נפרד עם שם ומספר טלפון אישי ויציין מה המספר אותו הוא מבקש לפתוח להתקשרות. גם לזה הם הסכימו רק אחרי הוראה ברורה של משרד התקשורת, אבל זו לא הנקודה. מה כן? משתמשים ששלחו טפסים לועדת הרבנים, מדווחים כי לאחר הגשת הטופס הם קיבלו שיחה יזומה מחברה מתחרה שמשכנעת אותם לעבור להשתמש בשירותי התוכן שלה ולא במספר הקו אותו ביקשה לפתוח. שאלו את עצמכם מאיפה הדאטה הזו הגיע לחברה המתחרה. הזוי." 
המצייצת אינה יודעת שזו לא "חברה מתחרה" אלא החברה של עסקני ועדת הרבנים לענייני חסימות תקשורת, שבמקרה הבעלות על החברה מתקשרת למשפחת השר ליצמן... כל תלונותיי כבר מהעשור הקודם בתחום הזה - נגרסו... 

עדכון 30.4.20, 17:00: פורסם ע"י גדי פרץ בגלובס כאן (כמה לא מפתיע): "למרות הוראת משרד התקשורת: חסימות מספרי הטלפון במגזר החרדי נמשכות.
למרות ההוראה של משרד התקשורת להפסיק חסימות מספרים, ל"גלובס" הגיעו בקשות של גופים המבקשים לנייד מספרים כשרים, אך נחסמים בשל התנגדות ועדת הרבנים לענייני תקשורת. 
רשות התחרות אישרה כי הנושא בטיפולה".

עדכון 13.5.20תלונתי ליועמ"ש בעניין חסימות "עסקני ועדת הרבנים לענייני חסימות תקשורת" (חסימות ב"קומה הכשרה"), עסקנים שחסמו את ההעברת ההודעות ממשרד הבריאות ואת איכון השב"כ עקב מגפת הקורונה, הועברה לטיפול המשנה ליועמ"ש - כאן
 
CORONA FREE 
 
Bookmark and Share