Telecom News - חשיפה: בכיר במשרד התקשורת וועדת הרבנים מקדמים את מפלגת "דרך ארץ"

חשיפה: בכיר במשרד התקשורת וועדת הרבנים מקדמים את מפלגת "דרך ארץ"

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> חשיפה: בכיר במשרד התקשורת וועדת הרבנים מקדמים את מפלגת "דרך ארץ"
בלעדי: חשיפת הקשר המוזר (שלא ברורה מידת חוקיותו, בלשון המעטה), בין צמרת משרד התקשורת, שר התקשורת יועז הנדל, המשנה למנכ"לית המשרד, "ועדת הרבנים לענייני תקשורת" וצוות ההקמה של מפלגת "דרך ארץ". בנוסף: פעולת הטשטוש ו"מחיקת עקבות" המיידית, שהופעלה ע"י השר, מיד לאחר ששלחתי לו את שאלותיי הנוקבות לתגובה. הצגת המסמכים "לפני" ו"אחרי".
עדכונים מעניינים בסוף הכתבה.

מאת: אבי וייס, 24.11.20, 09:30תמיכה בשר יועז הנדל

כנראה שאין תחתית לתהום, שבו שוק התקשורת נפל, עם כניסת השר יועז הנדל לתפקיד שר התקשורת. 2 התיקים, שכבר נפתחו לו, הם רק "הקדימון" לשלל החשיפות המחרידות, שפרסמתי בחודשים האחרונים (קרוב ל-100 חשיפות) ומה שאני חושף כאן ואחשוף עוד בימים הקרובים. 

ביום 20.11.20 נשלחה באופן חשאי הפנייה הנמצאת בתצלום כאן משמאל (לחיצה על התצלום מגדילה אותו), מאדם, שבהמשך נחשוף מי זה, פנייה אישית לפעילים במפלגת "דרך ארץ" של השר יועז הנדל, למקורבי השר, לכמה בכירים במשרד התקשורת ולעוד אנשים, שנראו ליזמים כפוטנציאל להתפקדות למפלגת "דרך ארץ", גם במגזר החרדי.

המסמך הזה מכריז על פתיחת פורום לתמיכה בשר יועז הנדל ובמפלגתו, והמסמך הזה "שופך טונות של שבחים" על השר יועז הנדל ופועלו.

לא במקרה במסמך הזה מוזכר מיד בהתחלה, שהשר יועז הנדל הולך בדרכו של השר משה כחלון כשר התקשורת.

גם משה כחלון הקים מפלגה (וזכה ב-10 מנדטים) על הגב של הרפורמה הסלולרית, שניכס לעצמו בעת היותו שר התקשורת.

אולם, משה כחלון הכריז על הקמת המפלגה שלו ב-20.10.14, בזמן שהוא פרש מתפקיד שר התקשורת ב-18.3.13. כלומר: היה פער של שנה וחצי בין הפרישה שלו מתפקיד השר להקמת המפלגה.

משה כחלון לא העז "להשתין מהמקפצה" ולהקים את המפלגה בזמן שהוא שר.

זה בדיוק הפוך ממה שעושה השר יועז הנהשר יועז הנדלדל, (בתמונה משמאל).

בסדרת כתבות ארוכה חשפתי, שהוא (יועז הנדל) כן "משתין מהמקפצה", והוא החל להקים מפלגה על הגב של משרד התקשורת כבר מיומו הראשון במשרד.

אחת מכתבות החשיפה המובילות בסדרה זו פורסמה על ידי תחת הכותרת המדברת בעד עצמה: "חשיפת המהלך של בניית מפלגה וצבירת חברים על בסיס פריסת הסיבים בספר!".  

לצורך התמיכה בשר יועז הנדל וגיוס מתפקדים למפלגת "דרך ארץ", הוקם פורום חשאי של חברים, שמתקבלים אליו רק בהזמנה אישית. הקבוצה הזו הוקמה זמן קצר לאחר משלוח המסמך, שהבאתי כאן למעלה ב-20.11.20, תחת הכותרת "תומכי מפלגת דרך ארץ".

לכן, אתמול, 23.11.20 בשעה 17:40 (מיד תבינו למה השעה חשובה), שלחתי את השאלות הבאות לשר התקשורת יועז הנדל, ל"ועדת הרבנים לענייני תקשורת" ולצמרת משרד התקשורת בזו הלשון:
"הנדון: האם השר יועז הנדל עשה איזה דיל עם "ועדת הרבנים לענייני תקשורת"?
שלום רב,
1. "ועדת הרבנים לענייני תקשורת" פתחה לפני כחצי שנה קבוצות יח"צ, בהתחלה הן נקראו בשם 'חשיפות החרדים', והן הפורום למען יועז הנדלעסקו בהתקפות חריפות ביותר על השימוע ועל השר יועז הנדל, באופן אישי.
הקבוצות נוהלו ומנוהלות בכלי המדיה החברתית ע"י ידידיה חסון, שעבד פעם בתחום קווי הנעייס, ולאחרי סכסוך עם כמה גורמים בשוק, הוא נהיה לוחם נגד קווי הנעייס ופעיל, לכאורה, עבור "ועדת הרבנים" בתחום המדיה והתקשורת החברתית.


2. קבוצות הווצאפ הללו החליפו שם ל'צאפ מגזין' ועדיין כל יום יומיים עולים שם תכנים של תמיכה בוועדה והקמפיין המרכזי שלהם להורדת הקש"ג וטיפול ב"צינתוקים", כשההתקפות האישיות על השר נעצרו, ללא כל הסבר למה.

3. לפתע, ב-20.11.20, חל מהפך מלא, והוקמה קבוצת ווצאפ חדשה, ביוזמתו של ידידיה חסון (מכונה 999 בווצאפ), ומספר פעילים ידועים ומובילים במפלגה החדשה שבבניה - "דרך ארץ", פתחו ווצאפ חדש, שכולו לטובת השר (מצ"ב צילומים [מצד שמאל, לחיצה על התמונה מגדילה אותה]) תחת השם: "תומכי מפלגת דרך ארץ".

יוזם הפורום, ידידיה חסון, מסביר באריכות (בתצלום המצורף), למה צריך לתמוך בשר יועז הנדל ולתמוך במפלגת "דרך ארץ", בפנייה האישית שלו למצטרפים לקבוצה החשאית והסגורה הזו.

4. בווצאפ הזה הצטרפו, נכון לתצלום מהיום 23.11.20 בצהרים, 118 איש, כולל בכירים ממשרד התקשורת, בניגוד לכל מיני כללים של: חוק, תקשי"ר, הנחיות היועמ"ש 1.1902 והנחיות האתיקה לעובדי המדינה של איסור פעילות מפלגתית.

אפשר לראות בתצלום של הפורום החדש והטרי הזה, שצולם לפני מספר דקות, שבין ראשוני המצטרפים לפורום לתמיכה בשר ותמיכה נלהבת במפלגת "דרך ארץ", היה שמילה מימון, המשנה למנכ"לית.

5. השאלות הראשונות העולות מהתצלומים:
א. האם "ועדת הרבנים לענייני תקשורת" מנהלת כעת את המטה המפלגתי של השר יועז הנדל?

ב. האם השר יועז הנדל עשה "הסדר מתחת לשולחן", ישירות, או באמצעות מי מפעילי מפלגת "דרך ארץ", או אולי באמצעות שמילה מימון, שמיהר להצטרף לקבוצה זו, עם "ועדת הרבנים לענייני תקשורת"?

6. אודה להתייחסותך לנוכח מה שנחשף כאן, שנראה חמור ביותר, מכל נקודת היבט ציבורית."
 
תגובה טרם קיבלתי. לא שלא ניסיתי. ככל שאקבל תגובה אעדכן בהתאם.
קוראינו כבר יודעים, שתגובה לא אקבל. די ברור למה (זה גם מוסבר בהרחבה בנספח א' כאן).

הסיבה המרכזית להתעלמות ולהסתרה של החשיפות ואי מענה לשאלות שלי (כולל התעלמות מוחלטת מהחשיפה על חשד למעילה, לכאורה, של השר עצמו בכספי המשרד, חשיפה מלפני כחודש - כאן), ולהסתרה של העובדות המזעזעות הנחשפות בעשרות כתבות כמפורט בנספח א' במאמר כאן למטה, שכוללות סדרת החלטות מושחתות,לכאורה, רחבה ביותר, שהתקבלו בחשאי ע"י צמרת משרד התקשורת, היא די ברורה: השר והמנכ"לית רוצים להסתיר החלטות ופעילויותשיכולות להוביל, לכאורה, לחקירה פלילית כנגד צמרת המשרד, שהם עומדים בראשו.

זה כנראה הלקח העיקרי שהשר יועז הנדל למד מ"תיק 4000". 
אבל זה לא עוזר לו. מעשיו ייחקרו גם ייחקרו, במוקדם או במאוחר. 

למי שהספיק לשכוח, המשנה למנכ"לית, שמילה מימון, (בתמונה משמאל), שנמשמילה מימוןנה בין המשתתפים הנלהבים הראשונים בפורום "תומכי מפלגת דרך ארץ", היו וישנם קשרים בלתי מוסברים עם "ועדת הרבנים לענייני תקשורת", מה שהוביל אותו, בין היתר, לדווח דיווח לא נכון (בלשון המעטה) לוועדת הכלכלה של הכנסת, שדנה בניתוקים של ועדת הרבנים.

זאת, כפי שחשפנו אודותיו בכתבה: "כצפוי, מש' התקשורת לא מצא מספרים שנחסמו-דיון בכנסת על הקווים הכשרים", נתונים, שהשר עצמו סתר כעבור כמה ימים (כמפורט כאן). 

אולם, עם חשיפת הקבוצה הסודית הזו, למען השר ומפלגת "דרך ארץ", ש"ועדת הרבנים" ביחד עם שמילה מימון מובילים (כלומר: הובילו, מיד תבינו למה זה בלשון עבר), די ברור לי ולכל מי שקורא את החשיפה כאן, שכל השימוע, שהשר הכריז עליו והמשרד פרסם ברבים (כאן), הפך לבדיחה. זאת, לאור ה"דיל", לכאורה, בין השר ל"ועדת הרבנים", שמטרתו להשיג קולות ותומכים למפלגת "דרך ארץ".

השר יועז הנדל נכנע, עוד לפני שהקרב בכלל החל. בניית מפלגה זה הרבה יותר חשוב ממניעת חסימות תקשורת ללא בסיס חוקי. 

הטיוח - CoverUp:
כפי שציינתי לעיל, את השאלות שלי לשר יועז הנדל שלחתי אמש בשעה 17:40.

בשעה 19:00 לערך, כל הפעילים של מפלגת "דרך ארץ" התנתקו מהפורום הזה בבהלה ובמהירות יוצאת מגדר הרגיל.

בתחילה, יוזם הפורום לא הבין מה קורה כאן, ולמה כפוסט זעקהל פעילי "דרך ארץ" נוטשים בבהלה, והוא הוציא אמש בחצות, פוסט של זעקה והאשים כל מיני עיתונאים (כמובן עם רמז ברור אלי), שגרמנו לחבלה ביוזמה שלו וגם פתאם טען, שאין לו שום קשר ל"ועדת הרבנים".

הפוסט הנזעם מחצות, נמצא מצד שמאל (לחיצה על התצלום מגדילה אותו).  

לאחר שיוזם הפורום הבין, שהעניין הזה חוסל, והשר יועז הנדל (ומפלגת "דרך ארץ") מתנערים ממנו, הוא הוציא הבוקר הודעה נוספת, שתוקפת איזה עיתונאי (כנראה הכוונה אלי) והוא מפנה את שאריות הנרשמים בפורום שהקים, לפורומים אחרים, שהוא מעורב בהם, ובזה הוא "מוריד את המסך" מהיוזמה, שפעלה בחשאי רק 3 ימים (עד שנחשפה על ידי), יוזמה, שפעלה תחת כותרת של "תומכי מפלגת דרך ארץ" והנה הפנייה מהבוקר (לחיצה על התמונה מגדילה אותה):
סיום הפרשה

על פי הידוע לי, הפניה שלי לשר יועז הנדל מאמש אחר הצהריים, היא זו שגרמה לכך, שכל הצוות של מפלגתו "דרך ארץ" התנער לפתע לחלוטין מקבוצה זו, והם אמרו ליזם הקבוצה, לכתוב, שהקבוצה לא קשורה ל"דרך ארץ" וגם לא ל"ועדת הרבנים" ובכך לחסל את הקבוצה.

ככה השר יועז הנדל חשב אמש, שהם יוכלו לטייח במהירות את החשיפה המחרידה והמזעזעת הזו ולהעלים את הקבוצה הזו ומטרותיה מהעולם. כאילו זה לא היה ולא נברא. זו רק המצאות של העיתונות... 

לסיכום:
זה, שמדבר על "שקיפות
, "ציונות" ושאר סיסמאות וספינים, נוהג בחסר שקיפות קיצוני בכל התנהלותו וחושב שכל תרגיל לרכישת מתפקדים למפלגתו - זה לגיטימי ומותר, גם על הגב של רגולציית עולם התקשורת. 

מביש ברמות-על, שזה שר התקשורת במדינת ישראל. 

רק החלפת כל צמרת משרד התקשורת באנשים, שרק האינטרס הציבורי עומד מול עיניהם, תציל (אולי) את שוק התקשורת של ישראל, מהתחתית העמוקה שהשוק נפל אליה, בגלל מנהלים כושלים ומכשילים ורגולציה מוטעית מיסודה, שבה "איש הישר בעיניו ייעשה".
 
כמובן, שיש צורך בהקמת "רשות לתקשורת", אבל זה לא יקרה בקרוב (או בכלל). 

SIGN UP FREE
עדכון 24.11.20, 12:30: היוזמים של הפורום, שנחשף כאן למעלה, לא ויתרו העל המשימה ועל הקשר עם השר ו"דרך ארץ", והעבירו את כל המשתתפים, שלא התנתקו (בינתיים הצטרפו עוד, כרגע הפורום מונה 130 איש), כולל את שמילה מימון, שלא התנתק למרות החשיפה, לפורום, שהיה קיים ברשת כבר קודם (כנראה לגיבוי), בשם "אנשי המאבק למען הציבור".
מדובר בפורום, שתומך רק בחברי הכנסת של מפלגת "דרך ארץ" והנה התצלום המעודכן של הפורום הזה, שצולם כרגע (לחיצה על התמונה מגדילה אותה. בתצלום מצד ימין בעיגול יש את חברי הכנסת של המפלגה: יועז הנדל משמאל וצבי האוזר מימין):
הפורום החדש למען יועז הנדל
עדכון 25.11.20, 10:00: בפורום החדש של "אנשי המאבק למען הציבור" (למען הציבור - הכוונה למען הציבור החרדי), עלה בלילה פוסט ארוך ביותר מיוזם הפורום (ידידיה חסון), עם השתפכות ארוכה על קורות חייו כולל התייחסות שלילית לאיזה בלוגר (כנראה הכוונה אלי) וכל מיני האשמות על שחיתויות עלומות שיש בקווים לחרדים. צילום הפוסט מחלקו העליון - כאן (הפוסט הזה מאוד ארוך, וכל תוכנו נמצא כאן). 

עדכון 10.1.21: הוגשה תלונה לנש"מ כנגד המשנה למנכ"לית, שמילה מימון. התלונה נמצאת במלואה - כאן
בעקבות אי המענה מנש"מ, הוגשה תלונה לנציבות שירות המדינה. התלונה נמצאת במלואה - כאן 
 
Bookmark and Share