Telecom News - למה שר התקשורת יועז הנדל חוזר שוב ושוב על השקר בעניין "מנויים כפולים"?

למה שר התקשורת יועז הנדל חוזר שוב ושוב על השקר בעניין "מנויים כפולים"?

דף הבית >> חדשות >> חדשות השוק הקווי >> למה שר התקשורת יועז הנדל חוזר שוב ושוב על השקר בעניין "מנויים כפולים"?
כדי "להסיט את האש" מהמחדלים של שר התקשורת יועז הנדל עצמו, הוא זורק האשמות שווא, כאילו עובדי בזק בינלאומי אשמים במחדל של "מנויים כפולים - רדומים", בעוד שהטיפול שלו עצמו בנושא הוא ספין שקרי אחד ענק, שכולל גם האשמת שווא שכאילו עובדי בזק בינלאומי תקפו את ילדיו.
עדכונים חשובים בסוף הכתבה
חה"כ יועז הנדל
מאת: אבי וייס, 31.10.20, 17:31

נושא "מנויים רדומים" (או "מנויים כפולים") היא תופעה הקיימת בתחומי שירות רבים, למשל, בתחום ביטוחי הבריאות וגם בעולם התקשורת על כל רבדיו.

אולם, בתחום "המנויים הרדומים" של חברות הסלולר, בוצע ב-2006 (כאן) שימוע לעיגון נושא ניתוק "מנויים רדומים" ברישיונות של חברות הסלולר, והתקבלו החלטות ב-2008 (כאן), שעודכנו מאז כמה פעמים בתיקונים זעירים, כאשר רק ב-2019 (כאן) הוטלה החובה על חברות הסלולר לדווח חודשית למשרד התקשורת, אודות מנויים רדומים וניתוקם. פיקוח ממשי אין, רק דיווחים בדיעבד. 

שר התקשורת, יועז הנדל, ידע שיש בעיה דומה (דומה למה שיש בסלולר), גם בתחום מנויי האינטרנט. הוא קיבל כמה אזהרות, גם ממני, שמערכת הפיקוח והאכיפה של המשרד לא מתפקדת, לא מבצעת שום מטלה ככתוב בחוק, בתקנות וברישיונות של החברות, בתחומי הפיקוח והאכיפה, והיחידה הענקית (יחסית) הזו, שקיבלה בעשור החולף אין ספור סמכויות ותפקידים, לא מבצעת שום בקרות פתע ולא פתע בחברות. למעשה, יחידה זו לא מגנה בכלל על הצרכנים, אלא פועלת רק לטובת החברות, בדגש של קבוצת סלקום\IBC

הנושא הזה הועלה בשאלות חוזרות ונשנות גם על ידי לשר (שאלות, שכמובן לא נענו) ופרסמתי זאת בסדרת כתבות ארוכה, כשהכתבות המרכזיות בנושא זה מהחודשיים האחרונים פורסמו בהרחבה על ידי בלינקים הבאים: מה שר התקשורת יועז הנדל ביצע כתגובה ישירה ועקיפה לחשיפות הללו?
הרס עוד יותר את התחום של פיקוח ואכיפה, עד שחיסל אותו לחלוטין, בהחלטות הבאות, שקשה להאמין, שיש דברים כאלה במשרד ממשלתי במדינה דמוקרטית מערבית, בשנת 2020, אבל אלו הן העובדות המעוגנות באין ספור מסמכים:

א. החליט, בחוק חדש, שממתין כעת לדיון בכנסת, להציע לבטל כמעט את כל סוגי הרישיונות בעולם התקשורת. אזי, גם נעלם הצורך לפקח על חברות תקשורת, שממילא לא יהיה להן רישיון. הרעיון הגאוני ועל גבול הפלילי הזה, נותח על ידי תחת הכותרת: "הצעת חוק חדשה של משרד התקשורת יכולה להפוך את תיק 4000 לבדיחה".

ב. החליט ל"הלבין" עבירות לעברייני התקשורת הרבים, במיוחד בתחום פריסת הסיבים.
כלומר: בשביל מה צריך פיקוח ואכיפה, אם ממילא כל עבירה, שתבוצע בעולם התקשורת, כולל פלילית, "תולבן" ע"י שר התקשורת, יועז הנדל, מחוץ לכל חוק ונורמה קיימת בספרי החוקים של מדינת ישראל?
לא מאמינים? זה מפורט בכתבה, שפורסמה תחת הכותרת: "השר יועז הנדל ממהר לנסות ו"להלבין" עבירות פליליות (לכאורה) של עצמו!".
למותר לציין, שנושא חמור זה נמצא כעת בדיון אצל היועמ"ש\מ"מ פרקליט המדינה, אם להורות על פתיחת חקירה פלילית כנגד השר, בגין הצעד הזה שהוא נקט, "להלבנת עבירות פליליות" של עברייני תקשורת. 

ג. החליט ויישם מהלך של "נטרול" כל "שומרי הסף" במשרד התקשורת (יועצת משפטית, מבקר פנים, קב"ט ועוד), בתרגילים מגוונים, מחוץ לכל מסגרת של חוק ונורמה, מעשים, שייחשפו בנפרד. נתניהו, בהיותו שר התקשורת בתקופה המוזכרת ב"תיק 4000", כלל לא העלה על דעתו ולא העז לבצע מהלכים פסולים כאלו. גם לא שום שר אחר במשרד התקשורת, מלבד יועז הנדל.

ד. במקום לפרק את יחידת פיקוח ואכיפה, שכשלה, ולבנות אותה מחדש עם מנהלים מתאימים, צעירים, מוכשרים, נמרצים, חדורי מוטיבציה לעבוד עבור הציבור, וישרים כמו סרגל, החליט לעשות את ההפך הגמור: להשאיר את כולם ללא מעש, ו"לקנות" את הפקידים ביחידה זו ע"י מהלך סודי של "שינוי ארגוני", שהוביל לקידום שניים מהם לדרגה בכירה ביותר של "ראשי אגפים", תקנים בכירים ביותר חדשים, שהושגו ב"עבודה בעיניים" על נש"מ (נציבות שירות המדינה) והאוצר. זאת, במהלך חשאי, שחשפתי אותו לפרטי פרטים ופורסם על ידי תחת הכותרת: "המצאה חדשה של מנכ"לית משרד התקשורת: "שינוי ארגוני" לקידום "משובטים"."

מה התוצאה של כל המהלכים הללו של השר והמנכ"לית?
כך, במקום לבצע שימוע נוסף לגבי "מנויים רדומים" באינטרנט, כמו שנעשה בסלולר, ולהרחיב את ההסדר של ניתוק והפסקת גבייה ל"מנויים רדומים" באינטרנט ולתקן בהתאם את הרישיונות של כל חברות האינטרנט, השר החליט להסתפק במעין "תכנית כבקשתך", של בניית איזה מדד דמיוני חדש. מדובר בתכנית הזויה לחלוטין, שפורסמה על ידו תחת הכותרת: "עליית מדרגה בשקיפות ובשירות: שר התקשורת הורה על פרסום מדד חדש שידרג את מצוינות חברות התקשורת, ועל הפסקת תשלום אוטומטית של מנויים רדומים".

אם לא די בכך, השר החליט לשקר לציבור ולטעון, שהציבור ירוויח כ-50 מיליון ש"ח בביטול הצורך ברישיון ISP, בגלל ביטול הכפילויות של "מנויים רדומים". זה פורסם על ידי השר תחת הכותרת: "רפורמה במבנה שוק האינטרנט, מוצר אחד - אינטרנט!". זאת, למרות שהשימוע, שיצא בנושא בכלל לא כולל, אפילו לא ברמז, או בעקיפין, את נושא "המנויים הרדומים", ואין לעניין "המנויים הרדומים" שום קשר לעניין ביטול רישיון ה-ISP. עניין מטעה ושקרי זה של השר מפורט בכתבות הבאות: התוצאה האומללה והצפויה של כל המהלכים ההזויים הללו של השר היא, שחברות התקשורת ביצעו תהליך של "פיקוח עצמי" (במקום שהמשרד יפקח עליהן, אחרי תיקוני הרישיונות הנדרשים), ובבזק בינלאומי התגלה הפער הגדול ביותר של "מנויים רדומים", פער, שמקורו בהזנחה של הפיקוח על בזק בינלאומי ע"י המשרד - מזה שנים.

חברת האם בזק הודיע לבורסה כאן, מפורט כאן, על ירידת ערך אפשרית של בזק בינלאומי ב-2020 בסכום של 200 עד 300 מיליון ש"ח, בכפוף לבדיקות, שתיעשנה בנושא זה. בהחלט מכה רצינית לערך של בזק בינלאומי, ככל שיתגלה היקף המדויק של "הלקוחות הרדומים" הקיימים אצלה.

בכל מקרה, עניין זה הוא לא באחריות עובדי בזק בינלאומי (זו אחריות מנהלים), כפי ששר התקשרת יועז הנדל מנסה לייחס להם (מיד יפורט בהמשך הכתבה). טיפול לא מקצועי וללא כל בסיס חוקי או אחר, בבעיה צרכנית - רגולטורית כזו, יוצרת רק פגיעה (בכולם, לא רק בבזק בינלאומי). 

זו הייתה ונשארה בעיה של שר התקשורת עצמו, שלא ביצע את תפקידו והרס לחלוטין את יכולת הפיקוח והאכיפה והדאגה לציבור הצרכנים. כך, שנוצר מצב של "איש הישר בעיניו ייעשה" בשוק התקשורת.

נושא "הלקוחות הרדומים" הוא אולי הבעיה הכי קטנה בכאוס, שהוא יצר בשוק התקשורת, מתוך מטרה ברורה אחת ויחידה: לבנות על זה מפלגה.  

עורך דין זריז, מיהר להגיש "תביעה ייצוגית" כנגד בזק בינלאומי, עוד לפני הבדיקה, וזה פורסם ע"י בזק לבורסה כאן ומפורט כאן. בבקשה לתביעה ייצוגית נטען, בין היתר, כי בזק בינלאומי גובה מלקוחותיה תשלומים בגין שירותים, שהיא אינה מספקת להם, ביודעה, לכאורה, שהלקוח החליף את ספק האינטרנט והתנתק מבזק בינלאומי. בהתאם לבקשה, סכום התביעה האישית למבקש הועמד על סך של 393 ש"ח לכל הפחות, וסכום הנזק לקבוצה אינו ניתן לאומדן בשלב זה, אך יחד עם זאת הוערך ע"י המבקש בעשרות מיליוני ש"ח לכל הפחות, לכלל חברי הקבוצה.

לא רק עורכי דין מיהרו להתנפל על בזק בינלאומי ב"תביעה ייצוגית". גם השר יועז הנדל החליט "לפתוח את הפה" ולהתנפל על בזק בינלאומי ועובדיו, לאור ההפגנות של עובדי בזק בינלאומי כנגדו. וזה מפורט בפסקה הבאה. 

האם עובדי בזק בינלאומי פגעו בילדי השר יועז הנדל (יש לשר 4 ילדים)?
שלחתי את הפנייה הדחופה הבאה לשר התקשורת יועז הנדל:
"הנדון: האם השר התלונן במשטרה או שהוא רק סתם משקר (כהרגלו)?
שלום רב,
1. פורסם כאן ע"י גד פרץ בגלובס כך: "שר התקשורת יועז הנדל הגיב היום (ג') להתקפות נגדו מצד עובדי בזק בינלאומי ואמר שהעובדים חצו את גבול הטעם הטוב כאשר תקפו את ילדיו במהלך ההפגנות מול ביתו. הנדל אמר שהדבר לא ירתיע אותו מלקבל את ההחלטות הטובות והנכונות למען כלל הציבור ולא לטובת עובדי בזק בינלאומי".
 
2. האם השר הגיש תלונה במשטרה בגין "תקיפת ילדיו"? ואם לא - למה?

3. מה תגובת השר לדברי יו"ר עובדי בזק בינלאומי, שפורסמה בגלובס (מצ"ב הצילום של דבריה)?
יועז הנדל נגד בזק בינלאומי

4. האם העניין של "תקיפת ילדי השר" היא חלק בלתי נפרד ממסכת השקרים, הספינים והכזבים של השר, מסכת, שהחלה ממש ביומו הראשון בתפקיד כשר התקשורת (כמפורט למשל כאן), בנושאים קריטיים דוגמת: הטיפול בגמלאי המשרד, חופש העיתונות ושקיפות בעבודת המשרד?

5. ממתין לתשובות לאור חומרת הנושא." 

תגובה לא קיבלתי. ככל שאקבל תגובה אעדכן בהתאם.
קוראינו כבר יודעים, שתגובה לא אקבל. די ברור למה (זה גם מוסבר בהרחבה בנספח א' כאן). 

הסיבה המרכזית להתעלמות ולהסתרה של החשיפות והשאלות שלי (כולל חשיפה על חשד למעילה, לכאורה, של השר בכספי המשרד, חשיפה טרייה ומזעזעת - כאן), ולהסתרה של העובדות המטרידות ביותר הללו, המתוארות למעלה בכתבה, סדרת מהלכים, שמוסתרים ע"י צמרת משרד התקשורת מהציבור במטרה די ברורה: השר והמנכ"לית רוצים להסתיר החלטות, שיכולות להוביל, לכאורה, לחקירה פלילית נגד צמרת המשרד.

זה כנראה הלקח העיקרי שהשר למד מ"תיק 4000". 

המטרה של כל הספינים המרובים הללו, כולל הספין השקרי והנבזי של הפגיעה כביכול בילדי השר ע"י עובדי בזק בינלאומי, ברורה לחלוטין: לטשטש לציבור את המציאות לגבי השר, שהוא המכשול הכי גדול בשוק התקשורת בישראל. כבר חשפנו, ששר התקשורת, יועז הנדל, יהיה השר הראשון בממשלה הנוכחית, שהחלטותיו הועברו לחקירת המשטרה, על פי החלטת מ"מ פרקליט המדינה (זה היועמ"ש ד"ר אביחי מנדלבליט). פרטי המעשה ייחשפו על ידנו, כשנהיה בטוחים שלא נשבש החקירה, ככל שתתפתח.

מי יעצור את שטף הספינים והשקרים של השר יועז הנדל?
כרגע איש לא עוסק בכך (למעט מ"מ פרקליט המדינה).

איש לא עושה בעניינו מאומה.

רק בגלל ההתעללות וההתעמרות שלו בגמלאים של המשרד, משרד ממשלתי עליו הוא ממונה כשר, הוא חייב להיות מסולק וכמה שיותר מהר - מהממשלה.

מקומו מחוץ לממשלה, בחקירות ב"להב 433".

אי אפשר לשקר את כולם כל הזמן ולהצליח!!!

לכן, מזמן קראתי לפטר אותו (ולא רק בגלל התיקים הפליליים, לכאורה, שתלויים נגדו אצל היועמ"ש ומ"מ פרקליט המדינה). 

אינטרנט ישראלי
 
עדכון 31.10.20: כנראה בתגובה לחשיפה שיש כאן למעלה, פרסם גד פרץ בגלובס (כאן) את המאמר הבא מפי השר ומנכ"לית המשרד (כותרת בלבד): "משרד התקשורת על הפחתת הערך של בזק בינלאומי: נדהמנו לגלות על היקף המנויים הכפולים.
לאחר שבזק בינלאומי הודיעה על ירידת ערך של 200-300 מיליון שקל, בעקבות ביטול המינויים הכפולים באינטרנט, הודיע משרד התקשורת כי "יפעל בנחישות עד שכל החברות יפסיקו את התופעה הנפסדת של גביית תשלום מלקוחות שאינם מקבלים שירות"."
שוב השר והמנכ"לית זורקים את האחריות מהם והלאה ומשקרים לציבור בלי למצמץ. 

עדכון 1.11.20
:
אגד פרץ צייץ: "החודש בזק תשיק את שירות ה 200 מגה. כזכור בזק מוכנה כבר שנתיים להשיק את השירות ורק בגלל המשרד הוא עוכב. אפשר להגיד שמשרד התקשורת הצליח בתוכנית להרוג את השירות. בזק משיקה את פרויקט הסיבים במקום, כפי שהמשרד רצה. אך מי הפסיד? הציבור, שיכל לקבל שיפור מהירות משמעותי כבר לפני שנתיים."

ב. אם לא די בתביעה הייצוגית כנגד בזק בינלאומי, פורסם כאן בדה-מרקר (כותרת):
"בקשה לתביעה נגזרת נגד בזק בעקבות המנויים הכפולים.
התביעה הוגשה לאחר שבזק הודיעה כי היא מוחקת עד 300 מיליון שקל משווייה של בזק בינלאומי בגין מנויים כפולים ■ "הפגיעה בקופתה של בזק בינלאומי מקורה בהתנהגות זדונית של נושאי המשרה בה או לכל הפחות ברשלנותם"."

עדכון 2.11.20
א. לקראת דיון בכנסת, ארז רביב מ-Davar1 שלח ליו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת (לקראת דיון על האינטרנט האיטי שיש בישראל) את הנקודות הבאות, בהקשר של הרפורמה המוצעת ע"י משרד התקשורת):
1. המשרד מציע להוסיף 2 מסלולי שיווק, בשוק שיש בו עשרות מסלולים פעילים. 
המשרד מקווה שהאיסור לשווק חלק מהמסלולים הקיימים יגרום להם לדעוך, אבל אין לדעת מה יקרה.
2. המשרד מציע להפר פרטיות באורח המוני של כ-700,000 לקוחות במסלול באנדל הפוך ולחייב את הוט ובזק למסור את פרטי ההתקשרות המלאים שלהם לספקי אינטרנט של אותם לקוחות, כדי שהספקים יוכלו ללקוחות בהצעות שיווקיות להחליף מסלול. זה יכול להיות לטובת הלקוח, אבל הצעת המשרד לא מבקשת את אישור הלקוחות למסירת הפרטים שלהם. 
3. המשרד מגדיר "שוק סיטונאי" בתור "מסלול אחוד" של שירות, אבל בפועל "שוק סיטונאי" נשאר שירות מפוצל.

עדכון 3.11.20:
אארז רביב מ-Davar1 פרסם כאן מאמר בעקבות הדיון בכנסת (כותרת בלבד): "מה עומד מאחורי ההבטחות לאינטרנט מהיר? חברות התקשורת מוכרות מהירות גלישה מקסימלית, את המינימום הצרכן כבר ירגיש. לקוחות המזמינים חבילת אינטרנט לפי המהירות מקסימלית המובטחת, מגלים כי קשה להבין מה המינימום אליו מתחייבת הספקית | ח"כ מרגי: "הצרכנים גולשים בתוך ענן ערפל סמיך מבלי לדעת את האמת על מהירות הגלישה"." מאמר מומלץ לקריאה. 

ב. סיכום הדיון בוועדת הכלכלה של הכנסת בנושא מהירות הגלישה - כאן.

ג. סקירת הדיון בוועדת הכלכלה של הכנסת בנושא ה-ISP ב-News1 - כאן.
סיכום הדיון בוועדת הכלכלה של הכנסת כמופיע באתר הכנסת בנושא ה-ISP - כאן

ד. בישיבת וועדת הכלכלה (כאן) בנושא "בחינת ההפרדה בין שירות תשתית רחבת-פס לבין שירות גישה לאינטרנט", דיבר רפי הוידה על נושא הפקרת תחום הדומיינים בישראל.
רפי הוידה שלח את הפנייה דלהלן ליו"ר הוועדה:
"חה''כ יעקב מרגי – יו''ר ועדת הכלכלה – כנסת ישראל.
שלום רב,
א. משרד התקשורת פירסם ב- 4.10.2020 שימוע לבחינת ההפרדה בין שירות תשתית רחבת פס לבין שירות גישה לאינטרנט. מסמך השימוע נכלל כחומר רקע לישיבת ועדת הכלכלה ב- 3.11.2020.
ב. משרד התקשורת ביטל את מסמך מדיניות רישוי שירותי אינטרנט מ- 17.12.2000 ופירסם במקומו ב- 13.10.2020 מסמך מדיניות חדש לרישוי שירותי אינטרנט בחתימת שר התקשורת הנוכחי.
ג. בשני מסמכי המדיניות נכלל סעיף 5.3 זהה הקובע פעילות הסדרה עצמית של ניהול מרחב כינויי המען בסיומת ישראל (שמות מתחם בסיומת ישראל) למרות שאין לשר התקשורת סמכויות בתחום שמות המתחם בחוק התקשורת.
ד. מערכת האינטרנט כוללת שלושה מרכיבים עיקריים: ספקי תשתית לאינטרנט, ספקי גישה לאינטרנט וספק יחיד המהווה מרשם לאומי לשמות המתחם בסיומת ישראל.
ה. שירותי התקשורת ושירותי האינטרנט מוסדרים בחוק התקשורת, אולם תחום מרשם שמות המתחם בישראל המקיף כמאתיים וששים בעלי שמות מתחם תחת שם ישראל הינו ללא הסדרה בחוק. 
ו. ראוי כי בתקופת הסגר הנוכחית נוכח מגפת הקורונה תינתן תשומת לב לקידום תשתיות האינטרנט בישראל והרחבת השימוש באתרי אינטרנט באנגלית ובעברית, במטרה לקדם את תחום העסקי והלימודי.
ז. לדעת רבים הימנעות מקבלת החלטה נאותה בעת הזו עלולה להותיר את מדינת ישראל בפיגור טכנולוגי במרכיב מהותי של תשתיות האינטרנט.
ח. מוצע כי ועדת הכלכלה תתיחס בישיבה גם לסוגיית הסדרת מרשם שמות המתחם בישראל כחלק מהותי ממערכת האינטרנט הכוללת וזאת לטובת כלל משתמשי האינטרנט בישראל.
ט. אני מעביר לעיונך את פנייתי למשרד ראש הממשלה בנושא זה ...  מצ''ב בצרופה.
י. אודה להיענותך.
בברכה,
רפי הוידה
סגן המדען הראשי לשעבר במשרד התקשורת
גימלאי שרות המדינה משנת 2006
חבר איגוד האינטרנט הישראלי (ע''ר)."

עדכון 9.11.20: ביום 8.11.20 נשלחה סדרת השאלות הדחופות הבאה לשר התקשורת ולצמרת משרד התקשורת:
"הנדון: מה הבסיס החוקי להנחיות משרד התקשורת בנושא המנויים הכפולים?
שלום רב,
1. פורסם היום ע"י גד פרץ מגלובס: "משרד התקשורת מוציא מכתב אזהרה נוסף לספקיות האינטרנט ודורש מהן להפסיק את תופעת המנויים הכפולים עד ה - 17 בדצמבר. כבר הזהיר את הספקיות שאם התופעה לא תחוסל הוא יעשה זאת בחקיקה, והיום שולח שוב עוד מכתב למקרה שהספקיות לא הבינו?".

2. היכן כל המסמכים הקשורים לנושא הזה?

3. מה הבסיס החוקי שלפיו מוצאים המסמכים הללו?

4. אודה להתייחסותכם הדחופה, מכיוון שהנושא הצרכני החשוב הזה, מתנהל במחשכים, כמו במדינה קומוניסטית חשוכה."

תגובה טרם קיבלתי. לא שלא ניסיתי. ככל שאקבל תגובה אעדכן בהתאם.
קוראינו כבר יודעים, שתגובה לא אקבל. די ברור למה (זה גם מוסבר בהרחבה בנספח א' כאן).

הסיבה המרכזית להתעלמות ולהסתרה של החשיפות ואי מענה לשאלות שלי (כולל התעלמות מהחשיפה על חשד למעילה, לכאורה, של השר עצמו בכספי המשרד, חשיפה מלפני כחודש - כאן), ולהסתרה של העובדות הנחשפות בעשרות כתבות באתר זה, שכוללות סדרת החלטות רחבה ביותר, שהתקבלו בחשאי ע"י צמרת משרד התקשורת, היא די ברורה: השר והמנכ"לית רוצים להסתיר החלטות, שיכולות להוביל, לכאורה, לחקירה פלילית כנגד צמרת המשרד, שהם עומדים בראשו.

זה כנראה הלקח העיקרי שהשר יועז הנדל למד מ"תיק 4000".  

יצויין שגם בזק דיווחה לבורסה (כאן) שקיבלה מסמך חדש ממשרד התקשורת, וזה הנוסח של בזק בהודעתה לבורסה: "ניתן בזאת דיווח משלים כי היום התקבלה בחברה הודעה לפיה התקבל היום בבזק בינלאומי מכתב נוסף בעניין ממשרד התקשורת לפיו המשרד מצפה כי בנקודת הדיווח הבאה (שנקבעה ליום 17.12.2020) ישקפו הנתונים שידווחו למשרד על ידי מפעילי התקשורת את צמצום התופעה באופן משמעותי ביותר, כי יש להעביר במועד זה התייחסות לשאלה כיצד פועל בעל הרישיון למנוע את הישנות התופעה, וכן, בדומה למצויין במכתב מיום 10.9.2020, כי ככל שלא תצומצם התופעה באופן ניכר, המשרד ינקוט בפעולות שונות, ובכלל זאת קביעת הוראות מחייבות בעניין זה. בזק בינלאומי נערכת לצמצום התופעה תוך פניה ללקוחותיה...". יודגש, שהמסמך הזה, כמו גם קודמו, לא פורסם לציבור (משום מה) בשום מקום. 

עדכון 22.11.20: גד פרץ מגלובס פרסם כאן מאמר מעניין (כותרת בלבד): "הרפורמה של הנדל באינטרנט נדרשת לעבור כיול מחדש. שר התקשורת יצא בקמפיין על הרפורמה באמצע שימוע • רוצים לעזור לספקיות הקטנות? תורידו את מחירי הטכנאים ואת מחירי התעבורה ברשתות • זה עדיף מאשר לייצר כאוס צרכני בדמות איסור על הוט ובזק למכור אינטרנט • מישהו חשב מה המשמעות של החלטה כזאת בזמן קורונה?" 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024

2.12.24 - Telco 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים