רובוטים חכמים יכולים לספק מענה גם למנהרות החמאס מרצועת עזה

דף הבית >> חדשות סטארטאפים >> רובוטים חכמים יכולים לספק מענה גם למנהרות החמאס מרצועת עזה
מפגש פורום Robotics Israel סיפק הצצה להתפתחויות המסעירות בתחום הרובוטים הממוחשבים בישראל, החל מבניית Hub חדש לסטארטאפים בתחום הרובוטיקה, דרך הקצאת תקציבי מו"פ בתכנית האירופאית וכלה ברובוטים במנהרות תת-קרקעיות.
מאת: אבי וייס, 24.8.14, 22:30סשה טבק

פורום Robotics Israel שמונה כ-430 חברים שם לעצמו כמטרה להביא את בשורת הרובוטים הזעירים והחכמים והכלים הלא מאויישים לידיעת הציבור הרחב ולציבור המקצועי המתעניין בנושא. הפורום הוקם ביוזמת סאשה טבק (בתמונה), מומחה לרובוטיקה זעירה, יזם ומנכ"ל OptiBotics.

במפגש שהתקיים ביום 19.8.14 בבית גוגל בת"א השתתפו כ-85 איש, שנחשפו להתפתחויות המהירות והדי מפתיעות של עולם הרובוטיקה בישראל.

סאשה טבק: "אנו חוגגים שנה להקמת קבוצת ה-Meetup, ויש לנו מעל ל-400 איש רשומים. במקביל, יש לנו קהילה בתחום ה-IoT המרוכזת בפתרונות ופיתוחים לעולם ה-IoT, כאשר בקבוצה זו כאן אנו מתרכזים ברובוטיקה ובאוטומציה, שהוא התחום שקדם ל-IoT וממשיך להתפתח יפה. 

אני מחפש את הסטארטאפים היכולים לפרוץ לעולם עם פיתוחים חדשים. לכן, יזמתי את הרעיון של הקמת Hub לסטארטאפים בתחום הרובוטיקה. ה-Hub ימוקם באזור המרכז במיקום, שאפרסם בקרוב וייקרא:
Israel Robotics Hub - RoboGeek. הכוונה לבנות אקוסיסטם מלא ושלם סביב עולם הפיתוח והיזמות ברובוטיקה.

ניתן כבר להירשם לבחינות הכניסה ל-Hub. העלות היא 300 דולרים דמי חברות לשנה ו-25 דולרים לחודש דמי שכירות על השטח ב-Hub ושאר השירותים. המקום החדש ישמש (בין היתר) ל: מפגשי Meetup, אקסלרטור לרובוטיקה, גיוסי הון, הכשרות, מחקר, קשרים בינלאומיים ועוד. יש כבר 34 איש שנרשמו ל-RoboGeek מהרגע שהעליתי את דף ההרשמה לאוויר. תוך כחודשיים הרעיון יצא לדרך, יש משקיעים וגם יבוצע גיוס הון במסגרת 'מימון המונים', שאני יוזם ואפרסם בקרוב".

ד"ר אביב זאבי באלא
ד"ר אביב זאבי באלאסיאנוסיאנו, מנהל תחום ה-ICT והאבטחה ISRED: "אנו ארגון ממשלתי העוסק בקידום תכנית המו"פ האירופאית, גוף בין משרדי, שהוקם ע"י משרד הכלכלה, משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל, הוועדה לתכנון ולתקצוב (ות"ת) של המועצה להשכלה גבוהה ומשרדי האוצר והחוץ. ISERD פועלת מלשכת המדען הראשי במשרד הכלכלה והמדען הראשי משמש יו"ר ועדת ההיגוי שלה. אנו מצויים היום בתוך תכנית Horizon 2020 כאשר יש בתכנית הזו מסלולים לרובוטיקה, שהם נפרדים מהמסלולים המוכרים והרגילים של המדען הראשי.

התכנית האירופאית מממנת מו"פ לאירופה. ישראל היא מובילה בעולם, אבל רוב הכסף המושקע במו"פ בישראל הוא פרטי. באירופה המצב שונה. תכנית המסגרת האירופאית מנסה לכסות ממחקר גנרי ועד יישומים אפליקטיביים, בתחומים, שהקהילה האירופאית מגדירה כחשובים. הכניסה לתכנית דורשת משתתפים ישראליים אבל הבעלות יכולה להיות זרה עם שותפים אירופאיים.

8% מהמסים של התושבים והחברות באירופה הולכים לתכנית Horizon 2020. כך, שמדובר בתקציבי ענק. יש כמה מדינות ,שהצטרפו לתכנית, דוגמת ישראל, כשהמטרה של כולן: לפתור בעיות חברתיות באירופה, לספק תעסוקה עתידית ולתמוך בשיפור מעמדה של אירופה במדע העולמי.

באיחוד האירופאי יש 28 מדינות ולהן נוספו עוד 11 מדינות נלוות, שישראל היא החזקה ביותר מבחינת תקציבים מביניהן. יש אוסף גדול של כלי מחקר ותכניות. רוב הכסף הולך למאגדים, שצריכים להגיש הצעה משותפת, הכל במערכות מקוונת של לפחות 3 שותפים מ-3 מדינות שונות. המימון המקובל הוא 100% מהוצאות המחקר ועוד 25% הוצאות תקורה. אין תשלום על תמלוגים בניגוד למענקי המדען הראשי אצלנו. הכסף הוא מענק לכל דבר. צריך להשאיר את ה-IP באירופה, אבל התכנית לא נוגעת ב-IP המפותח בכסף של התכנית.

אני ממליץ ליזמים ללמוד את כל התחומים, שיש בהם תמיכה לעולם הרובוטיקה. לאיחוד האירופאי יש יחידת רובוטיקה היושבת בבריסל ומומלץ להתעדכן במה הם עוסקים. עד היום מומנו יותר מ-100 פרוייקטים עם כ-700 חוקרים ויזמים. במסלול הראשי מוקצים מידי שנה כ-70 עד 80 מיליון יורו לפרוייקטים בתחום הרובוטיקה. בכל שנה מגיעות כ-200 הצעות למסלול הראשי מהם כ-20 פרוייקטים ממומנים. דהיינו: 10% סיכוי להתקבל לתכנית. 

אנו נמצאים כעת בשלב של ה-Call השני של Horizon 2020, שייסגר באפריל 2015 וניתן להגיש הצעות עד סוף ינואר 2015. יש מסלולים משניים, שגם בהם יש לא מעט כסף, עשרות מיליוני יורו בכל מסלול ומומלץ לנסות להתאים הצעות גם למסלולים הללו. יש השנה קול קורא נפרד לנושא רובוטיקה בתחום הכרייה (במכרות) עם כ-48 מיליון יורו. בנוסף, יש אפשרות לחברות קטנות להגיש בקשות במסלול ללא שותפים הנקרא Innovation in SME, מסלול לחברות קטנות וזה פתוח לכל הנושאים.

בנוסף, אנו מלווים גם את המדען, שיש לו קרן של 1.5 מיליארד דולרים לפרוייקטים משותפים עפ"י הסכמים בין מדינות רבות בעולם. בקרן הזו מכסים עד 50% מהעלויות, כשרוב המימונים הם כ-40% מהעלות לשנה. 

לנו ב-ISRED יש קרן המספקת כיסוי של עד 30 אלף ש"ח לכל מי שמגיש הצעה ויש לו הוצאות עד 40 אלף ש"ח עבור כתיבת ההצעה. כך, שלמעשה אנו מכסים כמעט את כל הוצאות הכתיבה והגשת הצעה. יש לנו אוסף של שירותים בחינם, כולל בדיקת הצעות מוקדמת עוד לפני שהן מוגשות למו"פ האירופאי, ע"י מומחים שאנו שוכרים". 

יוסי וולף (בתמונה משמאל), מייסד ומנכ"
יוסי וולףל Roboteam: "סטארטאפים בתחום הרובוטיקה זה דבר יוצא דופן. אנו קמנו לפני 4.5 שנים, כשהחלום שלנו היה: רובוטיקה בכל מקום. ראינו וחשבנו, שזה הגל הבא של עולם המערכות הממוחשבות והחכמות.

השקענו את כספנו האישי ורדפנו אחרי הזמנות. זה לא היה קל בהתחלה. הקו שלנו הוא קו של מוצרים המפותחים לפי צרכי הלקוחות. רשמנו כמה פטנטים (סה"כ רשמנו עד היום 8 פטנטים) ואני חייב לציין, שדי מהר קיבלנו הזמנה ראשונה, כשראו מה אנו מפתחים. זו הייתה מצלמה חכמה לראש ניהוג לרובוט.

כיום, אנו חברה של כ-50 איש, חברה ריווחית, שמוכרת לכל השוק העולמי, גם לגופי ממשל, צבא וביטחון. יש לנו 6 קווי מוצרים ואנו עוסקים בטכנולוגיות מגוונות עם המיקוד של היכולת המתקדמת שלנו בתחום ראיית העומק של הרובוט.

אנו בשוק מאוד קשה וקשה להגיע בו להיות בקו הראשון. היתרון שלנו, שאנו יודעים להגיב מהר ולכן אנו ראשונים ומובילים. אנו לומדים כל הזמן את הסביבה והרובוטים שלנו מזהים מה קורה בסביבתם ומה השתנה. זה הוביל לפיתח משפחות שלמות של מוצרים לעולם הביטחוני.

השוק היום הולך לכיוון פתרונות Mesh, דהיינו: הפעלה רובוטים רבים המקושרים ביניהם בתקשורת משולבת בו זמנית. עדיין אין בשוק רובוטים אוטונומיים, אבל זה יגיע, בטווח זמן של כ-5 שנים.

פיתחנו טכנולוגיה המתאימה להפעלת רובוטים במנהרות. במנהרות תת קרקעיות כמו שראינו ברצועת עזה, שהן די עמוקות. יש כאן בעיות רבות החל מתקשורת, ניווט, מכשולים, מיפוי וניהוג. לכל הבעיות הללו מצאנו פתרונות משביעי רצון.

במקביל, פיתחנו קונטרולרים אחידים לכל סוגי הרובוטים כדי לאפשר אחידות בהפעלה וקלות הפעלה למפעילים, שיכולים להיות כל אחד, גם חייל פשוט. יש לנו כמה מערכות שליטה בגדלים שונים, והפיתוח האחרון שלנו הוא פתרון של קונטרולר ממש קטן, של 5 אינץ' מבוסס אנדרואיד. 

כיום, אנו עוסקים לא מעט בהשקעות בתחום התעשייתי. אנו מקווים, שהשוק האזרחי שהוא עדיין שוק די קטן, יתפתח. להערכתי, יש בשוק האזרחי הזדמנויות רבות לפתרונות רובוטיים. אנו עובדים לפי תקנים בינלאומיים ועונים על המפרטים הקשוחים ביותר, גם של צבא ארה"ב". 

 
רובוט 
 
Bookmark and Share


 


לוח מודעות
יזמים? יש לכם רעיון מבריק? נמשכת ההרשמה למחזור הבא של TLV Generator. ההרשמה - כאן

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

19/3/18 - כנס Teleco 2018    

1/5/18 - ChipEx2018  

7/5/48 - BMR 2018 - Broadband, Mobile, RF  

9-10/5/18 - האקאתון "ניצוץ לדורות" 

15/5/18 - Israel's annual Programmatic Video conference  

23/5/18 - EcoMotion Main Event 2018 

5/6/18 - Israel Mobile Summit 2018 

21/6/18 - 2018 Afeka Conference for Speech Processing  

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם למרץ 2018 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

מה כן מקדם אתרים ועסקים באינטרנט? לא העלוקות שחיות סביב גוגל ופייסבוק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

TLV Generator נולד - התכנית שהופכת כל רעיון למוצר (MVP) תוך 120 יום - כאן

למה 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלו, נכשלים וימשיכו להיכשל גם בעתיד - כאן

מה חלקו ואחריותו של ה-CTO למצב בו 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלים? - כאן

האם ניתן לרפא את המחלה של כישלון מעל ל-95% מהמיזמים בישראל? - כאן

העסקה הבעייתית של בזק-Yes לא הייתה מתבצעת בלי משרד התקשורת - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בנוגע לחקירת "פרשת בזק-YES" ולמה ביבי לא בעניין - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

מורה נבוכים בפרשת "תיק 4000" מי עוד צפוי להיחקר ומה עדיין לא נחקר - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

מרוב Fake News, ספינים ותרגילי חקירה, הציבור מקבל שפע של מידע מטעה - כאן

20 המובילים ומקבלי הצל"ש בשנת 2017 בעולם התקשורת והייטק הישראלי - כאן


 
זרקור חברות
 
TLV-GENERATOR
 
TLV-Generator
 
מידע
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Ruckus
 
TLV-GENERATOR
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
 מפת הביטקוין   מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים