רוב הצופים בפרסומות מקוונות ובסרטוני וידיאו שיווקיים הם - רובוטים

דף הבית >> פורומים וביטקוין >> Web 2.0/3.0 >> רוב הצופים בפרסומות מקוונות ובסרטוני וידיאו שיווקיים הם - רובוטים
תעשיית ה-AdTech מנסה "לטאטא מתחת לשטיח" את התופעה ההולכת וגוברת משנה לשנה: רוב הצופים בפרסומות מכל סוג (באנרים, פלאשים, סרטוני וידיאו) הם לא בני אדם אלא רובוטים. מה עושים? חשיפת המספרים והתובנות, שמסתירים מהציבור. הונאות בפרסום זה הפשע המאורגן הגדול ביותר הקיים בעולם. יש כבר סטארטאפים ישראלים הנלחמים בתופעה.
מאת: אבי וייס, 11.1.16, 07:20עידו מנור

משרד עורכי הדין בין הגדולים בישראל - HFN (הרצוג, פוקס, נאמן), מקיים אירועים בנושאים לא שגרתיים בעולם ההייטק והיזמות. ביום 6.1.16 התקיים ב-HFN בתל-אביב כנס רב-משתתתפים תחת הכותרת האומרת הכל: CHEAP CLICKS AND DIRTY TRICKS: The Impact of Ad Fraud on the Digital Marketing Community.

עו"ד עידו מנור, (בתמונה), HFN: "אנו מקיימי סדרת כנסים בתחום ההונאות עם דגש על עולם האינטרנט ועולם הפרסום. זה הכנס השלישי שאנו עורכים לתחום ההונאות בפרסום מקוון - AdTech. מאז הכנס הגדול האחרון שלנו בנושא, נוכחנו לראות, שהתופעות הללו לא רק שהן לא מצטמצמות - הן מתרחבות, למרות כל הכלים, שמפעילים להילחם בזה.

מחקר הכי טרי בנושא מצביע על כך, שכ-54% מכלל הפרסומות מכל סוג לא נצפה ע"י עין אנושית, למרות שהמפרסמים משלמים סכומי עתק לסוכנויות הפרסום. זה 'הסוד הגלוי' של תעשיית הפרסום, שכולם רוצים 'לטאטא' את העיסוק בנושא הזה 'מתחת לשטיח'.

קל מאוד לרכוש טראפיק. תעבורה מזויפת היא הסחורה הכי נפוצה ברשת האינטרנט.  לא מספרים לכם, שטראפיק הוא הסחורה הכי נמכרת באינטרנט. זו סחורה, שלא אוהבים לדבר עליה ולהתמודד עם מה שהיא מייצרת סביבה. 

ההגדרות של העוסקים בנושא מה זה Ad Fraud (הונאה בפרסומות) הן די חלקיות. יש כיום שיטות הונאה רבות, כולל פרסומות הנדחסות לגודל של פיקסל, תרגילי החלפת דומיינים והתחזות, תרגילים באתרי סחר והשוואות מחירים, ועוד. קשה להבחין מה על גבול הלגיטימי ומה לא. אולם, יש 3 יסודות מרכזיים, שניתן להגדיר בתחום הזה:
א. תעבורה שאינה אנושית.
ב. תשלום על פרסומת שמראש יש סיכוי אפסי להצגתה בפני עין אנושית.
ג. דיווח מוטעה למפרסמים איך תוצג המודעה בפועל והיכן. זה כולל הצגת תוכן של מודעות (כולל וידיאו) במיקומים 'שהורגים את המותג' המפרסם, למשל באתרים פורנוגרפיים.

אין שום מפרסם, כמה שלא יהיה גדול וכמה שלא יחמיר בהסכמים שלו, שלא חשוף להונאות. 

למה התופעה הזו בכלל קיימת?
יש לזה 3 סיבות מרכזיות:
א. מדובר בשוק פתוח, שאין בו שום חסמי כניסה. זה מעודד שחקנים רבים 'להיות רעים' ולהתחיל 'ליפות' מספרים ואחר כך לזייף כמעט את הכל. זה נראה 'כסף קל'. 
ב. אין שקיפות בשרשרת הערך של עולם הפרסומות. זו מערכת מסובכת מאוד, שיש בה המון ידיים. אין מישהו, שלוקח אחריות מקצה לקצה על רמאויות והונאות של מפרסמים. 
ג. אינטרסים נוגדים. זה כולל מודלים עסקיים המבוססים על כמות וזה נותן תמריץ לניפוח מספרים. הכלים לתשלום בפרסומות עפ"י 'מכירות בפועל' עדיין נמצאות בשוליים. 

מחקר, שנערך אך בדצמבר האחרון טוען, שהנזק לתעשיית הפרסום מהונאות הוא בסדר גודל שנתי של 8.2 מיליארד דולרים. זה כולל את כלי ה-Ad-Blockers המביאים נזק לא גדול (יחסית) של 781 מיליון דולרים לשנה, אבל ה-Ad Fraud מביא לכ-8.18 מיליארד דולרים נזקים לתעשיית הפרסום. זה המון. 

כרגע, המובייל תופס כ-28% מנתח שוק ההונאות וזה תחום הנמצא בצמיחה מהירה. חברות דוגמת טוויטר כבר מודות, שכ-8% מהמשתמשים שלה בטוויטר הם משתמשים מזויפים. דהיינו: רובוטים ששולחים ציוצים. המספרים האמיתיים גדולים פי כמה ממה שהחברות מוכנות להודות בהם. 

בשנה האחרונה ראינו, שההונאות עברו לכיוון הנושאים היותר אטרקטיביים עבור יוצרי ההונאות: מובייל ווידיאו. תחום ה-CPM נשאר מוביל בהיקף ההונאות. לגבי תחום הווידיאו, שהיה כמעט נקי מהונאות, כבר יותר מרבע הצפיות בווידיאו כולל ביוטיוב, הן הונאות. 

איך ניתן להיאבק בזה?
יש כמה כלים והמגמה היום, שאנו ממליצים עליה, היא שימוש בכלים משולבים. אין פתרון אולטימטיבי ויעיל אחד.

חשוב ביותר לקדם סטנדרטיזציה. זו אחריות תעשיית הפרסום לדחוף ליצירת תקנים עולמיים. דבר שני, שהתעשייה הזו צריכה לדרוש: עבודה בשקיפות. יש לקבוע כללי שקיפות. הכול חייב להיות שקוף. כגע זה חלום רחוק.

חשוב, שכל המנגנונים יהפכו לכלים מובנים של תעשיית הפרסום. בנוסף, יש כלים טכנולוגיים חדשים, שמספקים הגנה ברמה די טובה. אנו עצמנו מלווים כמה סטארטאפים בתחום הזה. שיתוף פעולה בין כל הגורמים בשוק יכול לסייע במניעת הונאות.

הפגיעה של ההונאות היא לא רק במפרסמים. זה מוביל לאבדן האמון בתעשייה הזו ומביא להסטת תקציבים של עולם הפרסום למקומות, שבהם ה-ROI יותר גבוה וברור. זה פוגע בכל תעשיית האינטרנט ומביא לעומס על הרשתות, בגלל פעילות עצומה של רובוטים במקום אנשים חיים"

ירון אוליקר, מייסד משותף ומנכ"ל Unbotify: "הונאות בפרסום זה הפשע המאורגן הגדול ביותר שיש בעולם. IAB טוענים, ש-36% מההקלקות הן זיוף. הם ממעיטים במספרים. להערכתם, הנזק בארה"ב ב-2014 היה 11.6 מיליארד דולרים. אלה מספרים בלתי נתפסים וגם קשה למדוד אותם.

גופים גדולים בישראל, למשל יד2, מפעילים כלי הגנה חזקים. אולם, גם הם מותקפים כל הזמן, כולל למטרות גניבת מידע וגניבת לקוחות. אין מי שחסין מפני התופעה הזו. שימוש בכלי הגנה של העבר דוגמת Captcha, בכלל 'לא מדגדגים' לעוסקים בהונאות. לכן, אנו רואים היום נטייה ללכת על כלים מאוד חזקים דוגמת שימוש בכלי Big-Data כדי לסנן ולהבחין בזרם של המשתמשים מי זה בן-אדם ומי זה רובוט. אולם, זה לא עוזר.

נמצא ע"י חוקרים, שגם בשימוש בכלים מאוד חזקים, עדיין יש בהם הרבה מאוד חורים והונאות. אז לאן השוק הזה הולך? הונאות היו ותהיינה. שלא תהיינה שום אשליות לאיש. האתגר של אנשים כמונו הוא לשבש את הכלכלה העומדת מאחורי ההונאות

אנו חושבים, שהכיוון הנכון של המאבק בתחום הוא בבחינת ההתנהגות האנושים בזמן אמת בשימוש במכשיר המחשוב (מחשב נייח או נייד, סמארטפון, טאבלט) שיש בידי האדם. זה סוג של Finger Printing - טביעת אצבע ברמה ביומטרית, שנובע מההתנהגות האנושית מול המחשב, מה שלא ניתן לחיקוי בכלים הרובוטיים שיש כיום. זה הכיוון של הפיתוח שלנו. ראינו שמאוד קשה לחקות את ההתנהגות האנושית הפרטית בזמן אמת. 

השימוש בכלים מתקדמים חייב להיות לכל רוחב התעשייה. בכל דקה נוספים לרשת האינטרנט כ-50 אלף אתרים חדשים. היכולות לבצע הונאות הולכות וגדלות בקצב מבהיל. התעלמות מהתופעה וטמינת הראש בחול אינה הפתרון הנכון"

ד"ר עו"ד נמרוד קוזלובסקי (בתמונה), HFN ושותף ב-JVP: ד"ר נמרוד קוזלובסקי"התחום זה, של Ad Fraud, הולך ותופס מקום הולך וגדל בפעילות שלנו כאן ב-HFN. כל מפרסם, כולל המפרסמים הענקיים ביותר, שקונים טראפיק ושטחי פרסום מקוונים, לא בדיוק יודעים מה הם קונים. זה בדיוק כמו קניית הרואין. מתמכרים לסם.

זה נושא מאוד קריטי לתעשיית ההייטק. אין בתעשייה שום שוק שיש בו תרמית בקנה מידה כל כך גדול, כל כך הרבה זמן. קשה להאמין כמה מדווחים שקר ועובדים לא שקוף, מזה שנים. אלה מספרים מזעזעים. 

לצערי, מעטים מעיזים לתבוע את כספם בחזרה. אנו נכנסנו לעניין עוד בתחילת הדרך, כשלא ראינו בזה עניין משפטי. אולם, מהר מאוד הבנו, שזה עניין משפטי מאוד גדול, כי זו עסקה לא אמיתית בין שני צדדים. זה בסוף מתפוצץ בפנים ולכן יש צורך לבחון היטב את ההסכמים ולנסות לאתר מי משקר ולמה. 

בשנה האחרונה אגרנו אין סוף נתונים בתחום והפכנו למרכז ידע בינלאומי בתחום. בנוסף, בכיוון הזה אנו מסייעים לכ-15 סטארטאפים העוסקים ישירות בתחום. את חלק מהסטארטאפים נחשוף בפאנל, שנקיים כאן. יש בהחלט התפתחויות מאוד מעניינות בתחום היזמות, של מניעת הונאות בפרסום.

ממה שאנו רואים, מפרסמים רבים החלו לאבד אמון בתעשייה הזו. זה חבל. לכן, יש כיום ריכוז של תקציבים לתחום ה-Native ולמפרסמים מאוד גדולים דוגמת פייסבוק או גוגל, מפרסמים, שמשקיעים הון עתק במניעת הונאות.

הדינמיקה של השוק נעה כעת לכיוון של הטמעת פרסומות בתוך התוכן. אנו קוראים לזה Native ויש הקוראים לזה 'תוכן שיווקי'. החלום של פרסומות אישיות ומכוונות אישית ותלויות מיקום, חלום, שנולד בעשור הקודם, לא התממש כמו שציפינו. כיום, יש הצפת פרסומות ותוכן. ממש הצפה. הגולשים כבר מסננים את הפרסומות בצפייה שלהם באופן אוטומטי ולא רואים את הפרסומות. 

השאלה שנשאלת ועדיין נשארה פתוחה: מי ישלם בסוף על ההונאות ועל המלחמה בהן? מי ישלם על הטמעת טכנולוגיות הגנה מתאימות? התעשייה חייבת לענות לאתגר הזה ולא להתעלם ממנו".

בפאנל (בתמונה למטה), שהתקיים בהנחייתו של ד"ר נמרוד קוזלובסקי, השתתפו:
פאנל הונאות בפרסומות ב-HFN 
 
Bookmark and Share


 


לוח מודעות
יזמים? יש לכם רעיון מבריק? נמשכת ההרשמה למחזור הבא של TLV Generator. ההרשמה - כאן

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

21/6/18 - 2018 Afeka Conference for Speech Processing  

18/10/08 - SIPI 2018 

7/3/19 - 2019 OurCrowd Global Investor Summit 

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם ליוני 2018 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

מה כן מקדם אתרים ועסקים באינטרנט? לא העלוקות שחיות סביב גוגל ופייסבוק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

TLV Generator נולד - התכנית שהופכת כל רעיון למוצר (MVP) תוך 120 יום - כאן

למה 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלו, נכשלים וימשיכו להיכשל גם בעתיד - כאן

מה חלקו ואחריותו של ה-CTO למצב בו 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלים? - כאן

האם ניתן לרפא את המחלה של כישלון מעל ל-95% מהמיזמים בישראל? - כאן

העסקה הבעייתית של בזק-Yes לא הייתה מתבצעת בלי משרד התקשורת - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בנוגע לחקירת "פרשת בזק-YES" ולמה ביבי לא בעניין - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

מורה נבוכים בפרשת "תיק 4000" מי עוד צפוי להיחקר ומה עדיין לא נחקר - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

מרוב Fake News, ספינים ותרגילי חקירה, הציבור מקבל שפע של מידע מטעה - כאן

20 המובילים ומקבלי הצל"ש בשנת 2017 בעולם התקשורת והייטק הישראלי - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת ההונאה הגדולה שהובילה לכך שמוצרי התקשורת יקרים יותר בישראל - כאן

בלעדי לקוראי האתר: 1 ש"ח ליום שיחות וגלישה ללא הגבלה בחו"ל... - כאן


 
זרקור חברות
 
TLV-GENERATOR
 
TLV-Generator
 
קפל
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Schneider Electric
 
TLV-GENERATOR
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
 מפת הביטקוין   מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים