Telecom News - למה מסתירים את כל ההחלטות איך לא מכינים את שוק התקשורת לסגר?

למה מסתירים את כל ההחלטות איך לא מכינים את שוק התקשורת לסגר?

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> למה מסתירים את כל ההחלטות איך לא מכינים את שוק התקשורת לסגר?
חשיפת 6 נושאים בעיקר בתחום הסלולר, ששר התקשורת יועז הנדל ומנכ"לית משרד התקשורת מסתירים ושהעסיקו אותם בחודש החולף במקום להכין את שוק התקשורת לקראת הסגר. במוקד: כוונה אנטי-צרכנית לסגור את דור 3 לכחצי מיליון סמארטפונים וגם להתקני IoT, הסתרת החלטות לגבי פריסת סלולר ביו"ש, והסתרת הסיוע המתמשך לקבוצת סלקום \ IDB, מה שלא עזר לה בכלל, כאשר קבוצה זו נכנסה, על פי החלטת ביהמ"ש המחוזי בת"א - תחת כונס נכסים. בעל הקבוצה, אדוארדו אלשטיין, איבד ביום אחד מעל ל-3 מיליארד ש"ח. זה המשך ישיר למחדלים, שלא נחקרו ב"תיק 5000" ("מה שלא ביבי לא חוקרים"). את ראשי משרד התקשורת, שנתנו לטיטניק להמשיך להפליג היישר לתוך הקרחון, מזמן קראתי לפטר.
עדכונים בגוף הכתבה

מאת: אבי וייס, 27.9.20, 08:40השר יועז הנדל

תושבי ישראל מצויים כבר בתוך הסגר השני המהודק, ולמרות שזה היה צפוי, ראשי משרד התקשורת (ובראשם השר, יועז הנדל, בתמונה משמאל, והמנכ"לית, לירן אבישר בן חורין) לא עשו דבר וחצי דבר כדי להכין את שוק התקשורת, כמענה לצרכים של הציבור המסוגר בביתו ומוגבל בתנועתו עקב הסגר.

המחדל הענק הזה מפורט בכתבה: לא הכינו את שוק התקשורת לסגר ובמקום זה עסקו בהטבות לעצמם ול"מקורבים". כותרת המשנה: "בזמן שכולם עוסקים בתחום הבריאות, קיימת התעלמות מהעובדה, שבסגר הופך תחום התקשורת להיות מרכיב קריטי לעבודה ולמידה מרחוק והעברת שעות הפנאי. שר התקשורת ומנכ"לית המשרד קיבלו התרעות כבר לפני חודשים לעסוק רק בהכנת שוק התקשורת לסגר הצפוי לבוא, אבל הם בזבזו את הזמן על קידום אג'נדה אישית (הקמת מפלגה על בסיס פריסת הסיבים) וחלוקת הטבות רגולטוריות במיליארדים ל"מקורבים לצלחת". הכל בהכוונה ודחיפה של "הקליקה", שגם תפרה את "תיק 4000". צרור טיפים ועצות מעשיות בתחומי הסלולר, הסיבים והאינטרנט לאזרחים הנמצאים בסגר ותלויים בשירותי התקשורת הקיימים בביתם."

עדכון 6.10.20: פורסם כאן באתר 0404 (כותרת בלבד): "בעקבות בדיקת 0404, [ח"כ] קרעי יוזם דיון בוועדת הכלכלה על מהירות האינטרנט: ״רחוקה מהמובטח לצרכנים״."

כאן "נרים את המסך" מעל כמה נושאים, שהעסיקו את צמרת משרד התקשורת בחודש האחרון, נושאים, שהשקיפות לגביהם היא הדבר האחרון המעניין את הצמרת, שמסתירה הכל (בכוונה), מלבד הספינים השקריים, שנשלחים כל הזמן לציבור ולראש הממשלה

1. התעסקות חשאית, חסרת תוחלת ומיותרת בסגירת דור 3 בסלולר:
ביום 16.8.20 שלחתי את הפנייה הדחופה הבאה לשר התקשורת ולצמרת המשרד:
"הנדון: סגירת רשת דור 3 בסלולר.
שלום רב,
1. גד פרץ פרסם בגלובס (כאן) על שהמשרד מכין תכנית לסגירת דור 3 בסלולר.
2. הכיצד מכינים תכנית כזו במשרד, כש"עסקני ועדת הרבנים לענייני חסימות תקשורת" אוסרים בתכלית האיסור, לייבא לישראל מכשירי דור 4 - עבור הציבור החרדי?
3. אודה להתייחסות השר לנושא זה." 

תגובה לא קיבלתי. ככל שאקבל תגובה אעדכן בהתאם.
קוראינו כבר יודעים, שתגובה לא אקבל. די ברור למה (זה גם מוסבר בהרחבה בנספח א' כאן).
הסיבה המרכזית להתעלמות ולהסתרה: השר והמנכ"לית רוצים להסתיר החלטות שיכולות להוביל לחקירה פלילית כנגד צמרת המשרד. זה כנראה הלקח העיקרי שהשר למד מ"תיק 4000". 

בבדיקות, שערכתי בקרב יבואנים של מכשירי סלולר למגזר החרדי, הברר לי בוודאות, שאין כל אישור של ועדת הרבנים לייבא ולחבר ל"קומה הכשרה" מכשירים של דור 4. כלומר: הניסיון לכפות על כחצי מיליון בעלי מכשירים להחליף את המכשירים שלהם בניגוד לדעת ועדת הרבנים, הוא מעשה על גבול הטירוף, חסר אחריות ואנטי צרכני בצורה קיצונית. 

זאת, בנוסף למאות אלפי אם לא מיליוני התקני IoT (סנסורים, בקרים, מצלמות אבטחה וכיו"ב), שיש בכל חברות הסלולר, התקנים, שיש בהם מודמים של דור 3 ללא יכולת שדרוג. סגירת הרשת של דור 3 משמעותה נזק אדיר לתעשיות רבות בישראל. בקיצור: מדובר ב"טירוף מערכות" של ראשי משרד התקשורת, שמבצעים מהלך בלתי הגיוני, ללא כל שימוע או איזה הליכים גלויים. הכל בשיטת החסמב"ה (חבורת סוד מוחלט בהחלט). 

בפרסום נוסף של גד פרץ בגלובס (כאן) עולה שיש עוד החלטות בנושא התדרים שמוסתרות לחלוטין מהציבור. זה לא מונע מהשר יועז הנדל להדליף את ההחלטות שלו כספין, בלי להבין על מה שהוא מדבר, בלי כל שימוע ציבורי, או איזה הליך פתוח של בחינת האינטרסים הציבוריים (וכמובן ללא כל פרסום ההחלטות עצמן, באתר משרד התקשורת). מתברר מהפרסום הזה, שהמשרד גם שכר יועצים חיצוניים לייעוץ בנושא הזה, בעלויות שלא ידועות, הכל בחשאיות מוחלטת. 

2. גיבוי וחיפוי לכל פשלה של סלקום.
בעקבות פנייה (עם ממסמכים והקלטות) של אזרח, שביקש להישאר בעילום שם, אבל ראשי סלקום ומשרד התקשורת יודעים את פרטיו ומכירים היטב את הנושא, גם מפניותיי), שלחתי ביום 28.8.20 את השאלה הבאה לצמרת קבוצת סלקום, עם כל המסמכים וההקלטות:
"הנדון:בקשה לתגובה: סלקום -יתרת דקות שגויה בשירות [כוכבית 444]:
שלום רב
1. מצ"ב תלונת אזרח המתלונן על מערכת 444* של סלקום, שמאד חיונית במגזר החרדי ובמגזרי לקוחות רבים נוספים בשוק הסלולרי.
2. מה תגובתכם לתלונה המצ"ב?"

תגובה לא קיבלתי. ככל שאקבל תגובה, אעדכן בהתאם.

המתלונן בנושא, מתכוון לתבוע בבית המשפט את סלקום. נדווח ככל שהעניין הזה יתקדם. 

תמצית התלונה:
התלונה כנגד סלקום

במקביל, ביום 28.8.20 שלחתי את הפנייה הבאה לשר התקשורת ולצמרת משרד התקשורת:
"הנדון: בקשה לתגובה: סלקום - יתרת דקות שגויה בשירות.
שלום רב
1. מצ"ב תלונת אזרח (שגם הפניתי לתגובת סלקום).
2. האם התופעה הזו מוכרת למשרד?
3. אם כן, מה ניתן לעשות כדי למנוע אותה?
4. האם המשרד ישקול תיקון רישיון החברות הסלולריות. כך, שאמינות השירות הזה תובטח גם ברישיון?"

תגובה לא קיבלתי. ככל שאקבל תגובה אעדכן בהתאם.
קוראינו כבר יודעים, שתגובה לא אקבל. די ברור למה (זה גם מוסבר בהרחבה בנספח א' כאן). 

מיחידת פניות הציבור של המשרד, קיבלתי תגובה סתמית, שקיבלו את תלונתי - כאן, וזהו. 

הבעיה היותר חמורה: כל ההטבות הרגולטוריות, כל הסיוע המסיבי, הבלתי חוקי והמתמשך, שראשי משרד התקשורת נתנו לקבוצת סלקום \ IBC מקבוצת IDB (שסיווגתי את זה במסגרת מה שאני מכנה "תיק 5000") - לא עזרו ומה שהזהרתי וכמה פעמים (למשל כאן) - התרחש. 

מצ"ב כאן ההחלטה המלאה של בית המשפט המחוזי בת"א מיום 25.9.20. זה סוף עידן אדוארדו אלשטיין ב-IDB. בית המשפט המחוזי הוציא צו פירוק לאי.די.בי פיתוח. לא עזרו כל ההקלות, הסיוע הצמוד, החוקים, המתנות והספינים הרגולטוריים, שראשי משרד התקשורת הרעיפו ובשפע בשנים האחרונות ובמיוחד בשנה הנוכחית על אדוארדו אלשטיין. קשה כרגע לנתח את כל ההשלכות של המהלך הזה על קבוצת סלקום \ IBC - יש להמתין לראות "מה ילד יום", אצל כונסי הנכסים של הקבוצה. 

בית המשפט קבע, שעו"ד אופיר נאור ישמש כנאמן בהליכי הפירוק ואמור להגיש דו"ח ראשוני בתוך 30 יום. מונו גם כונסי נכסים למניות אי.די.בי. בדיסקונט השקעות ולנכסים נוספים שלה. כך, אדוארדו אלשטיין מאבד 3 מיליארד ש"ח שהשקיע בקבוצה.

לא ברור מה עבר בראש של ראשי תש"י, כשהם החליטו לשם את כספם על קבוצת סלקום \ IBC, בניגוד גמור לאזהרות החריפות והמפורשות שלי: כאן, וכאן.

גם לא ברור לי מה עבר בראש של ראשי חברת מגדל, שהחליטו לשים את כספם (כלומר את כספי המבוטחים אצלם וכספי קרנות הפנסיה, שהם מנהלים) על קבוצת סלקום \ IBC, כשהזהרתי אותם בצורה הכי חריפה, למשל, כאן.

והעיקר: לא ברור לי מה עבר בראש של ראשי קבוצת הוט, שהחליטו לשים את כספם על קבוצת סלקום \ IBC אך בשבוע שעבר, במיוחד אחרי שהזהרתי אותם בצורה הכי חריפה וכמה פעמים, למשל כאן, כאן וכאן.

איך כל המנהלים הללו, עלו על ספינת הטיטניק, באמצע תהליך הטביעה שלה? עד כדי כך הם עיוורים, חרשים וטפשים?

לעניות דעתי, בעלי המניות של החברות הללו, אמורים לפטר את כל מי שקיבלו את ההחלטות המוטעות והשגויות בעניין זה.

את ראשי משרד התקשורת, שנתנו לטיטניק להמשיך להפליג היישר לתוך הקרחון, באשליה שאין קרחון ושהם יסדרו עבורה הכל, ממש הכל, מזמן קראתי לפטר

3.מסתירים החלטות הנוגעות לאחזקות בסלקום (די ברור למה).
ביום 7.9.20 שלחתי לשר התקשורת ולצמרת משרד התקשורת את השאלות הבאות:
"הנדון: "שר התקשורת אישר לפניקס להגדיל אחזקות בסלקום".
שלום רב,
1. שוב שר התקשורת מקבל החלטות בנושאים רגישים ביותר - ללא כל שקיפות.
כעת זה בעניין הפרסום ב"כלכליסט": "שר התקשורת אישר לפניקס להגדיל אחזקות בסלקום".
2. באתר משרד התקשורת אין כל זכר להחלטה הזו.
3. גם אין בשום מקום את ההחלטה של השר ל"העברת אמצעי שליטה" מגולן טלקום לסלקום.
4. למה שוב ושוב מסתירים את פרטי ההחלטות החשובות הללו (במיוחד כשהן קשורות לקבוצת סלקום)? 
5. אודה להתייחסות השר לנושא זה, היות וזה ממש לא הפעם הראשונה.
6. שלא לדבר על כך, ש"פרוטוקול הוועדה המייעצת" לגבי הקנס, שהוטל על הוט-טלקום, קנס שפורסם ב-26.5.20 – טרם פורסם, בניגוד לחוק התקשורת."  

תגובה לא קיבלתי. ככל שאקבל תגובה אעדכן בהתאם.
קוראינו כבר יודעים, שתגובה לא אקבל. די ברור למה (זה גם מוסבר בהרחבה בנספח א' כאן). 

כמה נקודות חשובות בהקשר לשאלות המצויות כאן למעלה:
א. נתניהו ב"תיק 4000", בהיותו שר התקשורת, וגם שרי התקשורת האחרים, לא הסתירו את ההחלטות בנוגע לקבוצת בזק, למשל, בתחום "העברת אמצעי שליטה" ב-YES ולא את שאר ההחלטות הנוגעות להגדלת אחזקות בבזק. מולם, השר יועז הנדל, במסגרת "מדיניות השקיפות" הדמיונית שלו, מסתיר היטב הרבה החלטות. מסתיר היטב גם את "הגדלת האחזקות" בסלקום וגם את "העברת אמצעי שליטה" בעסקת סלקום-גולן-טלקום. הההסתרה הזו מאוד חשודה ומעוררת שאלות רבות. הוגשה כבר תלונה ליועמ"ש בנושא זה. 

למי ששכח (אני לא), זה מה שהשר יועז הנדל אמר בהבלטה במו פיו וגם כתב, כבר ב-19.5.20, ביום כניסתו לתפקיד:
שקיפות יועז הנדל

ב. לא ברור מה עבר בראש של ראשי חברת הפניקס (שבדומה לחברת מגדל, גם כן משקיעים כספי מבוטחים וכספי קרנות פנסיה), כשהם החליטו לשם את כספם על קבוצת סלקום \ IBC מקבוצת IDB, בניגוד גמור לאזהרות החריפות והמפורשות ולא רק שלי, ובמצב בו כבר היה ברור לחלוטין, שהספינה הזו מתנגשת בקרחון ותגיע לכונס נכסים. זאת, מפני שהנושים הגישו אזהרות מפורשות ופנו לבית המשפט כנגד אדוארדו אלשטיין.

איך העיוורון, חוסר ההבנה המינימלי והטמטום אחז גם בראשי חברת הפניקס? 

עדכון 5.10.20: פורסם כאן (כותרת בלבד): "הבעלים היוצא מציע 908 מיליון במזומן. התנגדות להצעת אלשטיין לדסק"ש. אלשטיין. מבקש פטור מתביעות. נאמן אי.די.בי פיתוח: בעל השליטה יוצא מעלים את קיומו של שעבוד נוסף על מניות דסק"ש  נאמני אג"ח ט"ו: הצעה מעורפלת מצד גוף שעדיין איננו קיים ובקשה חסרת הצדקה לפטור מתביעות."

ג. לשאלה שלישית שלי בעניין הקנס, שהוטל על הוט-טלקום, העניין הזה נפתח בפעלירן אבישר בן-חוריןילות מאוד כוחנית שלי מול מנכ"לית משרד התקשורת, לירן אבישר בן-חורין, (בתמונה משמאל), וזה מפורט במאמר, שפורסם תחת הכותרת: מנכ"לית משרד התקשורת נכנעה ללחץ שלי ופרסמה 2 פרוטוקולים מוסתרים!. כותרת המשנה: "חשיפת 2 הפרוטוקולים, בגלל לחץ שלי על מנכ"לית המשרד, חשפה את "השיטה הסיציליאנית" של המשרד כדי לטרלל את הוט גם בקנסות ולהוביל אותה להיכנע לרצונות ולצרכים הכלכליים של קבוצת סלקום, המתחרה שלה. חשיפת הסיבות להסתרת הפרוטוקולים הללו וכיצד סייעה צמרת המשרד לכניעת הוט לקליקה של סלקום\IBC. 
אמש, בלי שום הודעה לציבור, כמה שעות לפני היציאה לפגרת החג והסגר, לאחר שדרשתי ממנה לפרסם את הפרוטוקול של "הוועדה המייעצת" לעניין קנס, שהוטל על הוט טלקום, פרסמה מנכ"לית המשרד, לירן אבישר בן- חורין, לא רק את הפרוטוקול שהוסתר, שדרשתי לפרסמו, אלא נאלצה להוסיף פרסום גם של פרוטוקול קודם לו, שבכלל לא ידעתי על קיומו. הפנייה שלי לראש הממשלה לפטר את המנכ"לית לטובת שוק התקשורת - עדיין בתוקף.

4. מפיצים הודעות ממוחזרות על עיצומים בנושא טפשי, כדי להצדיק שכר עידוד לעובדי אגף הפיקוח:
ביום 4.9.20 שלחתי לשר התקשורת ולצמרת משרד התקשורת את השאלות הבאות:
"הנדון: היכן ההודעות על העיצומים?
שלום רב,
1. שוב משרד התקשורת ממחזר הודעה (שפורסמה במרץ וביוני 2020 בכותרת זהה לחלוטין) על שהמשרד הטיל קנסות על 8 חברות תקשורת בגין אי מתן הודעה על אפשרות סינון תכנים בחינם.
2. באתר משרד התקשורת אין כל זכר להודעות הללו. יש רק את הספין של הודעת הדוברות.
3. למה שוב ושוב מסתירים את פרטי העבירות הללו?  
4. אודה להתייחסות השר לנושא זה, היות וזה ממש לא הפעם הראשונה." 

תגובה לא קיבלתי. ככל שאקבל תגובה אעדכן בהתאם.
קוראינו כבר יודעים, שתגובה לא אקבל. די ברור למה (זה גם מוסבר בהרחבה בנספח א' כאן). 

הפעם, מעט כלי תקשורת מיחזרו את הודעת הדוברות השקרית הזו של המשרד. פרסמתי את כל פרטי הפרשה ולמה יצאה הודעה כזו שקרית לציבור במאמר: "הפעם כלי התקשורת לא נפלו בספין של שר התקשורת יועז הנדל בנושא הקנסות". כותרת המשנה: "אחת לרבעון, משרד התקשורת מפרסם קנסות, שהוא מטיל על 8 חברות תקשורת, בעיקר בתחום הסלולר, בגלל עבירה דמיונית, שהמשרד המציא (שיש חובה להזכיר כל חצי שנה ללקוחות המתקשרים, שהם יכולים לקבל סינון אתרים בחינם), רק כדי לשמר את מנגנון "שכר העידוד" של עובדי האגף. הספין, שהוציא השר יועז הנדל אמש בעניין זה, מוחזר (עד רגע זה) רק ע"י 2 כלי תקשורת, שלא הבינו בכלל במה מדובר.

5. כמה עולה הוועדה המיותרת, שהוקמה במיוחד לחבר והשכן של השר יועז הנדל, בנושא עולם השידורים?
לאחר חשיפת המניעים של השר יועז הנדל, שבמקום שיאכוף את החוק ויסיים את ההפקרות הרגולטורית בעולם המדיה (במיוחד בתחום שידורי הטלוויזיה על רשת האינטרנט ללא רישיון ושדידת משאבי "עידן +" מהמדינה), הוא החליט לדאוג לפרנסה לשכן והחבר האישי שלו.

פרסמתי זאת בכתבה תחת הכותרת "הוועדה המיותרת לבחינת תחום שידורי הטלוויזיה עם האיש הלא נכון בראשה!". כותרת המשנה: "מי שלא לומד מההיסטוריה נדון לחזור על אותן טעויות שוב ושוב. זה המשפט ,שמתאים לשר התקשורת, יועז הנדל, שכל יום יש לו איזה ספין תורן, שאיש לא קונה אותו, אבל בינתיים הוא מחבל והורס בשיטתיות כל חלקה טובה בשוק התקשורת. זאת, באוסף בלתי נדלה של סיסמאות נבובות וספינים, שלא מובילים לשום דבר טוב או בכלל. כך גם עם הוועדה החדשה, שהקים עם האיש הלא נכון, בוגר קרן וקסנר 24, לתחום שידורי הטלוויזיה. ניתוח ההחלטה ההזויה."

לאחר הפרסום, קיבלתי מידע ,שזו לא ועדה של אנשים העובדים בהתנדבות לטובת האינטרסים של הציבור. זה ייעלה גם הרבה כסף למשלמי המיסים בישראל.

לכן, ביום 7.9.20 שלחתי את השאלות הדחופות הבאות לשר התקשורת יועז הנדל ולצמרת משרד התקשורת:
"הנדון: תשלום למי מחברי הוועדה לבחינת אסדרת העל בתחום השידורים - כתב מינוי:
שלום רב,
1. בהמשך להודעת השר (כאן) בדבר "הוועדה לבחינת אסדרת העל בתחום השידורים - כתב מינוי", מופיע בכתב המינוי, שהוועדה תפעל בהתאם לתקשי"ר.
2. בהתאם לתקשי"ר משמעותו גם, שחבר ועדה חיצוני יכול לקבל כסף ("דמי השתתפות בוועדה ציבורית", כאמור בסעיף 27.15 לתקשי"ר).
3. מי מבין חברי הוועדה עתיד לקבל כסף עבור פעילותו בוועדה וכמה תקציב הוקצה להוצאה הזו (של פעילות הוועדה), לרבות נסיעות ואש"ל, ועל חשבון מי?
4. אודה להתייחסותך." 

תגובה לא קיבלתי. ככל שאקבל תגובה אעדכן בהתאם.
קוראינו כבר יודעים, שתגובה לא אקבל. די ברור למה (זה גם מוסבר בהרחבה בנספח א' כאן). 

כך, גם שוק התקשורת בתחום השידורים נשאר מופקר, עד שתהיינה המלצות והחלטות, שנובעות מכך (ותהליכי יישום ארוכים, כלומר - אין תאריך סיום), של הוועדה המיותרת הזו וגם, לנוכח אי הסתירה של מתן הכספים כפי שמופיע בשאלות למעלה, תושבי ישראל יממנו מכיסם את השכר לשכן ולחבר האישי של השר, שיעסוק בעניין הזה בכיף, על חשבוננו. 

עדכון 1.10.20: לא די בעצם קיומה של הוועדה המיותרת בראשותו של רועי פולקמן, שר התקשורת יועז הנדל מינה "ועדות משנה" בוועדה המיותרת הזו - כאן. בנוסף, רועי פולקמן החליט להסתיר כמעט את כל המסמכים של הוועדה הזו מהציבור - כאן. למד מהשר ומהמנכ"לית שאפשר להסתיר כמעט הכל מהציבור. כמה הוא (רועי פולקמן) ירוויח (אישית) מההרפתקאה המוזרה הזו מהכיס שלנו? גם זה מוסתר היטב מהציבור. 

עדכון 7.10.20:
א. פורסם עוד ספין ירוד ע"י השר (כאן, ב"ישראל היום"), (כותרת בלבד): "יועז הנדל נגד נטפליקס?
יוזמה של שר התקשורת להרחיב את חוק הפקות המקור בישראל הגיעה לגורמים בחברת הסטרימינג העולמית נטפליקס, שלא התחברו לקונספט • כל הפרטים".

ב. "ועדת פולקמן" פרסמה כאן "קול קורא של הוועדה לבחינת אסדרת העל בתחום השידורים - מיקוד הסוגיות העומדות לבחינת הוועדה". ניתן להגיש התייחסויות עד 22.10.20.

עדכון 9.10.20: הוגשה התייחסותי הנוקבת ל"קול הקורא" של "ועדת פולקמן" לתחום השידורים.
ההתייחסות המלאה נמצאת כאן - למתעניינים. 

6. הסתרת ההחלטות בענייני פריסת סלולר ביו"ש.
ביום 13.9.20 שלחתי את השאלות הבאות לשר התקשורת ולצמרת משרד התקשורת:
"הנדון: חברות הסלולר הצטוו: פריסה מלאה גם ביו"ש - היכן המסמכים?
שלום רב וחג שמח ובריא,
1. פורסם ב"מקור ראשון" (כאן) כתבה תחת הכותרת: "חברות הסלולר הצטוו: פריסה מלאה גם ביו"ש" ובין היתר, כתוב שם: "ביום חמישי האחרון שיגר משרד התקשורת מכתב לחברות הסלולר, ובו דרש שיסיימו את בניית המתקנים. על המכתב חתומים קמ"ט תקשורת באיו"ש דודו כהן, ומנכ"לית משרד התקשורת לירן אבישר־בן־חורין".
2. היכן כל המסמכים הנוגעים לסוגיה החשובה הזו?
3. מדוע משרד התקשורת ממשיך לעבוד ב"שיטת החסמב"ה" (חבורת סוד מוחלט בהחלט) בכל נושא ובמיוחד במה שקשור לעולם התדרים, האנטנות והסלולר?
4. אבקש הסבר מדוע השיטה הבלתי חוקית הזו (סותרת גם את החוק וגם החלטות ממשלה מפורשות בעניין שקיפות בעבודת משרדי הממשלה, כולל החלטה ספציפית לגבי שקיפות נושא התדרים) של הסתרת הכל, ממשיכה?." 

תגובה לא קיבלתי. ככל שאקבל תגובה אעדכן בהתאם.
קוראינו כבר יודעים, שתגובה לא אקבל. די ברור למה (זה גם מוסבר בהרחבה בנספח א' כאן). 

לסיכום:
שיטת החסמב"ה בפעילות צמרת משרד התקשורת נמשכת. הדאגה לציבור - לא קיימת. הכנת שוק התקשורת לסגר - לא בוצעה. התמיכה העיוורת והבלתי חוקית בכל דרישות קבוצת סלקום \ IBC כנגד האינטרסים של השוק והציבור, לא הואילה למנוע את קריסת הקבוצה לכונס נכסים. 

עצוב, מרגיז ומקומם.

טוב זה לא יכול להיגמר. 

רק החלפת כל צמרת משרד התקשורת באנשים, שרק האינטרס הציבורי עומד מול עיניהם, תציל (אולי) את שוק התקשורת של ישראל, מהתחתית העמוקה שהשוק נפל אליו, בגלל מנהלים כושלים ומכשילים ורגולציה מוטעית מיסודה, שבה "איש הישר בעיניו ייעשה".

מומלץ שראשי משרד התקשורת (לא הנוכחיים, הם אבודים, אני מתכוון לבאים), יכירו את המחקר החדש, שפורסם ממש לאחרונה, תחת הכותרת: " כיוונים חדשים למדיניות הרגולציה בישראל", מד"ר יצחק קליין - כאן.  

 
כמובן שיש צורך בהקמת "רשות לתקשורת", אבל זה לא יקרה בקרוב (או בכלל).

HIDE FREE

  
 
Bookmark and Share