חיוג, גלישה ומסרונים מחו"ל – פלאפון או גולן טלקום?

דף הבית >> צרכנות >> הטיפ השבועי לחסכון >> חיוג, גלישה ומסרונים מחו"ל – פלאפון או גולן טלקום?
חיוג, גלישה ומסרונים מחו"ל – פלאפון או גולן טלקום?
מאת: מיכאל פנחס, 23.10.14, 20:10מיכאל פנחס
 
פלאפון הצטרפה למרוץ של "אפס עלויות" בנדידה בעת שנמצאים בחו"ל עם מכשיר הסלולר ובכך היא מתחרה ישירות בגולן טלקום, שהחלה להציע זאת (הגם שלא המציאה את השיטה). במי לבחור בעת שיוצאים לחו"ל: בגולן טלקום או בפלאפון?  
 
פלאפון השיקה ב-17.9.14 חבילה המתחרה ישירות בהצעה של גולן טלקום ובאותו מחיר. פלאפון השיקה תוכנית Unlimited בארץ ובחו"ל ב-99 ש"ח לחודש. החברה מציעה שימוש חופשי במגוון המדינות רחב הכולל 87 מדינות בהן: ארה"ב, בריטניה, צרפת, גרמניה, יוון, תאילנד, רוסיה, אוסטרליה, יפן, דרום אמריקה, הונג קונג ועוד.
 
החבילה של פלאפון כוללת: שיחות ו SMS-ללא הגבלה בארץ ומחו"ל, 6 ג'יגה גלישה בארץ בחודש, 100 מגה לגלישה יומית בחו"ל עד 15 יום בשנה באמצעות אפליקציית "פלאפון גלובל". התוכנית החדשה מתאימה ללקוחות חדשים וקיימים וניתן לעבור אליה ללא דמי מעבר.
 
פלאפון צפויה להשיק בימים הקרובים שירותי גלישה בדור הרביעי (LTE) ללקוחותיה גם בחו״ל במספר מדינות מרכזיות בהן: ארה"ב, בריטניה, בלגיה, שוויץ, רוסיה, אוסטרליה, יפן והונג קונג ועוד. תוך מספר שבועות תורחב פרישת המדינות עם שירותי LTE בנדידה למדינות נוספות בעולם.
 
מכאן, נשאלת השאלה: מה עדיף, החבילה של פלאפון או החבילה של גולן טלקום? מה מביא את הערך והחיסכון הכלכלי הטוב ביותר לצרכן הנודד?
 
התשובה: כרגע אף לא אחת מהחבילות הללו מספיק אטרקטיבית. התחרות בשוק רק בתחילתה ובקרוב נראה בשוק הצעות יותר אטרקטיביות גם מהחברות הללו.
 
אולם, כרגע, מבין 2 המתחרות הקיימות בשוק הישראלי בתחום של ה-Unlimited בנדידה בחו"ל, ההצעה של גולן טלקום הרבה יותר אטרקטיבית מזו של פלאפון מהסיבות הבאות:
 
א. החבילה של גולן טלקום (לרבות שירותי הגלישה) מכסה עד 45 יום שהות בחו"ל ושימוש בשירות בנדידה בשנה קלנדרית. דהיינו: השירות של גולן טלקום מכסה כמה נסיעות לחו"ל בשנה (או נסיעה אחת ארוכה לחו"ל של 45 יום). לעומת זאת, בפלאפון, החבילה של הגלישה מכסה רק 15 יום בשנה קלנדרית. דהיינו: השירות של הגלישה בחו"ל בפלאפון מכסה רק נסיעה אחת לחו"ל ולא ארוכה.
 
ב. החבילה של גולן טלקום כוללת 6 ג'יגה גלישה בארץ או בחו"ל בלי כל הגבלה יומית או אחרת לצריכה בארץ או בחו"ל. לעומת זאת, בפלאפון ה-6 ג'יגה של גלישה הם רק בישראל. בחו"ל הגלישה בפלאפון מוגבלת יומית ל-100 מגה לכל היותר (וב-15 יום ניתן לנצל בפלאפון בחו"ל רק עד 1.5 ג'יגה של גלישה).
 
ג. החבילה של גולן טלקום כוללת מרכיבים חשובים שאין בכלל בחבילה של פלאפון והם:
 
1) חיוג מישראל לחו"ל ליעדים נייחים ברוב מדינות העולם, שישראלים מתקשרים אליהן (55 מדינות) וגם ליעדים ניידים בארה"ב ובקנדה, ללא כל הגבלה וללא כל עלות.
 
2) בנוסף, 100 דקות שיחה לחודש ללא כל עלות נוספת ליעדים ברשות הפלסטינאית.
 
3) בנוסף, לקוחות גולן טלקום מקבלים את "המספר הבינלאומי שלי", שהוא שירות חינם ללקוחות גולן טלקום בישראל, שמאפשר לבצע שיחות בינלאומיות מחו"ל אל קו הלקוח בישראל בתעריף של השיחה המקומית כמקובל במקום הימצאו של המתקשר מחו"ל. לקוחות גולן טלקום יכולים לבחור ב-2 יעדים בינלאומיים שונים (לדוגמא צרפת וארה"ב) עבורם יקבלו מספר מקומי (צרפתי ואמריקאי לדוגמא), שיקושר ישירות למספר הטלפון שלהם בישראל. רשימת היעדים הבינלאומיים הזמינים עתה לשירות "המספר הבינלאומי שלי" כוללת כבר 20 מדינות. בהמשך מתוכננים להתווסף יעדים נוספים.

כך, לקוח גולן טלקום מקבל מספר טלפון נוסף אותו הוא מוסר למקורביו ביעדים, שנבחרו על ידו בחו"ל. המתקשרים אליו מחו"ל יקיימו את השיחה הבינלאומית בעלות שיחה מקומית בלבד בתעריף של השיחה המקומית כמקובל במקום הימצאו של המתקשר מחו"ל. שירות "המספר הבינלאומי שלי" הוא פתרון מצוין לצרכני תקשורת ישירה וזולה בין לקוחות גולן טלקום בישראל לקרובי שלהם משפחותיהם, חבריהם, עסקים ואנשי קשר עסקיים הנמצאים בחו"ל. ניתן להחליף עד 10 מספרים בשנה החולפת.
 
כל ההטבות והיתרונות הללו הקיימים בחבילה של גולן טלקום שווים לא מעט כסף לצרכנים. לכן, חבילת גולן טלקום ב- 99 ₪ לחודש עדיפה כלכלית על חבילת פלאפון ב- 99 ₪ לחודש.
 
היתרון היחיד של חבילת פלאפון מול חבילת גולן טלקום בתחום הנדידה הוא העובדה, שלקוחות פלאפון יוכלו להשתמש בשירותי דור רביעי (LTE) במדינות בהן יש לפלאפון הסכמים לדור רביעי, בעוד שלקוחות גולן טלקום בחו"ל יכולים להשתמש בשירותי דור שלישי בלבד. יחד עם זאת, מגבלת הגלישה של 100 מגה ליום בפלאפון היא מכשול רציני למי שגולש בדור רביעי ויש גם מגבלה של התאמת סמארטפונים, שנמכרו בישראל, לתדרים של דור רביעי הקיימים בחו"ל.
 
השאלה הבסיסית, שעדיין נשאלת: האם זה הזמן לעבור לגולן טלקום או לפלאפון, לחבילות החדשות ב-99 ₪ לחודש למי שנוסע לחו"ל ובמיוחד למי שנוסע יותר מפעם בשנה?
 
אין ספק, שמדובר בטלטלה של ממש בשוק, שמרחיבה את תפישת "הכול כלול' הרבה מעבר לגבולות המדינה ותחייב את כל מפעילות הסלולר להתיישר, 'לרדת מהעץ' ולהציע חבילות נדידה לחו"ל במחירים הרבה יותר שפויים מהמוצע על ידן כיום.
 
באשר לערך הכלכלי, כל צרכן יידרש לערוך את חשבון הכיס שלו: האם שווה לו להפוך מנוי של פלאפון (או לחילופין של גולן טלקום) רק בגין נסיעה קצרה אחת בשנה לחו"ל בתמורה ל-99 ₪ לחודש? זאת, כאשר מחירן של חבילות זהות לשירותים דומים בארץ בלבד, כבר משיק ל-20-30 ₪ לחודש. מכאן, אולי כדאי להישאר בחבילה מקומית זולה ולשלם פרמיה (גבוהה) פעם-פעמיים בשנה בגין שירותי נדידה בחו"ל. ההפרש בין חבילה של 29 ₪ לחודש לחבילה של 99 ₪ לחודש הוא 840 ₪ לשנה. ב-840 ₪ אפשר לרכוש כמה פעמים חבילות של שירותי נדידה בחו"ל ועוד להישאר עם עודף.
 
בנוסף, העולם השתנה. שירותי ה-Call-back סיימו את חייהם והאטרקטיביות שלהם ללקוחות הנודדים בעולם פגה. כיום, מחזיקי הסמארטפונים מכל סוג מחפשים שירותי WiFi חינמיים בכל מקום. שירותי WiFi חופשיים יש כיום במקומות רבים בעולם (שדות תעופה, בתי מלון, קניונים, רשתות של חנויות ועסקים, תחנות מרכזיות לאוטובוסים, חנויות נוחות בתחנות דלק, רשתות עירוניות וציבוריות וכך הלאה). מכאן, שאפשר להשתמש בשירותי WiFi חופשיים ואף לחייג בחינם מסלולר בחו"ל, גם דרך השירות החינמי Bphone של בזק, או בשימוש בשירותים של אפליקציות מסרים מצליחות דוגמת: סקייפ, וויבר, טוויטר, ווטסאפ ומסנג'ר, על רשת האינטרנט ב-WiFi.
 
יש גם חלופה נוספת די זולה, של רכישת סים זר בחו"ל או בישראל, עם דגש על הטרנד החדש: סים עם 2 מספרים עליו (כדי לשמור על המספר הישראלי גם כשנמצאים בנדידה).
 
מכאן, שהלקוח הנודד אמור לבצע חשבון כספי קר ופשוט: האם משתלם בשביל נסיעה אחת או 2 בשנה לחו"ל לשלם 99 ₪ לחודש כל השנה לפלאפון או לגולן טלקום? סביר להניח, שגם בתחום זה תתפתח תחרות ובקרוב המחירים של חבילות "הכול כלול גם בחו"ל" ירדו בצורה משמעותית ולכן אין מה למהר.    
 
שורה תחתונה:
"צרכנות נבונה" היא שם המשחק ויש לדבוק בה, גם בעולם הסלולר. הכוח אמור להיות בידי הצרכן ואין כל סיבה, שהלקוח לא יבחר את השירות המתאים ביותר עבורו במחיר האטרקטיבי ביותר. כרגע, ההצעה של פלאפון ל"אפס עלויות נדידה" ב-99 ₪ לחודש אינה אטרקטיבית למי שנוסע יותר מפעם בשנה לחו"ל (ויותר מ-15 יום בשנה). אך יש לה חשיבות, כי היא משנה את "כללי המשחק" בשוק הנדידה, מה שיוביל להורדת מחירים נוספת והתפתחות תחרות בתחום שירותי הנדידה.
  
מאת: מיכאל פנחס, מהנדס תקשורת, אוקטובר 2014.
מחבר המדריך לחיסכון  בהוצאות התקשורת ולרכישת מרכזיות טלפון לעסקים
 
נסיעות לחו"ל 
 
Bookmark and Share


 


לוח מודעות
יזמים? יש לכם רעיון מבריק? נמשכת ההרשמה למחזור הבא של TLV Generator. ההרשמה - כאן

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

1/5/18 - ChipEx2018  

7/5/48 - BMR 2018 - Broadband, Mobile, RF  

9-10/5/18 - האקאתון "ניצוץ לדורות" 

15/5/18 - Israel's annual Programmatic Video conference  

15/5/18 - Bynet Expo 2018  

23/5/18 - EcoMotion Main Event 2018 

5/6/18 - Israel Mobile Summit 2018 

17-21/6/18 - Cyber Week 2018 

21/6/18 - 2018 Afeka Conference for Speech Processing  

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם למרץ 2018 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

מה כן מקדם אתרים ועסקים באינטרנט? לא העלוקות שחיות סביב גוגל ופייסבוק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

TLV Generator נולד - התכנית שהופכת כל רעיון למוצר (MVP) תוך 120 יום - כאן

למה 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלו, נכשלים וימשיכו להיכשל גם בעתיד - כאן

מה חלקו ואחריותו של ה-CTO למצב בו 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלים? - כאן

האם ניתן לרפא את המחלה של כישלון מעל ל-95% מהמיזמים בישראל? - כאן

העסקה הבעייתית של בזק-Yes לא הייתה מתבצעת בלי משרד התקשורת - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בנוגע לחקירת "פרשת בזק-YES" ולמה ביבי לא בעניין - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

מורה נבוכים בפרשת "תיק 4000" מי עוד צפוי להיחקר ומה עדיין לא נחקר - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

מרוב Fake News, ספינים ותרגילי חקירה, הציבור מקבל שפע של מידע מטעה - כאן

20 המובילים ומקבלי הצל"ש בשנת 2017 בעולם התקשורת והייטק הישראלי - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן


 
זרקור חברות
 
TLV-GENERATOR
 
TLV-Generator
 
קפל
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Schneider Electric
 
TLV-GENERATOR
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
 מפת הביטקוין   מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים