איך שר עם 2 תיקי חקירה פליליים הצליח לנטרל את 3 "שומרי הסף" במשרדו?

דף הבית >> עולם ה-ICT >> חדשות משרד התקשורת >> איך שר עם 2 תיקי חקירה פליליים הצליח לנטרל את 3 "שומרי הסף" במשרדו?
שר התקשורת, יועז הנדל, יהיה השר הראשון בממשלה הנוכחית, שהחלטותיו הועברו לחקירת המשטרה על פי החלטת מ"מ פרקליט המדינה (היועמ"ש ד"ר מנדלבליט). פרטי 2 התיקים ייחשפו כשנהיה בטוחים, שלא נשבש החקירה. כאן נחשוף, כיצד הצליח הנדל, תחת מעטפת סיסמאות שקריות ואורווליאניות של "ציונות", "קו המחרשה", "קידום הפריפריה" וכיו"ב, לנטרל את 3 "שומרי הסף" במשרד התקשורת, (2 מהם ע"י מתן פרס כספי ללא בסיס חוקי), כדי לקדם את התכנית המרכזית שלו: לבנות מפלגה על הגב של המשרד הזה, ואגב כך לדאוג לאינטרסים של קבוצת סלקום\IBC בהטבות רגולטוריות של מיליארדים. 
מאת: אבי וייס, 18.11.20, 12:38חה"כ יועז הנדל

שר התקשורת, יועז הנדל, כבר הפסיק להסתיר את העובדה, שכל מטרת פעילותו כשר התקשורת היא לגייס חברים למפלגה, שהוא מקים, על הגב של משרד התקשורת, כדי לגנוב קולות מהימין (ובמיוחד מהליכוד).

בחודש האחרון, כמעט כל הודעה שלו, למשל בפייסבוק (כאן), מלווה בקריאה ולינק להצטרפות למפלגה, כפי שאפשר לראות בתצלום משמאל (לחיצה על התצלום מגדילה אותו, תצלום של פוסט וסרטון אותו השר צילם בעצמו ופרסם מטעמו בעמוד הפייסבוק האישי שלו, תוך קריאה לציבור להפיץ את הסרטון).

שר התקשורת, יועז הנדל, ממשיך לצאת בהתקפות חריפות חוזרות ונשנות על רוה"מ וגם על שרים אחרים מהליכוד דוגמת ישראל כ"ץ ודודי אמסלם, רק כדי להסתיר ולטשטש את החשיפה, לפיה השר יועז הנדל, יהיה השר הראשון בממשלה הנוכחית, שהחלטותיו הועברו לחקירת המשטרה, על פי החלטת מ"מ פרקליט המדינה (זה היועמ"ש ד"ר אביחי מנדלבליט). פרטי המעשים המיוחסים לו ייחשפו על ידנו, כשנהיה בטוחים, שלא נשבש החקירה, ככל שתתפתח. 

החשיפה הראשונה שלנו בנושא פתיחת חקירת משטרה על פי החלטת מ"מ פרקליט המדינה כנגד השר, פורסמה לפני כחודש בכתבה: "השר יועז הנדל ממהר לנסות ו"להלבין" עבירות פליליות (לכאורה) של עצמו!".

מאז פרסום החשיפה הזו, היו עוד התפתחויות בתחום הפלילי, לכאורה, הנוגעות לשר: עוד פרשה (שונה מהראשונה), הועברה אמש למשטרה, בעניינו של שר התקשורת יועז הנדל.

פרשה שלישית, שנוגעת לבכיר\ה במשרד התקשורת, הועברה גם היא למשטרה, וככל שהחקירה תתקיים ותעמיק, היא עשויה\עלולה (מחק את המיותר) גם כן להוביל לשר יועז הנדל.

אם לא די בכך,
 יש עוד 2 פרשיות בבדיקה ולפני הכרעה של מ"מ פרקליט המדינה, אם להעביר אותן לחקירת משטרה במישור הפלילי.

בנוסף, יש פרשה אחרת לגמרי, שנמצאת כרגע בטיפול ועדת האתיקה של הכנסת, בנוגע להתנהלותו של השר יועז הנדל.

פרטי התיקים והפרשיות הללו, ייחשפו על ידנו במלואם, כשנהיה בטוחים שלא נשבש כל חקירה, ככל שתקדם.

אולם, פרשה אחת (שטרם הוחלט ע"י היועמ"ש אם להעבירה למישור החקירה הפלילית) כן חשפתי לקוראים. זאת, בין יתר החשיפות המתמשכות הרבות אודות התנהלות השר והמנכ"לית שלו, דוגמת החשיפה האחרונה: "איך ממשיכים להסתיר שחיתות במסגרת "מדיניות השקיפות" של השר הנדל?". חשפתי, שהסיבה המרכזית להתעלמות ולנסיונות ההסתרה של החשיפות הללו ואי מענה לשאלות שלי היא, בין היתר, ההתעלמות המוחלטת של השר מהחשיפה שלי על חשד למעילה, לכאורה, של השר עצמו בכספי המשרד, חשיפה מלפני כחודש.

החשיפה הזו פורסמה על ידי באתר תחת הכותרת: "חשד למעילה בכספי ציבור שהוסוו כתשלום "עבור ייעוץ למשרד התקשורת" והוצגו בה המסמכים הרלבנטיים לביסוס החשד הפלילי, לכאורה, הזה. ברגע שתתקבל החלטה בנושא זה ע"י היועמ"ש \ מ"מ פרקליט המדינה (או ככל שייבחר פרקליט מדינה חדש), שזה עניין ספציפי וחמור ביותר, ההחלטה הזו תהיה גלויה לקוראים. 

איך שר התקשורת יועז הנדל "ניטרל" את 3 שומרי הסף במשרד?עו"ד דנה נויפלד
היעד הראשון ל"נטרול" במשרד ע"י השר היה מאוד קל למימוש ומדובר ביועצת המשפטית של משרד התקשורת, עו"ד דנה נויפלד, (בתמונה משמאל).

היא חלק מ"הקליקה" שבישלה את "תיק בזק" ו"תיק 4000", "קליקה", שרובה מורכבת מ"עדי מפתח" של התביעה, כשהפרקליטה המובילה בתיק היא עו"ד ליאת בן-ארי שווקי, וזאת כנגד ראשי בזק לשעבר ונתניהו, ב"תיק 4000".

זו "קליקה" המנהלת ולא מאתמול את משרד התקשורת. העיקר: היא (עו"ד דנה נויפלד) גם סדרה לעצמה "פטור מניגודי עניינים". כך, שהיא עוסקת בענייני סלקום\IBC ובזק באופן חופשי ומנווטת את ההחלטות לצרכים של ראשי קבוצת סלקום\IBC, שרובם גם הם "עדי מפתח" של התביעה, ב"תיק בזק" וב"תיק 4000".

עוד על השערוריה המחרידה והלא תיאמן הזו, בתחום "ניגודי העניינים", יש בכתבה: "את מי מינה ד"ר מנדלבליט כדי להיות "משגיחת הכשרות" של נתניהו ולמה?". מומלץ לקריאה, למי שפספס. 

כל מה שהשר יועז הנדל היה צריך לעשות ועשה, כדי לנטרל את "שומרת הסף" הזו, זה לאמץ באופן מלא את כל שלל ההחלטות הרגולטוריות, שמסתכמות בהטבות רגולטוריות במיליארדים רבים (הרוב על הנייר, אבל חלק כבר ממומש או בתהליכי מימוש. מה שיש ב"תיק 4000" מבחינה כספית שנגוע ב"שוחד" ,לכאורה, זה ממש "כסף קטן" מול מה שנעשה כאן, בשנה האחרונה).

כל זאת, לטובת צמרת קבוצת סלקום\IBC.

השר, כמובן, הוסיף לזה את הצרכים הפוליטיים של עצמו, כלומר: לבנות מפלגה על בסיס הרפורמה והחוקים המיותרים, שה"קליקה" ייצרה ומייצרת, עבור סלקום\IBC. 

כל הפעילות של שר התקשורת יועז הנדל, במטרה לחוקק חוק מיוחד בתחום הסיבים, יש לה מטרה אחת. זה חוק, שנועד למטרה מאוד חשובה מבחינתו: לבנות לו מפלגה ואגב כך לענות על צרכי קבוצת סלקום\IBC - למרות שחוק זה הפך למיותר לחלוטין. בזק יכולה לפרוס ותפרוס סיבים בישראל בלי שום צורך בחוק חדש. החוק הקיים - מאפשר לה זאת. 

כאמור, 
החוק החדש מיוזמת יועז הנדל נועד למטרות אחרות לגמרי (בניית מפלגה חדשה וסיוע כלכלי לסלקום\IBC), ולכן אין לו מקום בספר החוקים של מדינת ישראל. 

בנושא קבלת ההחלטות הרגולטוריות ע"י צמרת המשרד (כולל השר יועז הנדל והמנכ"לית לירן אבלירן אבישר בן-חוריןישר בן-חורין, בתמונה משמאל), לטובת קבוצת סלקום\IBC, פרסמתי מעל ל-200 כתבות. כך, שלא ניתן לסקור זאת כאן בכתבה אחת. את 20 הכתבות המרכזיות, שעוסקות בהחלטות הבלתי חוקיות הללו, לטובת קבוצת סלקום/IBC, ריכזתי בנספח א' כאן למטה, למתעניינים בפרטים. 

החלק הקשה יותר ב"נטרול שומרי הסף" במשרד, זה בנטרול בעלי תפקידים מרכזיים במשרד, שאין להם אינטרסים כלכליים, אישיים או אחרים בקבוצת סלקום\IBC (ככל הידוע לי). 

אולם, המוח היצירתי של השר יועז הנדל השכיל לבצע מהלך מתוחכם ביותר, שגם הוא נכנס למסגרת של "ציונות" ושאר סיסמאות אורווליאניות, שהוא מפזר לציבור כל יום, ורוב כלי התקשורת מבצעים Cut & Past לספינים הללו, מהלך של נטרול 2 "שומרי סף" נוספים.

לאור ציוץ של השר, שלחתי ביום 14.9.20 את השאלות הדחופות הבאות לשר התקשורת יועז הנדל ולצמרת משרד התקשורת:
"הנדון: שנאת נשים ושנאת גמלאים - ביחד עם "עבודה בעיניים" של מילואים לצורך קבלת דרגה, במקום לעבוד במשרד - בקשת תגובה דחופה.
שלום רב וחג שמח ובריא,
1. שר התקשורת פרסם כאן כדלהלן: " טקס הרמת כוסית לשנה החדשה במשרד התקשורת. פתחנו במסורת חדשה: מצטייני מילואים. השנה קיבלו את פרס המילואים ומגן ההוקרה:
אסף גרונדמן קב״ט המשרד על 42 ימי מילואים, ואלון זולר, מבקר המשרד, על 39 ימי מילואים. בלשכת השר: חגי אורן, דובר השר, על 41 ימי מילואים. כל הכבוד. גאה בכם".

2. מעבר לעובדה, שמדובר בנושא, שמדיר לחלוטין את כל הנשים במשרד (קוראים לזה מיזוגניה), השר שכח את האוכלוסייה הכי חשובה במשרד, אלה שבלעדיהם לא היה משרד ולא היה שר ואלה הגמלאים של המשרד. למחלת שנאת גמלאים אין שם, זו מחלה הרבה יותר גרועה ממיזוגניה.

3. תשומת לב, שההחלטה פוגעת לא רק בנשים (ובגמלאים), אלא גם בעובדים בני מיעוטים, שאינם משרתים בצה"ל, במשרד.

4. להלן פנייה, ששלח אלי סיני ליבל (בכיר במילואים, ממש כעת במילואים, עקב חיוניות בתפקידו), בעקבות הפרסום הנ"ל:
"במקרה של המבקר הפנימי של משרד התקשורת, אלון זולר, מדובר בעמדה הזויה לחלוטין של השר, לשבח מי שבוחר לשרת במילואים בתפקיד מנהלתי (במובחן מתפקיד קרבי ו/או פיקודי), בזמן שעליו לבצע ביקורת פנימית מקסימלית ורציפה במשרד התקשורת. זאת, כשאין מבקר פנימי נוסף במשרד התקשורת. הוא יחיד בתפקיד הזה.
לא דומה מבקר פנימי לכל בעל תפקיד, שהוא אחד מצוות ויש לו מחליף, בעת שהוא יוצא למילואים. במקרה של המבקר פנימי - הוא בודד. כשאלון זולר במילואים אין מי שמבצע ביקורת פנימית בזמן היעדרותו. ישנם מספיק נושאים לבצע בהם ביקורות במשרד התקשורת, שאינם אמורים לאפשר למבקר הפנימי לתרום דווקא לביצוע ביקורות בצה״ל על חשבון ימי העבודה במשרד.
סיני ליבל".

5מתן פרס כספי ל"שומרי סף" - למבקר פנים ולקב"ט זה דבר חמור מנקודת ראות ציבורית ולא קוריוז של "היעדרות מהעבודה לטובת מילואים". ואני אסביר:

א. מבקר הפנים אחראי על בדיקת תפקוד המשרד והוא מינוי חיצוני של מבקר המדינה. מתן פרס לו ע"י השר עלול לפגוע בעצמאותו ואף להיחשב ל"שוחד" או "טובת הנאה", כדי לטייח בדיקות, או "לתפור תיקים" או לא לפגוע במוניטין של השר והמשרד. מעניין מה יש למבקר המדינה להגיד על מתן "פרס" כזה למבקר הפנים.

ב. קב"ט המשרד (שממונה בהסכמת השב"כ והנציבות) הוא חלק מאגף האמרכלות ויש לו אחריות אישית בתחומי חקירות משמעת (תיחקור, מעקבים וכו'). גם מתן פרס לו ע"י השר עלול לפגוע בעצמאותו ואף להיחשב כ"שוחד" או "טובת הנאה", כדי לטייח חקירות או "לתפור תיקים" או להעלים עין ממעשים פסולים במשרד, כדי לא לפגוע בשר או במשרד. מעניין מה יש לאגף המשמעת בנציבות להגיד על מתן פרס לקב"ט ע"י השר, פרס שלא קיים בשום סעיף בתקשי"ר.

6. אין בשאלותיי דבר שיכול להשתמע כאילו הן באות להצביע, שאני לא מעריך שירות מילואים. להיפך. אולם, זו לא הדרך ולא העיתוי (טקס הרמת כוסית לראש השנה) וללא כל מחשבה להשלכות של המעשה הזה של מתן פרס ומגן ע"י השר, מעשה, שנעשה ללא כל בסיס חוקי, תקנוני או אחר.

7. אודה להתייחסות דחופה, לנוכח השערורייה הציבורית ואולי אף יותר מזה, לכאורה, שהחלה באירוע הזה, שיזם השר."

תגובה טרם קיבלתי. לא שלא ניסיתי. ככל שאקבל תגובה אעדכן בהתאם.
קוראינו כבר יודעים, שתגובה לא אקבל. די ברור למה (זה גם מוסבר בהרחבה בנספח א' כאן).

הסיבה המרכזית להתעלמות ולהסתרה של החשיפות ואי מענה לשאלות שלי (כולל התעלמות מהחשיפה על חשד למעילה, לכאורה, של השר עצמו בכספי המשרד, חשיפה מלפני כחודש - כאן), ולהסתרה של העובדות המזעזעות הנחשפות בעשרות כתבות כמפורט בנספח א' כאן למטה, שכוללות סדרת החלטות רחבה ביותר, שהתקבלו בחשאי ע"י צמרת משרד התקשורת, היא די ברורה: השר והמנכ"לית רוצים להסתיר החלטות, שיכולות להוביל, לכאורה, לחקירה פלילית כנגד צמרת המשרד, שהם עומדים בראשו.

זה כנראה הלקח העיקרי שהשר יועז הנדל למד מ"תיק 4000". אבל זה לא עוזר לו. מעשיו ייחקרו גם ייחקרו, במוקדם או במאוחר. 

ביום 16.9.20 שלחתי לנציב שירות המדינה ולידיעת צמרת הנציבות וצמרת משרד התקשורת את השאלות הבאות:
"הנדון: שנאת נשים ושנאת גמלאים - ביחד עם "עבודה בעיניים" של מילואים לצורך קבלת דרגה, במקום לעבוד במשרד - בקשת תגובה דחופה. 
שלום רב וחג שמח ובריא לכולנו!
האם נציב שירות המדינה ידע על החלטת השר יועז הנדל לתת פרס כספי משמעותי (ומגן) לשני "שומרי סף" במשרד התקשורת: המבקר הפנימי והקב"ט (מה שיכול להיחשב כשוחד, לכאורה, או סוג של טובת הנאה)?
זאת, תחת המסווה הפטריוטי והציוני החשוב ביותר מבחינה ציבורית, של "ימי שירות במילואים" (כמפורט כאן למטה [במייל כאן למעלה])?
האם יש בכלל סמכות לשר לחלק פרס כזה, על נושא כזה, ל"שומרי הסף" הללו במשרדו?
אודה להתייחסותך, לנוכח חשיבות הנושא."

תגובה טרם קיבלתי. לא שלא ניסיתי. ככל שאקבל תגובה אעדכן בהתאם.

ביום 26.9.20, לאור אי קבלת מענה מנציב שירות המדינה, הגשתי תלונה חריפה ביותר למבקר המדינה בנושא זה (בעניין מתן פרס כספי היכול להחשב כשוחד, לכאורה, ל-2 שומרי הסף במשרד). התלונה למבקר המדינה נמצאת כאן במלואה. 

בנוסף, ב-24.10.20, התלוננתי אצל נציב התלונות\מבקר המדינה בדבר אי קבלת מענה מנש"מ (נציבות שירות המדינה), התלונה הזו נמצאת כאן

ככל שתתקבל תגובה (מנש"מ ו\או מבקר המדינה), אעדכן בהתאם. 

עדכון 14.10.20: התקבלה תגובת משרד מבקר המדינה (כאן), המדווחת שתלונתי הועברה לאגף לביקורת במשרד מבקר המדינה. 

נספח א': 
20 הכתבות המרכזיות והחשיפות המרכזיות (מתוך מעל ל-200 כתבות חשיפה לתקופת הכהונה של השר יועז הנדל), אודות הסתרת מסמכים והחלטות (בכוונה) ע"י צמרת משרד התקשורת דהיום, בעיקר עקב ריבוי החלטות לטובת האינטרסים של קבוצת סלקום\IBC: שר ומנכ"לית: לסיכום:
זה, שמדבר על "שקיפות
, "ציונות" ושאר סיסמאות וספינים, נוהג בחסר שקיפות קיצוני בכל התנהלותו. 

מביש ברמות-על, שזה שר התקשורת במדינת ישראל. 

רק החלפת כל צמרת משרד התקשורת באנשים, שרק האינטרס הציבורי עומד מול עיניהם, תציל (אולי) את שוק התקשורת של ישראל, מהתחתית העמוקה שהשוק נפל אליה, בגלל מנהלים כושלים ומכשילים ורגולציה מוטעית מיסודה, שבה "איש הישר בעיניו ייעשה".
 
כמובן, שיש צורך בהקמת "רשות לתקשורת", אבל זה לא יקרה בקרוב (או בכלל). 
PRIZE FREE 
 
Bookmark and Share