חשיפה: מתי השר הנדל שינה את עמדתו בעניין החסימות של "ועדת הרבנים"?

דף הבית >> חדשות הסלולר והמובייל >> חשיפה: מתי השר הנדל שינה את עמדתו בעניין החסימות של "ועדת הרבנים"?
שערוריית השימוע והטיפול בחסימות, שנעשות ע"י "עסקני ועדת הרבנים לענייני חסימות תקשורת", מתרחבת לאור השינוי המפתיע של שר התקשורת, יועז הנדל, בנושא חמור זה. שינוי המוזן ע"י פעילות נמרצת של יזמים מהעדה החרדית בשת"פ עם המשנה למנכ"לית במשרד התקשורת. חשיפת המהפך בעמדת השר ומתי המהפך הזה התרחש. 
מאת: אבי וייס, 2.12.20, 06:40השר יועז הנדל

בשבוע שעבר חשפנו בחשיפה בלעדית את השת"פ בין "עסקני ועדת הרבנים לענייני חסימות תקשורת" באמצעות יזם חרדי ובשת"פ עם שמילה מימון, המשנה למנכ"לית משרד התקשורת, לקדם את גיוס החברים (גיוס לכאורה, כמיטב הטריקים של היזמים העומדים מאחורי הפעילות החשאית הזו), למפלגת "דרך ארץ" של השר וחה"כ יועז הנדל, (בתמונה משמאל), וחה"כ צבי האוזר.

כל פניותנו לקבל תגובה לא נענו ולכן חשפנו את מלוא פרטי הפרשה בכתבה: "חשיפה: בכיר במשרד התקשורת וועדת הרבנים מקדמים את מפלגת "דרך ארץ".

בהמשך חשפנו, שהחלטת הבג"ץ מיום חמישי החולף בתוספת החבירה של שמילה מימון, המשנה למנכ"לית, לפעילות הפוליטית של "ועדת הרבנים" לטובת השר יועז הנדל ומפלגת "דרך ארץ", כנראה חיסלו את הרפורמה, שתוכננה אך לפני כ-3 חודשים, לעצור את טירוף החסימות של קווים ע"י "עסקני ועדת הרבנים לחסימות תקשורת" בשוק התקשורת בישראל.

פרסמנו זאת עם מסמכים ופרטים מסעירים נוספים במאמר הנוקב ביותר: "איך השימוע שיזם הנדל כדי למנוע חסימות של קווים ב"קומה הכשרה" - חוסל!"

בנספח כאן למטה יש פרטים נוספים, שחשפנו, לאחר פרסום המאמר הנ"ל. 

כנראה, שאין תחתית לתהום, שאליה שוק התקשורת נפל עם כניסת השר, יועז הנדל, לתפקיד שר התקשורת. 2 התיקים, שכבר נפתחו לו, הם רק "הקדימון" לשלל החשיפות המחרידות, שפרסמתי בחודשים האחרונים (קרוב ל-100 חשיפות) ומה שאני חושף כאן ואחשוף עוד בימים הקרובים. 

אולם, גם אחרי 2 מאמרי החשיפה הקודמים, נשארה שאלה אחת חשובה פתוחה: מתי בדיוק ולמה, השר יועז הנדל, שלא מוכר כ"אוהד חרדים" (בלשון המעטה), אחרי שזכה להתקפות חמורות ביותר במשך חודשים, של ראשי הציבור החרדי וכלי התקשורת החרדיים, כולל פנייה לבג"ץ מאוד חריפה כנגדו (עקב השימוע, שהשר יזם), פתאום השר שינה כיוון והחל לחזר אחרי הקהילה החרדית והחל להיות "מושא להערצה" ולקילוסין עם דברי חנופה יום יומיים בפורומים חרדיים. 

לאור מידע מוצק שקיבלתי, שלחתי ביום 29.11.20 את השאלות הדחופות הבאות לשר יועז הנדל, לשר יעקב ליצמן, ל"ועדת הרבנים לענייני תקשורת" ולצמרת משרד התקשורת בזו הלשון:
"הנדון: האם השר שינה דעתו בעקבות פגישה עם בכירי "יהדות התורה" ובראשם השר ליצמן?פגישת השר עם החרדים
שבוע טוב,
1. בהמשך לפנייה הקודמת, מתברר (על פי תצלום ציוץ בטוויטר המצ"ב [מצד שמאל, לחיצה על התצלום מגדילה אותו], שיש בו טקסט ותמונה המוצגים ע"י העיתונאי ישראל כהן), שחה"כ ליצמן (השר יעקב ליצמן) נפגש עם השר יועז הנדל ב-11.11.20 בנושא "ועדת הרבנים".

2. יוזכר, שבני משפחתו של השר יעקב ליצמן, מחזיקים בחברה לאספקת שירותים ב"קומה הכשרה", באישור אותה "ועדת רבנים" [חברת "קול כשר", שבבעלות אחיינו של ליצמן ובני משפחה נוספים שלו, הקשורים בחברות אחיות, כמופיע ברישומי רשם התאגידים: כאן וכאן], ועדה הנמצאת תחת השפעתו הישירה של חה"כ והשר ליצמן.

זה לא עניין סודי בכלל וזה פורסם כמה פעמים על ידי, וגם פורסם ברבים בכמה מקומות, כולל בדה-מרקר ובגלובס.

הנושא הזה גם הועבר לטיפולו של היועמ"ש.

כ"כ, הטוקבקים מתחת לציוץ בתצלום [מצד שמאל], מדברים בעד עצמם (על הקשר בין זרימת הכסף ל"ועדת הרבנים").

3. האם בעקבות המפגש הזה, חל "המהפך" בגישה של השר יועז הנדל לנושא זה (כפי שחשפתי כאן וכאן)?

4. אודה להתייחסותך, לנוכח חומרת העניין."

לאור מידע חדש נוסף שקיבלתי, שלחתי פנייה נוספת ביום 29.11.20 לאותה תפוצת מכותבים, בזו הלשון:
"שלום רב,
לא הספקתי להוציא את התלונה הזו כאן [למעלה] ולקבל עליה תגובה, ובכל הפורומים החרדיים הופצה כעת הודעה "מלטפת ומפרגנת" (וארוכה ביותר) אודות שמילה מימון עם תמונתו, המשנה למנכ"לית במשרד התקשורת.

בגלל אורך ההודעה, שפורסמה בפורומים החרדיים, כולל בפורום למען מפלגת "דרך ארץ", נאלצתי לחתוך אותה ל-2 קבצים המצ"ב (כאן וכאן).
.
מחבר ההודעה הוא ידידיה חסון, פעיל של "ועדת הרבנים לענייני תקשורת" ויוזם הפורומים לטובת השר יועז הנדל ומפלגת "דרך ארץ".

אודה לצרף לפנייה שיש כאן [למעלה] וממתין לתגובה."

תגובה טרם קיבלתי מאיש. לא שלא ניסיתי. ככל שאקבל תגובה - אעדכן בהתאם.
קוראינו כבר יודעים, שתגובה לא אקבל (לפחות לא מהשר יועז הנדל).
די ברור למה (זה גם מוסבר בהרחבה בנספח א' כאן).

הסיבה המרכזית להתעלמות ולהסתרה של החשיפות ואי מענה לשאלות שלי (כולל התעלמות מוחלטת מהחשיפה על חשד למעילה, לכאורה, של השר עצמו בכספי המשרד, חשיפה מלפני כחודש וחצי - כאן), ולהסתרה של העובדות המזעזעות הנחשפות בעשרות כתבות כמפורט בנספח א' במאמר כאן למטה, שכוללות סדרת החלטות מושחתות,לכאורה, רחבה ביותר, שהתקבלו בחשאי ע"י צמרת משרד התקשורת, היא די ברורה: השר והמנכ"לית רוצים להסתיר החלטות ופעילויותשיכולות להוביל, לכאורה, לחקירה פלילית כנגד צמרת המשרד, שהם עומדים בראשו.

אך לפני כמה ימים פרסמתי כתבת חשיפה מזעזעת נוספת אודות השר יועז הנדל, שפורסמה תחת הכותרת: "השר הנדל מסתיר שחיתות והחלטות שגויות במסגרת "מדיניות השקיפות"!".

ההסתרה וההתעלמות משאלותיי (אי מענה זו גם הפרת חוק), היא כנראה הלקח העיקרי שהשר יועז הנדל למד מ"תיק 4000". 

אבל זה לא עוזר לו. מעשיו ייחקרו גם ייחקרו, במוקדם או במאוחר. 

חשוב לציין, שהפורומים החרדיים לטובת השר יועז הנדל ומפלגת "דרך ארץ" הוקמו מספר ימים לאחר הפגישה המתוארת בשאלות כאן למעלה, שלא נענו.

הפגישה של השר יועז הנדל עם השר יעקב ליצמן הייתה ב-11.11.20 והפורום של "תומכי מפלגת דרך ארץ" במגזר החרדי מיסודם של "ועדת הרבנים" ופעילים המרכזיים במפלגת "דרך ארץ", החל לפעול ב-20.11.20, כנראה בשת"פ עם שמילה מימון

חשיפות נוספות בתחום החסימות בסגנון "סיציליה", של "עסקני ועדת הרבנים לענייני חסימות תקשורת", נמצאות כרגע בהכנה ובבקשות תגובה מכל המעורבים בחשיפות החדשות.

המדובר בחשיפות, שתתפרסמנה על ידי בקרוב מאוד, ובכלל זה על חסימה חדשה בהיקף של מאות אלפי מספרי טלפון, לא פחות. מדהים. 

נספח:
עדכונים מ-29.11.20:
א. הוכחה ברורה לקשר בין "ועדת הרבנים" לידידיה חסון (יזם פורום התמיכה ביועז הנדל ובמפלגת "דרך ארץ"): קבוצות הווצאפ של ידידיה חסון מפרסמות באופן שוטף (וגם עכשיו) את הודעות הדוברות של 'מטה ההסברה למגזר החרדי' בנושא הקורונה. 
מצ"ב כאן הודעה טרייה של ידידה חסון מ"מטה ההסברה למגזר החרדי", שפורסם על ידו בהרחבה, למשל בפורום המרכזי, שהוא מנהל: "צאפ מגזין 94".

כזכור, מי שקיבל ב"פטור ממכרז" לגבי ההסברה לחרדים בנושא הקורונה זהו המשרד של בלומנטל-חדדשמייצג גם את "ועדת הרבנים". הפעילות הזו (של משרד בלומנטל-חדד) בשירות "ועדת הרבנים" נחשף לראשונה בדה-מרקר ואח"כ בעוד כלי תקשורת. 

ב. ניתוח ההחלטה המפתיעה של הבג"ץ ,שלא שמעתם עליו, בעניין חסימות קווים בהיקף ענק ומחריד המתרחש במגזר החרדי. זאת, בהמשך לכתבה כאן מעל. ראיון קצר ומרוכז (פחות מ-5 דקות), של אבי וייס עם השדרן מתי טוכפלד ב"יומן הצהריים" של "גלי ישראל", אודות המשמעויות הלא גלויות של החלטת הבג"ץ והצפי לעתיד "מפעל החסימות" של "ועדת הרבנים" במגזר החרדי. הריאיון במלואו בקובץ בלינק כאן: https://bit.ly/BagatzHaredim.

ג. עוד לא הספקתי להוציא את התלונה לנש"מ ולקבל תגובתם, ובכל הפורומים החרדיים, שמנוהלים ע"י אותו אדם, הופצה כעת הודעה "מלטפת ומפרגנת" (וארוכה ביותר) אודות שמילה מימון עם תמונתו, כיום המשנה למנכ"לית במשרד התקשורת. 

בגלל אורך ההודעה, שפורסמה בפורומים החרדיים הללו, כולל בפורום למען מפלגת "דרך ארץ", נאלצתי לחתוך אותה ל-2 קבצים המצ"ב: כאן וכאן. מחבר ההודעה הוא ידידיה חסון, פעיל של "ועדת הרבנים לענייני תקשורת" ויוזם הפורומים לטובת השר יועז הנדל ומפלגת "דרך ארץ", בתיאום, שטיבו טרם הוברר, עם שמילה מימון. 

עדכון 10.1.21: הוגשה תלונה לנש"מ כנגד המשנה למנכ"לית, שמילה מימון. התלונה נמצאת במלואה - כאן
בעקבות אי המענה מנש"מ, הוגשה תלונה לנציבות שירות המדינה. התלונה נמצאת במלואה - כאן

לסיכום:
זה, שמדבר על "שקיפות
, "ציונות" ושאר סיסמאות וספינים, נוהג בחסר שקיפות קיצוני בכל התנהלותו וחושב שכל תרגיל לרכישת מתפקדים למפלגתו - זה לגיטימי ומותר, גם על הגב של רגולציית עולם התקשורת וחוקי מדינת ישראל. 

מביש ברמות-על, שזה שר התקשורת במדינת ישראל. 

רק החלפת כל צמרת משרד התקשורת באנשים, שרק האינטרס הציבורי עומד מול עיניהם, תציל (אולי) את שוק התקשורת של ישראל, מהתחתית העמוקה שהשוק נפל אליה, בגלל מנהלים כושלים ומכשילים ורגולציה מוטעית מיסודה, שבה "איש הישר בעיניו ייעשה".
 
כמובן, שיש צורך בהקמת "רשות לתקשורת", אבל זה לא יקרה בקרוב (או בכלל). 

MEETING FREE
עדכון 29.7.22: פורסם כאן (כותרת בלבד): "דחייה לפחות עד המחצית הראשונה של 2023
הוקפא ביטול "הקומה הכשרה".
הנדל ביקש לאפשר לחרדים להתנייד בחופשיות לרשתות המעניקות גם שירותי אינטרנט; העותרים טענו שהוא מנסה להכתיב להם אורח חיים בו אינם מעוניינים."
החלטת הבג"ץ מצויה כאן.
עוד פשלה נוראית של צמרת משרד התקשורת. 
 
Bookmark and Share