יועז הנדל הוא לא ביבי: דינה זילבר פטרה את הנדל באופן גורף מ"ניגוד עיניינים"

דף הבית >> עולם ה-ICT >> חדשות משרד התקשורת >> יועז הנדל הוא לא ביבי: דינה זילבר פטרה את הנדל באופן גורף מ"ניגוד עיניינים"
חשיפה בלעדית: יועז הנדל הוא לא ביבי: עו"ד דינה זילבר פטרה את הנדל באופן גורף מהסדר "ניגוד עניינים" ובכך "תפסה אותו בגרון" (למעשה, תפסה אותו במקום הרבה יותר נמוך ורגיש), לטובת האינטרסים הכלכליים והאחרים של "הקליקה". יועז הנדל שיקר וכך הצליח להעביר את "מתווה הסיבים" המושחת, לכאורה, בממשלה ובכנסת, לטובת האינטרסים של "הקליקה" ושותפיה. דרישה לחקירה פלילית מהירה של הפרשה המזעזעת החדשה הזו.
עדכונים בסוף הכתבה
מאת: אבי וייס, 27.12.20, 19:53חה"כ יועז הנדל

כמעט כל הצעדים וההחלטות של השר המפוטר יועז הנדל, (בתמונה משמאל), זוהו על ידי "כנגועים" בשחיתות (לכאורה, חזקת החפות חלה על כולם), לטובת האינטרסים של "הקליקה", שמורכבת בתחום רגולציית התקשורת מצמרת המשרד ומצמרת קבוצת סלקום\ IBC.

תשומת לב, שהמוזכרים בלינקים הם רובם ככולם "עדי תביעה" כנגד נתניהו ובזק, ב"תיק בזק" ו"בתיק 4000" (שממש כעת הוגשה בקשה לבית המשפט המחוזי בי-ם, לבטל את כתב האישום המאוחד, בתיקים המכונים בשמות: 1000, 2000 ו-4000 - כאן). "הקליקה" הזו דאגה, שהשר יעביר בממשלה ובכנסת את "מתווה הסיבים", הנגוע בפלילים, לכאורה. 

היה לי החשד הברור, שיועז הנדל הפך להיות "מאותרג" ע"י "הקליקה", כבר מתחילת דרכו כשר התקשורת, ושמישהו "אוחז בגרונו", (כלומר: מחזיק אותו במקום הרבה יותר נמוך ורגיש מהגרון), והיום זה יוצא לאור כאן.

החשד הזה הפך למאוד מוחשי בעיני, כשהנדל מינה את השכן שלו והחבר האישי רועי פולקמן (בוגר קרן וקסנרלעמוד בראש ועדה לתחום שירותי המדיה, ואת המזימות של הוועדה הזו ושאר אי הסדרים סביבה, חשפתי אך לאחרונה בכתבה: חשיפת המזימה לחיסול ערוץ 20 וערוצי נישה ע"י "ועדת פולקמן".

במהלך החודשים האחרונים חשפתי לא מעט מקרים בהם השר המפוטר יועז הנדל קיבל משום מה "הסדרים מעו"ד דינה זילבריוחדים" מ"הקליקה" ובמיוחד מעו"ד דינה זילבר, בתמונה משמאל, הסדרים לא חוקיים, שעוררו הרבה סימני שאלה.

זה מפורט, למשל, בצורה מאוד בולטת במאמר החשיפה מהשבוע שעבר והמומלץ לקריאה למי שפספס: "מה שאסור בתכלית האיסור לביבי מותר (בתוספת שקרים והמצאות) ליועז הנדל". אולם, מה שנחשף כאן, עולה על זה בעשרות מונים. 

לכן, החשד הזה הוליד אצלי בקשה, שהופנתה בתחילה בדרך הרגילה (בפנייה עיתונאית רגילה), לנסות ולהשיג את "הסדר ניגוד העניינים" של יועז הנדל. חשדתי, שכאן טמון הסוד של "האחיזה בגרון" שלו.

את החשד הזה תיארתי בהרחבה בפרק שלם, שנמצא בתוך הכתבה הנוקבת: "האם "משגיחת הכשרות" על נתניהו פיברקה לעצמה את הסדרי ניגוד העניינים?". אני מביא את הפרק הזה שוב כאן בנספח א' למטה, כי הוא הפרק המקדים לחשיפה שיש כאן.

המענה של השר המפוטר יועז הנדל לפנייה שלי, שיחשוף את "הסדר ניגוד העניינים" שלו עצמו, נענתה לא לאבי וייס הפונה, אלא נענתה בצורה מאוד מוזרה לאתר "שקוף". בכך, הוא (יועז הנדל) נפל בפח של עצמו והסגיר את שקריו במו ידיו.

התגובה הזו, שנתן לאתר "שקוף", עודדה אותי לפנות בדרישה לממונה על חוק חופש המידע במשרד התקשורת, מוניר קזמל, לקבל את הסדר ניגוד העניינים של השר יועז הנדל. 

התגובה, שקיבלתי ממש כעת, של מוניר קזמל, הממונה על חופש המידע במשרד התקשורת, נמצאת כאן במלואה, היא מאוד קצרה, ותמציתה נמצא במשפט אחד קצר ביותר כדלהלן: 
אין הסדר ניגוד 1

תגובת המשנה ליועמ"ש עו"ד דינה זילבר, שאך בשבוע שעבר כתבתי עליה את המאמר המומלץ לקריאה: "עו"ד דינה זילבר: שלום ולא להתראות. מה עם הכפילה שלה במש' התקשורת?", נמצאת כאן במלואה.

גם מכתבה של עו"ד דינה זילבר מאוד קצר ותמציתו נמצא בתצלום הבא:
אין ניגוד עניינים 2

יש רק בעיה אחת בתשובות שקיבלתי. יועז הנדל בעצמו ובמו ידיו (כאן) הצהיר שיש לו ניגודי עניינים (לא הזכיר את רועי פולקמן) מאוד חריפים, הרבה יותר חריפים מהקשר בין שאול אלוביץ' לבנימין נתניהו:
זיקות עסקיות של יועז הנדל

ניגודי עניינים 1

למי שלא יודע, פלאפון (מקבוצת בזק) היא חברה מפוקחת ע"י שר התקשורת, וכמעט כל כלי התקשורת, שבהם עבד, יש להם זרוע של מדיה המפוקחת ע"י השר (על ערוץ 10 - כיום ערוץ 13, לא צריך להסביר לקוראים, שזה כלי תקשורת המפוקח ע"י השר...).

שלא לדבר על כך, שקבוצת "ידיעות אחרונות" ובעליה (נוני מוזס), היא חלק מכתב האישום הנדון כעת בבית המשפט המחוזי בי-ם, מה שמכונה "תיק 2000".

בשנים 2010 עד 2018 יועז הנדל הוציא לא פחות מ-4 ספרים במסגרת הוצאת "ידיעות ספרים", שהיא חלק מ"ידיעות אחרונות". כך, שקשריו הכלכליים והאישיים עם קבוצת "ידיעות אחרונות" היו הדוקים ביותר ונמשכו לאורך שנים, עד היום בו נכנס לפוליטיקה.  

אם לא די בכך, תשומת לב, שקבוצת "ידיעות תקשורת" היא אחד הבעלים של "בר הפצה", שהיא אחת הבעלים של "חברת מסר" (יחד עם "דפוס בארי") - ויועז הנדל עבד במשך שנים בקבוצת "ידיעות אחרונות". חברת "מסר" היא המתחרה היחידה והראשית מול חברת הדואר, ואף התחרתה על הרכישה של 20% ממניות חברת הדואר, חברה שמפוקחת ע"י השר, כפי שנחשף כאן (וחשיפות נוספות תהיינה בקרוב). כלומר: "ידיעות אחרונות" לא רק שמעורבת עמוק בתחום הדואר, היא השתתפה במכרז על הפרטת חברת הדואר. איש לא ידע את העובדה הזו במהלכי ההפרטה, שהשר המפוטר יועז הנדל היה מעורב בהם באופן אישי ואף קיבל הרבה החלטות בנושאים הרגישים הללו, ללא כל הסדר ניגוד עניינים. 

כלומר: היה ברור, שהיה צורך להכין ליועז הנדל "הסדר ניגוד עניינים", מדוקדק לא פחות מההסדר, שהוכן ע"י עו"ד דינה זילבר וכפילתה, עו"ד דנה נויפלד, לבנימין נתניהו.

במקום זאת, הוא קיבל "איתרוג" של "הקליקה". 

נספח א':
(לקוח מכאן, פורסם ב-6.12.20)
"פרפראות לקינוח": האם לשר התקשורת יועז הנדל יש "הסדר ניגוד עניינים"?
כפי ששמתם לב, את כל שאלותיי הפניתי קודם לכל לשר התקשורת יועז הנדל. לא רק בגלל שעו"ד דנה נויפלד היא גם היועצת המשפטית האישית שלו (במשרד התקשורת אין יועץ משפטי נפרד לשר), היא זו שעל פי "כללי ועדת אשר", אמורה הייתה להכין לשר יועז הנדל, מיד עם כניסתו לתפקיד, "הסדר ניגוד עניינים אישי". מה שנדרש בדקדקנות לגבי כל שאר שרי הממשלה, במיוחד אם שמם נתניהו

לכן, ביום 30.11.20 שלחתי את השאלה הדחופה הבאה לשר יועז הנדל, לצמרת משרד התקשורת, ללשכה המשפטית של משרד התקשורת, למבקר הפנימי של משרד התקשורת ולדוברות משרד המשפטים:
"הנדון: האם השר יועז הנדל חתם על "הסדר ניגוד עניינים" כשר התקשורת?
שלום רב,
לפני שאני מבזבז 20 ₪ על פניה לפי חוק חופש המידע, כדי לגלות, שהשר יועז הנדל לא חתם עד היום על "הסדר ניגוד עניינים", אודה לעדכון האם אכן זה המצב.
ואם כן - למה."

בהערת אגב אציין, שכן בזבזתי 20 ש"ח אחרי שליחת המייל הזה (שהיה ברור לי שלא אקבל עליו מענה), ופניתי לממונה על "חוק חופש המידע במשרד התקשורת, מוניר קזמל, בבקשה לקבל את הסדר ניגוד העניינים של השר יועז הנדל. פנייתי מצויה כאן

להפתעתי, השר יועז הנדל מיהר להשיב, כבר באותו יום (30.11.20) בנושא "ניגודי העניינים" של עצמו, אבל הוא לא השיב לי אלא השיב לאתר "שקוף" (כאן), ממש כמה שעות אחרי שפניתי אליו, ואתר "שקוף" פרסם בהבלטה באתר, את "ההסדר", ש"מכר" לו השר יועז הנדל והנה זה בתצלום שיש בלינק כאן

לפי המסמך המפוברק הזה, שהשר מסר ל"שקוף", לשר יש רק חבר אחד ואין לו בכלל מכירים ומקורבים. פשוט כולם התאדו ונעלמו. אינם. 

הוא פתאום שכח את השכן שלו במושב, ממש שכן, גם חבר קרוב מזה שנים, רועי פולקמן שמו, שקיבל ממנו תפקיד ופרנסה על חשבון הציבור, במשרד התקשורת. 

למה השר יועז הנדל משוכנע, שניתן לרמות את הציבור ולפזר ספינים שקריים בלי הפסקה?

קודם לכל, השר יועז הנדל (שכרגע כבר תלויים כנגדו 2 תיקים פליליים, עניין מטריד ביותר שייחשף ממש בקרוב לציבור [נחשף כאן]), "ניטרל" את כל שומרי הסף במשרד, כמפורט בחשיפה כאן וכך, רתם את כל משאבי המשרד, כדי להקים לעצמו מפלגהואגב כך לענות על צרכי קבוצת סלקום\IBC. 

לפני שנענה על השאלה למה השר משוכנע, שניתן לרמות את הציבור כל הזמן, נציג את עמדתו הברורה והנחרצת של השר, השר יועז הנדליועז הנדל, (בתמונה משמאל), שפרסם בפייסבוק שלו, איך צריך וחובה למנות בעלי תפקידים ופקידים בכירים כזוטרים במשרד התקשורת:
איך ממנים במשרד התקשורת

יותר ברור מזה - אין.

כלומר: עפ"י יועז הנדל, כל המינויים יהיו אך ורק על פי הכישורים ולא לפי מידת הצייתנות הפוליטית, הכל לטובת המדינה ולא לטובת המנהיג. נגמרו ימי "הפנקס האדום" ולא יהיו פה פנקסים אחרים.

יש רק בעיה אחת.

בעיה עובדתית מצערת וקטנה.


במציאות - המצב פשוט הפוך. לגמרי הפוך. 

כל המינויים של יועז הנדל היו "שיבוטים" של נאמנים לו פוליטית ורעיונית, אנשים חסרי כישורים מינימליים לתפקידים, שהם קיבלו ממנו, שלא לדבר על המינוי המאוד מריח לא טוב, בלשון המעטה (כמפורט בהרחבה כאן).

אם תציצו בקורות החיים, למשל, של ענבל אבנון (כאן) היועצת של שר התקשורת יועז הנדל, אפשר להיווכח מיד, שהיא לא יותר מ"שיבוט" ממוזער וחיוור של הלירן אבישר בן-חוריןמנכ"ליתלירן אבישר בן-חורין, בתמונה משמאל).

סביב השר והמנכ"לית יש עוד סדרה של "משובטים" חדשים, עם שמות, שדי בטוח, שאתם לא מכירים ובכלל זה: ענבל מעיןבת ציון ברליןמיתר בן-ארציעמית פרסיקו וחגי אורן. ויש עוד.

מה משותף לכולם (כולל המנכ"לית), מלבד נאמנות מוחלטת לשר ודרכו (בדיוק הפוך לספין ההזוי שלו, שהצגנו קודם למעלה)?
  • אפס ניסיון ברגולציית עולם התקשורת.
  • אפס ניסיון בעולם התקשורת על כל מרכיביו.
  • אפס ניסיון בניהול חברה עסקית (מכל סוג, לא רק בתחום התקשורת).
  • חסרי השכלה רלבנטית בתחומי עולם התקשורת, טכנולוגיות התקשורת ורגולציית התקשורת.
  • אפס ידע וניסיון בתחומים המקצועיים הקיימים סביב עולם התקשורת (במקרה שלנו כאן למעלה בתחום "ניגודי העניינים" של עו"ד דנה נויפלד מדובר בתחום חשוב אחד: פריסת סיבים לבתים, אבל זה חל על כל התחומים הרבים סביב עולם התקשורת). 
נראה, שהשר יועז הנדל אימץ את ההגדרה של עו"ד דנה נויפלד לגבי "לקוח לא מהותי" והפך את כל חבריו לדרך הפוליטית והחברים האישיים שלו ל"חברים לא מהותיים", שהוא יכול למנות חופשי - לכל תפקיד. הם לא "ברשימת החברים המכרים והקרובים המהותיים" שלו. פשוט ענק. המצאה נהדרת שהופכת כל דבר חשוב - ל"לא מהותי".

בנוסף, למשרד התקשורת אין תכנית עבודה ל-2020 ותכניות העבודה של השנים שעברו ברובן (מעל ל-90%) לא מומשו מסיבות שונות, עקב הכיאוס והמחדלים הרבים בהתנהלות השערורייתית של צמרת המשרד הזה. 

למעשה, אנו ב"אזור הדמדומים" של "איש הישר בעיניו ייעשה". 

מצב חסר תקנה עם הצוות הנוכחי של צמרת משרד התקשורתשמופעל לטובת האינטרסים של צמרת קבוצת סלקום\IBC

אין כל צפי לשינוי בתחומים הללו בישראל, בעיקר בגלל האטימות המתמשכת של צמרת משרד התקשורת, שכאמור, אין לה צל של מושג, ניסיון, השכלה או ידע בעולם טכנולוגיות התקשורת, תקני עולם התקשורת והרגולציה הקיימים בעולם בתחום התקשורת. אבל ספינים - זה קל לשלוח לכתבים של כלי התקשורת, שממחזרים אותם לציבור בשיטת Cut & Paste - בחוסר הבנה מוחלט.

לפעול בצורה עקבית כדי למלא את צרכי הציבור - את זה ראשי משרד התקשורת לא יודעים

עצוב, מרגיז ומקומם.

טוב זה לא יכול להיגמר

לא פלא, שהשר וצמרת המשרד גם מתנגדים לשמוע ולטפל בגמלאי המשרד. אלה אנשים מקצועיים ומנוסים, שמבינים בעולם התקשורת, אנשים, שיכולים רק להפריע ולשבש את עבודת ראשי המשרד, שפועלים מחוץ לכל חוק, נורמה, דרישות הציבור והדרישות המקצועיות והטכנולוגיות של תחום התקשורת. 

מומלץ, שראשי משרד התקשורת (לא הנוכחיים, הם אבודים וחסרי תקנה וממילא הם לא מבינים דבר וחצי דבר בתחומים בהם הם עוסקים ומקבלים החלטות. אני מתכוון לבאים), יכירו את המחקר החדש, שפורסם ממש לאחרונה, תחת הכותרת: " כיוונים חדשים למדיניות הרגולציה בישראל", מד"ר יצחק קליין - כאן.  

לסיכום:
זה, שמדבר על "שקיפות",
 "ציונות", "קו המחרשה" ושאר סיסמאות וספינים נבובים, נהג בחסר שקיפות קיצוני בכל התנהלותו והטעה באופן קבוע את הציבור. 

מביש ברמות-על, שזה היה שר התקשורת במדינת ישראל. 

רק החלפת כל צמרת משרד התקשורת באנשים, שרק האינטרס הציבורי עומד מול עיניהם, תציל (אולי) את שוק התקשורת של ישראל, מהתחתית העמוקה שהשוק נפל אליה, בגלל מנהלים כושלים ומכשילים ורגולציה מוטעית מיסודה, שבה "איש הישר בעיניו ייעשה".
 


 
CORRUPTION FREE

 
עדכון 28.12.20: הוגשה תלונה ליועמ"ש בהמשך לחשיפה שיש כאן למעלה. התלונה - כאן. אישור הקבלה - כאן

עדכון 29.12.20: היועמ"ש החליט להעביר את התלונה לטיפולה של המחלקה למשפט ציבורי-מנהלי בייעוץ וחקיקה (היחידה שעו"ד דינה זילבר עמדה בראשה עד פרישתה ב-20.12.20) - כאן.  

עדכון 3.2.21: ענת ביין-לובוביץ' מ"גלובס" פרסמה כאן (כותרת בלבד): "פולקמן ימליץ: פרסום בכבלים בתוך שנתיים. אך האם הוועדה בכלל תציג את המסקנות?
חצי שנה אחרי שהחלה את עבודתה וגיבשה המלצות מרחיקות לכת דוגמת שינוי החוק האוסר על הוט ו־yes לשלב פרסום בתכנים שלהן, כלל לא בטוח שוועדת פולקמן תוכל להגיש את מסקנותיה • ואיך זה קשור לקרב כיפופי הידיים בין משרד התקשורת למשרד האוצר?."

עדכון 18.7.21: ענת ביין-לובוביץ' מ"גלובס" פרסמה כאן (כותרת בלבד): "בוועדת פולקמן רוצים להכניס גורמים פוליטיים לגוף המנהל של מועצות התקשורת.
הוועדה צפויה להמליץ כי בתוך הגוף המנהל של ברית המועצות (הגוף שיחליף את הרשות השנייה ומועצות הכבלים והלוויין) יישבו נציגי משרדי ממשלה • המשמעות היא שלנציגי המשרדים תהיה יכולת להשפיע, ואפילו בעקיפין, על דברים הנוגעים להתנהלותם של הערוצים המסחריים קשת 12 ורשת 13 ועל חברות החדשות שלהם."

עדכון 29.8.21: התגלה שהפטור של עו"ד דינה זילבר לשר יועז הנדל מ"ניגודי עניינים" ממשיך גם אחרי פרישתה של דינה זילבר, וזה הליך שחודש לשר יועז הנדל גם בקדנציה הנוכחית שלו כשר התקשורת - כאן. על האישור החדש הזה לשר, חתום דני חורין מיחידת ייעוץ חקיקה (עו"ד גיל לימון קיבל את התפקיד הזה כראש היחידה, במקום דינה זילבר, אך לאחרונה). 
 
Bookmark and Share