הידרדרות עצומה של ישראל גם בפס הרחב העסקי והארגוני. אחרונה בעולם

דף הבית >> חדשות >> חדשות השוק הקווי >> הידרדרות עצומה של ישראל גם בפס הרחב העסקי והארגוני. אחרונה בעולם
למרות שטכנולוגיות SDN ו-NFV מפותחות בישראל, הן לא הגיעו לשוק הארגוני והעסקי כאן. בדומה למצבנו בפס הרחב הפרטי הנייח והנייד, שבו אנו מתחת למדינות אפריקה העניות, בתחום התקשורת הארגונית והעסקית אנו אחרונים בעולם המערבי. למה זה קרה? מי אחראי למצב האומלל הזה ומה יקרה בתחום התקשורת העסקית בעתיד הנראה לעין בישראל?
מאת: אבי וייס, 5.10.16, 08:20SD_WAN

בדו"ח חדש של חברת המחקר הבריטית Kable, שהתבסס על שאלון וראיונות עם מנהלים מ-2,600 ארגונים ועסקים גדולים בכל העולם, נמצא, ש-54.5% מכלל הארגונים בעולם כבר יישמו אצלם את טכנולוגיית SD-WAN וכל השאר הצהירו, שהם יסיימו ליישם טכנולוגיה זו במהלך השנתיים הקרובות.

בישראל, לעומת הנעשה בעולם, לא נמצא שום ארגון או ספק תקשורת המיישם SD-WAN או שיש לו תכניות ליישום SD-WAN בטווח הזמן הנראה לעין.

כלומר: אנו במקום אחרון בעולם המערבי בתחום יישום טכנולוגיות הפס הרחב במגזר העסקי והארגוני. זה הרבה יותר גרוע מהדו"ח הטרי האחרון של ITU (ארגון התקשורת של האו"ם), שבדק והשווה את מדינות העולם בפס הרחב במגזר הפרטי (הנייח והנייד). 

מי שלא בקי מה זה SD-WAN, אוכל להפנות אותו למאמרים קיימים באתר (למשל כאן) וללינקים לחומר מקצועי, מחקרים, תחזיות וסיפורי הצלחה ביישום SD-WAN - בתחתית המאמר.

ממש בקצרה, למי שאין לו סבלנות לצלול לפרטים: פירוש השם הזה הוא: Software Defined - Wide Area Network. גישה חדשה זו מייתרת את כל שיטות התמסורת ותקשורת הנתונים היקרות הקיימות עד היום מכל הסוגים, ובמיוחד מייתרת את חיבורי הנל"ן, ה-MPLS וה-IP-VPN למיניהם. הגדרה על "קצה המזלג": זו "מהפכת הענן" בתחום התקשורת הארגונית. 

מדבר בשוק הצומח במהירות הרבה ביותר בעולם התקשורת, נדחף ע"י כל חברות התקשורת הגדולות בעולם (בארה"ב המובילה בתחום זה היא חברת הבזק ורייזון, ואחריה at&t), ובתחום העסקי והארגוני יש לשוק העולמי אפשרויות בחירה מכמה ספקי פתרונות SD-WAN מובילים ובכללם: סיסקו, Nuage Networks מקבוצת נוקיה, VeloCloud Networks, Versa Networks, Viptela, Riverbed ואריקסון. יש עוד הרבה ספקי פתרונות בתחום הזה. כאמור, בישראל הטכנולוגיה הזו לא קיימת ולכן גם לא שמעו כאן על הספקים הללו ועל הפתרונות, שיש לספקים הללו להציע לארגונים ולעסקים. 

די ברור מי אחראי למצב האומלל הזה: משרד התקשורת הישראלי, שעדיין מודד את המגזר העסקי והארגוני בישראל עפ"י היקף חיבורי ה-PRI (טכנולוגיית ה-ISDN של שנות ה-70 מהמאה שעברה), ומתנהל ללא כל כיוון ברור, עם תכניות הרסניות הנדחפות גם ע"י משרד האוצר, תכניות חסרות היגיון וחסרות כל בסיס כלכלי וטכנולוגי. לכן, עסקים וחברות התקשורת בישראל מחפשים פתרונות של העבר, במקום לחפש את הפתרונות של העתיד

בהערת אגב נציין, שבזק למעשה מרוצה מכך שמשרד התקשורת הישראלי נתקע עם הרגולציה בעשור הקודם. כך, בזק יכולה לשמור על "הרווחיות העודפת" שלה (מוסבר כאן) לנצח. כי אם בזק היא מונופול מוכרז בתחומי הטלפוניה הפרטית והעסקית, המחירים שלה נקבעו ע"י משרד התקשורת בעשור הקודם כמחיר Fix (במקום "מחיר מכסימלי"). כך, המחירים של בזק על שירותים המבוססים על ציוד ישן ביותר שמזמן "החזיר את ההשקעה" בו, נשארים Fix כבר כשני עשורים ו"הקופה מתקתקת", בלי כל צורך להוריד מחירים עקב תחרות, התייעלות והתקדמות טכנולוגית. זאת, כי אין תחרות במחירים ואין התקדמות טכנולוגית, כי המחירים של בזק הם Fix (בגלל משרד התקשורת). מי מייצג כאן את האינטרס הצרכני? אין דבר כזה. בטח לא שמילה מימון (שמייד נחזור אליו)


ישראל היא מרכז פיתוח עולמי של פתרונות SDN ו-NFV (שכבת היישומים הווירטואלית מעל ל-SDN), אבל, לא לתושבי מדינת ישראל עצמה, שלא יודעים שיש בכלל דבר כזה. מצבה העגום של התקשורת הקווית (וגם הסלולרית) בישראל (בהשוואה לעולם) הוא בלתי נתפס, עם "איכות שירות" ברשת ברמה נמוכה ביותר ובלתי מדידה, בתשתיות מתפרקות בקצב מהיר

בינתיים, רק בישראל 
מתעסקים באובססיביות במשך שנים שוב ושוב עם רגולציית "השוק הסיטונאי" ו"רכיבה על תשתיות בזק" בטכנולוגיות, שהומצאו לפני כ-25 שנה (BSA\LLU\SLU) ושכבר עברו מהעולם בכל מקום בעולם, כי הן נכשלו ולכן הן בוטלו. גם את Unlimited, שהייתה אמורה לספק חלופה קווית זולה וטובה לבזק - הרגו.

ההידרדרות הפנימית של ישראל (בכל קנה מידה השוואתי עולמי) היא גם בתוך המבנה של משרד התקשורת עצמו. זה מתרחש ממש כעת, ממש בימים ושבועות אלושלמה פילבר (מנכ"ל משרד התקשורת) הצליח להרוס לחלוטין בתכנית הגאונית שלו, שמכונה בשם "שינוי ארגוני", את המבנה הארגוני של משרד התקשורת וליצור מצב, שבו יש רק אדם אחד שמנהל את כל אגפי משרד התקשורת בכל התחומים (כולל בתחומי הטלוויזיה הרב-ערוצית), שמו: שמילה מימון. "טייס חלל בלי רישיון" ש"הוצנח" לתפקיד בכיר במשרד התקשורת שאמור היה לייצג את האינטרס הצרכני, הצליח להשתלט על הכל. יותר פרטים על המצב הכאוטי והאומלל הזה ואיך הוא נוצר ממש לאחרונה: כאן וכאן.

זה המצב העובדתי הטרי, ששלמה פילבר יצר במו ידיו (ב"תחמון מכרז" ש"עורבב" ע"י תמי לשם), ממש בחודש האחרון ובגיבוי שר התקשורת ורוה"מ (ביבי נתניהו). כך שברור, שבעתיד הנראה לעין המצב של ישראל יהיה הרבה יותר גרוע, בכל תחומי התקשורת הפרטית והעסקית.

כך, שמילה מימון, אדם שחסר כל כישורים, הכשרה, ידע או ניסיון בתחום הטכנולוגיות המדהימות, שהמנכ"ל משמיע בקולו בכל מקום, אדם שלא הצליח לקדם אפילו פרויקט אחד בעולם התקשורת, לא הצליח לקדם אפילו פרוייקט מחשוב מתקדם אחד אצלו פנימה באגף בכל שנותיו כראש אגף בכיר, הצליח בעורמתו להדיח גם את סמנכ"ל הספקטרום וגם את סמנכ"ל ההנדסה מכסאם, ויקבל לידיו את כל יחידות המשרד, תקציביהן ואנשיהן (כולל יחידת הרישוי החדשה, אותה ינהל "השיבוט" שלו, גדעון שטרית).

משרד התקשורת מקדם רק יוזמות שטותיות וחסרות תועלת לאיש דוגמת ניוד מקווי לסלולר ולהיפך ושאר ספינים ופוקימונים. קידום טכנולוגיות ענן? קידום וירטואליזציה ברשתות התקשורת? קידום רשת האיתותים הישראלית? קידום IPv6? קידום LTE-A Proלא שמעו על זה בישראל. ככה בדיוק אנו נראים. 

שורה תחתונה: נראה, שהמרחק בינינו לבין מדינות ערב (וכמובן כל העולם המערבי) הפך להיות כל כך גדול, שכבר אי אפשר לתקן את המצב הכאוטי, שבו אנו מצויים בשוק התקשורת הישראלי, גם במגזר הפרטי וגם במגזר העסקי - ארגוני. פשוט מייאש
כאוס 
 
Bookmark and Share


 


לוח מודעות
יזמים? יש לכם רעיון מבריק? נמשכת ההרשמה למחזור הבא של TLV Generator. ההרשמה - כאן

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

19/3/18 - כנס Teleco 2018    

1/5/18 - ChipEx2018  

7/5/48 - BMR 2018 - Broadband, Mobile, RF  

9-10/5/18 - האקאתון "ניצוץ לדורות" 

15/5/18 - Israel's annual Programmatic Video conference  

23/5/18 - EcoMotion Main Event 2018 

5/6/18 - Israel Mobile Summit 2018 

21/6/18 - 2018 Afeka Conference for Speech Processing  

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם למרץ 2018 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

מה כן מקדם אתרים ועסקים באינטרנט? לא העלוקות שחיות סביב גוגל ופייסבוק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

TLV Generator נולד - התכנית שהופכת כל רעיון למוצר (MVP) תוך 120 יום - כאן

למה 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלו, נכשלים וימשיכו להיכשל גם בעתיד - כאן

מה חלקו ואחריותו של ה-CTO למצב בו 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלים? - כאן

האם ניתן לרפא את המחלה של כישלון מעל ל-95% מהמיזמים בישראל? - כאן

העסקה הבעייתית של בזק-Yes לא הייתה מתבצעת בלי משרד התקשורת - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בנוגע לחקירת "פרשת בזק-YES" ולמה ביבי לא בעניין - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

מורה נבוכים בפרשת "תיק 4000" מי עוד צפוי להיחקר ומה עדיין לא נחקר - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

מרוב Fake News, ספינים ותרגילי חקירה, הציבור מקבל שפע של מידע מטעה - כאן

20 המובילים ומקבלי הצל"ש בשנת 2017 בעולם התקשורת והייטק הישראלי - כאן


 
זרקור חברות
 
TLV-GENERATOR
 
TLV-Generator
 
מידע
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Ruckus
 
TLV-GENERATOR
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
 מפת הביטקוין   מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים