לקראת 2016 Opisrael - קמפיין מתקפת הסייבר על ישראל צפוי ב-7.4.16

דף הבית >> חדשות אבטחה ועולם הסייבר >> לקראת 2016 Opisrael - קמפיין מתקפת הסייבר על ישראל צפוי ב-7.4.16
לקראת 2016 Opisrael - קמפיין מתקפת הסייבר על ישראל  צפוי ב-7.4.16
מאת: מערכת Telecom News, 4.4.16, 10:29OPISRAEL

מבזקים נוספים לגבי היערכות הגורמים השונים (כמו CERT, MadSec) ועדכונים שוטפים לגבי 2016 Opisrael בתחתית הכתבה.

עד כה זוהו 4 קב' הצפויות להשתתף במתקפה. יוקם חמ"ל אזרחי, בהשתתפות נציגי משטרה, ביטחון לאומי וארגוני סייבר בתעשייה, שינטר את המרחב הקיברנטי, ידווח על תקיפות בזמן אמת ויעניק סיוע טכני לכל דורש. מובאות המלצות למזעור סיכונים.

לקראת 2016 Opisrael, מתקפת הסייבר השנתית הצפויה ב-7.4.16, תקים חברת מודיעין הסייבר הישראלית  White-Hat ביום התקיפה, חמ"ל אזרחי עם מיטב מומחי החברה, שינטרו את המרחב הקיברנטי, ידווחו על תקיפות בזמן אמת ויעניקו סיוע טכני לכל דורש.
 
 White-Hat תקים את החמ"ל בהתנדבות כמדי שנה, בשיתוף עם גופי משטרה וביטחון לאומי, כמו גם נציגים של חברות סייבר נוספות בתעשייה. החברה אף הוציאה דף הנחיות לקראת Opisrael 2016 ובו היא מנחה כיצד לפעול על מנת למזער סיכונים.
 
קמפיין Opisrael מתקיים זו השנה הרביעית ובמהלכו קבוצות האקרים מכל העולם, בעיקר ממדינות ערב, מנסות לפגוע בגופים ישראליים באמצעות השחתת אתרים, מניעת שירות (DDOS) וגניבת מידע ממסדי נתונים.
 
בין היעדים הישראליים, שנפגעו ב-2015, היו אתרי רשויות, אתרים של ספקיות שירותי אינטרנט, אתרים של גופי חינוך ואקדמיה, גופים משפטיים ופיננסיים. צוות חוקרי המודיעין של White-Hat אסף ב-2015, כתוצאה מפריצות, שחשף לקראת ובמהלך הקמפיין, מידע שכלל יותר מ-400 כתובות מייל ממשלתיות, עשרות כרטיסי אשראי, שפרטי בעליהן נחשפו במלואן, יותר מ-10,000 כתובות דוא"ל, מגורים ומספרי טלפון, עשרות רבות של מיילים וסיסמאות מוצפנות של המכון הישראלי לייצוא ושיתוף פעולה בינלאומי, השירות המטאורולוגי ובנק ישראל, כמו גם עשרות פרופילים בפייסבוק של עסקים ואנשים פרטיים, שהכילו סיסמה. אנשי החברה פנו לכל הגורמים הללו, התריעו על הפרצות וסייעו במידת הצורך.
 
שרון נימירובסקי, מנכ"ל White-Hat: "מדי שנה המודעות לקראת יום זה גדלה והולכת. התוקפים מודעים לכך ולכן התקיפות מתחילות עוד הרבה קודם, עד מספר חודשים, כאשר, למעשה, ב-7 לאפריל נחשף "השלל" של אותן תקיפות. ב-,2015 היינו עדים למספר כלים וטכניקות התקפות סייבר שונות כנגד רשתות ותשתיות.  למרות שההתקפות היו צנועות בהיקפן ובמידת הנזק שגרמו,  ההאקרים עדיין הצליחו למנוע שירות באתרים של גופים מרכזיים, להשחית אתרים ולהדליף נתונים. מודעות לנושא ונקיטה במספר צעדים בסיסיים יכולים לסייע במזעור הנזקים".
 
לקראת Opisrael 2016, עקבה יחידת המחקר של White Hat בשבועות האחרונים אחר קבוצות התקיפה ב-DarkNet ובערוצי ה-IRC המשויכים ל-Anonymous כדי לספק מודיעין טקטי מהיר ואיכותי לארגונים הנמנים על לקוחות החברה וחשופים לתקיפה. עד כה זיהתה White Hat 4 קבוצות הצפויות להשתתף בקמפיין השנה – AnonGhost, RedCult, Fallaga Team, Anonymous.
 
הנחיות בסיסיות, שנועדו למזער את רמת הסיכון בארגונים:
  • לוודא בכל התחנות והשרתים, שגרסת האנטי וירוס מעודכנת לגרסה החדשה ביותר,
  • לנקות חוקי ,FW
  • לא לפתוח מיילים משולחים לא מוכרים,
  • לא להשתמש במיילים אישיים במחשבי הארגון'
  • לא להתקין תוכנות או תוספים בלתי מאושרים בדפדפן,
  • לדווח לממונים על כל אירוע או חשד לאירוע אבטחת מידע.
עדכון 18:14ה-CERT הישראלי נערך ומקים חדר מצב באירוח Hacktics במשרדי EY ארנסט אנד יאנג ישראל, שברח' עמינדב 3 בתל אביב. מומחי IL-CERT סבורים, שניתן להתמודד בהצלחה עם האיום, לתקן נזקים ולהימנע מהם כליל. להערכתם, התוקפים לא יצליחו להפיל אתרים חיוניים, או להשפיע על שגרת החיים בארץ. את פעילות המרכז מלווים דרך פייסבוק אלפי מתנדבים מרחבי הארץ, שמספקים מידע והתראות על תקיפות. 
ניתן להשתתף ולשלוח התראות על התקפות או מודיעין רלוונטי ל- report@il-cert.org.il
או בפייסבוק בקבוצה: https://www.facebook.com/groups/israeli.cert/
חדר המצב האונליין יתעדכן באופן שוטף.
בנוסף, פורסם מדריך התגוננות המסייע במספר שלבים פשוטים להגן מפני OpIsrael.


עדכון 23:31: סביר להניח, שבמסגרת Opisrael 2016 לא יקרה במימדים עצומים מה שקרה היום בטורקיה, כאשר האקר המתנגד לנשיא טורקיה העלה לרשת נתונים של 50 מיליון טורקים הכוללים מס' תעודות זהות, כתובות, מקומות ותאריכי לידה ושמות הורים. הדליפה לוותה במסר הבא נגד ארדואן ונגד היעדר הגנה ראויה:
Who would have imagined that backwards ideologies, cronyism and rising religious extremism in Turkey would lead to a crumbling and vulnerable technical infrastructure
bit shifting isn't encryption
 
עדכון 6.4.16, 11:49: צוות מודיעין הסייבר של MadSec מדווח, שקב' ההאקרים "תומכי דאע"ש" AnonGhost, הודיעה ברשתות הפנימיות שלה, שתתקוף משרדי ממשלה, מוסדות חינוך אקדמיים, רשויות לאומיות, משפטיות ופיננסיות, בנקים, ספקיות אינטרנט ושגרירויות של ישראל. קבוצות נוספות של האקרים, שמשתתפות במבצע, כוללות את קבוצת האקטיביסטים Red Cult, שהשתתפה בעבר בהתקפות כנגד דאע"ש, וקבוצות תוניסאיות דוגמת Fallaga Team.

צוות המודיעין של החברה הצליח להשיג מידע אודות קב' טלגרם, שהוקמה ע"י AnonGhost לקראת OpIsrael. בקב' יעבירו התוקפים בזמן אמת מידע על המתקפות: Telegram.me/OpIsrael.

ההאקרים משדרגים השנה את טכניקות התקיפה ומשתמשים בכלים חדשים, שלא נראו במבצעים הקודמים. כדי להגדיל את היעילות של המבצע, ההאקרים מפרסמים מדריכים טכניים לשימוש בכלים ורשימה של מטרות תקיפה. ארגונים נדרשים להתכונן מראש ולבחון את מוכנותם. ההאקרים פרסמו אירועים ברשת הפייסבוק הקשורים לתקיפה המקוונת נגד ישראל כדי לשתף ולחשוף את עבודתם ובכך לגרום לתומכיהם להצטרף ולהשתתף במבצעי התקפה.
 
OpIsrael 1


 
OpIsrael 2

 
עדכון 6.4.16, 18:14מאבנת אבטחת מידע נמסר, שספקיות האינטרנט הן בראש הכוונת של מתקפת ההאקרים השנה. ספקיות האינטרנט מחזיקות מספר רב של אתרים שיתופיים ושרתים פרטיים. אחריהם נמצאים אתרי ממשלה ומוסדות פיננסיים.

עדכון 7.4.16, 11:14: עד כה לא נרשמו מתקפות. פורסמו רק רשימות של יעדי פריצה של מוסדות ישראלים למשל - כאן.

עדכון 7.4.16, 12:14: לקראת OpIsrael 2016 הוקם מיזם Cyber Feed של חברת  Cyber Hat מקבוצת SECOS. השירות מאפשר קבלת התראות ועדכונים שוטפים ישירות ל-WhatsApp המוצפן. כדי לקבל את השירות יש לשלוח הודעה ל-054-6942341 עם השם  ושם הארגון, ולהתחיל לקבל עדכונים בזמן אמתהעדכונים ימשיכו עד ל-10.4.16. כדי לצאת מהשירות יש לשלוח הודעת "הסר אותי".

עדכון 7.4.16, 19:33
מחברת White-Hat נמסר, שההתקפות היום לא גרמו לנזקים משמעותיים ולא היו נרחבות מבחינת ההיקף. מספר האתרים שנפרצו היה קטן יחסית ובחלקו הגדול פגע באתרים קטנים. זמני מניעת השירות במהלך המתקפות היו קצרים והאתרים התמודדו עם המתקפה במהירות ובמקצועיות.

 עד כה, התבצעו החל מאתמול מתקפות מניעת שירות (DDoS) לזמנים קצרים של אתר הכנסת, אתר משרד הכלכלה, אתר משרד התיירות, אתר בנק דיסקונט ואתר MAKO (למשך שעה וחצי, בזמן גמר תוכנית "האח הגדול"). תקיפה והשחתה של אתר לשכת רואי החשבון ואתר שגרירות רוסיה בישראל. המתקפה כללה פריצה לאתרים וניסיון לגנוב פרטים ממסד הנתונים של אתר "וואלה שופס" ו"יגואר" וכן של אתר "סירוב", תנועה של לוחמים במילואים הקוראים לסיום הכיבוש.

מ-CERT נמסר, ש
עד כה, לא הצליחו התוקפים לגרום לנזק גדול או משמעותי: הם הצליחו להפיל אתר של בנק, שחזר לפעול תוך דקות ספורות, פרסמו רשימות ישנות של נתוני אשראי, שאינן תקפים, ומספר אתרים קטנים הושחתו ונשתלה בהם תעמולה אנטי-ישראלית. מומחי IL-CERT סבורים, שגם השנה לא יצליחו התוקפים לגרום לנזקים גדולים או לשבש את שגרת החיים ברשת הישראלית. 
 
עדכון 7.4.16, 19:59: עפ"י MadSec, הודלף בעיקר לרשת האפלה וגם ל-pastebin מידע מאתרים כמו 
מנהרות הכרמל, Ashra לביטוח סיכוני סחר חוץ, מזגני אלקטרה, אלטמן תעשיית רוקחות, איגוד מכוני הרישוי, מי עכו, מי חדרה, מי גני-תקווה, מי ציונה, אתר גב מערכות מידע, ארגון המורים בישראלעיריית נס ציונה, עיריית נתניה, מועצה מקומית כפר שמריהו, קריית אונו, קרני שומרון, חברת הרכב פיג'ו ישראל, אתר "קווים", דור אלון גז, מגדלי קירור ירושלמי בע"מ.

עדכון 7.4.16, 20:48: המשך הודעות MadSec: הודלף מידע גם מהאתרים הבאים: בית חולים וולפסון, בית החולים הילל יפה,המכון למדיניות ואסטרטגיה-הבינתחומי הרצליה, הראל פנסיה (3000 רשומות), חברת גדות, חברת Mamanaviation.

עדכון 8.4.16, 10:21: לסיכום נראה, שמימדי ההתקפה השנה היו קטנים יחסית, במיוחד לנוכח למשל מה שקרה בפיליפינים, שם דלפו נתונים של 55 מיליון מצביעים...


 
 
הופ ישראל 
 
Bookmark and Share


 


לוח מודעות
יזמים? יש לכם רעיון מבריק? נמשכת ההרשמה למחזור הבא של TLV Generator. ההרשמה - כאן

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

1/5/18 - ChipEx2018  

7/5/48 - BMR 2018 - Broadband, Mobile, RF  

9-10/5/18 - האקאתון "ניצוץ לדורות" 

15/5/18 - Israel's annual Programmatic Video conference  

15/5/18 - Bynet Expo 2018  

23/5/18 - EcoMotion Main Event 2018 

5/6/18 - Israel Mobile Summit 2018 

17-21/6/18 - Cyber Week 2018 

21/6/18 - 2018 Afeka Conference for Speech Processing  

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם למרץ 2018 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

מה כן מקדם אתרים ועסקים באינטרנט? לא העלוקות שחיות סביב גוגל ופייסבוק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

TLV Generator נולד - התכנית שהופכת כל רעיון למוצר (MVP) תוך 120 יום - כאן

למה 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלו, נכשלים וימשיכו להיכשל גם בעתיד - כאן

מה חלקו ואחריותו של ה-CTO למצב בו 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלים? - כאן

האם ניתן לרפא את המחלה של כישלון מעל ל-95% מהמיזמים בישראל? - כאן

העסקה הבעייתית של בזק-Yes לא הייתה מתבצעת בלי משרד התקשורת - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בנוגע לחקירת "פרשת בזק-YES" ולמה ביבי לא בעניין - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

מורה נבוכים בפרשת "תיק 4000" מי עוד צפוי להיחקר ומה עדיין לא נחקר - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

מרוב Fake News, ספינים ותרגילי חקירה, הציבור מקבל שפע של מידע מטעה - כאן

20 המובילים ומקבלי הצל"ש בשנת 2017 בעולם התקשורת והייטק הישראלי - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן


 
זרקור חברות
 
TLV-GENERATOR
 
TLV-Generator
 
קפל
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Schneider Electric
 
TLV-GENERATOR
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
 מפת הביטקוין   מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים