Telecom News - איך עפו באוויר עוד 137 מיליון ש"ח ל"רשת החרום הלאומית" בלי מכרז

איך עפו באוויר עוד 137 מיליון ש"ח ל"רשת החרום הלאומית" בלי מכרז

דף הבית >> פטורים ממכרזים ICT >> איך עפו באוויר עוד 137 מיליון ש"ח ל"רשת החרום הלאומית" בלי מכרז
תוך צפצוף על "חוק המכרזים", הפיכת "חוק הצינון" לצחוק ושאר תרגילים, ממשיכה הממונה על שמירת החוק במדינת ישראל - משטרת ישראל, לשפוך מאות מיליוני ש"ח (זה יגיע להרבה מעל למיליארד ש"ח), על רשת ישנה, בטכנולוגיה מוטעית ובתדרים הלא נכונים. 
מאת: אבי וייס, 4.6.14, 17:00משטרת ישראל

סאגת "רשת החרום הלאומית" (שההחלטה לגביה מצויה כאן, החלטה של אדם אחד, שכבר מזמן לא ממלא את תפקיד השר להגנת העורף), לא יורדת מסדר היום. אך לאחרונה חשפנו כיצד כנסת ישראל והמשרד להגנת הסביבה הצטרפו לרשת הזו (ששמה "רשת ניצן"), בהוצאה של עשרות מיליוני ש"ח, אחרי שעשרות רבות של מיליוני ש"ח כבר "עפו באוויר" עבור רשת זו לרשות הכבאות (כמנותח גם כאן) ובקרוב ייכנסו לרשימה המכובדת הזו עוד גופים ממשלתיים וציבוריים. "לחבית הזו אין כל תחתית". 

בתקציב, שהוקצה ל"רשת ניצן", בהחלטת "ועדת השרים להכנת העורף לשעת חרום", שאישרה את הפרוייקט ביוני 2012, שכאמור הייתה זו החלטה של שר אחד, שהתכנס עם עצמו ואישר בעצמו (בהמשך נבין למה) את הקמת הרשת בטכנולוגיה מאוד ישנה בשם P25 (או Apco25, שהוגדר על ידו כ"תקן לאומי"), נקבע שם, שעלות הפרוייקט תהיה 159 מיליון ש"ח ל-4 שנים, בלי העלות הראשונית למשטרת ישראל. העלות הראשונית הזו כבר תוקצבה ומזמן "עפה באוויר" ב"פטור ממכרז", שיצא עוד הרבה טרם ההחלטה הנ"ל (של ועדת השרים להכנת העורף לשעת חרום), פטור שעסקנו בו כבר ב-2008 וב- 2009

לכן, הופתעתי כשנתקלתי ב"פטור ממכרז" חדש נוסף, בסך 137.6 מיליון ש"ח וה"פטור ממכרז" הפעם הוארך לעוד 5 שנים (במצטבר מאז 2008 ה"פטור ממכרז" הוא ל-10 שנים). לא מוכר לי תקדים של "פטור ממכרז" ל-10 שנים ובהיקף כספי כזה לפרויקט אחד.

לכן, פניתי למשטרת ישראל ושאלתי: "לפני מספר ימים אושר "פטור ממכרז" בסך 137 מיליון ₪ לחברה A (השם שמור במערכת) לרשת "ניצן" של משטרת ישראל. הפטור הוא ל-5 שנים. מדוע ל-5 שנים, כשמשטרת ישראל בוחנת מעבר ל- LTE-A - שיהיה הרבה יותר זול למשלמי המיסים? מדוע הפטור לא ניתן לשנה ולחילופין לצאת כבר עכשיו למכרז חדש בנושא, שמנוהל ללא כל מכרז מאז 2008?"

תגובת דובר המשטרה:
  1. "מערכת הקשר של משטרת ישראל, "ניצן", תלווה את משטרת ישראל כמערכת העיקרית לשליטה בכוחות ברמת דיבור בקשר בשנים הקרובות.
  2. אין כרגע כוונה לצאת למכרז כלשהו מערכתי לפריסה ארצית של מערכת תקשורת מבוססת lte-a, אלא לבצע לימוד של הטכנולוגיה והשוק. לאחר ההדגמה המתוכננת תשקול המשטרה את צעדיה. נציין כי אין כרגע ולא נראה כי בקרוב יתכנו תדרים למערכות שכאלו באזור אירופה בכלל ובישראל בפרט.
  3. לפיכך היות ואין כרגע שום בשלות או התכנות מעשית להקים רשת תקשורת מבוססת lte-a, הרי שמשטרת ישראל תמשיך לבצע שימוש במערכת הקשר "ניצן" אשר יחד עם מערך הקשר של פקע"ר "ברק כתום" הביאו הלכה למעשה להקמה והפעלתה של רשת "תקשורת לאומית" אשר מוכיחה עצמה יום ביומו במגוון תרחישים מורכבים. בכך ישמה משטרת ישראל את חלקה בדו"ח מבקר המדינה בעניין אסון השריפה בכרמל.
  4. לבקשת משטרת ישראל, אישר משרד האוצר פטור ממכרז לחמש השנים הקרובות לתחזוקת מערכת "ניצן", הבקשה לתקופת זו עיקרה כלכלי לשם הורדת עלות התחזוקה הכוללת.
  5. בשולי הדברים, נבהיר כי העיסוק הממוחזר בסוגיה, מעלה תהיות בכל הנוגע לעיסוק האובססיבי בנושא זה."
מייד הקוראים יבינו את "העיסוק האובססיבי" הזה בסוגיה של "רשת חרום לאומית", כנשאל בסעיף האחרון בתגובת דובר המשטרה...

בנוסף, פניתי אל שר האוצר (יאיר לפיד) ושאלתי: "לפני מספר ימים אושר ע"י החשבת הכללית פטור ממכרז בסך 137 מיליון ₪ ל- A לרשת ניצן של משטרת ישראל. הפטור ל-5 שנים. מדוע ל-5 שנים, כשמשטרת ישראל בוחנת מעבר ל- LTE-A - שיהיה הרבה יותר זול למשלמי המיסים? מדוע הפטור לא ניתן לשנה ולחילופין לצאת כבר עכשיו למכרז [חדש] בנושא, שמנוהל ללא כל מכרז מאז 2008?"

תגובת משרד האוצר: "מערכת ניצן היא מערכת הקשר של משטרת ישראל ובשנתיים האחרונים היא הפכה להיות מערכת הקשר הלאומית. המערכת מכילה את מ"י, כב"ה, רשתות מציל של כל גופי החרום וההצלה בישראל, רט"ג, וגוף בטחוני נוסף. המערכת מבוססת P25 APCO  ואין היום במדינת ישראל שום חברה שתומכת במערכת בסדר גודל כזה למעט A. גם כאשר יצאנו למכרז יחידות קצה, זכתה חברת A במכרז כזוכה יחיד מכוון, שאף חברה נוספת לא התמודדה במכרז למרות שבשוק העולמי ישנם מספר חברות שמספקות מכשירי קשר בתקן הנדרש. 
עלות שנת אחזקה זולה הרבה יותר כאשר ההסכם הוא לתקופה של 5 שנים מאשר לתקופה קצרה יותר. אין ספק שמערכת הקשר הנוכחית תמשיך לשרת את מ"י ואת מדינת ישראל לפחות 5-10 שנים הבאות. כלומר, כל הסכם אחר שהיה לזמן קצר יותר היה עולה למשלם המיסים כסף רב יותר. 
תשתית LTE במדינת ישראל תהיה זמינה כרשת פעילה ואפקטיבית רק במהלך השנים הקרובות. LTE כחלופה לרשת קשר במשטרת ישראל תהיה חלופה ריאלית בין 5-10 שנים אם בכלל. עלויות הקמה של רשת LTE PUBLIC SAFETY הן עצומות.
לסיכום, אפשר לומר שהסכם התחזוקה שעשתה מ"י עם חברת A לתקופה של 5 שנים הוא הסכם טוב וחלופת ה- LTE אינה רלבנטית בתקופה המדוברת." 

במקביל לעיסוק בפטור הנוסף הזה ממכרז, צדה את עיני, שמי שיזם, אישר וחתם מטעם משטרת ישראל את הקמת "רשת ניצן" עם חברה A הוא לא אחר מאשר ניצב AB (השם שמור במערכת), ניצב בגמלאות, שקפץ היישר מכסאו כניצב במשטרה, להיות ראש פרוייקט ניצן בחברה A, במטרה לדאוג להמשך הפיתוח של רשת זו והרשת שתבוא בהמשך - LTE-A, במשטרת ישראל.

את התופעה הכללית הזו, תיאר  ולא בפעם הראשונה פרופ' ירון זליכה (כאן) בכנס שיזם. הוא  גם פרסם ספר מקיף בנושא (קישור לספר מצוי בכתבה על הכנס שערך ירון זליכה). פרופ' ירון זליכה מכיר את התופעות הללו מהיכרות אישית. העיתונות מלאה, מזה שנים, בסיפורים כאלה. מעבר מהיר של בכירים "מצד לצד" הוא לא רק נחלת בכירי האוצר...

לכן, פניתי למשטרת ישראל ושאלתי: "בעקבות פרסום ה-RFI של משטרת ישראל ל-LTE-A, נודע לי, שמי שעומד בראש היחידה בחברה A, שתעסוק בפרויקט זה הוא לא אחר מאשר ניצב (בגימ.) AB, זה שחתם בשם משטרת ישראל על "פרויקט ניצן" עם A:
שאלותיי:
  1. האם ניצב AB קיים את "חוק הצינון" והאם קיבל אישור (אם נדרש היה בעניינו), כדי לעבור מהצד המספק עבודה ל-A, לעבודה ב-A (בתור סמנכ"ל וראש פרויקט ה-LTE עבור משטרת ישראל)?
  2. בנוסח ה-RFI, שפרסמה המשטרה (כאן), כתוב בסעיף 4.12, שחיבור הממשקים יבוצע אך ורק ע"י A וגם יש לשלם לה על השירות הזה. האם זה לא מספק קדימות ב- RFI ל-A (שכן כל מתחרה יהיה כפוף לממשקים ש-A עצמה מספקת או לא מספקת – עבורו, ולכן A תדע בדיוק מה כל מתחרה שלה עושה ומציע למשטרת ישראל)?"
 תגובת דובר המשטרה:
  1. סוגית תקופת הצינון של ניצב בדימוס AB נבחנה בשעתו משפטית ונמצא כי הוא עומד בדרישות חוק שירות הציבור (הגבלות לאחר פרישה) התשכ"ט – 1969.
  2. מערכת LTE אמורה לספק שרותי DATA בפס רחב ולהתממשק לתשתיות המבצעיות של משטרת ישראל ובכלל זה מערכת "ניצן" שהינה "מערכת הקשר הלאומית". המצב הקיים הוא שמערכת הקשר המשטרתית ("ניצן") הוקמה ומתוחזקת ע"י A. במצב דברים זה, ככל שמשתתפי ההדגמה יבקשו להדגים יכולות התממשקות למערכת ניצן, אין מנוס מלפעול מול A. עם זאת, לא לחינם נכתב כי הדבר יעשה בפיקוח משטרת ישראל. נציין כי המשטרה לא דרשה את הצעת יכולת ההתממשקות של הטכנולוגיה עם מערכת ניצן במסגרת סעיף 6.2.1 שהוא סעיף חובה אלא כעניין שולי יחסית, לא חובה, שרק מי שמעוניין להציג את היכולת הזו – יעשה זאת.
  3. הליך RFI/RFD הוא לא הליך מכרזי או תחרותי שנועד להביא להתקשרות, אלא הליך של הכרת שוק וקבלת מידע על היכולות בו. חשוב להדגיש כי, מי שלא משתתף בהליך עדיין יוכל להתמודד בהליך מכרזי, אם יהיה כזה בעתיד, ומי שהשתתף בו לא הבטיח לעצמו דבר בהליך המכרזי, אם יהיה".
היות וצברתי ניסיון רב בעיסוק ב"חוק הצינון" בהקשר של בכירים במשרד התקשורת (נושא מרתק בפני עצמו), ידעתי, שמסמכים בעניין "צינון" של בכיר בשירות הממשלתי ניתן למצוא או בנציבות שירות המדינה או בבית המשפט המחוזי בירושלים, העוסק בסוגיה זו.

לכן, פניתי אל נציב שירות המדינה ושאלתי: "מצ"ב שאלה, ששאלתי את משטרת ישראל ותגובת המשטרה.
את נציבות שירות המדינה אבקש לשאול:
א. האם הנציבות ידעה מהקפיצה של ניצב (כיום בגימ.) AB מהמשטרה ל-A בדיוק לאותו פרויקט של המשטרה, שעליו הוא חתם עם A טרם פרישתו? האם הייתם שותפים לבחינה המשפטית של העניין?
ב. האם עניינו של ניצב (בגימ.) AB הגיע לדיון בבית המשפט המחוזי בי-ם העוסק בקיצור תקופות הצינון?"

תגובת נציבות שירות המדינה הייתה, שהם לא מכירים בכלל עניין כזה, הם לא אחראים על הנעשה במשטרת ישראל ולבית המשפט המחוזי ("ועדת הצינון") שאפנה בעצמי ישירות.

לכן, פניתי להנהלת בתי המשפט בשאלה: "אודה לבדוק אם הוגשה אי פעם בקשה לבית המשפט המחוזי בירושלים ע"י ניצב (בדימ.) AB (בקשה לקיצור תקופת הצינון שלו, או כל בקשה אחרת בעניינו). זאת, בשבתו כוועדה למתן היתרים - לפי "חוק הצינון" - חוק שירות הציבור (הגבלות לאחר פרישה), תשכ"ט- 1969."

תגובת בתי המשפט: "אין לנו כל רישום בנדון".

או בעברית פשוטה: נתקעתי בחוסר ידיעה. לא ברור איך "חוק הצינון" קוים כלשונו וכהלכתו ע"י משטרת ישראל, כפי שנטען ע"י דובר המשטרה. מי יחקור כאן את כל הסוגיה הזו, שמתגלגלת לה באין מפריע מאז 2008 ותימשך כך עד 2018? האם המשטרה תחקור את עצמה? ברור שזה לא סביר. גם אלו שנפגעו מהיעדר מכרז, לא העזו והם אינם מעיזים לצאת מול המשטרה והאוצר (כמו לדוגמה מה שקרה עם HOT, שכן יצאה מול הפטורים ממכרזים שהיא נפגעה מהם, כמדווח כאן). 

גם אין כל טעם, שמבקר המדינה יעסוק בסוגיה זו. הוא כבר כתב דו"ח מאוד חריף על מנ"ט (מנהל הטכנולוגיות במטה הארצי של המשטרה, שבו שוכנת יחידת הקשר של מ"י) וכל תרגילי הפטורים ממכרז שלה, וכתב דו"ח עוד יותר חמור וחריף על יחידת הספקטרום במשרד התקשורת, מי "שנתנה גב" לכל המהלכים הללו של משטרת ישראל ולשר להגנת העורף (הקודם, וגם המעופף שהחליף אותו). 2 הדוחו"ת הללו של מבקר המדינה נגנזו מזמן. "איש לא סופר אותו" בעניין זה. למה? יש יותר מדי כסף המונח כאן בפרוייקט הזה "על לשון המאזניים".

התוצאה: לאיש זה לא אכפת וכספי משלמי המיסים זורמים ב"מסלול הפטור" בלי כל הפרעה, בקרה או בדיקה של איש. הם גם ימשיכו לזרום בצינור הזה. זה בטוח. מעטים בכלל מבינים את הנושא הזה, גם בציבור. זו בדיוק הסיבה למה אפשר להמשיך 10 שנים ב"פטור ממכרז". 

מומחה העוסק בנושא, ערך עבורי את החשבון שהוא עשה, החשבון של הקמת הרשת הזו וההוצאות סביבה (רשת, שחשבו שתעלה כ-200 מיליון ש"ח ל-5 שנים):
א. הקמת הרשת - כ-400 מיליון ש"ח.
ב. שדרוגים בסבב ראשון  - כ-150 מיליון ש"ח.
ג. מכשירי קצה בסבב ראשון: כ-300 מיליון ש"ח.
ד. שדרוגים בסבב שני (זה המתואר בכתבה כאן): כ-137 מיליון ש"ח. 
ה. צרוף גופים נוספים לרשת - כ150 מיליון ש"ח.
סה"כ: כ-1.13 מיליארד ש"ח. ו"עוד היד נטויה" (יש עוד גופים בדרך לכניסה לרשת, דוגמת מד"א, ועוד שדרוגים ורכישות מכשירים).
"עם ישראל חי". 
שחיתות ציבורית  
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות


למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
 

23.5.24 - Google Cloud Summit 

6.6.24 - Israel Mobile Summit 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים