Telecom News - בזק מנחיתה מהלומה למתחרותיה בתחום פריסת הסיבים, בשורה חשובה לציבור!

בזק מנחיתה מהלומה למתחרותיה בתחום פריסת הסיבים, בשורה חשובה לציבור!

דף הבית >> חדשות >> חדשות השוק הקווי >> בזק מנחיתה מהלומה למתחרותיה בתחום פריסת הסיבים, בשורה חשובה לציבור!
אחרי למעלה משנתיים בהן ה"קליקה" עבדה על תכנית, שמטרתה להפוך את סלקום\IBC למונופול בתחום פריסת הסיבים בישראל, בזק מנחיתה היום מהלומה על התכנית הזו והופכת את "מתווה הסיבים" של השר יועז הנדל לבדיחה, כי היה אפשר לבצע מה שבזק החליטה היום  - גם בפריפריה ובספר בלי המתווה. זו בשורה חשובה ביותר לציבור בישראל.
עדכונים בתחתית הכתבה
מאת: אבי וייס, 15.9.20, 13:10פריסת סיבים בזק

ניתוח: ההודעה החשובה ביותר של בזק היום (כאן), משנה את כל מה שידענו וחשבנו על נושא פריסת הסיבים בישראל.

להלן עיקרי התובנות העולות מההכרזה החשובה ביותר הזו:
 • בזק תוכל להתחיל לפרוס סיבים לבתים בטווח הזמן הדי קרוב וזה יימשך עד כ-5 שנים, אבל ההתחלה המסיבית תהיה ב-2021. 
 • בזק לא צריכה להמתין לחקיקה ולתיקון הרישיון שלה כדי להתחיל בפריסה. משרד התקשורת יעלים עין מתחילת הפריסה שלה, כמו שהעלים עין בשנים האחרונות מהפריסה של סלקום ופרטנר ללא רישיון. זו גם בשורה חשובה ביותר לשוק. זאת, כי בזק עד היום הקפידה לא לחרוג מהחוק ומהתנאים ברישיון שלה. אם בזק קיבלה "אור ירוק" כזה ממשרד התקשורת (וככל הידוע לי אכן קיבלה) - זה שינוי משמעותי במהירות פריסת הסיבים של בזק.
 • התכנית של בזק הופכת את כל "מתווה הסיבים" של יועז הנדל, שמשרד התקשורת בזבז עליו שנתיים - לבדיחה. אין שום צורך ב"קרן אוניברסלית" לעידוד הפריסה בפריפריה ובספר, אם ממילא בזק פורסת בכל הארץ, כולל בפריפריה ובספר. סתם בזבזנו שנתיים - על כלום. ממילא כל הרעיון הזה של "קרן אוניברסלית" הוא רעיון דפוק ומאוד בעייתי למימוש
 • בזק ויתרה על השדרוג דרך G.fast (החלטה יוצאת דופן בתחום לחברות הבזק בעולם), ותחבר ישר סיבים לבתים ברוחבי פס של מעל ל-1 גיגה. כמה מאות אלפי לקוחות יקבלו בחודשים הבאים הצעה מבזק להתחבר ב-35B, כלומר ברוחב פס של עד 200 מגה. כל השאר, כ-1.6 מיליון לקוחות, יקבלו בחודשים ובשנים הקרובות הצעה להתחברות בסיבים במעל ל-1 גיגה. יש למה להמתין.
 • בזק ויתרה על התנאי של אישור "ביטול ההפרדה המבנית", כתנאי מקדים לפריסת סיבים ארצית. הנושא עומד בפני הכרעה בבג"ץ וכנראה בזק הגיעה למסקנה, במיוחד אחרי הדו"ח וההחלטה של צמרת משרד התקשורת בנושא זה, שהבג"ץ לא יביא לה כל פתרון בנושא, ולכן ויתרה על התנאי הזה. המשמעות: ויתור גם על "נכס המס" הנובע לבזק, מה שהיה מתוכנן מול מס הכנסה, כחלק מביטול ההפרדה המבנית בינה לבין YES (סיפורי "תיק 4000"....). כנראה, שהנושא של פריסת הסיבים אצל הבעלים החדשים של בזק - הפך לנושא יותר חשוב מסוגיית "ההפרדה המבנית".
 • בזק גם ויתרה על מימוש מידי של ההפרדה בין ספק תשתית לספק אינטרנט ומסתפקת בהבטחה בע"פ לא ברורה בעניין זה (כאילו שכחה את ההבטחות של "ועדת חייק" והשר כחלון מתחילת העשור הקודם, שאם יהיה "שוק סיטונאי" פעיל היא תקבל בתמורה הורדה של "ההפרדה המבנית", קודם כל בינה לבין YES, מה שלא קרה והמדינה מתכחשת כיום להבטחה הזו, כעולה מהדיונים בבג"ץ בנושא זה). 
 • מתחרותיה של בזק (IBC\ סלקום, פרטנר והוט) תוכלנה לרכב על בזק "בשוק הסיטונאי", הסדר שנשאר גם על הסיבים של בזק. יחד עם זאת, פריסת סיבים מתחרה על ידם, לאותם בתים, שבזק תפרוס אליהם - במקביל, תהפוך ללא כדאית (אין ROI). כך, שכל התכניות של "הקליקה" ביחד עם צמרת המשרד ובראשה השר יועז הנדל, תכנית, שחשפנו בשנתיים האחרונות - הולכות ישר לפח (בהנחה,שבזק אכן תממש את התכנית שלה, כפי שפורסמה היום).  
 • התכנית של בזק מטפלת בבעיה הכי חמורה של פריסת סיבים בישראל: פריסה כפולה של סיבים עד ליד הבתים, שזה מעל ל-90% מההוצאות של פריסת סיבים לבתים (ראה בתצלום כאן). כבר כיום, מעל ל-40% מהפריסה בארץ היא כפולה, משולשת, מרובעת ומחומשת (כלומר: יש בתים, שמגיעים עד ליד הבניין 5 מערכות סיבים במקביל: בזק, IBC, סלקום, פרטנר הוט. כרגע לבניין עצמו נכנסות 3 חברות תשתית: IBC, סלקום, פרטנר). כל זה יהפוך למיותר
 • יודגש, שההודעה של בזק מאוד חשובה ומהווה בשורה חיובית ענקית לשוק. במרכזה, זו תכנית, שתפקידה הראשי לטרפד את התכנית (שחשפנו) של יועז הנדל (שכולה נועדה לתמוך במתחרותיה בדגש על סלקום \ IBC), בכך, שבזק הודיעה, שתפרוס גם בפריפריה ובספר.
 • בהודעת בזק היא מדברת בברור על : "...לרשת סיבים אופטיים מתקדמת המאפשרת קצבי אינטרנט אולטרה מהירים". "...למובילה עולמית בתחום תשתיות התקשורת." "היקף הפרישה יהיה הרחב והמהיר ביותר ביחס לכל חברת תקשורת אחרת בעולם" וזה נכון. כי בכל העולם, חברות הבזק עברו לפריסה של סיבים עם G.fast, כאן בזק החליטה לשנות את התכנית להגדרות של המשרד ולדלג על השלב הזה. גם זו בשורה עצומה (וכמובן יקרה ביותר, מבחינת ההשקעות של בזק). כלומר: בעלי בזק "לא עושים חשבון לכסף" בעניין זה, כי אחרת היו מתעקשים על G.fast. זו החלטה, שיש לה מחיר כלכלי מאוד משמעותי וכנראה, הבעלים האמריקאים של בזק, מוכנים לשים את הכסף על זה, וזה לטובת כל עם ישראל ושוק התקשורת הישראלי.
 • שלא יהיה ספק, בזק הודיעה, שתגייס עוד כוח אדם מקצועי לטובת פריסת הסיבים לבתים. אין ספק, שמבין החברות הפורסות סיבים לבתים, לבזק יש את כוח האדם המתאים להתמודד עם המשימה הזו וגם לתחזק רשת של סיבים כל כך ענקית (עשרות אלפי קילומטרים של סיבים), מה שאין למתחרותיה.
 • תכנית הכניסה של הוט ל- סלקום \ IBC (כמפורט בהודעת סלקום לבורסה כאן), מעבר לשלל הבעיות החוקיות והרגולטוריות שיש במהלך הזה, נראה שהמדובר כאן בהימור לא מוצלח של הוט ו"זריקת כסף באוויר" (או יותר נכון: קבירתו באדמה). כנראה זו שוב "עבודה מאחרי הקלעים" של הקליקה של סלקום. שוב סלקום עובדת על כולם בעיניים, ועושה כסף מטפשותם של אחרים (כמו שיצאה ברווח מרכישת IBC, תוצאה לא הגיונית - אבל אלו עובדות החיים, כשבפועל את הכסף לרכישה של IBC סיפקה תש"י). 
 • גם פרטנר נדפקת מהתכנית הזו. מפורט כאן. הזהרתי אותה וכמה פעמים, שוב ושוב, שזה מה שיקרה, כשמשחקים במגרש הלא נכון, נגד האינטרסים הכלכליים של "הקליקה" וחושבים שצפצוף על החוק ופריסה של סיבים ושירותים ללא רישיון ונגד חוקי המדינה - זה Cool. המשחק של ה-Cool הזה הולך להגמר. זאת, בתוצאה שלא צפויה בתחזיות של קבוצת פרטנר. 
 • סביר להניח, ששר התקשורת יועז הנדל ירצה לזקוף בספין משלו, את ההודעה של בזק לזכותו ולזכות "המתווה שלו". אין צורך להאמין לו. אין לו שום קשר להחלטות בזק. כלום מכלום (למרות הברכה, שבזק הכניסה בהודעתה, מתוך נימוס טבעי של חברה מפוקחת - לשר המפקח). השר או מנכ"ל משרד התקשורת יכלו לתת אישור לבזק לפרוס סיבים, בלי שום מתווה. פשוט. סתם משכו זאת שנתיים (שנה וחצי הלכו לאיבוד בגלל עבודת הצוות הבין-משרדי), רק בגלל הצורך לענות על הרצון והצרכים של "הקליקה" בסלקום ו"הקליקה" במשרד התקשורת. 
עדכון 16.9.20:
א. בראיון "מלטף" כאן ב"מעריב", אכן שר התקשורת יועז הנדל כבר "מנכס לעצמו" את ההחלטה של בזק, בעוד שהמציאות היא ברורה: שהוא זה שעיכב את האישור לבזק, מיומו הראשון בתפקיד ועד החלטת הממשלה. לא היה צורך בהחלטת ממשלה, כדי לאשר לבזק לפרוס סיבים. זה היה בסמכותו ואף בסמכות המנכ"ל של המשרד לעשות כך, ע"י עדכון זעיר ברישיון וב"תיק השירות" של בזק. זה הכל. 

ב. שלמה פילבר ("עד המדינה") צייץ היום בטוויטר בהקשר של ההתפתחויות החדשות בשוק הסיבים לבתים כדלהלן: "שוב פעם הוכח שכשהמדינה מתערבת בכוח, הכל מסתבך. כי אין למדינה באמת כוח להנדס ולנהל שוק פרטי (כמו שוק התקשורת). שנים המשרדים מתכננים, ואז השוק טורף את הקלפים. צריך לאמץ רגולציית מאקרו רכה - כזו שנותנת ודאות רגולטורית ואופק - והשוק יסתדר מעצמו באופן אופטימלי - זו הכלכלה האמיתית."

עדכון 19.9.20: הגבתי על השימוע לגבי הצעת החוק של משרד התקשורת בנושא "מתווה הסיבים" (הצעת החוק - כאן). התגובה שלי נמצאת באתר הצעת החוק (באתר החקיקה הממשלתית) וכן בתצלום כאן - למתעניינים. 

עדכון 21.9.20: מתברר שלמנכ"לית משרד התקשורת יש זמן להיפגש עם בעלי העניין (סלקום\IBC והוט), אבל לא עם נציגי ציבור. כך עולה מכתבה של גד פרץ בגלובס כאן, שפורסמה תחת הכותרת: "על רקע עסקת הוט IBC: חובות פריסת הסיבים של החברות ייבחנו מחדש. במשרד התקשורת מעוניינים שמיזם הסיבים האופטיים IBC ישלים את הפריסה של בזק כדי ליצור כיסוי מלא של הסיבים גם בפריפריה." כלומר: המנכ"לית מנסה כעת לחלץ את התכנית הכושלת של השר ושלה, לבניית מפלגה על בסיס סלקום \ IBC מהשלכות התכנית המפתיעה של בזק לפריסת סיבים בכל מקום. 

עדכון 17.2.21: גד פרץ מ"גלובס" מדווח כאן (כותרת בלבד): "נדחית העתירה של בזק לביטול ההפרדה המבנית.
בג"ץ הציע לבזק למשוך את העתירה או לקבל פסק דין • דחיית העתירה משאירה בידי משרד התקשורת פתח רחב לשיקול דעת כיצד לטפל בעתיד בסוגיית ההפרדה." 
 
Bookmark and Share
+ שלח משוב


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
16.7.24 - CIO FOCUS 2024

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים