Telecom News - במה עסוקים ראשי משרד התקשורת במצב החירום החמור שבו אנו נמצאים?

במה עסוקים ראשי משרד התקשורת במצב החירום החמור שבו אנו נמצאים?

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> במה עסוקים ראשי משרד התקשורת במצב החירום החמור שבו אנו נמצאים?
בצל הקורונה, קשה להאמין, אבל במקום לדאוג לציבור במצב החירום, שאנו נמצאים בו, עקב מגפת הקורונה, עוסק "יו"ר קליקת אוהדי סלקום ושות' בצמרת משרד התקשורת" במתן עוד הטבות לחברות הסלולר ודאגה למצב הפיננסי של בעליהן. ככה זה כשאנרכיסטים חסרי מצפון וכיוון וגם שלומיאלים וחסרי אחריות, מנהלים את תחום התקשורת בישראל. 
מי שלא קולט את המצב, מכרז ה-5G - מת. מקורונה... מועד ההחלמה בשיטת "תחיית המתים" - עדיין לא ידוע.
כרגע, "גלים מילימטריים", WiGig (גרסה מתקדמת של WiFi), וחיבורי סלולר רחב פס 4G או 4.5G לנתבים ביתיים, למשל, הם פתרון מעשי אפשרי, לעת החירום הזו, כתחרות לפס הרחב של בזק והוט, לנזקקים לרוחבי פס לביתם. 
כאשר לגבי בזק יש פתרון מיידי, זמין ומהיר.

עדכונים חשובים בסוף הכתבה.
מאת: אבי וייס, 13.3.20, 08:20נתי כהן

אנו נמצאים במצב חירום מבחינה רפואית, מגפה המובילה למצב חירום בכל התחומים, בעיקר הכלכליים.

ענפים שלמים עומדים בפני השמדה ופשיטת רגל מוחלטת, ביניהם ענפים השייכים לשוק התקשורת (למשל מי שעוסק בהפקות ועוד מאות ואולי אלפי עצמאים ועוסקים זעירים, שיש סביב תעשיית התקשורת, לרבות הטלוויזיה, המדיה, ההפקה והפרסום). 

במקום להכריז על מצב חירום במשרד התקשורת, להוציא הנחיות התנהלות והתנהגות (כנגזרת מהוראות משרד הבריאות), לכל עובדי ומנהלי שוק התקשורת, לשלוח צוותים מהמשרד לכל רחבי הארץ ולכל הסקטורים של שוק התקשורת - שהתקשורת היא צורך חיוני עבורם ולבדוק את הצרכים שלהם, במקום להעלות שאלון צרכים מקוון, לכל אלה התקועים בבית, בין בגלל הבידוד ובין שהם נדרשים כעת לעבוד מרחוק, עסוק בדיוק כעת, "יו"ר קליקת אוהדי סלקום ושות' בצמרת משרד התקשורת", נתי כהן, בתמונה למעלה משמאל, מי שהתגלה לאחרונה גם כ"יו"ר השיטה הלסציליאנית" (לכאורה), בחיפוש פתרונות להקלות כלכליות בהוצאות חברות הסלולר בתחום רמת מתן השירות לציבור.

מדהים איך משרד התקשורת נפל בידי 2 שלומיאלים ורשלנים בדרגת חומרה גבוהה: שר שדודי אמסלםלא יודע מה תפקידו ונוהג בהפקרות מוחלטת, מול האחריות המיניסטריאלית המוטלת עליו, בתוקף תפקידו כשר, ומנכ"ל שחושב, שהוא עובד ומקבל את משכורתו מבעלי חברות הסלולר, דוגמת סלקום \ IBC.

לכן, שלחתי ביום 12.3.20 את השאלות הדחופות ביותר הבאות לשר התקשורת, דודי אמסלם (בתמונה משמאל) ולידיעת צמרת משרד התקשורת:
"הנדון: למי משרד התקשורת דואג - בימים טרופים אלה של מגפת הקורונה?
שלום רב,
פורסם בכלכליסט: "בגלל הקורונה: הקלות לחברות התקשורת בזמן המענה. לפי הערכת מצב שקיים מנכ"ל משרד התקשורת נתי כהן, בשל התפשטות הנגיף, עשויות חברות תקשורת לקבל הקלות בזמני המענה ללקוח, העומדים עתה על שש דקות"
1. זה מה שמדאיג את מנכ"ל משרד התקשורת כעת? המצב הכלכלי של בעלי חברות הסלולר?
2. מתי הוא (וכל משרד התקשורת) יפסיק לעבוד בשירות חברות הסלולר ויתחיל לעבוד בשירות הציבור, שמשלם את שכרו והתנאים הנלווים למעמדו כמנכ"ל?
3. אם המצב בארץ מדאיג (ואכן הוא מדאיג), מדוע המנכ"ל  לא קורא לנציגי הציבור המוסמכים (ויש הרבה, אנשים רציניים ואחראיים, שמייצגים את הציבור, בסקטורים השונים של המשק), כדי לשמוע מהם הצרכים של הציבור בשעה זו ולקבל החלטות בנוגע לצרכים של הציבור (במובחן מהצרכים הכלכליים של בעלי חברות הסולר)?
4. מתי שר התקשורת יתחיל לנהל את משרד התקשורת, במקום להיות נגרר אחרי מנכ"ל, שעובד בשירות בעלי חברות הסלולר ודואג לאינטרסים הכלכליים שלהם (במקום לאינטרסים של הציבור)?
אודה לתגובה דחופה".

תגובה טרם קיבלתי, ככל שאקבל תגובה, אעדכן בהתאם. קוראינו כבר יודעים - שתגובה לא אקבל, די ברור למה.

כך, במקום לדאוג לעם ישראל וצרכיו, מנכ"ל משרד התקשורת, נתי כהן, מתעסק עם הקלות בחוק 6 הדקות, כדי להוריד הוצאות לחברות הסלולר... פשוט לא ייאמן.

זה כאוס המחייב חקירה, על "הפרת אמונים" מצד צמרת משרד התקשורת, שמועלת שוב ושוב בכל התפקידים והאחריות הציבורית והאישית של ראשיה. אלה לא עובדי מדינה. פשוט מזעזע. 

אני יכול למלא כאן דף שלם של נושאים ומעשים שצמרת משרד התקשורת יכלה ויכולה לנקוט, בשעת חירום זו - לטובת הציבור, בכל תחומי התקשורת, אבל ממילא כל מה שאכתוב, ייפול על "אזניים ערלות" ומוח אטום ומוטה להקשבה רק לבעלי ומנהלי חברות הסלולר, דוגמת סלקום \ IBC.

אולם, נושא אחד, די ברור לי, (גם בלי להריץ צוותים, בלי לפרסם שאלונים, בלי לקיים דיונים וכיו"ב), שהוא צורך דחוף, שניתן לקדם אותו במיידית וזה הצורך בפס רחב יותר לבתים רבים בישראל, במיוחד לבתים בהם עובדים מרחוק.

די ברור לי, שכמעט כל מי שעובד כעת מרחוק, לא מקבל את רוחבי הפס, שהיו לו במקום העבודה הקבוע שלו, ולא מקבל את התנאים הנדרשים כדי לבצע עבודה מרחוק יעילה ואפקטיבית. מאות אלפי מובטלים כעת מאונס (למשל בעולמות התעופה, הספורט, הבידור, האוכל והתיירות), נשארים בבית וזקוקים לפס רחב, להתעדכן, ואולי כדי למצוא עבודה חלופית. מאות אלפי סטודנטים (מעל ל-300 אלף), שנאלצים כעת ובחודשים הקרובים ללמוד מרחוק, זקוקים לרוחבי פס, שלא נדרשו להם קודם. גם אלה התקועים כעת בבית בגלל הבידוד מהקורונה, מעוניינים בעוד רוחבי פס (למשל לצרכי צפייה בבידור מעל רשת האינטרנט). בנוסף, יש כעת יותר אנשים בבית המשתמשים בו זמנית ובמקביל בפס הרחב, וגם הם לא מקבלים מענה מספק.

את הבעיה הזו אפשר לקדם בכמה צעדים מעשיים ומידיים, שלא דורשים שום חקיקה, שום חקיקת משנה, שום שימועים ושום דבר היכול להפריע למהלכים ולצעדים הללו, רק החלטות מהירות לטובת האינטרסים של הציבור, שזקוק לעוד רוחבי פס בבית:

א. להוריד את כל המגבלות על בזק (במיוחד לגבי טכנולגיות מסוג: G.fast, VPLUS, 35B), ולדרוש מבזק, שהעדיפות לשדרוגים יהיו עבור כל אלה העובדים מהבית (אפשר להסתפק בהצהרה של הלקוחות, על טופס ההזמנה של השדרוג, שהם עובדים מהבית).

ב. לשחרר את תחום התדרים ובמיוחד תחום התדרים החופשי של גלים מילימטריים ולאפשר מיידית לכל ספק, שמעוניין בכך, לפרוס שירותי פס רחב בגלים מילימטריים לבתים באוויר, לעשות זאת במהירות מרבית בשיטה הרגולטורית הבאה: מי שיש כבר רישיון תקשורת (דוגמת רישיון אחוד, רישיון ISP, רישיון מפ"א, רישיון רט"ן, רישיון MVNO וכיו"ב) - יקבל היתר לפריסה מיידית, דרך עדכון הרישיון הקיים, ללא צורך ברישיון חדש, וספק חדש, שמעוניין להיכנס לתחום זה, יקבל היתר מהיר לפריסה בפרוצדורה של "רישיון ניסוי שיווקי" לעד 10 אלף לקוחות קצה, לשנה. 

במקביל יש להוריד את כל המגבלות של ה-Wifi גם בתחומי ה-Outdoor וגם בתחומי השירות ולספק תדרים נוספים ל-WiFi בתחומי ה-60 גיגהרץ, מה שמכונה בשם WiGig, השם הטכני של השירות הזה הוא 802.11ad. אין שום סיבה שספקי תקשורת דוגמת MVNO ואחרים, לא יספקו שירותי WiFi ציבוריים לבתים. יש מדינות שזה להיט, למשל בסינגפור

אופציה נוספת לעולם ה-WiFi היא פתיחת תחום ה-6 גיגהרץ ל-WiFi, בתקן 802.11ax, כמפורט כאן

מי שלא קולט את המצב, מכרז ה-5G - נראה מת. מקורונה... מועד ההחלמה בשיטת "תחיית המתים" - עדיין לא ידוע. כרגע, "גלים מילימטריים", WiGig וחיבורי סלולר רחב פס 4G או 4.5G לנתבים ביתיים, הם פתרון מעשי אפשרי, לעת החירום הזו, כתחרות לפס הרחב של בזק והוט, לנזקקים לרוחבי פס לביתם. 
 
ג. לפנות לשר האוצר, להוריד את כל המכסים והמיסים על ציוד קצה מהיר (כל החברות תצגנה דגם אחד עד שניים לפס רחב מהיר, קווי, או סלולרי, או אלחוטי, שהן מבקשות הורדת המיסים מעל ציוד זה), הורדת מיסים מיידית למשך 3 חודשים. כך שהחברות תקבלנה תמריץ לשדרג לקוחות עם ציוד קצה וציוד רשת התומך בקצבים גבוהים יותר (והכוונה כאן, כמובן, לא רק לבזק, אלא גם להוט, לחברות הסלולר ולספקי שירותי הגלים המילימטריים, שיקומו בעקבות הסעיף הקודם שהצעתי). 

אני משוכנע, שיש קוראים, שיכולים להעלות עוד רעיונות טובים ומהירים, לצעדים רגולטוריים נמרצים והכרחיים, בזמן החירום בו אנו נמצאים, בהקשרים של כל תעשיית התקשורת, שחלקים ממנה עשויים להתמוטט ולפשוט רגל ממש בקרוב, בעיקר בתחומי המדיה.

בנוסף, על הממשלה להחליט כבר כעת (לכל המאוחר בישיבת הממשלה ביום א' הקרוב), להורות על עידוד עבודה מהבית באמצעות רשת האינטרנט, תוך מתן הקלות רגולטוריות וכספיות מתאימות לכל חברות התקשורת בעלות רישיון, וכן מתן סמכות לשר התקשורת, או לשר אחר, בתחום שמות המתחם, ולרבות סמכות לאישור סיומות ישראל בעברית ובאנלית וכן סמכות למתן היתר הקמה והפעלה של המרשם הלאומי של שמות המתחם, דבר שבהכרח יוזיל מהותית עלות רישום שם מתחם בסיומת ישראל לכלל כ-250 אלץ בעלי שמות מתחם בישראל ויאפשר הוספה מיידית של מאות אלפי שמות מתחם. טיוטת "הצעת מחליטים" לממשלה כבר הועברת לשרים הנוגעים בדבר (ההצעה נמצאת כאן, למתעניינים), רק צריך לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר הזו ולהתניע את הביצוע המיידי של ההחלטה הזו, מה שניתן לבצע תוך שבוע אחד, לכל היותר. 

כדי לממש כל זאת, יש צורך בצמרת אחרת לגמרי במשרד התקשורת. הצמרת הנוכחית מזמן הייתה צריכה ללכת הבייתה וכל יום שהיא עדיין על כסאה , הוא המשך הכאוס ואסון למדינת ישראל, תושביה ושוק התקשורת.

עדכון 13.3.20, 09:15: "התפתחות דרמטית במשק: נציב שירות המדינה מתכוון לפרסם הנחיות למצב חירום, שתורונה לעובדי המדינה לעבוד מהבית".

ההחלטה הזו, ככל שתתקבל בקרוב, מחריפה את הצורך בטיפול חירום מיידי, בנושא רוחבי הפס של עבודה מרחוק, כולל הוצאת הנחיות ברורות ממשרד התקשורת וגופים מקבילים (כמו יחידת הסייבר הממשלתית, שכבר עשתה זאת, בצורה מאוד ברורה ומקצועית), להתנהלות בעבודה מרחוק מהבית, לרבות סיכונים לדליפת מידע, סיכוני התקפות סייבר, הגנה על תכנים לילדים ובני נוער הנשארים בבית וגולשים סביב השעון - בגלל שהם תקועים בבית, וכיו"ב.

המון עבודה שצמרת משרד התקשורת לא עשתה, בגלל שהיא עסוקה כל הזמן בחיפוש אחר עוד הטבות לחברות הסלולר, במקום לדאוג לציבור.   עדכון 16.3.20, 21:30: רוה"מ הודיע על מעבר למצב חירום במשרדי הממשלה. 

עדכון 13.3.20, 22:00: פורסם כאן ב-Business Insider שחברות התקשורת הגדולות בארה"ב: חברות בזק, חברות כבלים וחברות ISP, סה"כ כ-15 חברות, פנו ל-FCC, הרגולטור האמריקאי לתקשורת, שיאפשר להן להמשיך ספק שירותי פס רחב, גם ללקוחות שלא שילמו את דמי השירות החודשיים לרבות אלו שלא יוכלו לשלם עבור הפס הרחב בחודשים הקרובים את החשבון החודשי, בגלל שהם תקועים בבית, בגלל משבר מגפת הקורונה. 

היוזמה של חברות התקשורת הללו קרויה בשם: "Keep Americans Connected" וצוברת תמיכה והדים, גם מצד ה-FCC..

חברות התקשורת הגדולות בארה"ב יצאו ב"שחרור מגבלות" ארצי (כאן) שכולל: אין הגבלת נפח גלישה סלולרית, אין הגבלת נפח גלישה קווית, כל שירותי ה-WiFi הציבוריים פתוחים וחופשיים לכל, בכל מקום, ללא כל מגבלה. 

זה בדיוק סוג היוזמות שמשרד התקשורת הישראלי היה צריך ליזום - לטובת ציבור הצרכנים, במקום לעסוק בחיפוש הקלות רגולטוריות וכלכליות לחברות הסלולר, תוך דאגה רק לאינטרסים הצרים של בעלי ומנהלי חברות הסלולר. . 

כבר בשבוע שעבר היה צורך להודיע שחברות התקשורת לא תנתקנה איש, שמשום המצב לא שילם את החשבון החודשי שלו (חברת החשמל כבר קיבלה החלטה זהה בשבוע שעבר, בהחלט אפשר ללמוד ממנה, ואפשר ללמוד מה נעשה בארה"ב). 

עדכון 15.3.20, 12:00: באיחור רב, פורסם כאן ש"אמסלם הורה על הקמת חדר מצב במשרד התקשורת". למה זה לא קרה בשבוע שעבר? לא ברור. מהן ההחלטות של חדר המצב הזה בראשות השר? גם לא ברור. שלומיאליות, שליפות מהמותן ורשלנות ברמה הכי גבוהה

עדכון 16.3.20, 10:00: משרד התקשורת פרסם כאן סוף סוף את היערכותו לחירום, היערכות שהחלה באיחור רב. מדובר בהודעה סתמית וטפשית ביותר, ריקה מכל תוכן ממשי, אוסף סיסמאות וספינים, בעיקר משום שהיא מתייחסת רק לצרכים של חברות התקשורת ולא לצרכים של הציבור במדינת ישראל.

זאת, כאילו משרד התקשורת זה "הוועד המנהל, ועד העובדים וארגון הלוביסטים של חברות התקשורת" ולא הרגולטור הממשלתי לתקשורת - של תושבי ישראל

דוגמה טריה לחוסר התפקוד המוחלט של המשרד הוא בכתבה הבאה: "משרד התקשורת פנה לחברות הסלולר וביקש את התייחסותן לעצירת הניידות". משרד ממשלתי רגולטורי דוגמת משרד התקשורת, שמעוניין לעצור את ניידות המספרים, אמור לפנות בשאלות לכיוון אחר לגמרי: לארגוני הצרכנים ולכל הגופים המייצגים את הציבור והצרכנים (יש לא מעט גופים כאלו). זאת, כי ניידות של מספרים היא כלי צרכני שהמחוקק קבע בחוק התקשורת, בתקנות וברישיונות של החברות, עבור הציבור. אין מה לשאול את דעת חברות הסלולר בנושא זה. רק את הציבור.

פשוט אבדן דרך מוחלט, ברמה מחרידה ומזעזעת, של השר וצמרת המשרד. המנכ"ל חייב ללכת הביתה, כבר אתמול. מיידית. משק התקשורת של ישראל יתמוטט מהר יותר ממה שניתן להעלות על הדעת, בניהול של החבורה השלומיאלית, שמנהלת כעת את המשרד, חבורה שאיש מהם לא ניהל מעולם עסק ואפילו לא עסק זעיר לתיקון סמארטפונים, ואין לחבורה הזו צל של מושג, מה נדרש מהם כעובדי מדינה, במיוחד בשעת חרום חמורה שאנו נמצאים בה כעת. 


עדכון 17.3.20 14:00: טירוף המערכות ממשיך ואף מתגבר. פורסם כאן: "שר התקשורת אמסלם זימן את מנכ"לי חברות התקשורת לפגישות". זאת, במקום להזמין קודם כל את נציגי הציבור, ולבחון עמם מהם הצרכים של הציבור בשעת חירום זו, ציבור שמשלם את המשכורת, הרכב, הנהג, הלשכה ושאר ההטבות של השר, ששכח לגמרי מה תפקידו כעובד ציבור, עובד מדינה ומשרת ציבור, במובחן כ"משרת את האינטרסים של בעלי חברות התקשורת", שזה מה שהוא עושה. בושה וכלימה למי שמינה אותו לתפקיד שר התקשורת.

18:00: סלקום פרסמה כאן הודעה לבורסה על השפעות מגיפת הקורונה על החברה. מדובר בהודעה פסימית ביותר עם השלכות חמורות על שוק התקשורת. חלק ניכר מעובדי סלקום נשלחים הבייתה לחל"ת, צפוי מחסור בחלפים (מה שיוביל לנפילות תקשורת), השקעות מבוטלות וכך הלאה. צפי הכנסות חמור, גם בגלל נפילת ההכנסות מנדידה (אין נסיעות לחו"ל ואין תיירות נכנסת) ונפילה מסגירת כל הסניפים בקניונים וכיו"ב. המצב הפיננסי של הקבוצה נהיה רע גם בגלל נפילות הבורסות בארץ ובעולם. בקיצור: התרחישים הכי פסימיים בהודעה אחת. 

18:30: פורסם מאמר רציני ונוקב של גדי פרץ בגלובס: "מתקרבים לקריסה? ההסתגרות בבתים הביאה לזינוק בתעבורת האינטרנט". מומלץ לקריאה עד סופו. 

עדכון 24.3.20, 12:00: הטירוף ממשיך. שר התקשורת החליט לבטל את ניידות המספרים עד 6.4.20. השימוע ההזוי לנושא היה באמת הזוי, כפי שחזינו, וההחלטות נמצאות כאן וכאן. מה שמוכיח שיש תחתית מתחת לתהום, התהום ששוק התקשורת נפל בו ביוזמת ראשי משרד התקשורת, שר ומנכ"ל ועוד כמה "לוביסטים", שעובדים בשירות הטייקונים והכיס שלהם, במקום בשירות הציבור והאינטרס הציבורי. "הפרת אמונים" (לכאורה) ברמה בלתי נתפסת, דווקא במשבר בו אנו נמצאים. 

עדכון 29.3.20, 23:00: משרד התקשורת הפיץ (כאן וכאן) את היערכות ופעילות מרכז השליטה של משרד התקשורת. בכל המלל הטפשי והספינולוגי שיש בהודעה ובמצגת, חסר דבר אחד מרכזי: היכן הציבור? היכן צרכי הציבור? מי בודק את צרכי הציבור? מי מייצג את צרכי הציבור? 
אין דבר כזה. משרד התקשורת עובד רק בשירות הטייקונים. מזעזע. 
 
CORONA FREE

  
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
16.7.24 - CIO FOCUS 2024

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים