Telecom News - חשיפת הדאטה סנטר של העתיד מבוסס עקרונות Electricity 4.0 - הכל ירוק!

חשיפת הדאטה סנטר של העתיד מבוסס עקרונות Electricity 4.0 - הכל ירוק!

דף הבית >> שירותי עננים ואחסון מידע >> חשיפת הדאטה סנטר של העתיד מבוסס עקרונות Electricity 4.0 - הכל ירוק!
חשיפת הדאטה סנטר של העתיד המבוסס על עקרונות Electricity 4.0 - הכל ירוק!דאטה סנטר
מאת: אבי וייס, 5.12.22, 14:09

טכנולוגיות הדאטה סנטר ותשתיות הענן המתקדמות הופכות להיות ירוקות, תוך מתן דגש על ניהול אנרגטי יעיל. זאת, בעידן החדש בו תחום הקיימות (Sustainability) הפך לקריטי, מחירי האנרגיה מרקיעי שחקים ויש צורך בצמצום הוצאות מול העלייה העצומה בתחום הביקושים לשירותי ענן (500% גידול שנתי, שיימשך לפחות עד 2025 ואז הביקוש יגבר מעבר לכך). חשיפת הפתרונות החדישים של שניידר אלקטריק ו-Terra Cloud

עיקרי ההכרזות החדשות ומחקרים בתחום זה נמצאים כאן. המצגת המלאה נמצאת כאן, למתעניינים.
עתיד עולם הדאטה סנטר בישראל יש כאן

וינסנט בארו (Vincent Barro, בתמונה ונסנט בארומשמאל), VP, Secure Power, DACH, Schneider Electric: "העתיד של מרכזי מחשוב יהיה מבוסס על Electricity 4.0.

ארגונים בינלאומיים רבים פועלים בתחום הזה (למשל כאן וכאן), תחום חדש, שנקרא כיום בעולם המונחים העולמי בשם - Net Zero

היום, בכל דאטה סנטר מודרני, הכל שירותי ענן. 90% משימושי הדאטה סנטר בעיירה השלווה Hullhorst (כשעה נסיעה מהאנובר) של Terra Cloud מתאגיד הגרמני הענק Wortmann, הם כיום שימושי עולם האינטרנט.

כיום, 5000 ביליון מכשירי IoT מחוברים לדאטה סנטרס ברחבי העולם, והגידול השנתי של הביקושים לשירותי מחשוב ענן הוא כ-500%, גידול מדהים, שבטוח שיימשך עד 2025 ולאחר מכן כנראה עוד יגדל.

כרגע נמצאים בבניה דאטה סנטרס ברחבי אירופה בהיקף של 274 מגהוואט. כיום מודדים דאטה סנטר לפי מגהוואט, בעוד שבעבר מדדו את הנפח של האחסון שלו. למה? כי האנרגיה הפכה למרכיב הכי קריטי בדאטה סנטר של ימינו. 

כל הספקים הגדולים של שירותי ענן כבר הכריזו שהם בדרך ל-Carbon Free:
התחייבות הגדולות

גרמניה ובמיוחד פרנקפורט וסביבתה הפכו למרכז ידע ופיתוחים בתחום הקיימות והדאטה סנטר, שהופך לירוק. העיקרון, שמנחה בבניית דאטה סנטר חדש הוא: אם היקף המקומות הפנויים במתקן יורד מתחת ל-30%, יש צורך להתחיל לבנות דאטה סנטר חדש.

המודל החדש, שהחל בגרמניה הוא, שספקי האנרגיה החלו בעצמם לבנות דאטה סנטרס, כדי לשלוט מקרוב ברמת צריכת האנרגיה וגם לעשות מזה כסף כמקור הכנסה חדש לספקי האנרגיה.

כל ספקי שירותי הענן נמצאים תחת לחץ עצום, גם מהלקוחות וגם מהרגולציה, שהפכה להיות נוקשה ביותר בתחום קידום עקרונות הקיימות. לכן, היעילות האנרגטית, שנמדדת ב-PUE, הפכה לקריטית. למרות העלייה המדהימה בביקושים של כ-500% לשנה, צריכת האנרגיה עלתה רק ב-6%. זאת, בגלל היעילות האנרגטית.

ה-EU דוחף חזק תקנים בשם RePowerEU, שהפכו להיות חובה בכל מדינות ה-EU. יישום התקן הזה כולל 4 שלבים עיקריים:
תקן EU

המחקרים, ששניידר אלקטריק הזמינה ומפרסמת, מצביעים על הכיוונים האסטרטגיים כיצד להגיע ליישום מלא של קיימות ב-5 שלבים מובילים:" 
שלבי יישום קיימות

רוב מקרמן (Rob Mckerman, בתמונה משמאל), SVP Secure Power Europe, Schneider Eרוב מקרמןlectric: "המוטו שלנו והדרך שלנו היא Net Zero. כיום, 70% מהאנרגיה באירופה מגיע מדלק או מפחם. המעבר לגז הוא איטי, ויש נסיגה מייצור חשמל בכורים אטומיים.

המשבר עם רוסה יצר משבר אנרגיה באירופה ונפילה של כ-20% ממקורות האנרגיה בממוצע באירופה, נפילה, שאין לה כרגע תחליף מהיר. לכן, יש הפסקות חשמל בכל רחבי אירופה והחלטות על צמצום המיזוג, החימום, התאורה וכד' כדי לחסוך בחשמל.

מחירי החשמל כבר זינקו ב-38.6%, עליה מזעזעת מאז תחילת המשבר וזה גם גרם לאינפלציה, שהמריאה לערך של 9.1% שנתי, אינפלציה, שמזמן כבר לא זוכרים באירופה. 

הממשלות באירופה משקיעות כעת כ-670 מיליארד יורו כדי להגן על מחירי האנרגיה, כדי שהמחירים הללו לא יהפכו לסיוט לתושבים. זו סובסידיה אדירת ממדים, שמעיקה על כל הממשלות.

כך, האנרגיה הפכה לבעיה מס' 1 באירופה, בעיה המשפיעה על כל הפעילות באירופה. שכן, כל מערכות המחשוב הם תלויי אנרגיה. המשבר הזה הוא הכי קשה באירופה ובשאר העולם יש גם כן משבר אנרגיה, אבל לא בעוצמה כמו שיש באירופה. 

המצב באירופה בהתייחס לאנרגיה ירוקה - ממש לא מזהיר, כעולה מהנתונים הבאים, כיצד מייצרים אנרגיה במדינות ה-EU השונות (הצבע הירוק: ייצור אנרגיה ירוקה):
ייצור אנרגיה במדינות אירופה

בגרמניה, עם כל ההשקעות רבות השנים, בתחום האנרגיות הירוקות, המצב כיום הו שרק 45% מתפוקת האנרגיה בגרמניה היא ממקורות אנרגיה ירוקים, כמו רוח ושמש. לכן, שניידר אלקטריק משקיעה המון בתחום האנרגיה החדשה בדגש על הקיימות.

זה כולל 2 זרועות של השקעה מצד החברה:
1) דיגיטציה מלאה של כל נושא הצריכה. המטרה: לשלוט בצריכה, כולל הצריכה ביתית והמשרדית, כדי לחסל את כל הבזבוזים ואי היעילות שיש בשימוש אנרגיה.
2) הפיכת מקורות האנרגיה למקורות ירוקים עם שאיפה להגיע לאפס פחמן - DeCarbonization

השיטה למימוש: הפיכת כל רכיב קצה טיפש לרכיב חכם ודיגיטלי. זה דורש המון יוזמה, יצירתיות והמצאות, עם חדשנות בתחום שהיה קפוא שנים רבות. הכיוון אחד וברור: הכל דיגיטלי קצה לקצה. הכל הולך ל-DS (Software Defined). כדי להגיע ליכולות כאלו, שניידר אלקטריק רכשה לא מעט חברות כדי לשלוט בכל שרשרת הערך של פיתוח וייצור כל הרכיבים של הדאטה סנטר של העתיד.

בנוסף, נעשית פעילות רבה בתחום הדיגיטציה של האנרגיה בבתים ובמשרדים. המשרד הכי מתקדם והמוביל באירופה הוא IntenCity, בצרפת, שמהווה מודל לחיקוי לכל מדינות אירופה, מבנה עם יעילות אנרגטית הגדולה בפי 10 לפחות מהממוצע האירופאי:
אינטסיטי

החזון הוא שהכול יהיה מבוסס על אנרגיות ירוקות, גם המגזר הפרטי, העסקי, התעשיות, המשרדים, הממשלה, הרשויות הציבוריות, הכל".

מרטין קליין (Martin Klein, בתמונה משמרטין קלייןמאל), Director Datacenter & Cloud Services Wortmann AG: "אנו נמצאים בשוק הגרמני והאירופאי מעל ל-36 שנה, עם מעל ל-700 עובדים. אנו פועלים בשוק רק דרך שותפים, ולא ישירות ללקוחות הקצה. לכן שמנו לא ידוע בציבור, אלא ללקוחות דרך האינטגרטורים והספקים, באמצעותם אנו פועלים בשוק.

ההצלחה הגדולה ביותר שלנו היא בשוק ה-SMB, עם פתרונות מקיפים לכל הצרכים של הציבור העסקי הזה, במיוחד שירותי ענן, אבל לא רק ענן. אנו מספקים להם הכל: החל מחומרה, דרך התקנות, הדרכות, תמיכה, וכלה בשירות פיתוח תוכנה והטמעות תוכנה וכך הלאה. כל צורך מקבל מענה. אנו מאוד מצליחים בשווקים ורטיקליים, למשל התחום הרפואי, התחום המשפטי (עורכי דין וכיו"ב), וגם בארגונים גדולים כקטנים בתחומים הללו. אנו עם מחזור של כ-2 ביליון יורו שנתי והתאגיד הוא תאגיד מאוד גדול עם היקף לקוחות עצום.

כיום אנו עם 55 אלף לקוחות סופיים דרך הערוצים שלנו, עם 5 אלף שותפים, שהם צינור המכירה, ההפצה והתמיכה שלנו. במתקן החדש ביחידת הענן עובדים כ-70 איש. זה מתקן שכולו אוטומטי, הכל דיגיטלי, הכל ממוחשב. הלקוחות בוחרים את השירותים מרחוק והכל מותקן אוטומטית. 

כל לקוח וכל שותף שלנו עובר Bootcamp כדי להיות חלק מהענן ולהבין מה זה שירותי ענן. כך, גם ההדרכה היא חלק מהענן. בגרמניה אנו מובילים, גם מול ענקי הענן דוגמת: גוגל, פייסבוק ואמזון. 

הפיתוחים וההמצאות שלנו מקיפים כל תחום בפעילות שלנו. למשל: אנו לא זורקים לוחות, מעבדים וזיכרונות, שהגיעו לסוף האחריות שלהם. אנו מחדשים אותם ומעבירים אותם למשימות פחות קריטיות מבחינת רמת ביצועים, דוגמת אחסון, פיירוולים, נתבים ועוד. כך, כל ציוד המחשוב עובר לפחות 3 מחזורי חיים, לפני שהוא נזרק. 

כיום, כל המערכות שלנו מבוססות על עקרונות מערכות קוברנטיס, הכל וירטואלי ואנו עובדים באופן עקרוני ועקבי עם מערכות החומרה של אינטל מזה שנים רבות ועם מערכות הענן והווירטואליזציה של מיקרוסופט.   

איך מגיעים לדאטה סנטר בלי פליטת פחמן?
1) כל הגגות שלנו מכוסים פאנלים סולאריים.
2) הקמנו סביב המתקן חוות של טורבינות רוח. 
3) כל הספקים שלנו נדרשים לעמוד בתקנים של 'בלי פחמן'.
4) החלפנו את כל המצברים לכאלה המבוססים על ליתיום. 
5) נצמדנו לסטנדרטים בינלאומיים ולכן קל לנו למחזר רכיבים לשנים רבות קדימה. אין שום בזבוז בשום רכיב.
6) עברנו לנוזלים חדשים בקירור. יש לנו מערכת חדשה בניסוי"

סטפן טיינרט (Stephan Teinert, בתמונה סטפןמשמאל), Head of Cloud Sales Wortmann AG: "השירות הכי מבוקש אצלנו מהלקוחות זה SaaS ואחריו זה IaaS, אחריהם שירותי האחסון, הגיבוי וה-Hosting.

הציבור העסקי בגרמניה וסביבתה נמצא כעת בתהליך של העברת פתרונות מחשוב מקומיים, לענן. זה כעת טרנד חזק במיוחד בפלח ה-SMB, כי בארגונים זה קרה מזמן.

הקורונה הייתה אחד הטריגרים החזקים, שדחפו עסקים, גם קטנים, לענן. 

הכיוון, שאנו מפתחים קרוי DaaS, כלומר: Devices as a Service. זה כולל עבודה מהבית, מהמשרד ומכל מקום.

כל הציוד כולל כל ציוד הקצה הוא שלנו והתשלום של הלקוח הוא על פי היקף השימוש החודשי בשירותים בענן.

אנו מבטיחים ללקוחות בענן זמינות של 99.98%". 

תומס ניסשצ'וק (Thתומסomas Nieshchalk, בתמונה משמאל), Head of Solution Support DACH – Global Customer Projects, Schneider Electric: "הפתרון החדשני ביותר שלנו, שהופעל לראשונה במתקן של Terra Cloud בקנה מידה מלא, הוא ה-Galaxy VL, שזה UPS ירוק לגמרי. 

כך מגיעים לדאטה סנטר של העתיד, מבוסס טכנולוגיות ירוקות:
דאטה סנטר העתידי

העתיד ביעילות אנרגטית תלוי במעבר לטכנולוגיות הבאות:
1) קירור בנוזלים בשיטות מתקדמות.
2) פתרונות לפלטפורמות מבוססות מקררי מים. 
3) UPS מבוסס על עקרונות הקיימות.
4) פתרונות מסוג SF6, של מתגים ללא מתגים - Switchgear". 
העתיד של הפיתוחים החדשים

הערה: הכותב היה אורח של שניידר אלקטריק בגרמניה. 

דאטה סנטר 
 
Bookmark and Share
+ שלח משוב


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
21.5.24 - Axis Tel Aviv 2024

13.3.24 - כנס השפעה בסייבר.

19.3.24 - Europe Days 2024 Conference

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים