Telecom News - הכישלון המובטח של חוק ההסדרים בכל הנוגע לעולם התקשורת

הכישלון המובטח של חוק ההסדרים בכל הנוגע לעולם התקשורת

דף הבית >> דעות ומחקרים >> על סדר היום >> הכישלון המובטח של חוק ההסדרים בכל הנוגע לעולם התקשורת
עמדה: "פיגוע המוני", זה השם המתאים להצעת האוצר לחוק ההסדרים במשק לשנים 2013-14. "נערי האוצר" הכינו לשרים הטירונים בתפקידם החדש (יאיר לפיד וגלעד ארדן) דייסה עכורה, שנותנת את הפתרונות הלא נכונים לשאלות הלא נכונות. כך ייפגע המעמד היצרני בישראל ותעשיית ההיי-טק, למשך שנים. 
מאת: אבי וייס, 7.5.13, 23:30יאיר לפיד

מי שיעיין בהצעת משרד האוצר, שנעשתה בשיתוף חלקי של שאר משרדי הממשלה המצויה להורדה כאן, יקבל מייד חלחלה. לא רק בגלל האורך והכובד של המסמך, אלא משפע המלל המלווה אותו, שמבוסס בעיקרו על הנחות שגויות, חלומות ליל-קיץ, פתרונות מופרכים וסתם עיקשות, חוסר הבנה ואטימות מוחלטים, מצד מחברי המסמך. 

ה"פיגוע רב-הממדים", שהכין האוצר הוא אנטי-תזה לכל עבודת מטה נכונה, אנטי-תזה ל"ממשל זמין" ואנטי-תזה להגיון הבריא. ככה זה יוצא כשלא מקשיבים לציבור. לא ברור למה "נערי האוצר" הגיעו לתוצאה האומללה הזו ולמה שר האוצר הטרי וחף עדיין מהשפעות הלוביסטים ושאר היחצ"נים ובעלי האינטרסים, שיכולים לעוות כל תמונה (יאיר לפיד, בתמונה משמאל), לא זרק ל"נערי האוצר" את המסמך הזה בחזרה, או היישר לפח. שם מקומו הראוי.

אתעלם מכל הפרקים הנגעים לכלכלה, שכן, "החורים" שבהם נותחו היטב בעיתונים הכלכליים. אתייחס רק לפרקים הנוגעים לעולם ההיי-טק ובמרכזו עולם התקשורת. ואלו הם השגיאות העיקריות שמצאתי במסמך:

1. פתרון לבעיית ה- LTE איננו מצוי בפינוי תדרים ע"י הצבא. גם אם הצבא יפנה את כל התדרים מחר בבוקר (חלום ליל קיץ), עדיין יהיו חסרים תדרים. למה? כי מחפשים אותם במקום הלא נכון. כבר כתבתי שלא יהיה LTE מסחרי בישראל לפני 2015. בקרוב אעדכן את המסמך ואציג כמה זמן ייגרר הסיפור של ה- LTE. זאת, בעקבות ההחלטות (אם תאושרנה בכנסת) כפי "שרוקח" כאן משרד האוצר, בהשפעת כמה אינטרסנטים במשרד התקשורת, שמזה שנים "תוקעים" את ה- LTE, בשירות שמועיל לחברה אחת.

אגב, בדברי ההסבר להחלטה מצויים ומפורטים כל "הפשלות" של הקצאות התדרים, עליהן אני כותב שנים (ומשרד התקשורת מכחיש את קיומן - במשך אותן שנים, בעזות מצח ויהירות). אך פרסום "הפשלות" הללו, הוביל את האוצר (בהשפעת כמה אינטרסנטים), להחלטות הלא נכונות, לגבי איך יש לתקן את "הפשלות" הללו, שהיטיבו עם קבוצה מצומצמת של בעלי אינטרסים והון. 

2. כדי לפתור את בעיות התדרים בישראל צריך קודם כל להוציא את הצבא והמשטרה מוועדת התדרים. חובה להחליף אותם בנציגי ציבור מקצועיים. לא ייתכן "לתת לחתול לשמור על השמנת" במשך שנים. יש לדרוש ממשרד התקשורת להכין תכנית לאומית להקצאת תדרים לטובת הציבור, בלוח זמנים מהיר. יש לבצע מהלך של "פתיחות ושקיפות" בכל דיוני ועדת התדרים (למעט דיונים בענייני התדרים הבטחוניים) וש"סדין התדרים" יהיה גלוי לציבור, לפחות לבעלי סיווג בטחוני מתאים. יש לחסל את עניין החשאיות של עולם הכאוס, שמכונה "ספקטרום" (תדרים) בישראל. גם את "פקודת הטלגרף" מהמאה ה- 19, שעל פיה התחום הזה מתנהל, הגיעה העת להחליף בחוק המתאים למאה ה- 21.

מלבד זאת, הצעת האוצר כלל אינה כוללת פתרונות לתחום פריסת האנטנות לפי סוגים (גדולות וקטנות). זו הבעיה הכי דחופה על סדר היום. למה אין כאן פתרון? תשאלו אותם, לא אותי. ככה זה כשמתעסקים עם הפתרונות הלא נכונים לבעיות הלא נכונות. 

3. מהמסמך של האוצר הוצא הפרק שנוגע לאיחוד מועצת הכבלים והלוויין עם הרשות השנייה. הנושא הזה פשוט נעלם. התוצאה: לא יהיה איחוד. לא בטווח הזמן הנראה לעין. כך, נישאר עוד כמה שנים עם שלושה רגולטורים מקבילים לעולם המדיה: רשות השידור, הרשות השנייה ומועצת הכבלים והלוויין. כמה גאוני המהלך הזה. 

3. הרעיון של "חבילה צרה" בטלוויזיה אווילי יותר מהרעיונות בעניין ה- LTE. כבר ניתחתי זאת בהרחבה. זה ברור שהרעיונות הללו נולדו מאותו מוח יצירתי, הרוצה להיטב עם חברה אחת, ולא עם הציבור.

4. הרעיון של גביית תשלום ממשתמשי "עידן +" עבור ערוצים מסויימים, הוא אולי הכי אווילי והזוי שיש  בנייר של האוצר. המשמעות שלו: לזרוק את כל הממירים, שהאזרחים רכשו בשנים האחרונות בעידוד הממשלה, לפח ולקנות ממירים חדשים ויקרים פי כמה, עם מערכת לפענוח הצפנות והרשאות. פשוט גאוני.  

5. הרעיון של הרחבת סמכויות שר התקשורת לעניין "שוק סיטונאי" היא המשך הטפשות, שיצרה מצב כאוטי בשוק הקווי ותקעה את המודל הכלכלי של מיזם חברת החשמל לפריסת סיבים לכל הבתים. אין מדינה בעולם (וגם לא תהיה) שבה פורסים 3 מערכות סיבים לכל בית (של בזק, הוט וחברת הבת של חח"י שטרם קמה). אבל, בדימיון של "נערי האוצר" זה נראה הגיוני. לא צריך לקבל החלטות גבי פריסת סיבים עד הבית. שהשר יאמר את דברו... והם עוד מתכננים "כלים" לכפות על השוק הקווי "כללי משחק" שעברו מן העולם.

לא די שהמשרד כשל כישלון קולוסאלי בכל תחום האכיפה של החוק, התקנות והרישיונות על חברות התקשורת, בכל הקדנציה הקודמת, למרות כל הכלים לאכיפה שניתנו לו, כעת - עוד מוסיפים כלים שכאלו. "נותנים אגוזים למי שאין שיניים"... זאת, במקום לקבוע מדיניות ציבורית לתחום ה- IPTV\OTT, ולקדם את הטכנולוגיה בתחום הזה למאה ה- 21. כך, משחקים ב"נדמה לי" ו"טמינת הראש בחול" כמו בת יענה...

6. הנפקת רפא"ל והתעשייה האווירית. נתחיל כאן עם התעשייה האווירית. קודם לכל, צריך לנקות ממנה את השחיתות ולתקן את אבדן הדרך המדהים, לפני שמנסים למכור מניות של התעשייה האווירית לציבור המשקיעים. למה? אפשר לקרא על כך בהרחבה כאן

7. ייעול הרגולציה. צריך להתחיל ברפורמה של המבנה של הרגולטור. במשרד התקשורת יש "יותר צ'יפים מאנדיאניים". לכן, הם לא מספיקים שום דבר לעשות בזמן, או בכלל. שום תכנית שנתית לא יצאה לפועל בקדנציה האחרונה. זה לא ישתנה אם לא ישנו את מבנה המשרד ושיטות העבודה שלו. בלי זה, כל הסיסמאות, שיש בהצעת האוצר, הן הבל הבלים. חובה לכפות על משרד התקשורת תהליכי "הקשבה לציבור", כמו שנעשה בכל מדינות העולם המתוקנות. זה לא נעשה ולא הוצע. למה? כמו שכבר אמרתי: נותנים פתרונות לא נכונים לבעיות הלא נכונות. בסעיף 10 תכף נכיר איך פותרים את הבעיות הללו בתכנית הגאונית של "נערי האוצר" (פשוט: ע"י הרס מוחלט של המשרד)... כמו שנאמר במקורותינו: אָבִי יִיסַּר אֶתְכֶם בַּשּׁוֹטִים, וַאֲנִי אֲיַסֵּר אֶתְכֶם בָּעַקְרַבִּים [מְלָכִים א, יב יד].

8. מערכת קשר רדיו לאומית לחרום. מדובר באיוולת שנוספת על אטימות וכאוס בירוקרטי. במקום לזרוק את ההחלטה השגוייה של רשת חרום לאומית בתקן מיושן, שנועד להיטיב עם כמה אינטרסנטים, מציעים שלא יינתן לפרוייקט הלאומי הזה תקציב מיוחד וכל משרד ייקח את התקציב הנדרש לרשת המוצעת מתוך מקורות פנימיים. נו באמת. זה רציני? הרי כל התקציבים של כל המשרדים מקוצצים בשנתיים הקרובות. כך, פשוט הרגו את התכנית בהבל פה ולא יצרו לה את החלופה המתאימה (שנותחה כאן): הקמת רשת חרום לאומית על LTE. זה מה שהיה צריך להחליט. אבל מה נערי האוצר מבינים בזה? כלום. ככה זה בדיוק נראה ונכתב. 

9. צמצום דרסטי של תקציב המל"ל (המועצה לביטחון לאומי). כאן כבר נעלמו לי המילים. פשוט אי אפשר להבין את דבר הזה. איפה "נערי האוצר" חיים? בשוויץ?

10. איחוד משרד התקשורת עם המשרד להגנת העורף וצמצום תקנים ותקציב למשרד המאוחד (הפחתת 12 תקנים ו- 5 מיליוני ש"ח מבסיס התקציב המאוחד). נגמרו לי המילים. פשוט נגמרו ואזלו. אי אפשר להאמין מה האוצר מסוגל להציע, בחוסר ראותו  את התחומים השונים הללו, שפשוט ייהרסו באיחוד המוצע. איך אחר כך אפשר יהיה להקים "רשות לאומית לתקשורת"? שוב יפרידו את המשרדים? מה עם האנשים שייעלמו והפעילויות שתיהרסנה?. קשה להאמין. המציאות עולה על כל דימיון.

למה לא מיזגו את המשרד להגנת העורף לתוך משרד הדתות? לפחות יש בזה הגיון: אפשר יהיה להתפלל להצלת העורף בשעת חרום....  עוד פחות ברור למה המשרד להגנת העורף לא מוזג למשרד הממשלתי הנכון: המשרד לבט"פ (ביטחון פנים). שם מקומו (אם לא רוצים אותו במשרד הביטחון). די ברור שההחלטה הזו (אם תאושר) תהיה הבסיס לוועדת החקירה הבאה, שתחקור: למה העורף לא תיפקד בשעת חרום... 

הסעיף החמור הזה מביא את כל החוליים של המשרד המיותר והחולה, שהוקם בחופזה תחת השם "המשרד להגנת העורף" היישר מתוך משרד הביטחון, וש"שק החוליים שלו" נחשף בהרחבה כאן (ע"י הכנסת עצמה), וכעת יחברו, על פי הרעיון הגאוני של "נערי האוצר", אותו ביחד עם החוליים של משרד התקשורת. כך, יעמידו (אולי) את גבי אופיר (מנכ"ל המשרד להגנת העורף, שלא ידוע מה הוא עשה או עושה, מהיום שמונה לתפקידו), כמנכ"ל של המשרד המאוחד. כמה גאוני. כך, מחסלים בשקט ובמכה אחת, את הרעיון של הקמת "רשות לתקשורת" במדינת ישראל (אחרי שאיחוד הרגולטורים לתחום המדיה חוסל, כאמור בסעיף 3 דלעיל), והופכים את משרד התקשורת למשרד נכה, מסורס וחסר כל כיוון. איך לא חשבתי על זה קודם? 

שורה תחתונה: הבאתי בקצרה רק את הכשלים העיקריים בהצעת האוצר. המסמך הזה הוא פשוט אסון למדינת ישראל, אסון למעמד היצרני במדינה ואסון להתפתחות הטכנולוגית, שמגיעה לאזרחי המדינה. חובה לעצור את המהלך המסוכן הזה לכל מי שאכפת לו מהמדינה בה הוא חי. 
 
משבר כלכלי 
 
Bookmark and Share
+ שלח משוב


 

LIVECITY

לוח מודעות


למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
 

23.5.24 - Google Cloud Summit 

6.6.24 - Israel Mobile Summit 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים