Telecom News - מה יצא ממכרז ה- LTE הקרוב? LTE "נכה". חשיפת כל התרגילים.

מה יצא ממכרז ה- LTE הקרוב? LTE "נכה". חשיפת כל התרגילים.

דף הבית >> חדשות הסלולר והמובייל >> מה יצא ממכרז ה- LTE הקרוב? LTE "נכה". חשיפת כל התרגילים.
ניתוח: במקום להתמודד עם הבעיות, משרד התקשורת ממשיך בתכניות ליצור כאוס בעולם הסלולר תוך הרס התחרות ומתן שירותים נחותים (שייתייקרו די מהר ללקוחות, בגלל המכרז). האמריקאים ניסו את זה לפני 5 שנים וזה כשל. כעת עושים בדיוק אותן טעויות. ניתוח מפוקח של מצב הרגולציה בישראל לקראת מכרז הדור הרביעי. 
מאת: אבי וייס, 25.5.14, 09:30גלעד ארדן

אישור הממונה על ההגבלים העסקיים לשת"פ בין הוט מובייל לפרטנר, מבוסס בעיקרו על 2 הנחות יסוד, שהממונה על ההגבלים העסקיים קיבל מ"מומחי" משרד התקשורת:
א. יש מחסור בתדרים לדור 4 - LTE. לכן, אין מנוס משת"פ בין חברות סלולר מתחרות, כדי להמשיך ולבנות רשתות סלולר מתקדמות בישראל.
ב. שת"פ בדור 4 מחייב אוטומטית שת"פ בדור 3, ולכן ניתן לוותר לשחקנים החדשים בעולם הסלולר (הוט מובייל וגולן טלקום) על פריסת דור 3 (ובכך הם נהפכים ל-MVNO משודרג, ולחסל באחת את תוצאות מכרז התדרים הקודם, ליצירת תחרות בשוק הסלולר הישראלי, מיוזמתו של השר הקודם, משה כחלון).

הבעיה: 2 הנחות היסוד הללו שגויות ומפוברקות. לא רק שהן שגויות, הן למעשה "השתלה של חפרפרת", והמשך ישיר לשאר השערוריות הקטנות והגדולות סביב המכרז לדור הרביעי. או בעברית יותר פשוטה: השר גלעד ארדן, ברצון שלו לחסל את התחרות בסלולר, לעכב ככל הניתן כל התקדמות בסלולר, ולצמצם את כמות אנטנות הסלולר בישראל, הכווין את אנשי המקצוע שלו לקבל את עמדות חברות הסלולר, שרוצות לצמצם הוצאות ולהגדיל את הדיבידנדים המשולמים לבעלי המניות (מטרות ראויות בהחלט מבחינתן, אבל נראות פסולות לחלוטין, כשבאים לשקול את טובת הציבור וטובת התחרות בשוק הישראלי). 

איך הרגולטורים הנכבדים הנ"ל ביצעו ויישמו את 2 התרגילים המטעים, המושתלים והמפוברקים הללו לחיסול התחרות? זה מסתתר בחוות דעת, שהכין סמנכ"ל בכיר לכלכלה הרן לבאות לשר התקשורת המצוי כאן, המסמך הזה פורס באריכות את כל הכאוס רב השנים בניהול הספקטרום בישראל (לא ברור למה סמנכ"ל לכלכלה מציג זאת כאן), מה שכתבתי במאות מאמרים בשנים האחרונות ומשרד התקשורת טען, חזור וטעון, שהנתונים שאני מציג אינם נכונים. כעת, כל מה שהצגתי במשך שנים, מפורט בהרחבה במסמך רשמי של משרד התקשורת עצמו...(אך כמובן לא המסקנות שצריכות לעלות מהנתונים). 

החלק הכי מדהים במסמך של הרן לבאות, שמכשיר את הקרקע ל-2 "הנחות היסוד" המפוברקות, שציינתי לעיל (ששימשו גם את שר התקשורת גלעד ארדן במסמך המדיניות המתגבש על ידו כמפורט כאן, וגם את הממונה על ההגבלים העסקיים, פרופסור דיויד גילה), מתחיל בעמוד 18 סעיף 5, בו "מומחה הספקטרום" הבינלאומי שנולד לצורך מסמך זה, הרן לבאות, מביא סיפור שלם, ששיאו מגיע במשפט הבא: "לכן אנו סבורים כי שאישור שיתוף תדר בדור הרביעי, ללא אישור של שיתוף התדר בדור השלישי יהיה לא אפקטיבי".

בכך, הוא הכשיר בחוות הדעת שלו את הדרך לביטול מכרז התדרים, שבו זכו גולן טלקום והוט מובייל. שכן, הן לא תצטרכנה לפרוס רשת, משום שהן תקיימנה שת"פ בדור רביעי עם ספק סלולר ותיק (הוט מובייל כבר קיבלה אישור לשת"פ כזה עם פרטנר), מה שיכסה אוטומטית גם את הצורך בפריסה לדור שלישי, בו הן התחייבו לכסות את כל המדינה ברשת, לפי תנאי מכרז התדרים, בו זכו אך לא מכבר.

בכך, 2 החברות הללו תהפוכנה ל-MVNO משודרג והרפורמה הסלולרית של כחלון - פשוט נקברת. העמדה, שניתח הרן לבאות תוך מניפולציות מדהימות בנתונים, הפכה למדיניות במסמך המדיניות של שר התקשורת (סעיף 30) ומיושמת הלכה למעשה בהחלטה של הממונה על ההגבלים העסקיים. יש כאן פטנט ישראלי ייחודי לחסוך מאות מיליוני ש"ח לכל חברה ולבטל מיידית את תוצאות המכרז של כחלון להגברת התחרות, במחי המצאה טכנולוגית, שיצר הרן לבאות, במו ידיו ופרי דימיון יצירתי, בחוות דעת מוכתבת ומוכוונת אינטרסים אנטי צרכניים ואנטי דמוקרטיים שפרסם. 

מה ההשלכות של המהלך "המבריק" הזה?
א. הולכים בדיוק בתלם של המסלול הראשוני של ה-LTE בארה"ב שנכשל. נתנו שם 10 מגהרץ לערוץ, בדיוק כמו המתוכנן כאן במכרז התדרים הקרוב, ומאותם סיבות של "מחסור תדרים", טיעון שבינתיים נמצא מופרך לחלוטין. מהלך זה נכשל לפני שנים בארה"ב, אבל מהר מאוד תיקנו את זה שם ובגדול, כי כשבדקו שם ברצינות (בוועדות מומחים שמינה הממשל), מצאו שאגדת "המחסור בתדרים" היא מניפולציה שנועדה לייקר את עלות התדרים ותו לא. מאז, מחלקים שם (וגם באירופה) תדרים, במאות מגות, כל שנה. כאן, "אין עם מי לדבר". בנוסף, הפתרונות הטכנולוגיים למחסור בתדרים בעולם שונים לחלוטין מהנעשה כאן בישראל. די ברור למה ואת מי זה משרת. 
ב. מתעלמים בהחלטות מהצורך לבצע מכרז תדרים נוסף לדור רביעי בתדרים הנכונים ובטכנולוגיות הנכונות.
ג. מתעלמים מהצורך לעשות סדר בכל חלוקת התדרים בישראל (המסמך של הרן לבאות, שם את הבעיות הללו "על השולחן", ללא כל פתרון או דרך לפתרון). אין תכנית לאומית לתדרים ואין מדיניות לאומית לחלוקת תדרים. אין גם תכנון לעבוד על הנושאים הללו בעתיד הקרוב או בכלל. איך בכלל יש מחסור בתדרים אם אין תכנון תדרים ומדיניות תדרים? נפלא מבינתי איךל הניתוח של הרן לבאות משמש כיום כבסיס לקבלת החלטות הרגולטורים. 
ד. מתעלמים מהצורך בהקצאת ספקטרום (ובכמויות) לשירותים המשלימים ב- Offload. בעיקר ל-WiFi. 
ה. מתעלמים (ובכוונה) מחוסר היכולת לפרוס אנטנות קטנות עד בינוניות וגם גדולות במדינת ישראל, נושא התקוע בבג"ץ מזה שנים. לא נעשה מאומה לתקן את הבעיה החמורה הזו, בגלל ששר התקשורת גלעד ארדן הוא נציג מובהק של "הירוקים" בממשלה, בלי כל איזון לעמדת הציבור וניתוח צרכי הציבור. 
ו. מאפשרים קיום "מכרז פתוח" לכל מתחרה חדש. התוצאה: העלויות של רכישת התדרים לדור רביעי תצמחנה לגובה (כי המפעילים הוותיקים לא יוכלו להרשות לעצמם להפסיד קבלת תדרים לדור רביעי, עבור מתחרה חדש דוגמת חזי בצלאל, או כל מתחרה אחר שיצוץ לו, אולי גם דור אלון - יופון). העלויות של רכישת התדרים הללו כמובן תעמסנה על המחיר הסופי העתידי לצרכן, כך שמדובר במס עקיף על הציבור בישראל. בעבר, ידעו לבצע מכרז תדרים למי שיציע את המחיר הזול ביותר לצרכנים (סלקום זכתה בזמנו במכרז כזה). כעת, משרדי התקשורת והאוצר חושבים רק איך לקבל יותר כסף ממכירת התדרים לדור רביעי, תוך יצירת מצג שוא של "מחסור בתדרים", רק כדי לייקר את עלותם לרוכשי התדרים הפוטנציאליים. 
ז. אין שום מענה לצורך ב- LTE-Advanced. גם אין כל טיפול בממשקים הנדרשים בין פריסת הסיבים הארצית (Unlimited) לפריסת תשתיות דור רביעי ברחבי הארץ. חובבנות רגולטורית מדהימה. 
ח. כל המהלך הזה חסם את פרטנר, שחשבה להיות ראשונה בדור הרביעי, וביצעה טעות אסטרטגית אותה ניתחתי בהרחבה כאן. פרטנר שפכה כסף רב על פרסום שמה כמובילת ה-LTE, דבר שהיה ונשאר רק בדימיון שלה. גם סלקום ופלאפון ביצעו טעויות אסטרטגיות. לעומת זאת, השת"פ של פרטנר עם הוט מובייל יעשה לה רק טוב (חיסכון בהוצאות, הרחבת היקף ההכנסות, שיפור המעמד והמותג בשוק, פתח לשת"פים עתידיים נוספים עם קבוצת הוט ועוד). 
ט. ביצירת רגולציה מסובכת, לא הגיונית, חובבנית, מלאת חורים ומלאת אפשרויות פעולה, משיג השר גלעד ארדן את מה שקודמיו בתפקיד לא חפצו: לקבל שליטה מלאה על מהלכי חברות הסלולר, במקום לתת לכוחות השוק לפעול, ולהשאיר את הנושאים הטכנולוגיים למומחים בחברות הסלולר עצמן. כעת, השר הוא המומחה והוא יקבע הכל מכל. 

שורה תחתונה: בעקבות המכרז, שייתפרסם די בקרוב, נקבל בישראל LTE נכה. שום דבר טוב לציבור ולצרכיו התקשורתיים לא יגיע ממהלך הזה, שמצמצם את התחרות בשוק הסלולר בישראל ולטווח ארוך יפגע בצרכנים, בכיסם ובחווית השימוש בסלולר על ידם. 

 
LTE 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות


למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
 

23.5.24 - Google Cloud Summit 

6.6.24 - Israel Mobile Summit 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים