Telecom News - "מוכר החלומות" מכה שנית ודוחה את הגשמת החלומות הטכנולוגיים ל-2019

"מוכר החלומות" מכה שנית ודוחה את הגשמת החלומות הטכנולוגיים ל-2019

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> "מוכר החלומות" מכה שנית ודוחה את הגשמת החלומות הטכנולוגיים ל-2019
"מוכר החלומות" במשרד התקשורת מכה שנית ודוחה את הגשמת החלומות הטכנולוגיים ל-2019  
 מאת: אבי וייס, 4.7.16, 09:00שלמה פילבר
 
כמענה לניתוחים באתר זה, מנכ"ל משרד התקשורת פרסם הודעה לעיתונות על כך, שהשינוי הארגוני במשרד יוצא לדרך ויוביל למהפכות טכנולוגיות חדישות. איך אפשר למכור לעיתונות הודעה על טכנולוגיות עתידיות העומדות בפתח, בעקבות מינוי של משנה למנכ"ל, כשאת הטכנולוגיות הקיימות כלל לא יודעים איך לקדם במשרד התקשורת?
מהן הטכנולוגיות החדשות, שמשרד התקשורת היה יכול לקדם עד היום וכשל בכך, או בכלל לא עסק בכך? 13 סעיפים של פיגור טכנולוגי ורגולטורי. עוד ספין על העיתונות והציבור.
 
בשבוע החולף פרסם מנכ"ל משרד התקשורת (שלמה פילבר, בתמונה) מסמך המצוי כאן למתעניינים, שהועתק כלשונו ע"י כלי התקשורת (שלמה פילבר היה בטוח, שזה מה שיקרה, משום שהוא מניח ובצדק, שאיש בתקשורת לא מבין על מה הוא מדבר).
 
במרכז הפרסום מצוי דיווח על פרסום מכרז בין-משרדי לתפקיד "משנה למנכ"ל ומנהל מינהל הנדסה", שבעקבותיו יבוצע שינוי מבנה ארגוני במשרד ויגיע עידן חדש הכולל [ציטוט]: "דור חמישי בסלולר, IoT (אינטרנט של הדברים), עיר חכמה, פריסת תשתית סיבים אופטיים מתקדמת בישראל" (אכנה כאן את כל הטכנולוגיות העתידיות הללו בקצרה: "בית החלומות של ש"פ").
 
ש"פ זה שלמה פילבר, למי שלא הבין. נתעלם כרגע מהעובדה, שיש כבר פריסת סיבים אופטיים מתקדמת בישראל (לא ב-Unlimited. יש בבזק), שלא מופעלת בגלל ש"פ עצמו, נתעלם כרגע מכך, שלא מדובר בטכנולוגיות עתידיות אלא בטכנולוגיות קיימות, שכבר מופעלות או בתחילת הפעלה בכל העולם המערבי, ונתעלם כרגע גם מהעובדה, שכל המכרזים של משרד התקשורת (ללא יוצא מן הכלל) הם "מכרזים תפורים", שמבוצעים בתכנון ובתחמון ע"י הסמנכ"לית הבכירה למינהל ומשאבי אנוש (תמי לשם) ביחד עם "קליקת הפרקליטים" בגיבוי מלא של נש"מ.
 
נניח כרגע, שהכול ייעשה בצורה נכונה והוגנת וייבחר האיש המתאים לתפקיד החדש. אז מה הקשר בין מינוי אדם חדש במשרד התקשורת, בכיר ככל שיהיה, ליישום רגולציה לטכנולוגיות חדישות? מה הפריע למשרד התקשורת לקדם טכנולוגיות חדשות עד היום (רשימה מלאה בהמשך המאמר)? אילו טכנולוגיות חדשות קידם ש"פ בשנה וקצת שהוא בתפקיד מנכ"ל משרד התקשורת? מי מנע ממנו לקדם את הטכנולוגיות הללו עד היום?
 
התשובות לשאלות הללו די פשוטות. הרי ברור, שש"פ לא ראה מימיו איך נראה מחשב או סמארטפון מבפנים, או איך נראה מתג תקשורת או טלפוניה מבפנים. גם אין לו שמץ של מושג איך עובדות 7 השכבות של התקשורת.
 
כך, שברור לחלוטין, ש"בית החלומות של ש"פ" אלו סיסמאות הנאמרות כ"ספין תקשורתי" ע"י עורך דין, שהוצנח לתפקיד של מנכ"ל, מבלי שלו עצמו יש שמץ של מושג מה הקשר בין הטכנולוגיות הללו, לתהליכי יצירת מנגנוני מדיניות ורגולציה, כדי ליישם את הטכנולוגיות הללו בישראל.
 
הבעיה היותר חמורה, שגם אם היה מנכ"ל, שכן מבין בטכנולוגיות ובתפעול של  כל 7 שכבות התקשורת, זה לא מבטיח כלל, שהוא יידע איך לקדם את הטכנולוגיות הללו והרגולציה הכרוכה בהן. הדוגמה המובהקת היא המנכ"ל הקודם, אבי ברגר, שהיה מהנדס תקשורת בהשכלתו וניסיונו, שכשל בכל מעשיו ותכניותיו.
 
כלומר, יש כאן בעיה הרבה יותר יסודית וקשה לטיפול, מאשר הפרחת סיסמאות, ספינים ויצירת שינויים ארגוניים חסרי משמעות. למעשה, צריך להחליף חלק ניכר מעובדי משרד התקשורת, לשנות את כל שיטות העבודה ולהחליף את כל כלי העבודה (לרבות כל מערכות המחשבים ותוכנות), כדי שתהיה למשרד הזה יכולת לקדם את "בית החלומות של ש"פ" ויכולת מעשית ליישם את כל הנדרש לעולם המתקדם בתקשורת, שבו העולם המערבי מצוי, אך אנו לא מתקדמים אליו.
 
דהיינו: כדי ליישם את "בית החלומות של ש"פ", צריך להקים "רשות תקשורת" חדשה ועצמאית. אבל ברור, שזה לא יקרה בקדנציה של ביבי נתניהו כראש הממשלה ושר התקשורת. עיקר תכניותיו של ביבי נתניהו בתחום התקשורת היו לנסות לחסל את "כנופיית השמאל" השולטת לטעמו בכלי התקשורת בישראל. זאת, ע"י עידוד תחרות ויצירת מסגרת רגולטורית מתאימה לכלי תקשורת התומכים בביבי נתניהו במוצהר או בסתר. המימוש של התכניות הוטל על ש"פ. בינתיים, התכנית הגרנדיוזית הזו נתקעה, בין היתר בגלל היועמ"ש. כך, גם מסקנות "ועדת פילבר" לעולם הטלוויזיה נמצאות כרגע במצב של "מוות קליני".
 
אם לא די בכך, ש"פ הרס במו ידיו את היכולת לקבל החלטות ולהתקדם לכיוון יישום "בית החלומות של ש"פ":

א. המדען הראשי של משרד התקשורת (ד"ר א. אדלר) התפטר ומשרתו בוטלה. כלומר: הפונקציה הכי חשובה במשרד התקשורת לקידום טכנולוגיות עתידיות וליישום "בית החלומות של ש"פ" פשוט כבר לא קיימת.
ב. מזה יותר משנתיים יש במשרד התקשורת אגף לתכנון אסטרטגי. האגף הזה למעשה מנוטרל ולא הפיק שום נייר אסטרטגי בשום טכנולוגיה עתידית (או בכל נושא עתידני אחר), מיום הקמתו ועד עצם היום הזה.
ג. המנמ"ר של המשרד, שרצה לקדם טכנולוגיות מיחשוב חדשות (כולל CRM לאגף הפיקוח), פוטר, לא מונה לו מחליף וכל התכניות שתכנן - נזרקו לפח.
 
כלומר: אין למשרד התקשורת בכלל אנשים וכלים ליישם את "בית החלומות של ש"פ". זה לא יכול להתממש בלי הקמת "רשות עצמאית לתקשורת", מה שלא יקרה.
 
והדבר הכי חשוב: לוחות הזמנים ליצירת הרגולציה החדשה. ש"פ מניח (ובצדק), שהעיתונות לא מבינה על מה הוא מדבר, ולכן, בהינף קולמוס, כל הלו"ז של יישום "בית החלומות של ש"פ" פשוט נדחה בשנתיים. אך במרץ 2016 במסגרת "תכנית העבודה השנתית" של משרד התקשורת נכתב, שכל התכנונים הרגולטוריים ליישום "בית החלומות של ש"פ" ייגמרו עד סוף 2016. בעקבות שני ימי עיון אסטרטגיה בנושאי טכנולוגיות מתקדמות, שערך המשרד, פורסם בחודש הקודם, שהלו"ז להכנת הרגולציה הזו יהיה 2017. והנה בהודעה החדשה של המנכ"ל, הלו"ז להכנת הרגולציה נדחה ל-2018. כלומר, לפני 2019 לא נראה יישום של "בית החלומות של ש"פ".
 
זה רציני?
 
בעולם הטכנולוגי של היום, דחייה של שנתיים בהינף קולמוס של "ספין לעיתונות" בתכנון הרגולציה היא פשוט אובדן דרך מול ההתקדמות העולמית בנושאים הללו. זה גם מראה, שבאמת אין לש"פ אפילו מושג קלוש על מה הוא מדבר וכותב.
 
מהן הטכנולוגיות החדשות שמשרד התקשורת היה יכול לקדם עד היום וכשל בכך, או בכלל לא עסק בכך?
 1. אתר משרד התקשורת הוא הגרוע ביותר מבין אתרי גופי הרגולציה לתקשורת בעולם והגרוע מבין אתרי משרדי הממשלה בישראל. את זה לא רק אני אומר, מסמכים ממשלתיים רשמיים אומרים זאת, שחור על גבי לבן. למשל בדו"ח "ועדת חייק" מלפני כ-5 שנים. מאז, לא קרה מאומה והאתר הידרדר ואיבד כל קשר לשקיפות, אינטראקטיביות עם הציבור ולעדכונים.
 2. משרד התקשורת הישראלי הוא היחיד, שעדיין מנהל קשר עם הציבור בפקסים (למשל בכל הקשור לייבוא מוצרי אלחוט וסלולר), טכנולוגיה חדישה בת כמה מאות שנים...
 3. משרד התקשורת הישראלי לא מימש את החלטת הממשלה לספק שירותים לציבור במיילים ובאתר האינטרנט, בכל הנושאים.
 4. IPv6: ישראל היא האחרונה בעולם עם אפס יישום של טכנולוגיות IPv6. אין בכלל מי שמבין ויכול לעסוק בכך במשרד. נזק מצטבר אדיר ממדים לציבור.
 5. שמות מתחם (דומיינים). כ-320 אלף בעלי דומיינים בישראל משלמים מחיר מופקע למונופול בלתי מוכרז הגובה את הכסף הזה בלי שום בסיס חוקי ומבלי לקדם את התחום הזה, שנתקע בהיסטוריה מלפני 20 שנה. אין בכלל מי שמבין ויכול לעסוק בכך במשרד.
 6. רדיו דיגיטלי: כל החלטות הממשלה והכנסת בנושא לא בוצעו. ישראל היא המדינה היחידה בעולם המערבי שבה כל שידורי הרדיו הם אנלוגיים.
 7. שידורי טלוויזיה טריסטריאלית (קרקעית. מכונה בעולם בשם DTT ובישראל מכונה בשם האירוני "עידן +", שהשם הנכון אמור להיות "עידן -"...) עדיין באיכות SD. כל החלטות הממשלה והכנסת להוסיף ערוצים ולהפוך אותם ל-HD לא בוצעו. על 4K בכלל לא שמעו. ישראל היא היחידה בעולם שבה שידורי ה-DTT הם ב-SD. ציוד ה-HD, שנרכש ע"י הרשות השנייה, נרקב במחסניה כבר כ-5 שנים.
 8. שירותי תקשורת פרטיים ועסקיים בענן. ישראל היא המדינה היחידה בעולם, שאין בה רגולציה לתחום שירותי התקשורת בענן. אין מושג כזה ברגולציה הישראלית. הטכנולוגיה האחרונה, שיש לה רגולציה כתובה במשרד התקשורת הישראלי, היא PRI (כלומר: ISDN, טכנולוגיה בת כ-30 שנה). ישראל היא היחידה בעולם, שבה עיקר תשתיות הטלפוניה העסקית מחברות התקשורת המרכזיות הקיימות מבוססים על PRI, במקום שירותי ענן. מזל שחברות פרטיות החלו לספק בעצמן ומיוזמתן שירותי תקשורת בענן (למשל: תדיראן טלקום, בינת, טלדור ועוד).
 9. טלפונית IP על מכשירי הסלולר (VoC = Voice over Cellular). על פי הרגולציה שבתוקף, שירותי VoC הוגדרו ברגולציה הישראלית כשירות קווי ולא סלולרי ושחייב להתבצע לפי כללי הרגולציה הקווית, עם מספור קווי. זו ממש לא בדיחה ל-1 באפריל. הרגולציה המוזרה הזו הרגה כבר 2 חברות תקשורת, שרצו להיכנס לשוק עם שירותי VoC כאלה וכבר היו להן כמה אלפי לקוחות בניסוי שיווקי (סיפמי ופרי טלקום). הרגולציה חסמה גם כניסת כל מפעיל חדש אחר לתחום זה. זה לא הפריע כעבור כמה שנים טובות לחברות פלאפון ופרטנר להתחיל לספק בעצמן שירותי VoC לציבור, בשירות המכונה כעת: WiFi Calling, כל חברה בשיטה טכנולוגית קצת אחרת, תוך התעלמות מוחלטת מהרגולציה, שעדיין בתוקף ומבלי לבקש היתר. זה חלק "מהכאוס הרגולטורי" הקיים בישראל בכל התחומים.
 10. קידום טכנולוגיות בעולם הכבלים. גם "ועדת פילבר" לא עסקה בנושא (מחוסר הבנה בסיסי) ולא הבינה, שיש לתכנן הרחבת תחומי הערוצים והתדרים המוקצים לכבלים, עקב כניסת טכנולוגיות מתקדמות דוגמת Docsis 3.1 תוך מעבר ל-4K ובהמשך ל-8K ויצירת שירותים אינטראקטיביים עם הצופים בשידורים.
 11. פריסת דור 4 בישראל. "מוכר החלומות" מדבר בלי הרף על מעבר לדור 5 בסלולר (5G) תוך התעלמות שאין עדיין דור 4 בישראל באופן מלא. רק בחלק קטן מרשת PHI (פרטנר-הוט-מובייל) יש 20 מגהרץ של LTE. לסלקום ולפלאפון יש "רשת LTE נכה" עם 15 מגהרץ, וגם לא בכל הארץ. תדרי LTE-A בכלל לא יצאו למכרז ולא ידוע מתי יבוצע מעבר ל-LTE-A (אם בכלל). בתדרים, שחולקו במכרז לגולן טלקום ולמרתון ל-,LTE לא נעשה כל שימוש כמעט שנתיים. על טכנולוגיות ביניים בדרך ל-5G דוגמת LTE-U בכלל לא שמעו בישראל. מצבה של ישראל בכל תחומי הסלולר מאוד גרוע ביחס לנעשה בעולם (ראה דו"ח חדש מ-GSMA - כאן). 
 12. ה-WiFi בישראל מעוקר ומסורס, מצב שלא קיים בשום מדינה בעולם. אין שום מדינה בעולם עם כאלו מגבלות על ייבוא ציוד WiFi.
 13. אין בישראל שום רשת ציבורית ל-Offload סלולרי, לא Femtocell ולא WiFi ולא כל רשת אלחוטית אחרת, כמו שיש בכל העולם המערבי.
 13 הסעיפים של פיגור טכנולוגי שהבאתי כאן להדגמה, הם רק חלק קטן מהרשימה הכוללת של נושאים טכנולוגיים שאיש לא מנע ממשרד התקשורת מלטפל ולקדם אותם עד היום. העובדה היא - שנתקענו.
 
אז איך אפשר למכור לעיתונות הודעה על טכנולוגיות עתידיות העומדות בפתח, בעקבות מינוי של משנה למנכ"ל, כשאת הטכנולוגיות הקיימות כלל לא יודעים איך לקדם במשרד התקשורת הישראלי?
 
איך אפשר לקפוץ דורות טכנולוגיים קדימה, בלי תשתיות טכנולוגיות קיימות?
 
שורה תחתונה
עוד ספין על העיתונות והציבור מבית היוצר של משרד התקשורת הישראלי בראשותו של שלמה פילבר. במיוחד כשיתברר, שאת התפקיד של משנה למנכ"ל ומנהל מינהל הנדסה אולי יקבל מיודענו: שמילה מימון... שום מהפכות טכנולוגיות ושום נעליים.  
מוכר אשליות 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024 

21.8.24 - רוח אחרת - כנס חירות ישראלי

2.12.24 - Telco 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים