Telecom News - מי ספק הסלולר המהיר ביותר באינטרנט הנייד?

מי ספק הסלולר המהיר ביותר באינטרנט הנייד?

דף הבית >> חדשות הסלולר והמובייל >> מי ספק הסלולר המהיר ביותר באינטרנט הנייד?

עדכון 9.12.13: ראו קישור בתחתית הכתבה לעדכון הנתונים לדצמבר 2013.

עדכון 31.5.14: ראו קישור בתחתית הכתבה  לעדכון הנתונים למאי 2014.

עדכון 19.7.14: ראו קישור בתחתית הכתבה לעדכון נתונים ליולי 2014.

עדכון 1.10.14: ראו קישור בתחתית הכתבה לעדכון נתונים לאוקטובר 2014.

בלעדי
: שלושת ספקי הסלולר (סלקום, פרטנר ופלאפון) טוענים, שהם הספק המהיר ביותר באינטרנט הנייד. אולם, בדיקה של תוצאות המדידה על מאות אלפי ומיליוני משתמשים, בכל חברה, מגלה תוצאה ברורה וחד משמעית אחת - פרטנר. זאת, עפ"י נתוני הגולשים עצמם ולא נתוני חברות הסלולר.

מאת: אבי וייס, 3.5.13, 12:00סמארטפון

כדי להקדים תרופה לכל הטענות, אני לא לקוח של פרטנר ואין לי כל עסקים עימה. לכן, אני מרשה לעצמי להיות בוטה: שתי חברות הסלולר הוותיקות האחרות אינן מדייקות, בלשון המעטה, בפרסומת העצמית שלהן. הרשת הסלולרית שלהן מצויה הרחק מאחור, מבחינת רוחבי הפס לגלישה של הלקוחות שלהן, מול פרטנר. שלא לדבר על כל השחקנים החדשים.

היות ומועד פריסת רשת LTE עדיין לא ברור, התחרות בין חברות הסלולר מתמקדת במחיר ובאיכות הרשת. לגבי המחירים, אני מפנה את המתעניינים בהשוואות לאתר ההשוואות העושה זאת כל הזמן: כמה זה? הפעם אטפל רק בנושא השני: איכות הרשת הנמדדת ברוחב הפס לגלישה. זה הנושא המרכזי לאחר נושא המחיר, שהלקוחות המחזיקים בידם סמארטפונים וטאבלטים סלולריים בודקים כל הזמן ומשווים.

היות והרשתות של שתי המתחרות החדשות (גולן טלקום והוט מובייל) עדיין בבנייה, די ברור, שהביצועים אצלן עדיין לא ברמה מספקת. לכן, אתמקד כאן בשלוש המתחרות הוותיקות. כל שאר המתחרות, או שרוכבות על הרשת של השלוש כ- MVNO  או שמשתמשות ברשת שלהן במסגרת הסדר הקרוי "נדידה פנים ארצית". כל 3 החברות הוותיקות שידרגו את הרשת שלהן לדור 3.9 [של ה- UMTS], רשת שהיא LTE Ready. 

סלקום טוענת, שהיא הרשת הכי איכותית והכי מהירה, אך לא הציגה מדידות וסקרים שיוכיחו זאת. פלאפון טוענת ופרסמה מודעות ענק, שהיא הרשת הכי מהירה ופרסמה סקרים המוכיחים זאת (לטענתה). אולם, הסקר הזה בוצע ב- 30 מקומות שלא פורסמו ובכלים שניתן להתערב בהם ידנית (בתוצאות הנמדדות). פרטנר, לעומת זאת, פרסמה סקר של בדיקה ב- 72 נקודות בדיקה, שכן פורסם מיקומם, אבל לא פרסמה את שיטות הבדיקה המדויקות.

יודגש, שלשלוש החברות הללו יש "מכוניות בדיקה", עם אנשי מקצוע ועם ציוד בדיקה בשווי של מיליוני דולרים. המכוניות הללו המסתובבות כל הזמן ברחבי הארץ ומבצעות בדיקות וניטור של הרשתות (גם בעקבות תלונות של לקוחות). אולם, די ברור, שכל שלוש החברות מסתירות היטב את הנתונים של המדידות המקצועיות הללו, במכוניות הבדיקה שלהן. 

אולם, לא צריך ללכת רחוק כדי להשיג נתונים ברורים, חד משמעיים ומהימנים. כל חברות התקשורת בארץ כבר הסכימו שכלי הבדיקה הכי מקובל, גם עליהן וגם על ציבור הגולשים הנייח והנייד, זו מערכת Speedtest (של חברת Ookla). מידי יום, הלקוחות של כל חברות הסלולר בישראל מבצעים כ- 70 אלף בדיקות עם Speedtest במכשירים שיש בידם. דהיינו: במבט חודשי, מדובר בבדיקות בהיקף של מעל ל- 2 מיליון בדיקות של הלקוחות הסלולריים במהלך החודש. זה המדגם הכי טוב שיש, כי זה לא מדגם של יחסי ציבור. זו אוכלוסיית הגולשים, שמייצרת בעצמה את התוצאות, בהיקפים כאלו אדירים, בכל רחבי הארץ, על כל הרשתות.

מה אומרים הממצאים של מהירות הגלישה בחברות הסלולר בחודש האחרון? על פי נתוני Speedtest, שהתקבלו לגבי כלל הגולשים הניידים, פרטנר בערוץ היורד וגם בעולה היא כמעט כפליים ואף יותר ממתחרותיה. לא מדובר בהפרש זעיר של אחוז או שניים. פשוט כפול. 100% ויותר: יותר מהיר מהמתחרות. נוק אאוט מוחץ. 

אגב, גם בנתונים הגלויים לכל גולש באתר של Speedtest, המרכז את כלל המדידות (נייח ונייד ביחד) התוצאות מאוד ברורות, כמשתקף בגרף הבא שצילמתי מהאתר (לחיצה על התצלום מגדילה אותו):
Speedtest

על פי הנתונים המעודכנים לחודש החולף, הגלישה באינטרנט של פרטנר הייתה בממוצע [על פי כל מאות אלפי המדידות של המשתמשים שלה בחודש החולף]: 8.41 מגה בערוץ היורד (זה הערוץ החשוב במדידות), מול 2.75 מגה בסלקום, 2.63 בפלאפון. דהיינו: פרטנר מספקת כמעט פי 3 מהירות ברוחב הפס לאינטרנט ממתחרותיה, אם משווים את כלל המדידות: נייד ונייח ביחד. אם מפרידים מכלל המדידות ובודקים רק את הנייד, הערוץ היורד של פרטנר הוא כ- 4 מגה בממוצע, פי 2 ממתחרותיה, סלקום ופלאפון. בערוץ העולה - שהוא מעט נמוך מהיורד, פרטנר היא פי 2 מסלקום ופי 3 מפלאפון. זו המציאות ואלו הנתונים. כמו שכתבתי: אין כאן הפרשים של אחוזים. זה נוק אאוט חזק וחד משמעי. 

כמה תובנות מעניינות נוספות מאחורי המספרים והניתוחים:
1. הלקוחות של גולן טלקום מבצעים מדידות בהיקף שחורג מגודל החברה. כמות המדידות של לקוחות גולן טלקום מתקרבת לכמות המדידות של הלקוחות של החברות הגדולות, שיש להן מיליוני מנויים. נדמה כאילו כל או רוב לקוחות גולן טקום מודדים באובססיביות כל הזמן את מהירות הגלישה שלהם. מה ההסבר? כנראה, שהם מרגישים שהם גולשים לאט ורוצים לראות כמה לאט. אין לי הסבר רציונלי אחר. התלונות המרובות של הלקוחות בפורומים באינטרנט ואף בדף הפייסבווק של גולן טלקום עצמה, מובילים אותי למסקנה הזו.

גולן טלקום נסמכת על הרשת של סלקום. לא בטוח, שסלקום מספקת לגולשי גולן טלקום את אותה רמת שירות כמו ללקוחותיה הקבועים. בנוסף, הרשת החדשה של גולן טלקום נבנית בגישת ה- Small Cells. רשת המכונה בלשון המקצועית: "מתקני גישה אלחוטית". גולן טלקום נתקלת בקשיי פריסה, כפי שחשפנו, תיארנו וניתחנו כאן. בכל מקרה, אנטנות קטנות אלו מספקות טווחי שידור מוגבלים ואיכויות רשת נמוכה יותר, בהשוואה מול רוחבי הפס והאיכות המתקבלת בחיבור לאנטנות הגדולות של הספקיות הוותיקות (במיוחד כשיש חיבור סיבים לאותן אנטנות גדולות וכמות סקטורים גדולה על כל אנטנה). 

2. הוט מובייל נמצאת (במדידות) באותה רמת שירות כמו הרשת עליה היא נסמכת: פלאפון, אבל טיפ-טיפה יותר טוב. זאת, כנראה בגלל שפריסת הוט מובייל כבר מתקדמת בכמה אזורים בארץ, והלקוחות מקבלים קישור לאנטנות החדשות של הוט מובייל ולא לאנטנות של פלאפון, באותם אזורים. מכאן: נראה, שפלאפון אינה "מורידה ביצועים" ללקוחות של הוט מובייל היושבים על הרשת שלה, כמו שנדמה שאולי קורה, על פי התוצאות, אצל לקוחות גולן טלקום.

3. ההפרשים במדידות לטובת פרטנר הם בכל סוגי המכשירים. ככל שהמכשיר יותר מתקדם, התוצאות של הגלישה שלו יותר טובות בכל החברות. דהיינו: ההפרשים בין החברות הם לא מסוגי המכשירים, אלא מטיב הביצועים על הרשת.

4. מכאן אנו מגיעים לסוגיית מבנה הרשת. הרשת של סלקום בנויה חצי בציוד של אריקסון וחצי של NSN (נוקיה סימנס רשתות). הרשת של פלאפון ופרטנר היא של אריקסון. הרשתות החדשות של גולן טלקום והוט מובייל הן של NSN. דהיינו: ההפרשים המשמעותיים בין הרשתות מקורם, ככל הנראה, לא בספק הציוד לרשת, אלא בתצורת הרשת, השליטה בה ורוחבי הפס המגיעים לאנטנות (אם זה סיבים אם לאו ומה רוחבי הפס בסיבים מהאנטנה עד מרכז הרשת). יש הבדלים בביצועים בין התדרים. אולם, כל החברות עושות שימוש בתדרים די דומים \ קרובים, כך שלא כאן נעוץ ההבדל בתוצאה הסופית. 

דהיינו: רק במקום שבו כל השרשרת של העברת האינטרנט היא מתקדמת, זה מה עושה את ההבדל בתוצאות. זה כולל את: ה- Core, המתגים, "הצינורות" לאנטנות, האנטנות עצמן, הכיוונון שלהן, הפרוטוקלים המופעלים בהן לאופטימיזציה של התעבורה מול מכשירי הקצה, כלי השליטה בתעבורה, כלי התיעדוף בתעבורה, ועוד. רק צרוף של כל המרכיבים הללו יחד, יכול להסביר את ההבדלים הניכרים בביצועים בין הרשתות. 

5. השוואות למדידות עצמאיות, שנעשו בארה"ב ל- 4 חברות הסלולר הגדולות שם, מראים (הפירוט של מחקר עצמאי אחד מני רבים, מצוי כאן), שלמרות שבארה"ב יש פריסה די יפה של רשתות LTE של כל הספקים, הביצועים של הרשתות עדיין די מאכזבים. דהיינו: גם ברשתות שאינן דור 4 - LTE, הביצועים ברשתות הסלולר בישראל הם בהחלט "בנורמה" המקובלת. 

6. ספקי ה- MVNO, שאין להם רשת משל עצמם, נסמכים על הרשתות של החברות הגדולות. אין ודאות מוחלטת, שהלקוחות שלהם מקבלים את כל היכולות החדשות, שיש ברשתות המשודרגות. אלו הן הרשתות, שספקי ה- MVNO רוכבים עליהן: רמי לוי על הרשת של פלאפון, הום סלולר על הרשת של סלקום, אלון סלולר (YouPhone) על הרשת של פרטנר, 012-מובייל זו הרשת של פרטנר. כנראה, שאיכויות הרשת והביצועים מובילים לעצירת הנטישה והניודים, ברבעונים האחרונים, כפי שניתחנו כאן, על פי נתוני משרד התקשורת. 
  
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024 

21.8.24 - רוח אחרת - כנס חירות ישראלי

2.12.24 - Telco 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים