Telecom News - מערך הסייבר הלאומי: המלצות לשימוש בתוכנת Zoom במשבר הקורונה

מערך הסייבר הלאומי: המלצות לשימוש בתוכנת Zoom במשבר הקורונה

דף הבית >> חדשות אבטחה ועולם הסייבר >> מערך הסייבר הלאומי: המלצות לשימוש בתוכנת Zoom במשבר הקורונה
מערך הסייבר הלאומי: המלצות לשימוש בתוכנת Zoom במשבר הקורונה
מאת: מערכת Telecom News, 5.4.20, 17:40ZOOM

לאור מגפת הקורונה ומעבר של ארגונים רבים לעבודה מרוחקת מהבית, רבים מהם עושים שימוש בתוכנות שת"פ collaboration שונות. תוכנת Zoom בולטת בימים אלה בשימוש אינטנסיבי ע"י ארגונים ועסקים רבים. לאור השימוש המוגבר בתוכנה זו, גם תוקפים החלו לנסות ולתקוף משתמשים העושים שימוש במערכת זו. מובאות המלצות מטעם מערך הסייבר הלאומי לגבי השימוש בזום. 9 עדכונים בנושאי האבטחה של זום כולל Zoom 5.0 בתחתית הכתבה. וכן עדכונים על שירות דומה בווטסאפ ובגוגל - Google Meet. עדכןו אחרון: 17.11.20.

על בעיות אבטחת המידע הגלומות בשימוש ב-ZOOM ועל האפשרות החדשה של קביעת סיסמא דיווחנו זה מכבר - כאן, בכתבה תחת הכותרת: משבר הקורונה: אזהרה - אפליקציית שיתוף הווידאו ZOOM אוספת מידע רחב על המשתמשים באפליקציה! עובדים ולומדים מהבית? האם אתם יודעים איזה מידע החברה אוספת עליכם ומהי מדיניות הפרטיות שלה? יש גם מעקב ואפשרות דיווח למארח (הבוס למשל). חשוב, שעסקים וארגונים, שעושים שימוש בימים אלה ב-ZOOM, ישקלו ברצינות את היתרונות והחסרונות של שימוש בכלי זה. ניתן לכבות את אפשרות המעקב אם לא הוגדרה קבועה ע"י המארח. בנוסף, עדכונים לגבי האפשרות החדשה של סיסמא.

התקיפות של תוכנתZOOM  נעות מוונדליזם ומניעת שירות, דרך ניסיונות לתקוף את משתמשי המערכת ולגנוב נתוני הזדהות, או אף להתקין פוגען על עמדת המשתמש.

הוצפו מספר נושאים העוסקים בתוכנה, ביניהם היכולת של תוקפים להתפרץ לשיחות Zoom ,שלא הוזמנו אליהן, ולהפריע למהלך התקין של השיחה. ודיווח על פגיעות המאפשרת לתוקף משלוח קישור לשרת חיצוני העושה שימוש בפרוטוקול SMB .הפעלת הקישור גורמת למערכת ההפעלה לנסות לתקשר עם השרת, ולכן פרטי ההזדהות של המשתמש מועברים אליו באופן אוטומטי ועלולים להיתפס בידי התוקף. פגיעות זו הינה למעשה התנהגות ברירת המחדל של מערכת ההפעלה, וקיימת גם כאשר הקישור מועבר במסמכי אופיס וכד'. לא מדובר בפגיעות ספציפית לתוכנתזום 

לגבי ההצפנה של התוכנה, והאם היא מוצפנת מקצה לקצה, פורסמו דיווחים, שבניגוד לנטען בידי החברה, הצפנת השיחה אינה מקצה לקצה. החברה פרסמה הבהרה, ובה מודגש, שכאשר כל משתתפי השיחה עושים שימוש בתוכנות קליינט עדכניות, והשיחה אינה מוקלטת, השיחה אכן מוצפנת מקצה לקצה. אך אם חלק מהמשתתפים עושים שימוש בממשקים אחרים, החל משיחת טלפון וכלה בהקלטת השיחה, ההצפנה אינה מקצה לקצה.

יש נושאים נוספים, שאינם קשורים ישירות לתוכנה: שימוש בדומיינים הכוללים את שם התוכנה במתקפות פישינג וכד', שימוש בתוכנות זדוניות המתחזות לקליינט של Zoom ועידוד המשתמשים להתקינן .

כדי למנוע מגורמים זרים להתפרץ ולהפריע לשיחות זום, מומלץ לנקוט בצעדים הבאים:

 לפרסם את קיום הפגישה באמצעים פנים ארגוניים ולא פומביים.

 להגדיר סיסמה לפגישה.

לנעול את הפגישה לאחר שכל המשתתפים הצטרפו. כך, שלא ניתן לצרף משתמשים חדשים.

כדי למנוע מנתוני הזדהות לדלוף, מומלץ לנקוט בצעדים הבאים:

להימנע מלהפעיל קישורים המועלים ע"י משתתפים לפגישה.

לעדכן הקליינט למערכת הפעלה Windows לגרסה 4.6.9 המונעת הפעלת קישורים מסוג זה.

להגדיר בFirewall- מניעת תעבורה יוצאת בפורט 445 (SMB).

כדי להימנע מדלף מידע המועבר בשיחות, מומלץ לנקוט בצעדים הבאים:

להגביל השיחות רק למשתמשים, שיש להם קליינטים עדכניים הפועלים על גבי מחשב או סמארטפון, ולא להקליט את השיחה.

מלכתחילה להגביל סיווג השיחה. כך, שגם אם ידלוף מידע, הוא לא יהיה מסווג.  

מומלץ להתקין התוכנה אך ורק מחנויות היישומים הרשמיות גוגל פליי ואפסטור או מהאתר הרשמי של החברה.

מומלץ לצרוך מידע לגבי התוכנה רק מאתרים מוכרים ורשמיים.

עדכון 14.4.20, 14:58: חוקרים גילו 530,000 סיסמאות של זום ברשת האפלה. ניתן לקנות כל סיסמא בפחות מסנט או לקבלה בחינם. לכן, לא כדאי שהסיסמא בזום תהיה זהה לזו שמשתמשים בה במקומות אחרים


עדכון 15.4.20, 16:10: ZOOM מגיבה למכירת סיסמאות וכתובות מייל של משתמשי ZOOM ברשת האפלה: בתגובה לידיעות על כך, שסיסמאות וכתובות מייל של אלפי משתמשי זום הוצעו למכירה ברשת האפלה, נמסר מחברת זום, שרוב הנתונים, שהועמדו למכירה, מקורם בדליפות מידע בפלטפורמות אינטרנטיות אחרות בעבר, בהן נפרצו חשבונות גולשים והסיסמאות בהם לא שונו והשתמשו בהן שוב לצרכי הזדהות בכניסה לתקשורת הווידאו של זום. המשתמשים חייבים להחליף סיסמאות במעבר בין שירות לשירות.
 
חברת זום: ״אנו רואים שוב ושוב ששירותי רשת, שמשמשים צרכנים, מהווים יעד לפעילות נפשעת מהסוג הזה. הפושעים מנצלים את העובדה, שהמשתמשים לא מחליפים סיסמאות במעבר בין שירות לשירות ומשתמשים בהן שוב ושוב. סוג כזה של התקפה לא משפיע בד"כ על הלקוחות הארגוניים הגדולים, שעושים שימוש במערכות single sign-on.
 
שכרנו מספר חברות מתמחות בפשיעת סייבר כדי לאתר את המקומות בהן אוחסנו הסיסמאות והכתובות שנחשפו והכלים בהם השתמשו כדי ליצור אותם, והכנסנו לפעולה חברה שכבר סגרה אלפי אתרים שמנסים ׳לעבוד׳ על גולשים להוריד נוזקות, או להוציא מהם במרמה פרטי זיהוי. אנו מבקשים בכל הזדמנות מהמשתמשים לשנות סיסמאות לסיסמאות בטוחות יותר, לא לחזור ולהשתמש באותה סיסמה שוב ושוב ובנוסף אנו בוחנים כעת יישום טכנולוגיות נוספות, שתימנענה בעיות כאלו בעתיד״. 

עדכון 15.4.20, 16:22: זום מתחייבת שנתוני משתמשים בשיחות הווידאו בחינם מחוץ לסין לא ינותבו  דרך סין: עקב חששות בנושא פרטיות ואבטחת מידע, החל מה-18.4.20, משתמשי זום בתשלום יקבלו שליטה מלאה על בחירת מרכזי הנתונים (דאטה סנטרס), שמשמשים לניתוב השיחות שלהם, והמשתמשים ה׳חינמיים׳ בפתרונות תקשורת הווידאו של זום מחוץ לסין לא ינותבו יותר דרך סין. כלומר, המשתמשים בחינם לא יוכלו לבחור להחליף מיקומים והם יוקצו - כברירת מחדל - לאזור בו הם ממוקמים פיזית. המשתמשים בתשלום יוכלו להגדיר מראש ולהצטרף, או לבטל, אזורי מיקום שרתים, למעט את אזור ברירת המחדל שלהם. מרכזי הנתונים של זום מקובצים כיום בארה"ב, קנדה, אירופה, הודו, אוסטרליה, סין, אמריקה הלטינית, ויפן/הונג קונג.

עדכון 16.4.20, 13:51: זום הכניסה חידושים בתחומי האבטחה וההגנה על הפרטיות:
הוספת אייקון אבטחה חדש
לסרגל הכלים של האפליקציה צורף כפתור אבטחה, שמספק למארחים פגישות בזום גישה בלחיצה אחת למספר תכונות אבטחה קיימות של זום, כולל נעילת פגישות והפעלת חדר ההמתנה.
שינויים בהגדרות ברירת המחדל של זום
זאת, כדי לשפר את האבטחה עוד לפני שהפגישה מתחילה. סיסמאות טרום כניסה לפגישה והפעלת חדרי המתנה מופעלים כעת כברירת מחדל עבור המשתמשים הבסיסיים החינמיים ומשתמשי Pro בתשלום, בעוד שלקוחות בתוכנית החינוך K-12 של זום חייבים סיסמא כדי להצטרף לפגישה. חדרי ההמתנה פועלים כברירת מחדל עבור המשתמשים בתוכנית.
סיסמת פגישה משופרת
בעלי ומנהלי חשבונות יכולים כעת להגדיר דרישות מינימום לסיסמא לפגישה. כך, שיכללו מספרים, אותיות ותווים מיוחדים, או לאפשר סיסמאות מספריות בלבד. משתמשי חשבון בסיסי בחינם ישתמשו כברירת מחדל בסיסמאות אלפא-נומריות במקום בסיסמאות מספריות.
הקלטות בענן
הגנת סיסמה להקלטות ענן משותפות פועלת כעת כברירת מחדל עבור כל החשבונות. כן שופרה המורכבות של הסיסמאות בהקלטות הענן  
שיתוף קבצים של צד שלישי
חודשה האפשרות להשתמש בפלטפורמות של צד שלישי, כגון Box, Dropbox ו- OneDrive לטובת שיתוף בזום - לאחר בדיקת אבטחה מלאה של התהליך.
 
עדכון 16.4.20, 15:50: לאחר שתוקפים הצליחו להשיג  מידע אודות חשבונות זום של משתמשים מנתונים שכבר דלפו בעבר בזליגות מידע משירותים אחרים, ובאמצעותם ההאקרים יכולים לבצע גם מתקפות מסוג "Zoom-boombing" - פלישה והתפרצות לשיחות, שלא הוזמנו אליהן והצגת תכנים פוגעניים דוגמת קריאות לאנטישמיות או פורנוגרפיה, חברת אבטחת המידע ESET מדגישה: "אחד הכללים המנחים הוא לא להשתמש באותה סיסמה לשירותים שונים. השתמשו תמיד בסיסמה ייחודית בכל אתר ושירות בנפרד. בנוסף כדאי לבדוק האם קיבלתם הודעה לגבי דליפת הפרטים האישיים ואף לבצע בדיקה עצמאית באמצעות האתר Have I Been Pwned כדי להבין האם הפרטים האישיים דלפו".

עדכון 22.4.20, 16:47: זום משיקה את Zoom 5.0:  
 
רשת
הצפנת AES 256-bit GCM: זום משתדרגת לתקן ההצפנה AES 256-bit GCM, שמציע הגנה מוגברת על נתוני הפגישות וגם עמידות גבוהה בפני ניסיונות חדירה מבחוץ. המהלך מספק למשתמשים התחייבות לשמירה על תכני פגישות הזום, ובינרי הווידאו של זום, ושימוש בנתוני Zoom Phone.
 
Zoom 5.0 תומכת בהצפנת GCM (הצפנת בלוקים) והתקן ייכנס לתוקף לאחר הפעלת כל החשבונות ב-GCM . הפעלת חשבונות כלל-מערכת תתקיים ב-30.5.20.
 
ניתוב נתונים: מנהל החשבון (admin) יכול לבחור את אזורי מרכזי הנתונים, שבהם ישתמשו הפגישות שלהם, או הוובינרים המקוונים ישתמשו בזמן אמת ברמת החשבון, הקבוצה או המשתמש.
 
חוויית משתמש ובקרות
אייקון אבטחה: תכונות האבטחה של זום, שאליהן ניגשו בעבר באמצעות תפריטי הפגישה, מקובצות כעת ונמצאות כולן באייקון אחד הממוקם בסרגל התפריטים של הפגישה, בממשק המארחים.
 
בקרות מארח חזקות: מארחי פגישות יוכלו "לדווח על משתמש" לזום דרך סמל האבטחה. הם עשויים גם להשבית את היכולת של המשתתפים לשנות שמות למניעת התחזות. עבור לקוחות מתחומי החינוך, שיתוף המסך כברירת מחדל נתון כעת אך ורק למארח הפגישה.
 
ברירת מחדל של חדר המתנה (Waiting Room): חדר ההמתנה, תכונה קיימת, שמאפשרת למארח לשמור על משתתפים בחדרי המתנה וירטואליים לפני קבלתם לפגישה, מופעלת כעת כברירת מחדל לחשבונות משתמשים בתחומי מערכות החינוך, משתמשים בסיסיים (חינמיים) ורישיון Pro יחיד. כעת כל המארחים רשאים להפעיל את חדר ההמתנה בזמן שהפגישה שלהם כבר בעיצומה.
 
מורכבות סיסמת פגישה והפעלת ברירת מחדל: סיסמאות לפגישה, תכונה שכבר קיימת במערכת, פועלת כעת כברירת מחדל עבור מרבית הלקוחות, כולל כל לקוחות השימוש הבסיסי, Pro עם רישיון יחיד ולקוחות תחום החינוך. בחשבונות מנוהלים, לאדמינים יש כעת אפשרות להגדיר את מורכבות הסיסמאות (כגון דרישות אורך, אלפא-נומרי ודפי תו מיוחדים). בנוסף, מנהלי פגישות Zoom Phone  יכולים כעת להתאים את אורך ה-pin הדרוש לגישה לדואר הקולי.
סיסמאות להקלטות בענן: הסיסמאות מעתה מוגדרות כברירת מחדל לכל הגישה להקלטות בענן, להוציא מארח הפגישה ונדרשת סיסמא מורכבת. בחשבונות מנוהלים, יש לאדמינים אפשרות להגדיר את מורכבות הסיסמאות.
 
שיתוף אנשי קשר מאובטח בחשבון: Zoom 5.0 תומכת במבנה נתונים חדש עבור ארגונים גדולים יותר, מצב שיאפשר להם לקשר אנשי קשר בין חשבונות מרובים. כך, שאנשים יוכלו לחפש בקלות ובאופן מאובטח פגישות, צ'ט ואנשי קשר טלפוניים.
 
שיפור לוח המחוונים: אדמינים של תוכניות עסקיות, ארגוניות ובתחום החינוך יכולים לראות כיצד הפגישות שלהם מתחברות למרכזי הנתונים של זום בלוח המחוונים (Zoom Dashboard).
 
בנוסף: יכולים כעת לבחור באופציה, שהודעות הצ'ט זום שלהם לא יציגו קטע מהצ'ט שלהם; ישיבות חדשות, שאינן PMI, כוללות כעת מספר זיהוי בן 11 ספרות למורכבות נוספת; ובמהלך פגישה, מזהה הפגישה ואפשרות ההזמנה הועברו מממשק הזום הראשי לתפריט המשתתפים, נתון המקשה על המשתמש לשתף בטעות את מזהה הפגישה שלו.
 
עדכון אפליקציית הזום ל-Zoom 5.0  - zoom.com/download

עדכון 22.4.20 ווטסאפ מאפשר שיחות קול ווידאו עד 8 משתתפים - כאן


**עדכון 29.4.20: שירות Google Meet  - שירות שיחות וידאו קבוצתיות של גוגל, שהיה עד עתה זמין למשתמשים עסקיים בתשלום לחבילת השירותים הארגוניים - G Suite, נפתח בחינם לכולם. עד 30.9.20 ניתן יהיה ליצור מפגשים עד 100 משתמשים למשך זמן בלתי-מוגבל, ולאחר מכן יוגבל זמן הפגישה ל-60 דקות כל פעם. השיחות מוצפנות. כדי ליצור מפגש דרך Meet יש להיכנס לקישור ולהתחבר לחשבון גוגל. אם האפשרות ליצירת מפגש לא מופיעה, צריך להמתין עוד מספר ימים לפתיחה.

עדכון 7.5.20, 19:22: חברת זום דיווחה על רכישת Keybase המספקת שירות מאובטח להעברת הודעות ושיתוף קבצים. זאת, כדי להאיץ את תוכניתה של החברה לבנות הצפנה מקצה לקצה שתתמוך בנפח הפעילות של זום כיום ובעתיד. פרטי העסקה לא נמסרו.
 
הרכישה היא צעד ליצירת פלטפורמת תקשורת וידאו מאובטחת ופרטית, שתתאים למאות מיליוני משתתפים, עם הגמישות להתאמה לאינספור סוגי השימוש, שעושים כיום בזום. Keybase מביאה לזום ניסיון עשיר בתחום ההצפנה ומומחיות אבטחה.

**עדכון 13.5.20, 14:41: כשבועיים לאחר שהכריזה Google Cloud על פתיחת השימוש בשירות שיחות הווידיאו שלה, Google MEET, לציבור הרחב, החברה מודיעה ,שהשימוש זמין מעתה לכל המשתמשים, פרטיים ועסקיים. החל מהיום, כל מי שיש לו כתובת דוא"ל יכול להירשם בכתובת meet.google.com ולהתחיל להשתמש בשירות בחינם. כדי להפוך את השימוש ב-Google Meet לנגיש ויעיל עוד יותר, בימים הקרובים יתאפשר להשתמש בו ישירות מתוך Gmail.

עדכון 18.5.20, 12:00: אייקון האבטחה החדש של זום - התוסף למערכת אייקון אבטחה חדש אותו רואים יזמי השיחות, מייד עם הכניסה למפגש הזום. המשמעות: תכונות האבטחה של זום, שאליהן ניגשו בעבר באמצעות תפריטי הפגישה, מקובצות כעת ונמצאות כולן באייקון אחד הממוקם בסרגל התפריטים של הפגישה, בממשק המארחים. כך, בין השאר, מארחי פגישות יכולים כעת "לדווח על משתמש" בעייתי לזום, והם יכולים גם להשבית את היכולת של המשתתפים לשנות שמות למניעת התחזות.
 
פעולות נוספות שניתן לבצע בלחיצה על האייקון החדש:
נעילת פגישה,
הפעלת מצב ״חדר המתנה״ למניעת כניסה של גורמים לא רצויים,
סילוק משתתפים בעייתיים,
הגבלת משתתפים במפגש ל: שיתוף מסך, ניהול צ׳ט ושינוי תכנים שמועברים ע"י מארגן המפגש.
 
סרטון ההדגמה
https://youtu.be/6JbDfXIElT0
 
עדכון 18.6.20, 10:35: זום: כל המשתמשים - חינמים ומשלמים בזום יוכלו לנהל שיחות בהצפנה מקצה לקצה. שלב הבטא לבדיקת היישום בשטח: תחילת יולי 2020.
 
זום הודיעה, שנמצא פתרון לבעיה ,שהעסיקה באחרונה את החברה: יישום הצפנה מלאה ׳מקצה לקצה׳ (E2EE), כשהפתרון יוצע לכל המשתמשים בזום, בין אם מדובר במשתמשים משלמים ובין במשתמשים ה׳חינמים׳. החברה העלתה ל-GitHub את עיצוב ה- E2EEהמעודכן.
 
כדי לאפשר זאת, המשתמשים בחינם/משתמש ה׳בסיס׳, שירצו גישה ל-E2EE, ישתתפו בתהליך חד פעמי, שיבקש מהמשתמש לקבל מידע נוסף, כגון אימות מספר טלפון באמצעות הודעת טקסט.
 
החברה מתכננת להתחיל את הבטא המוקדם של תכונת E2EE ביולי 2020. כל משתמשי זום ימשיכו להשתמש בהצפנת AES 256 GCM כהצפנת ברירת המחדל, אחד מתקני ההצפנה החזקים ביותר הקיימים כיום.
 
E2EE תהיה תכונה אופציונלית, שכן היא מגבילה פונקציונליות של פגישות מסוימות, כמו היכולת לנהל פגישות באמצעות קווי טלפון PSTN מסורתיים, או מערכות חדרי ישיבות מסוג SIP/H.323. המארחים יפעילו או יכבו את E2EE על בסיס כל פגישה.

עדכון 25.6.20, 14:55: זום מינתה את ג׳ייסון לי, למנהל אבטחת מידע ראשי. הוא מביא עימו לחברה 20 שנות ניסיון באבטחתג'ייסון לי יחצ מידע, בעיקר מתפקידו האחרון כסגן נשיא לאבטחה בחברת Salesforce ולפני כן מתפקידו בחברת מייקרוסופט, שם שימש כמנהל הנדסת אבטחה. במסגרת תפקידו הוא יתמקד במשימת השמירה על ביטחונם ופרטיותם של המשתמשים.

עדכון 13.9.20, 13:40:  זום הוסיפה שכבת אבטחה נוספת לפלטפורמת שיחות הווידאו שלה - אימות דו-שלבי (2FA). התוספת החדשה מקלה על המשתמשים, ובעיקר העסקיים והארגוניים, להגן על עצמם ולמנוע דליפות מידע, או תקלות חדירה לשיחות פרטיות. מעתה ניתן לבקש מהמשתמשים ׳להציג׳ יותר מהוכחה אחת לזהותם האמיתית.
 
משמעות האימות הדו-שלבי היא, שבמקום להסתפק בהזנת סיסמה לצורך הזדהות והתחברות, מוסיפים עוד אמצעי אבטחה נוסף בדרך, בין אם באמצעות קוד, שמיוצר בכל פעם מחדש ונשלח למכשיר המתחבר לשיחת הווידאו כמסרון, או באמצעות אפליקציה ייעודית. המשמעות: גם אם מסיבה כלשהי סיסמת השיחה דלפה החוצה, היא תהיה בלתי שמישה בלי השלב השני של תהליך האימות.
 
עסקים, שיעשו שימוש בתכונה החדשה, יפחיתו את הסיכון בגניבת זהות ודליפות מידע בכך, שהם יקשו על גורמים זדוניים לנחש סיסמאות או להשיג גישה לא רצויה למחשבים או סמארטפונים של משתמשים. לעסקים קטנים או בתי ספר המשמעות היא גם חסכון כספי, שכן במקום לשלם על שירות SSO (ניהול זהויות משתמשים) ניתנת להם כעת בחינם דרך יעילה לאימות המשתמשים.
 
באמצעות 2FA ניתן גם להשתמש באפליקציות ייעודיות שתומכות בפרוטוקול Time-Based One-Time Password (TOTP) דוגמת Google Authenticator, Microsoft Authenticator, FreeOTP, או פשוט לבקש מזום לשלוח קוד באמצעות SMS, או לבצע שיחת טלפון, כאמצעי זיהוי נוסף לגישה לחשבון של זום.
 
כדי לאפשר את ה- 2FA של Zoom ברמת החשבון לצורך אימות מבוסס סיסמה, על מנהלי החשבון לנקוט בצעדים הבאים:
 
היכנסו ללוח המחוונים של זום.
בתפריט הניווט, לחצו על Advanced ואז על Security.
ודאו, שאפשרות כניסה באמצעות אימות דו-שלבי (Sign in with Two-Factor Authentication) מופעלת.
בחרו אחת מהאפשרויות הבאות כדי להפעיל 2FA עבור:
כל המשתמשים בחשבון: אפשרו 2FA לכל המשתמשים בחשבון.
משתמשים עם תפקידים ספציפיים: אפשרו 2FA לתפקידים עם התפקידים שצוינו. לחצו על ׳בחר תפקידים שצוינו׳, בחרו את התפקידים ואז לחצו על אישור.
משתמשים השייכים לקבוצות ספציפיות: אפשרו 2FA למשתמשים שנמצאים בקבוצות שצוינו. לחצו על סמל העיפרון, בחרו את הקבוצות ואז לחצו על אישור.
לחצו על 'שמור' כדי לאשר את הגדרות 2FA שלכם.

 
עדכון 17.11.20, 09:40: זום הוסיפה 3 תכונות אבטחה חדשות למלחמה במפריעים:
 
אופציית ״השעה משתתף״ (Suspend Participant Activities) מאפשרת למארחי פגישות ווידאו להשעות זמנית את השיחה ולסלק משתמש פוגעני ובמקביל להעביר דיווח לצוות האבטחה של החברה. בסיום ניתן לחזור במהירות וללא הפרעות למהלך השיחה התקין. ההפעלה פשוטה: ניגשים לתפריט האבטחה, בוחרים “Suspend Participant Activities”, מאשרים את הבחירה ולוחצים “Suspend.”. ההשעיה מיידית ומתבצע צילום מסך אוטומטי לתיעוד. התכונה החדשה זמינה לכל המשתמשים, משלמים ובחינם בגרסת זום 5.4.2 ומעלה.
 
אופציית ״דיווח על ידי משתתפים״ (Report by Participants) מאפשרת למשתתפי פגישות זום לדווח מיוזמתם על משתתפים מפריעים או לא מוזמנים היישר מתוך היישום. הדיווח מתבצע ע"י לחיצה על אייקון האבטחה מצד שמאל במסך. השירות זמין לכל המשתמשים החדשים ולחלק מהלקוחות הקיימים - תלוי בתוכנית בה הם נמצאים. בסיום השיחה מקבל המתלונן מייל המבקש השלמת פרטים על התקרית. אי השלמת התלונה מונעת את המשך הטיפול.
 
התראת ׳הפגישה שלך בסכנה׳ (At Risk Meeting Notifier) - זום סורקת פוסטים ברשתות חברתיות ובמקורות פומביים נוספים למציאת לינקים לשיחות זום. החברה מדגישה, שהמידע שנאסף הוא מידע הזמין לקהל הרחב. כאשר המערכת מאתרת מידע על שיחות זום, שאולי יאפשר לאנשים לא מוזמנים להיכנס אל השיחות, המערכת תתריע בפני מנהלי המפגשים על הסיכון.
 
ZOOM יחצ
 
 
NORDVPN 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות


למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
 

23.5.24 - Google Cloud Summit 

6.6.24 - Israel Mobile Summit 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים