מערכת לשליחת הודעות SMS-השוואת מחירים ואיך לבחור ספק מתאים לעסק

דף הבית >> צרכנות >> הטיפ השבועי לחסכון >> מערכת לשליחת הודעות SMS-השוואת מחירים ואיך לבחור ספק מתאים לעסק
מערכת לשליחת הודעות SMS-השוואת מחירים ואיך לבחור ספק מתאים לעסק
מאת: מיכאל פנחס, 1.7.18, 17:00מיכאל פנחס
 
אילו 5 סוגי פתרונות קיימים לעסקים קטנים עד בינוניים בתחום משלוח הודעות טקסט SMS לצרכים עסקיים? מי מספק אותם? האם יש פתרונות חלופיים לשליחת הודעות טקסט SMS?
 
היות וכמעט כל האוכלוסייה בעולם כמו גם בישראל (למעט תינוקות וקשישים סיעודיים) מחזיקה בידיה מכשירי סלולרי, אחד מצורות התקשורת הנפוצות בין אנשים ובין עסקים לאנשים נעשית באמצעות הכלי הוותיק, ששמו SMS. למרות כל ההתקדמות בכלים הנמצאים בסמארטפונים להעברת הודעות (דוגמת סקייפ, ,WhatsApp טוויטר, מסנג'ר, Telegram, אינסטגרם, WeChat וכיו"ב), עדיין שירותי SMS לעסקים הם כלי יעיל ונפוץ ביותר לקשר עם הלקוחות.
 
הבעיה המרכזית בשימוש בכלי הפצה המוניים של הודעות טקסט ב-SMS היא, ששליחת ההודעות הללו כפופה ל"חוק הספאם". עסקים לא מעטים נתבעו (ושילמו ביוקר בבתי המשפט), כתוצאה מאי הבנה כיצד ליישם את "חוק הספאם" בכל הנוגע להפצת מסרים לסמארטפונים של לקוחותיהם ולקוחות בפוטנציה.
 
בנוסף, רבים אינם יודעים, ששליחת SMS למספר קווי ולמספרים מיוחדים (דוגמת כוכביות) עולה כסף (כ-30 אגורות למסרון) לשולח (ובמקרה של בית עסק - לעיתים גם למקבל), בלי שום תלות בחבילת הסלולר שיש לשולח, שבה לכאורה שיגור SMS הוא ללא עלות, במסגרת מגבלות חבילת הסלולר של הלקוח הפרטי או העסקי. זה גם כולל מענה למשלוח מסרון פרסומת, שבה המקבל מבצע איזו פעולה, למשל משיב "הסר" (כשרוצים להפסיק לקבל מסרוני פרסומת וקידום מכירות מאותו עסק או גוף), כשברוב המקרים המענה הזה מנותב למספר קווי. כך, שהמשתמש משלם על המסרון הזה בלי לדעת על כך מראש.
 
מכאן, שבחירת ספק מתאים ופלטפורמה מתאימה לשירות אינה רק עניין כלכלי, שיווקי ומסחרי, אלא קודם כל יש לבדוק אם הפלטפורמה \ הספק של השירות עונה ב-100% על "חוק הספאם", שעבר בשנה החולפת מספר סבבי עדכונים כדי לסגור את כל הפרצות, שהיו בחוק הזה, ופועלים לפי הפסיקה המשפטית הענפה, לרבות הנחיות גופי הצרכנות האמונים על אכיפת חוקי הצרכנות, על פי הפרקטיקה, שהתפתחה ביישום החוק הזה בישראל.

אילו סוגי פתרונות קיימים לעסקים קטנים ובינוניים בתחום משלוח הודעות טקסט SMS לצרכים עסקיים?
בתחום שליחת מסרונים יש כמות גדולה של פתרונות מתחרים, במיוחד בתחום שליחת SMS ל"רשימת תפוצה":
  • שליחת מסרונים בחינם. יש בתחום הזה עשרות פלטפורמות ואפליקציות למשלוח מסרונים בחינם. אפשר למצוא אותן בקלות בהרצת המילים "SMS חופשי" בגוגל ובחנויות של האפליקציות הסלולריות. הבעיה: הן אינן עונות (ככלל) על "חוק הספאם", הן מוגבלות ביכולות, לא תמיד נוחות לתפעול ולמעשה אינן מומלצות כלל למגזר העסקי. לכל היותר ניתן להתנסות בשירותים החינמיים הללו באופן חד פעמי, בשליחת מסרונים לרשימת נמענים לא גדולה, נמענים, שהסכימו בכתב לקבל מסרונים מהעסק. יש ספקים המאפשרים הרשמה למערכת והתנסות בחינם. כך, שמי שמעוניין בשיגור מסרונים באופן חד פעמי או בזמן מוגבל בזמן, יכול להתנסות בשירותים החינמיים הללו, שמוגבלים בזמן ובכמות, דוגמת אלה של חברת Pulseem. יש גם ספקי תקשורת המספקים אפשרות להתנסות חינמית, דוגמת 019-מובייל. למשלוח מסרונים חד פעמי או מוגבל מאוד בזמן, השירותים החינמיים הם המענה המתאים.
  • שליחת מסרונים מספקי שירותי הפצת דוא"ל, Newsletters והודעות שיווקיות למינן. כל ספק של שירות להפצת הודעות ודוא"ל לצרכים שיווקיים מספק גם שירותי הפצת SMS לאותם נמענים (בתנאי שנרשמו במאגר הנמענים עם מספר מכשיר הסלולר שלהם). יש בשוק ספקים רבים להפצת הודעות שיווקיות (הגדולים: רב-מסר ואקטיב-טרייל) ושירות זה מומלץ לבחינה למי שמעוניין לשלב גם שליחת דוא"ל וגם SMS ללקוחותיו. יש בתחום הזה מספר רב נוסף של ספקים מתחרים וביניהם אפשר למנות את: InforUMobile, PayCall, Pulseem, iSend, Global SMS, SMSender, OmniTelecom, SMSIM ועוד.
  • פתרונות מכל ספקי התקשורת (Telecom). הספק הגדול ביותר והמוביל בתחום זה הוא בזק עסקים עם שירות BSMS. השירות של המסרונים יכול להיות מסופק בבזק (שהיא, כאמור, מובילת שוק) בשתי דרכים: כחלק מחבילת Bdirect, שהיא חבילה לשיווק עסקי הכוללת כמה כלים בנוסף למסרונים (דוגמת דוא"ל, אתר, ניוזלטרים, דפי נחיתה ועוד), או שרת מסרונים עצמאי- BSMS. בבזק, חבילת 1,000 SMS לחודש נרכשת ב-39 ₪ לחודש (כולל מע"מ) וחבילת 2,000 SMS לחודש ב-59 ₪ לחודש (כולל מע"מ). שירותיSMS Direct , שיכולים להישלח מדפדפן של העסק ולהשתלב בחבילת Bdirect, עולים: 1) עם האפליקציה של השירות: 11.58 ₪ דמי מנוי חודשי ועוד 0.99 אג' לכל מסרון. 2) ללא האפליקציה של השירות: 349.83 ₪ דמי מנוי חודשי ועוד 0.87 אג' לכל מסרון. בכל מקרה, אפשר לנהל מו"מ מול בזק, כי כל הזמן יש לה מבצעים והנחות על השירותים הללו. מתחרים בה כל ספקי התקשורת הקווית והסלולרית האחרים ואפשר לציין כאן שניים בולטים: חברת סלקט תקשורת (המכוונת למי שמנהלים פעילות שיווקית ענפה ואינטנסיבית של אלפי SMS בחודש ומעלה מול לקוחותיהם ושרשרת הערך שלהם) ומספקת שירות שלם ומקיף לעסקים לצרכי קידום עסקי ושיווק, וחברת 019-מובייל (טלזר-019), שהיא הזולה בישראל בתחום שליחת כמויות גדולות עד עצומות של מסרונים לחודש (במחירים היורדים עד מתחת ל-1 אג' למסרון ומגיעים עד ל-0.5 אג' למסרון, בכמויות של מאות אלפים ומעלה, או סביב ה-1 אג' למסרונים בכמויות של מאות מסרונים עד עשרות אלפים מסרונים).
  • פתרונות מספקי שירותי SMS עצמאיים. חלק מהספקים העצמאיים מספקים שירות מאוד זול, בגלל שהם מפעילים את השירות מהענן. כמה דוגמאות לספקים בתחום זה: SMS Sender של חברת קארדקום, יוניסל, פייקול, Pigimi, "פולסים" (Pulseem), InfroUMobile, SMSiM, SMSזול, VIPlus, Callbiz, Global SMS, iSend ועוד. לדוגמה: חברת מסר10 מוכרת 500 מסרונים ב-17 ₪ שזה כ-3 אג' למסרון. מחירון iSend מתחיל ב-12 אג' למסרון בהזמנת 3,000 מסרונים ויורד ככל שמזמינים יותר מסרונים, עד 3 אג' למסרון בהזמנת 250 אלף מסרונים.  
  • פתרון לשליחת ,SMS שהוא חלק בלתי נפרד ממערכת ה-Call Center (מוקד טלפוני) של העסק. כמעט כל ספקי הפתרונות ל-Call Centers מספקים יכולת שליחת מסרונים מתוך המערכת של המוקד הטלפוני. יש גם ספקים עצמאיים בתחום זה דוגמת LivePerson. תדיראן טלקום, אומניטלקום ואוויה מובילים את התחום הזה במוקדי השירות הקטנים עד הבינוניים. כיום במוקדי השירות המתקדמים יותר פונים ללקוחות בצ'ט (במקום במסרון) או ברשת חברתית. הלקוחות של היום מעדיפים את הגישה הזו, מול הגישה של המסרון, שהיא חד-צדדית ומוגבלת.
פתרונות תקשורת ומחשוב ענן לעסקים

האם יש פתרונות חלופיים לשליחת הודעות טקסט SMS?
בהחלט, יש לא מעט. כיום, השוק של מסרים מיידים עובר לטכנולוגיות חדשות כמו צ'טבוטים (המתבססים על השימוש ב-WhatsApp. חברת אוויה הייתה הראשונה להציע שירות מסחרי כזה בישראל ואחריה הלכו כל שאר הספקים) או לשירות בטכנולוגיית WebRTC בהתבסס על שימוש בדפדפן בלבד (דפדפן כרום עונה כיום בצורה הטובה ביותר לצרכים, למי שמשתמש בגישה הזו). השימוש בטכנולוגיה זו החל מזמן בעולם והגיע בשנה האחרונה גם לישראל, למשל למוקד שירותי בריאות כללית.
 
היתרון של השירותים החדשים הללו: לעסק יש רק עלות ראשונית די נמוכה של הקמת השירות. מול זה, שליחת המסרים אינה עולה כסף לעסק, בכל היקף שימוש, כי היא נעשית על גבי רשת האינטרנט הסלולרית (לקוח הקצה הוא המשלם לחברת הסלולר שלו, על החיבור לרשת האינטרנט הסלולרית). מכאן גם מגיע החיסרון של השירותים החדשים הללו: הם אינם מתאימים למי שאין לו חיבור לאינטרנט הסלולרי (למשל במגזר החרדי ומי שמחזיק במכשיר סלולר ללא אינטרנט).
 
שורה תחתונה בבחירת ספק לשליחת הודעות טקסט SMS לעסקים:
בבחירת שירות SMS לעסק יש להשקיע מחשבה ולקבל החלטות רק לאחר הבנת הצרכים של בעל העסק. מאוד מומלץ לבצע ניתוח של צרכי העסק בתחום הקשר שלו עם לקוחותיו, לרבות השימוש של העסק בקמפיינים פרסומיים המבוססים על שליחת מסרונים ודוא"ל בכמויות, ולרבות מה העלויות של קמפיינים אלה, והאם יש הצדקה כלכלית ועסקית לשימוש בכלים הללו. מומלץ לבחון את החלופות השונות הקיימות כיום בתחום שירותי המסרים המידיים ללקוחות, שהן רבות, ולקבל החלטה המבוססת על ניתוח צרכים מול החלופות הקיימות בשוק.

מאת: מיכאל פנחס, מהנדס תקשורת, יולי 2018.
מחבר המדריך לפתרונות תקשורת ומחשוב ענן ולרכישת מרכזיות טלפון IP לעסקים
 
 
 
 
  
 
Bookmark and Share


 


לוח מודעות
יזמים? יש לכם רעיון מבריק? נמשכת ההרשמה למחזור הבא של TLV Generator. ההרשמה - כאן

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

25-29/11/18 - Oracle Week 2018  

9-12/12/18- Healthcare Technological INNOVATION Program 

13/12/18 - Video Trends for 2019 TLV  

7/3/19 - 2019 OurCrowd Global Investor Summit 

13/3/19 -  Telco 2019  

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם לנובמבר 2018 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

מה כן מקדם אתרים ועסקים באינטרנט? לא העלוקות שחיות סביב גוגל ופייסבוק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

TLV Generator נולד - התכנית שהופכת כל רעיון למוצר (MVP) תוך 120 יום - כאן

למה 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלו, נכשלים וימשיכו להיכשל גם בעתיד - כאן

מה חלקו ואחריותו של ה-CTO למצב בו 95% מהסטארטאפים בישראל נכשלים? - כאן

האם ניתן לרפא את המחלה של כישלון מעל ל-95% מהמיזמים בישראל? - כאן

העסקה הבעייתית של בזק-Yes לא הייתה מתבצעת בלי משרד התקשורת - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בנוגע לחקירת "פרשת בזק-YES" ולמה ביבי לא בעניין - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

מורה נבוכים בפרשת "תיק 4000" מי עוד צפוי להיחקר ומה עדיין לא נחקר - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת ההונאה הגדולה שהובילה לכך שמוצרי התקשורת יקרים יותר בישראל - כאן

בלעדי לקוראי האתר: 1 ש"ח ליום שיחות וגלישה ללא הגבלה בחו"ל... - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

צעירי קליפורניה "עפים על עצמם" עם ה-e-Scooter קורקינט בשם Bird (ציפור) - כאן

השוק הקווי לקראת דעיכה ויצירת מונופול חדש (סלקום) על חורבות בזק והוט - כאן

חשיפה: האם ניתן לחבר ממיר כבלים פרטי על רשת הוט? - כאן


 
זרקור חברות
 
TLV-GENERATOR
 
TLV-Generator
 
קפל
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Pixabay
 
TLV-GENERATOR
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
 מפת הביטקוין   מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים