משרד התקשורת שכר חברת שמירה כדי להגן על העובדים מפני הציבור

דף הבית >> עולם ה-ICT >> חדשות משרד התקשורת >> משרד התקשורת שכר חברת שמירה כדי להגן על העובדים מפני הציבור
שיא חדש בניתוק של משרד התקשורת מתפקידיו והקשר שלו עם הציבור אותו הוא אמור לשרת. זה לא קשור באופן ישיר ל"תיק 4000" המסעיר את התקשורת, אבל המצב החמיר בגלל הפרשה הזו. זה נוגע לאזרחים רבים מדי, שלא מצליחים לקבל אישור לייבא  במיוחד רחפנים וגם שאר מוצרים, שיש בהם תקשורת אלחוטית. כעת הם יפגשו גם בשומרים חמושים (במקום לקבל אישורים)...
מאת: אבי וייס, 6.3.18, 06:20שמילה מימון

את הכישלון המחפיר של משרד התקשורת במתן אישורים לייבוא מוצרים, שיש בהם אלחוט, חשפתי בעשרות מאמרים ולאחרונה במאמר הנוקב: "יש צורך להטיל "עיצומים כספיים" (קנסות) על שמילה מימון וגדעון שטרית". זאת, בגלל ההתעללות המתמשכת והבלתי נסבלת של משרד התקשורת, בניהולו של שמילה מימון - המנכ"ל בפועל, (בתמונה משמאל), מי שסייע להקים ולמנות את גדעון שטרית כראש אגף רישוי, אגף, שקרס זמן קצר אחרי שנכנס לתפקיד הזה.

כעת, המצב נהיה חמור הרבה יותר

משרד התקשורת שכר חברת אבטחה, שתחצוץ בין מבקשי הרישיונות הזועמים, לבין עובדי אגף הרישוי, שאמורים לספק שירות לאלפי מבקשי ההיתרים והרישיונות, רבים מהם  מבקשי היתרים בתחום הרחפנים.

כפי שנחשף ב-Telecom News, אכן הסמנכ"לית החדשה למינהל ומשאבי אנוש במשרד התקשורת (אביבית מסבנד) שמה סוף להפקרות של קודמתה תמי לשם בכל הקשור לבזבוז כספי ציבור על שיפוצים מיותרים ותשלומי עתק על חדרים ריקים, ועובדי אגף הרישוי עברו ממש לאחרונה למשרדים המיותמים (שהיו ריקים - במשך שנים ושילמו עליהם עשרות אלפי ש"ח שכירות בכל חודש), בקומה 5 במגדל שלום בת"א. בנוסף, כאמור, שכר המשרד חברת אבטחה, כדי להגן על עובדי הרישוי מזעמם של מבקשי הרשיונות הרבים, שזוכים לשירות מחפיר ופורקים את תסכולם על העובדים. 

הפרסומים האחרונים על השחיתות בצמרת משרד התקשורת, רק "מוסיפים דלק" לכעס של מבקשי הרשיונות, שלא מקבלים מענה בזמן (או בכלל). כעת, הם יקבלו שירות תחת עינם הפקוחה של השומרים, מה שלא היה מעולם במשרד התקשורת. 

יודגש, שאחרי שנים, שבהם נדרשו מבקשי הרשיונות להגיע לקומה 10 במגדל שלום (כדי לטפל ברישיונות לייבוא), קומה, שבה לא פעלה מעלית פתוחה לציבור (כלומר: היו צריכים לרדת בקומה מעל או מתחת לקומה 10, ולרדת או לעלות במדרגות החרום לקומה זו) ולקבל את השירות, שהם מבקשים, במסדרון המוביל לשירותים. עם המעבר של היחידה הזו לקומה 5, עומדת לרשות הלקוחות מעלית ואת השירות הם אמורים לקבל במשרד ולא במסדרון ליד השירותים, בעמידה. 

אנו פנינו להנהלת משרד התקשורת בשאלה: "האם משרד התקשורת שכר חברת אבטחה, שתחצוץ בין מבקשי הרישיונות הזועמים, לבין עובדי אגף הרישוי?". תגובה לא הצלחנו לקבל, לא שלא ניסינו. ככל שתתקבל תשובה, נעדכן בהתאם. די ברור למה לא קיבלנו תשובה. 

מול הכאוס הזה, שבו שרוי משרד התקשורת (ולא רק בגלל שהמנכ"ל של המשרד הפך ל"עד מדינה"), מדהים איך תוך תקופה כל כך קצרה, מתקנת הסמנכ"לית החדשה כשלים חמורים בשירות לציבור ובניצול משאבי המשרד, שעבור קודמתה בתפקיד, היו בבחינת "גזרה משמיים" והיא "לא ספרה ממטר" את לקוחות המשרד, או את כספי המשרד. הדרך עוד ארוכה לשיפור, אך למיטב הערתנו, בנקודה זו, של העברת המשרדים לקומה נגישה, המשרד החל לצעוד לכיוון הנכון.

יצויין, שוועדת הכלכלה של הכנסת עסקה בשבוע החולף בתיקונים לחוק (מפורט כאן), תיקוני חקיקה, שעומדים בפני קריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת, תיקונים, שאמורים היו להקל על ייבוא מוצרים המכילים בתוכם אלחוט. אולם, שמילה מימון וגדעון שטרית ממשיכים להתעמר ולהתעלל בציבור ושמילה דיווח במו פיו לוועדת הכלכלה, שהרחפנים ימשיכו להיות תחת פיקוח וידרשו אישורים לייבוא של כל רחפן לישראל. כלומר: כל ההקלות, שהובטחו ע"י שרי האוצר והתקשורת, כולל לגבי רחפנים, הן לא יותר מ"ישראבלוף" אחד ענק על הציבור (או ספין, כמיטב המסורת של שלמה פילבר...). יתרה מכך, גם ההקלות, שיש בחוק המוצע, לא תתממשנה, אם הממשלה תיפול בימים הקרובים... 

אגב, העברת המשרדים לקומה 5  והפסקת בזבוז הכסף על משרדים ריקים, הן לא המעשה החיובי היחיד של אביבית מסבנד (בתמונה אביבי מסבנדמשמאל) במגדל שלום בימים האחרונים. אביא כאן שתי התפתחויות חיוביות נוספות הנוגעות לפעילותה:

1. בעבר הצגנו את הזילזול של משרד התקשורת בבעלי מוגבלויות, (דנו במשרד התקשורת ושוויון זכויות לבעלי מוגבלויות בו) וחשפנו, שהיה במשרד הזה עובד אחד עם מוגבלות. נוכחנו לאחרונה, שבית הדין לעבודה מתח ביקורת קשה על המשרד, שלא שקל את המוגבלות ("תעודת עיוור") של נתי ביאליסטוק כהן (שהיה עוזר המנכ"ל) כאשר פיטר אותו שלא כדין. כזכור, בית הדין בת"א לא נתן אמון בעדויות ובתצהירים של הנהלת המשרד, לגבי שימוע, שכביכול נערך לנתי, טרם פיטוריו השרירותיים

על רקע זה ראוי לציין, שהמשרד פרסם בימים אלה מכרז למשרת "רכז תמיכות" במועצה לשידורי כבלים ולוויין השוכנת אף היא במגדל שלום, משרה המיועדת לבעלי מוגבלויות. זה עוד שינוי מרענן המגיע עם הסמנכ"לית החדשה למינהל ומשאבי אנוש. יש לציין, שיש חובה חוקית לשלב בעלי מוגבלויות במשרדי הממשלה, אבל גם את זה משרד התקשורת לא טרח לבצע עד היום

2. בהוראת הסמנכ"לית החדשה למינהל, אביבית מסנבנד, נתי שוברט (שהתחזה תקופה ארוכה לסמנכ"ל בכיר לספקטרום), יאלץ להיפרד בקרוב מלשכת הסמנכ"ל במגדל שלום, ולעבור לחדר קטן. כפי שחשפנו לא אחת, נתי מתחזה כבר זמן רב לסמנכ"ל בכיר, והטעה אפילו את השר איוב קרא, למרות שמזמן (לפני יותר משנה וחצי, מספטמבר 2016) התפקיד הזה נלקח ממנו, במסגרת "השינוי האירגוני". כמו כן חשפנו קשרים מאוד מוזרים בינו לבין תמי לשם, שחייבו אותה לתת לו "הטבות" בצורות מגוונות, כדי שיישאר במשרד "עם פה סגור", ושלא יעלו לו בראש רעיונות מוזרים כמו "להיות עד מדינה". אולם, כעת אחרי שתמי לשם עזבה, נתי יוצא מלשכת הסמנכ"ל, שהחזיק יותר משנה וחצי, בעוד שהוא אינו בעל תפקיד כזה.

נקווה, שהרוח החדשה הנושבת במשרד מכיוונה של אביבית מסנבנדתימשך.

שר התקשורת יציל את המשרד אם יסלק את שמילה מימון מיידית מתפקידו וימנה מנכ"ל ראוי למשרד. הרי ברור, ששלמה פילבר לא יחזור, כי הוא חתום על הסכם "עד מדינה". לכן, צריך כבר כעת מנכ"ל במינוי קבוע. אדם מוכשר ונקי כפיים, שיראה בתפקיד שליחות של "עובד ציבור" ולא של "עובד על הציבור". 

לסיכום:
משרד התקשורת (לרבות מועצת הכבלים והלוויין והרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו) הצליחו בשנתיים האחרונות בנושא אחד בלבד: לדאוג לכך, ש"דמי הכיס" של אזרח די נחבא אל הכלים בשם שאול אלוביץ', יגדלו בכ-3 מיליארד ש"ח על חשבון הכיס של כולנו. כמיליארד ש"ח עברו במסלול של מנכ"ל המשרד ושות' מול בזק וכ-2 מיליארד ש"ח עברו ועוברים במסלול של מועצת הכבלים והלוויין מול Yes (נושא, שטרם נחקר כראוי - או בכלל).

קריסת "השירות לציבור" של משרד התקשורת, היא נושא חמור ביותר הראוי לחקירה פרלמנטרית. 

מוטב היה, ששר התקשורת יעסוק כעת בדבר הכי חשוב למשרד התקשורת: פיזור מועצת הכבלים והלוויין ואיתור מנכ"ל ראוי, מקצועי והגון למשרד התקשורת. זאת, בנוסף להפסקת "שוד משאבי הציבור" וההפקרות הנמשכת של מתן שירותי תקשורת בלי רישיונות, בסיטונות. 


לכן, הטיפול הכושל ברגולציית עולם התקשורת בישראל והטיפול הכושל וחסר האחריות של ראשי משרד התקשורת וגופי הסמך של המשרד בתחום מתן שירות בסיסי לציבור הרחב, ציבור המייבא מוצרים מחו"ל ולא מכיר את המכשלה הזו הנקראת "שירות ממשרד התקשורת", מחזקים את הצורך הדחוף בהקמת "רשות לתקשורת", רשות עצמאית, שתפעל לטובת הצרכנים ולא נגד הצרכנים ולטובת בעלי ההון וה"מקורבים לצלחת" של מקבלי ההחלטות, בניגוד מוחלט לחוק ולאחריות המוטלת על משרד ממשלתי חשוב ובעל כוח כלכלי עצום כלפי השחקנים הגדולים בשוק. 
 
רחפן 
 
Bookmark and Share


 

לוח מודעות
מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.15-16/9/2020 - ChipEx2020  

19/5/20 - EcoMotion 2020    

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם לנובמבר 2019 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת ההונאה הגדולה שהובילה לכך שמוצרי התקשורת יקרים יותר בישראל - כאן

בלעדי לקוראי האתר: 1 ש"ח ליום שיחות וגלישה ללא הגבלה בחו"ל... - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: חשיפת "דבר ראשון" בעניין היועמ"ש - היבטים חמורים חדשים - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי המאת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

 
זרקור חברות
 
GETTER
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
PIXABAY
 
Telecom Experts
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים