Telecom News - משרד התקשורת שכר חברת שמירה כדי להגן על העובדים מפני הציבור

משרד התקשורת שכר חברת שמירה כדי להגן על העובדים מפני הציבור

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> משרד התקשורת שכר חברת שמירה כדי להגן על העובדים מפני הציבור
שיא חדש בניתוק של משרד התקשורת מתפקידיו והקשר שלו עם הציבור אותו הוא אמור לשרת. זה לא קשור באופן ישיר ל"תיק 4000" המסעיר את התקשורת, אבל המצב החמיר בגלל הפרשה הזו. זה נוגע לאזרחים רבים מדי, שלא מצליחים לקבל אישור לייבא  במיוחד רחפנים וגם שאר מוצרים, שיש בהם תקשורת אלחוטית. כעת הם יפגשו גם בשומרים חמושים (במקום לקבל אישורים)...
מאת: אבי וייס, 6.3.18, 06:20שמילה מימון

את הכישלון המחפיר של משרד התקשורת במתן אישורים לייבוא מוצרים, שיש בהם אלחוט, חשפתי בעשרות מאמרים ולאחרונה במאמר הנוקב: "יש צורך להטיל "עיצומים כספיים" (קנסות) על שמילה מימון וגדעון שטרית". זאת, בגלל ההתעללות המתמשכת והבלתי נסבלת של משרד התקשורת, בניהולו של שמילה מימון - המנכ"ל בפועל, (בתמונה משמאל), מי שסייע להקים ולמנות את גדעון שטרית כראש אגף רישוי, אגף, שקרס זמן קצר אחרי שנכנס לתפקיד הזה.

כעת, המצב נהיה חמור הרבה יותר

משרד התקשורת שכר חברת אבטחה, שתחצוץ בין מבקשי הרישיונות הזועמים, לבין עובדי אגף הרישוי, שאמורים לספק שירות לאלפי מבקשי ההיתרים והרישיונות, רבים מהם  מבקשי היתרים בתחום הרחפנים.

כפי שנחשף ב-Telecom News, אכן הסמנכ"לית החדשה למינהל ומשאבי אנוש במשרד התקשורת (אביבית מסבנד) שמה סוף להפקרות של קודמתה תמי לשם בכל הקשור לבזבוז כספי ציבור על שיפוצים מיותרים ותשלומי עתק על חדרים ריקים, ועובדי אגף הרישוי עברו ממש לאחרונה למשרדים המיותמים (שהיו ריקים - במשך שנים ושילמו עליהם עשרות אלפי ש"ח שכירות בכל חודש), בקומה 5 במגדל שלום בת"א. בנוסף, כאמור, שכר המשרד חברת אבטחה, כדי להגן על עובדי הרישוי מזעמם של מבקשי הרשיונות הרבים, שזוכים לשירות מחפיר ופורקים את תסכולם על העובדים. 

הפרסומים האחרונים על השחיתות בצמרת משרד התקשורת, רק "מוסיפים דלק" לכעס של מבקשי הרשיונות, שלא מקבלים מענה בזמן (או בכלל). כעת, הם יקבלו שירות תחת עינם הפקוחה של השומרים, מה שלא היה מעולם במשרד התקשורת. 

יודגש, שאחרי שנים, שבהם נדרשו מבקשי הרשיונות להגיע לקומה 10 במגדל שלום (כדי לטפל ברישיונות לייבוא), קומה, שבה לא פעלה מעלית פתוחה לציבור (כלומר: היו צריכים לרדת בקומה מעל או מתחת לקומה 10, ולרדת או לעלות במדרגות החרום לקומה זו) ולקבל את השירות, שהם מבקשים, במסדרון המוביל לשירותים. עם המעבר של היחידה הזו לקומה 5, עומדת לרשות הלקוחות מעלית ואת השירות הם אמורים לקבל במשרד ולא במסדרון ליד השירותים, בעמידה. 

אנו פנינו להנהלת משרד התקשורת בשאלה: "האם משרד התקשורת שכר חברת אבטחה, שתחצוץ בין מבקשי הרישיונות הזועמים, לבין עובדי אגף הרישוי?". תגובה לא הצלחנו לקבל, לא שלא ניסינו. ככל שתתקבל תשובה, נעדכן בהתאם. די ברור למה לא קיבלנו תשובה. 

מול הכאוס הזה, שבו שרוי משרד התקשורת (ולא רק בגלל שהמנכ"ל של המשרד הפך ל"עד מדינה"), מדהים איך תוך תקופה כל כך קצרה, מתקנת הסמנכ"לית החדשה כשלים חמורים בשירות לציבור ובניצול משאבי המשרד, שעבור קודמתה בתפקיד, היו בבחינת "גזרה משמיים" והיא "לא ספרה ממטר" את לקוחות המשרד, או את כספי המשרד. הדרך עוד ארוכה לשיפור, אך למיטב הערתנו, בנקודה זו, של העברת המשרדים לקומה נגישה, המשרד החל לצעוד לכיוון הנכון.

יצויין, שוועדת הכלכלה של הכנסת עסקה בשבוע החולף בתיקונים לחוק (מפורט כאן), תיקוני חקיקה, שעומדים בפני קריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת, תיקונים, שאמורים היו להקל על ייבוא מוצרים המכילים בתוכם אלחוט. אולם, שמילה מימון וגדעון שטרית ממשיכים להתעמר ולהתעלל בציבור ושמילה דיווח במו פיו לוועדת הכלכלה, שהרחפנים ימשיכו להיות תחת פיקוח וידרשו אישורים לייבוא של כל רחפן לישראל. כלומר: כל ההקלות, שהובטחו ע"י שרי האוצר והתקשורת, כולל לגבי רחפנים, הן לא יותר מ"ישראבלוף" אחד ענק על הציבור (או ספין, כמיטב המסורת של שלמה פילבר...). יתרה מכך, גם ההקלות, שיש בחוק המוצע, לא תתממשנה, אם הממשלה תיפול בימים הקרובים... 

אגב, העברת המשרדים לקומה 5  והפסקת בזבוז הכסף על משרדים ריקים, הן לא המעשה החיובי היחיד של אביבית מסבנד (בתמונה אביבי מסבנדמשמאל) במגדל שלום בימים האחרונים. אביא כאן שתי התפתחויות חיוביות נוספות הנוגעות לפעילותה:

1. בעבר הצגנו את הזילזול של משרד התקשורת בבעלי מוגבלויות, (דנו במשרד התקשורת ושוויון זכויות לבעלי מוגבלויות בו) וחשפנו, שהיה במשרד הזה עובד אחד עם מוגבלות. נוכחנו לאחרונה, שבית הדין לעבודה מתח ביקורת קשה על המשרד, שלא שקל את המוגבלות ("תעודת עיוור") של נתי ביאליסטוק כהן (שהיה עוזר המנכ"ל) כאשר פיטר אותו שלא כדין. כזכור, בית הדין בת"א לא נתן אמון בעדויות ובתצהירים של הנהלת המשרד, לגבי שימוע, שכביכול נערך לנתי, טרם פיטוריו השרירותיים

על רקע זה ראוי לציין, שהמשרד פרסם בימים אלה מכרז למשרת "רכז תמיכות" במועצה לשידורי כבלים ולוויין השוכנת אף היא במגדל שלום, משרה המיועדת לבעלי מוגבלויות. זה עוד שינוי מרענן המגיע עם הסמנכ"לית החדשה למינהל ומשאבי אנוש. יש לציין, שיש חובה חוקית לשלב בעלי מוגבלויות במשרדי הממשלה, אבל גם את זה משרד התקשורת לא טרח לבצע עד היום

2. בהוראת הסמנכ"לית החדשה למינהל, אביבית מסנבנד, נתי שוברט (שהתחזה תקופה ארוכה לסמנכ"ל בכיר לספקטרום), יאלץ להיפרד בקרוב מלשכת הסמנכ"ל במגדל שלום, ולעבור לחדר קטן. כפי שחשפנו לא אחת, נתי מתחזה כבר זמן רב לסמנכ"ל בכיר, והטעה אפילו את השר איוב קרא, למרות שמזמן (לפני יותר משנה וחצי, מספטמבר 2016) התפקיד הזה נלקח ממנו, במסגרת "השינוי האירגוני". כמו כן חשפנו קשרים מאוד מוזרים בינו לבין תמי לשם, שחייבו אותה לתת לו "הטבות" בצורות מגוונות, כדי שיישאר במשרד "עם פה סגור", ושלא יעלו לו בראש רעיונות מוזרים כמו "להיות עד מדינה". אולם, כעת אחרי שתמי לשם עזבה, נתי יוצא מלשכת הסמנכ"ל, שהחזיק יותר משנה וחצי, בעוד שהוא אינו בעל תפקיד כזה.

נקווה, שהרוח החדשה הנושבת במשרד מכיוונה של אביבית מסנבנדתימשך.

שר התקשורת יציל את המשרד אם יסלק את שמילה מימון מיידית מתפקידו וימנה מנכ"ל ראוי למשרד. הרי ברור, ששלמה פילבר לא יחזור, כי הוא חתום על הסכם "עד מדינה". לכן, צריך כבר כעת מנכ"ל במינוי קבוע. אדם מוכשר ונקי כפיים, שיראה בתפקיד שליחות של "עובד ציבור" ולא של "עובד על הציבור". 

לסיכום:
משרד התקשורת (לרבות מועצת הכבלים והלוויין והרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו) הצליחו בשנתיים האחרונות בנושא אחד בלבד: לדאוג לכך, ש"דמי הכיס" של אזרח די נחבא אל הכלים בשם שאול אלוביץ', יגדלו בכ-3 מיליארד ש"ח על חשבון הכיס של כולנו. כמיליארד ש"ח עברו במסלול של מנכ"ל המשרד ושות' מול בזק וכ-2 מיליארד ש"ח עברו ועוברים במסלול של מועצת הכבלים והלוויין מול Yes (נושא, שטרם נחקר כראוי - או בכלל).

קריסת "השירות לציבור" של משרד התקשורת, היא נושא חמור ביותר הראוי לחקירה פרלמנטרית. 

מוטב היה, ששר התקשורת יעסוק כעת בדבר הכי חשוב למשרד התקשורת: פיזור מועצת הכבלים והלוויין ואיתור מנכ"ל ראוי, מקצועי והגון למשרד התקשורת. זאת, בנוסף להפסקת "שוד משאבי הציבור" וההפקרות הנמשכת של מתן שירותי תקשורת בלי רישיונות, בסיטונות. 


לכן, הטיפול הכושל ברגולציית עולם התקשורת בישראל והטיפול הכושל וחסר האחריות של ראשי משרד התקשורת וגופי הסמך של המשרד בתחום מתן שירות בסיסי לציבור הרחב, ציבור המייבא מוצרים מחו"ל ולא מכיר את המכשלה הזו הנקראת "שירות ממשרד התקשורת", מחזקים את הצורך הדחוף בהקמת "רשות לתקשורת", רשות עצמאית, שתפעל לטובת הצרכנים ולא נגד הצרכנים ולטובת בעלי ההון וה"מקורבים לצלחת" של מקבלי ההחלטות, בניגוד מוחלט לחוק ולאחריות המוטלת על משרד ממשלתי חשוב ובעל כוח כלכלי עצום כלפי השחקנים הגדולים בשוק. 
 
רחפן 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
24-25.6.24 - כנס הרצליה 2024

26-27.6.24 - AI WEEK 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים