Telecom News - מתחמני המספרים במשרד התקשורת הוציאו שימוע (שלא דווח עליו) לבזק ולהוט

מתחמני המספרים במשרד התקשורת הוציאו שימוע (שלא דווח עליו) לבזק ולהוט

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> מתחמני המספרים במשרד התקשורת הוציאו שימוע (שלא דווח עליו) לבזק ולהוט
בעקבות החלטת מ"מ הממונה על ההגבלים העסקיים (כנגד בזק) ובעקבות המחטף של שר התקשורת היוצא בעניין "השוק הסיטונאי", הוציא אמש (בהחבא) מנכ"ל משרד התקשרות (אבי ברגר) שימוע לבזק ולהוט בתחום הנקרא "צמצום מרווחים". 
מאת: אבי וייס, 18.11.14, 18:00הרן לבאות

במקביל לכל המהומה, שהייתה אמש, ביום סיום תפקידו של שר התקשורת היוצא גלעד ארדן, הוחבא בצד עוד "קלף", שלא פורסם, וקוראים לו "שימוע לקביעת מתכונת לבחינת צמצום מרווחים ע"י בעלי תשתית תקשורת נייחת בפס רחב". השימוע הזה מופנה רק לבעלי העניין ולא לציבור או לנציגיו (ובעלי העניין הראשונים ולמעשה היחידים הם בזק והוט) והוא מצוי כאן

למי מהקוראים שלנו, שיצליח לקרוא את המסמך הזה מתחילתו ועד סופו וגם להבין מה כתוב בו - יוענק פרס מיוחד מטעם האתר. אין לי ספק, שיש כאן מקום לקיים האקתון של מפתחים, שיצליחו לשבור את הצופן המסתתר בין דפי המסמך חסר הפשר הזה. 

למי שלא קרא אציין, שמדובר במסמך מלא מלל מאוד מוזר ומבולבל (ולא במקרה), שנוסח ע"י עורכי דין (ליתר דיוק, עורכות דין, שנתייחס אליהן מייד בנפרד), וע"י אדם אחד, ששמו הרן לבאות (בתמונה למעלה), שמשמש כסמנכ"ל בכיר לכלכלה במשרד התקשורת.

אולם, על המסמך הזה חתום מנכ"ל משרד התקשורת ומהיום השר בפועל (כי לראש הממשלה יש בוודאי נושאים יותר חשובים להתעסק בהם, מאשר תיחמוני משרד התקשורת), הוא אבי ברגר. יש לי ספק רב, אם אבי ברגר בכלל הבין את המסמך בן 16 העמודים, שהוא חתום עליו  

מדובר באחד השימועים ההזויים והתחמניים ביותר, שהיו בישראל בשנים האחרונות. אולם מסתבר, שמטרת השימוע הזה פשוטה ביותר אחרי שמקלפים את כל המלל חסר הפשר והנוסחאות המתמטיות המופרכות הקיימים ב-16 עמודי המסמך: המסמך בא למנוע מבזק והוט לצאת במבצעים צרכניים, אפילו מבצעים זמניים וקצרים, מעתה והלאה, מפחד שמא מבצעים אלה יפגעו במתחרים של בזק והוט. 

מהיכן צמח הרעיון האווילי, חסר האחריות, האנטי-צרכני וההזוי הזה?
מ-3 מקורות מרכזיים:
א. מקור ראשון: מהחלטת ד"ר אסף אילת, (בתמונהד"ר אסף אילת משמאל), מ"מ הממונה על ההגבלים העסקיים משלשום (מנותחת כאן), שקבע, שבזק ניצלה לרעה את מעמדה כמונופול לחסימת מתחרים, וזאת, על בסיס ניתוח של מבצע קצר, שבזק ביצעה לפני כ-4 שנים, מבצע, שקיבל בזמנו אישור של משרד התקשורת.

כך יצא, שמשרד התקשורת הוא האשם (אם בכלל יש מישהו אשם) בחסימת המתחרים עפ"י הניתוח החסר בסיס של ד"ר אסף אילת. לכן, משרד התקשורת "לא יפול יותר בפח" של בזק והוט, והוא לא יאשר להן, אלא במקרים יוצאי דופן לאחר בדיקה יסודית, את כל מבצעי ההנחות הצרכניות העתידיוים של 2 החברות הללו.  

או בעברית מאוד פשוטה: בזק והוט יכולות רק להעלות מחירים, לא להוריד מחירים ולא לבצע הוזלות לצרכנים. זו ממש בשורה מעודדת ומרנינה לשוק התקשורת הישראלי. כל הכבוד למשרד התקשורת על התחמון המבריק הזה... 

ב. מקור שני: מההחלטה על "השוק הסיטונאי". היות ו"השוק הסיטונאי" יצא לדרכו אמש ע"י שר התקשורת (מנותח כאן), יש צורך לשמור בקפדנות, כך עפ"י הרן לבאות ואבי ברגר, שבזק והוט לא תוכלנה להתחרות במתחרים החדשים, המתחרים "חסרי האונים, חסרי האמצעים והחלשים", דוגמת הקבוצות סלקום ופרטנר, ע"י מבצעים לצרכנים (מצד בזק והוט), שיחסמו חו"ח את הצלחת קבוצות סלקום ופרטנר, בתכניות העתידיות שלהן.

לא פלא שוועד עובדי בזק הכריז היום על "סכסוך עבודה", כשהחל להבין את המשמעות הכלכלית של שני המסמכים החדשים הללו על חברת בזק (אם הם בכלל ייושמו אי פעם על בזק).

ג. מקור שלישי: הכנה של הכלים להתערבות עתידית אם השוק הסיטונאי לא יצא לדרך כמתוכנן, כפי שחזיתי לא אחת. הכלי הכי חזק שיש כבר בנייר השימוע הזה, הוא קביעת "מחיר ייחוס" של "חבילת טריפל" והוא 173.6 ש"ח לפני מע"מ (לחבילה של 24 ערוצי טלוויזיה, אינטרנט גישה + גלישה של 30 מגה, 60 דקות טלפוניה, התקנה חינם, 2 ממירי HD).

דהיינו: כל חבילה של בזק או הוט לצרכנים, שתהיה יותר זולה מ"נקודת הייחוס" הזו, ככלל לא תאושר. אפילו לא לפרק זמן קצר. כ"כ, חבילות מבצעים של בזק או הוט בהרכבים שונים של מפרט ורכיבים, יתמחרו יחסית לבסיס הזה. דהיינו: בזק והוט יכולות מעתה רק לייקר מחירים ביחס לבסיס ולא לרדת ממנו כי זה ייחשב "צמצום מרווחים" (Margin Squeeze). 

מהן הבעיות בהחלטות החדשות הללו?
1. הם נוסחו ע"י אותם אנשים בדיוק, שתחמנו את כל המספרים והנוסחאות של "השוק הסיטונאי". זה שבתי המשפט (העליון והמחוזי בירושלים), דחו את בזק, שניסתה להגיע למסמכים המקורים ולא המפוברקים, זה עדיין לא אומר דבר לגבי המציאות. זה רק אומר, שלמשרד התקשורת יש עורכי דין טובים וממולחים יותר מעורכי הדין של בזק. את התחמון חשפתי בהרחבה כאן, והתחמון הזה גלוי לעין כל. לא צריך שופטים ועורכי דין כדי לראות אותו... 

למה הרן לבאות ואבי ברגר ממשיכים בקו הזה של תחמונים והמצאות של רגולציה מהשרוול, שעטופה במלל, שלא מובן לאיש? מפני שיש להם את ההגנה של היועצת המשפטית של משרד התקשורת עו"ד דנה נויפלד. למי ששכח, עו"ד דנה נויפלד שייכת ל"קליקת הפרקליטים", שהראש של הקליקה הזו מגיע בשרשור עד לעו"ד מאוד מפורסם, שמככב לאחרונה בכותרות...  

עו"ד דנה נויפלד התמחתה לא רק בהגנה על תחמוני מספרים ונוסחאות מתמטיות של הרן לבאות והגנה עליו בבתי המשפט מפני בזק, אלא בהגנה (ודי מוצלחת, עד כה) על עבריינים (לכאורה) של ממש, במה שמכונה על ידי "הפרשה הסודית". זו פרשה, שעדיין בזכות התחמונים הללו, היא סודית. אולם, כבר חשפתי את מקומה של עו"ד דנה נויפלד בעלילה הזו ובהרחבה כאן. שכן, החיסיון לא חל על מה שהיא עשתה (או לא עשתה) בפרשה זו. 

2. כל הרגולציה החדשה, שהמציא הרן לבאות, סותרת את כללי הרגולציה, שהמציא הממונה על ההגבלים העסקיים (מפורט כאן) בתנאים שהכתיב לבזק בעניין מיזוג בזק עם YES. מדובר ב"בלגן רגולטורי" בין 2 גופי הרגולציה המתחרים זה בזה: מי יוציא תחת ידו ניירות יותר הזויים מהשני. זה נושא, שכבר עסקתי בו כמה פעמים, למשל כאן וכאן, ואין צורך להרחיב שוב, מה שיתרום לכשלון ודאי של "השוק הסיטונאי". 

3. כל הבסיס המשפטי והכלכלי של השימוע הזה מתבסס רק על מסמך אחד מבריטניה, ששם רוצים לבצע רגולציה די דומה. הבעיה: כבר פרסמתי וניתחתי בהרחבה כאן, שכבר בתחילת 2014, ב-26 מדינות מתוך ה-33 מדינות, שנסקרו ב- EU, הופעלו מודלים כלכליים לגמרי שונים ממה שהרן לבאות מציג (בחתימת אבי ברגר) בשימוע החדש.

4. יתרה מכך, לאחר פרסום הדו"ח של ה- EU בעניין המודלים הכלכליים השכיחים באירופה בתחום הפס הרחב הקווי, נכון לתחילת 2014, הלך ה-EU צעד אחד חשוב ביותר נוסף וביטל אך לאחרונה לחלוטין את עקרונות "השוק הסיטונאי" ב-EU, כפי שפרסמתי כאן.

כל העובדות הללו לא מבלבלות את הרן לבאות, שממשיך בדרכו "כאילו כלום לא קרה". מה אכפת לו בכלל, שכל התיאוריות הכלכליות שלו מזמן התמוטטו ובוטלו באירופה. מבחינתו, הוא יכול להמשיך ולתחמן את כולם בלי שום חשבון. יש לו את ההגנה המשפטית של עו"ד דנה נויפלד (עד שתוכל "לתקוע לו סכין בגב", כמו שהחברה הטובה שלה לקליקה, היועצת המשפטית הקודמת של משרד התקשורת, עשתה, לקודמו בתפקיד, בנסיבות דומות).

בינתיים, מדובר כאן בתרגיל אנטי-צרכני, שיפגע בכל תושבי ישראל. במקום לעסוק בקידום Unlimited, שזה ייצור וידחוף את העתיד של הפס הרחב וטכנולוגיות העתיד בישראל בליווי שקיפות תעריפים וחבילות, הרן לבאות ואבי ברגר עושים הכל, בכל כיוון, כדי למנוע מ-Unlimited להצליח ומתעסקים כל היום וכל הלילה עם בזק והוט ברגולציה, שמזמן בוטלה בכל העולם וגם באירופה, כי היא כשלה.  
                      אבי ברגר                                                                עו"ד דנה נויפלד 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
16.7.24 - CIO FOCUS 2024

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים