Telecom News - עוד בדיחה מטייסי החלל: ועדת מכרזים להקצאת תדרים ל-4G ול-5G

עוד בדיחה מטייסי החלל: ועדת מכרזים להקצאת תדרים ל-4G ול-5G

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> עוד בדיחה מטייסי החלל: ועדת מכרזים להקצאת תדרים ל-4G ול-5G
כלי התקשורת (כהרגלם) העתיקו (בשיטת Copy & Past) את ההכרזה חסרת המשמעות, שחתום עליה שר התקשורת איוב קרא, מלאה בסיסמאות ומנותקת מכל מציאות, בדבר מינוי ועדת מכרזים לתדרים לדור 4 ולדור 5 בסלולר. אוסף של טייסי חלל, שאיבדו כל קשר לתחנת האם ולצרכים של השוק והטכנולוגיה.
מאת: אבי וייס, 13.8.17, 18:55איוב קרא

שר התקשורת (איוב קרא, בתמונה משמאל), כנראה משוכנע, שהעיתונאים ואחריהם הציבור בישראל הם מטומטמים. לכן, הוא מרשה לעצמו, פעם אחר פעם, לחתום על מסמסכים חסרי כל קשר לאיזו מציאות ולאיזה צורך של השוק (דוגמאות: כאן, כאן, כאן, כאן, כאן, כאן, כאן וכאן). 

המסמך ההזוי הנוכחי: מינוי ועדת מכרזים לתדרים ל-4G ול-5G.

ה"הודעה לעיתונות", שכלי התקשורת העתיקו כלשונה בלי להבין על מה מדובר מצויה כאן, וההחלטה החתומה ע"י השר מצויה כאן. אין לי צורך להטעות את הקוראים ולכן לא אביא ציטוטים מהמסמכים הללו ואציין כאן רק מה פגום בהם, מה שהופך אותם לחסרי כל משמעות:
  • לא הוקמה שום ועדת מכרזים, כי ועדת מכרזים אמורה לדעת מה יעמוד למכירה במכרז ומה אמורות להיות התפוקות של המכרז (למשל: כמה מתמודדים יזכו ובמה). כאן, אין דבר כזה בכלל.
  • אין שום קשר בין הקצאת תדרים לדור 4 לבין הקצאת תדרים לדור 5 ואלה שני תהליכים נפרדים, שאמורים להיות בשני מכרזים נפרדים. 
  • בנוסף, יש להחליט האם בהקצאת תדרים נוספים, יוכלו לקום ולהתמודד עליהם גם ספקים חדשים. אין שום רמז לעניין הזה בכתב המינוי. ניתן להבין שכן יאופשר לשחקנים חדשים להיכנס לשוק, כי יש במסמך סעיף שקובע מינימום של 120 מיליון ש"ח דמי רישיון. הכוונה היא כנראה לרישיון חדש (למרות שזה לא נאמר במסמך). לא נראה לי שחברת סלולר בעלת רישיון קיים, תסכים לשלם מינימום 120 מיליון ש"ח עבור עדכון הרישיון הקיים בידה, בתדרים נוספים לקיימים כבר בידה. 
  • המינוי של ועדת המכרזים נעשה (כך כתוב במסמך) עפ"י סמכות השר המעוגנת בסעיף 4(א) לחוק התקשורת. הבעיה: הסעיף הזה בכלל לא נוגע להקצאת תדרים, אלא רק להקצאת רישיונות. לכן, השימוש בסעיף הזה לא הופך את ההחלטה לבעלת תוקף. הקצאת תדרים בישראל מתבצעת רק לפי פקודת הטלגרף האלחוטי סעיף 5ד. זה לא קיים בכתב המינוי ולכן הוא חסר כל תוקף.
  • יתרה מכך, הקצאת תדרים אמורה להתבצע אחרי שימוע, שבו נקבעת מדיניות השר והממשלה לגבי הקצאת תדרים. מדיניות השר האחרונה, שקיימת בתוקף, היא המדיניות, שחתם עליה השר אריאל אטיאס (כאן) מ-2009. השר גלעד ארדן ביצע (לאחר שימועׂ וניתוחים מקצועיים) עדכון מסוים במדיניות הזו ׁ(מפורט כאן) בעיקר בתחום של שת"פ אנטנות, לקראת מכרז התדרים של דור 4. כלומר: השר איוב קרא, צריך היה קודם כל לבצע שימוע ולקבוע מדיניות מעודכנת לגבי התדרים לדור 4 ולדור 5, לפני שהוא ממנה "ועדת מכרזים" לנושא. ועדת מכרזים היא תוצאה נלוויית למדיניות התדרים החדשה ולא להיפך. השימוע אמור לכלול גם את הלקחים, שנלמדו מהמדיניות הקודמת שבתוקף (בעיקר לגבי תחומי התדרים שמתחת ל- 1 גיגהרץ, ולגבי שת"פ אנטנות, שהתממש רק לגבי PHI ובסלקום יצרו "ישראבלוף" של שת"פ אנטנות). השימוע הזה אמור גם לעסוק במה שמטריד את התעשייה כיום וזה: עלויות התדרים ועלויות האגרות השנתיות על התדרים. אלה בהחלט נושאים כבדי משקל, שהיה צורך לקיים עליהם שימוע ולקבל החלטות, הרבה לפני שמדברים על ועדת מכרזים
  • אם לא די בכך, במקביל או אחרי שיש מדיניות חדשה של השר, יש לאשר את התדרים החדשים הללו בגופים המוסמכים עפ"י חוק וזו ועדת התדרים הרגילה ואחריה לאישור ועדת התדרים העליונה (שמעולם לא התכנסה, והתחום הזה ממשיך להתנהל בחשיכה ובכאוס). בלי זה, כל המהלך של הקצאת תדרים למכרז - הוא חסר כל תוקף משפטי. 
  • והדבר הכי חמור: אין שום קשר בין תדרים לדור 4 ולדור 5 לבין הקצאת תדרים ל-IoT ול"עיר חכמה". קודם כל צריך להחליט מהן הטכנולוגיות המאושרות בישראל לשימוש לצרכי IoT ו"עיר חכמה" ואחרי כן לאתר את התדרים המתאימים לטכנולוגיות הללו. יש מספר טכנולוגיות וכל עוד אין החלטה מה תקף בישראל, הכאוס הקיים בישראל - יישאר. שום ועדת מכרזים לא יכולה לפתור את הפלונטר הזה: כאמור, קודם יש לבצע שימוע ולקבל החלטות על הטכנולוגיות של ה-IoT ול"עיר חכמה" ואז להקצות לזה תדרים. השר לא יכול לחתום סתם כך על מסמך, שהמילה IoT מככבת בו בראש הנושאים, בלי להגדיר על מה מדובר. אגב, "העיר החכמה" המתקדמת בעולם שוכנת לא הרחק מישראל, בדובאי, שמדהימה כל הזמן את העולם בחדשנות טכנולוגית לציבור הרחב. איפה הם ואיפה אנחנו, מדינת ה-Startup Nation. 
  • אם לא די בכך, הממשלה כבר החליטה מי מטפל בתחום ה-IoT ו"עיר חכמה" בישראל, וזה "מטה המיזם ישראל דיגיטלית" במשרד לשיוויון חברתי, ומנכ"ל המשרד לשיוויון חברתי מונה לעמוד בראש הצוות המטפל בנושא. לכן, לפני שהשר איוב קרא מנכס לעצמו טיפול ב-IoT וב"עיר חכמה", כדאי שיבדוק במזכירות הממשלה מהן ההחלטות הקיימות בתחום זה ושלא יבלבל את המוח בשטויות חסרות תוקף וקשר למציאות. המסמך המלא של ההחלטות הממשלה וכל התכנית המקיפה, שאושרה בממשלה אך לאחרונה, מצוי כאן, למתעניינים. משרד התקשורת לא היה שותף בכלל בהכנת המסמך החשוב ביותר הזה ואין לו שום מעמד במסמך הזה. לעניין ה-IoT ו"עיר חכמה", המנכ"ל של המשרד לשיוויון חברתי (בראשות השרה גילה גמליאל) הועמד בראש הצוות, שיהיה אחראי על תחום "ערים חכמות" (נושא שטופל בעבר בעיקר במשרד התשתיות). כרגע, התחום הזה מצוי בישראל בכאוס אחד גדול (אין תקנים, אין תדרים, אין רשתות ארציות, אין כיוונים ותקציבים ברורים ואין מדיניות ארצית אחידה וברורה, או בכלל). לא נותר לנו אלא לאחל הצלחה למנכ"ל המשרד לשיוויון חברתי ולשרה הממונה עליו, מנכ"ל שאמור לבצע את העבודה של משרד התקשורתשלא בוצעה ולא נראה שתבוצע אי פעם, כל עוד השר איוב קרא הוא שר התקשורת.
  • אם לא די בכך, ארגון התקשורת עולמי ITU קבע כבר את התדרים להקצאה ל-5G (והם שונים באופן משמעותי ממה שיש במסמך, שעליו חתם השר איוב קרא) ובכל העולם החלו למכור ולנפק תדרים לפי הקביעות הבינלאומיות הללו. בישראל, יקימו (אולי) ועדת מכרזים בסוף 2018, באיחור של 3 עד 4 שנים מול העולם המערבי (וגם מול העולם הערבי).מזמן דיווחנו שיש כבר עשרות ספקי סלולר בעולם שהגיעו ל-5G. אצלנו רק יודעים להוציא מסמכים הזויים. 
בשלי הדברים, לא יכלתי שלא לחייך למקרא לוח התפוצה של מכתבו של השר איוב קרא. אחרי שהשר נכווה חזק מהגדרות של אנשים שלא קיימים או של בעלי תפקידים כפולים, במסמך הטרי של השר אין שמות וכך הוא (לכאורה) לא יכול להסתבך בלוח התפוצה. אם אתם מחפשים את נתי שוברט בלוח התפוצה, אז במסמך של היום הוא מופיע בתור: סגן מנהל מינהל הנדסה (ספקטרום), ולא כמו שהוא חותם עד היום וגם מחר במסמכים הרשמיים של משרד התקשורת (שמועברים למכס): סמנכ"ל בכיר ספקטרום ורישוי תדרים. "ישראבלוף" במיטבו. כמו כל המסמך של השר.  

שורה תחתונה
מהיום הראשון לכניסתו לתפקיד, השר איוב קרא ממשיך במסורת של חתימה על מסמכים הזויים, מנותקים מכל קשר לחוק, לשוק, לצרכים של הציבור, מנותקים לגמרי מהחלטות ממשלה קיימות ומהחלטות מדיניות קיימות ותקפות וללא כל היגיון. המסמך של היום בדבר ועדת מכרזים דמיונית לחלוקת תדרים דמיונית לחברות, שלא ברור מי הן ולטכנולוגיות, שלא נקבעו, היא פרק נוסף בניתוק מוחלט מתחנת האם של אוסף טייסי החלל, שמחברים מסמכים כאלה ונותנים לשר איוב קרא לחתום עליהם. הכי חמור, שכלי התקשורת מעתיקים את אוסף השטויות הללו, בלי כל הבנה ש"עובדים עלינו בעיניים". 

על פי הדו"ח הטרי האחרון של SpeedTest (כאן), ישראל נמצאת במקום 50 בעולם בגלישה במובייל (בתחום הקווי אנו במקום 31). זה תואם במדויק את הממצאים של OpenSignal (שדיווחנו אודותם מזמן - כאן), שישראל נפלה למקום 50 בפס הרחב הסלולרי. למי שלא שם לב, אז היום משרד התקשורת פרסם את הנתונים השנתיים של הכנסות שוק התקשורת (המסמך הטרי כאן). על פי נתונים אלו, שוק התקשורת בישראל הוא השוק היחיד בעולם שהיה בנסיגה ודעיכה (כמעט בכל התחומים), בשנת 2016. מי הוביל אותנו למצב הזה? איך מתקנים את המצב החמור הזה? לאור המסמך הטרי והתלוש מכל מציאות של שר התקשורת איוב קרא, יש לצפות שבדוחות המשווים העולמיים הבאים - מצבנו יהיה עגום הרבה יותר

משרד התקשורת הצליח בשנתיים האחרונות בנושא אחד בלבד: לדאוג לכך ש"דמי הכיס" של שאול אלוביץ' יגדלו בכ-3 מיליארד ש"ח, על חשבון הכיס של כולנו. כמיליארד ש"ח עברו במסלול של מנכ"ל המשרד ושות' מול בזק וכ-2 מיליארד ש"ח עברו במסלול של מועצת הכבלים והלוויין מול Yes. 

לכן, המהלך ההזוי והלא חוקי, כפי שחשפנו כאן, מחזק את הצורך הדחוף בהקמת "רשות לתקשורת", רשות עצמאית, שתפעל לטובת הצרכנים ולא נגד הצרכנים ולטובת בעלי ההון וה"מנקורבים לצלחת" של מקבלי ההחלטות, בניגוד מוחלט לחוק ולאחריות המוטלת על משרד ממשלתי חשוב ובעל כוח כלכלי עצום, כלפי השחקנים הגדולים בשוק. 
עבודה בעיניים 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
24-25.6.24 - כנס הרצליה 2024

26-27.6.24 - AI WEEK 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים