Telecom News - רשת LTE נכה לישראל

רשת LTE נכה לישראל

דף הבית >> חדשות הסלולר והמובייל >> רשת LTE נכה לישראל
משרדי התקשורת והאוצר, בהסכמה בכפייה של משרד הביטחון, סיכמו על מסלול של הקמת רשת LTE נכה ומפגרת בישראל. איך נותנים את התשובות הלא הנכונות לבעיות הדחופות ביותר של עולם הסלולר בישראל. חלק א' של הסדרה. 
נתי שוברטמאת: אבי וייס, 12.05.13, 23:30
 
ביולי 2008, אחרי תהליך שימוע מסודר, שנמשך הרבה יותר משנה, פרסם שר התקשורת דאז, אריאל אטיאס, את מסמך מדיניות התדרים בישראל (המסמך בחתימת מנכ"ל המשרד, מרדכי מרדכי, מצוי כאן), לקראת המעבר ל- LTE ו- WiMAX. בינתיים, ה- WiMAX שבק חיים בגלל מחדלי משרד התקשורת ולא נכנס לישראל (למעט צה"ל, שלא שואל איש בענייני תדרים..., פירוט בדו"ח מבקר המדינה), ונשאר רק לבצע את ההחלטה על המעבר ל- LTE.

הרבה מיים זרמו בירקון, עד שמונתה באוקטובר 2011, ע"י שר התקשורת הקודם משה כחלון, ועדת מכרזים ל- LTE, שבראשה הועמד מנכ"ל המשרד עדן בר טל, במקום מי שהיה באופן טבעי אמור היה להיות בראשה, נתי שוברט, סמנכ"ל בכיר לספקטרום ורישוי תדרים (בתמונה משמאל).

על פי התחזיות הראשונות שלי, צפיתי שלא תהיה רשת LTE מלאה (LTE Advanced) בישראל לפני 2015. במאמר זה אעדכן את התחזית לאור ההתפתחויות החדשות.  

איך יכול להיות, שיעברו 7 שנים בין ההחלטה של שר התקשורת אריאל אטיאס על המעבר ל- LTE לבין המימוש שלה בשטח? איך ייתכן, שיש ועדת מכרזים ל- LTE אבל אין מכרז ל- LTE? 

התשובה מצויה, בין היתר, במסמך של מבקר המדינה. ככה זה, שהכל מנהל בכאוס מוחלט. ועוד מתפארים בהישגים של משרד התקשורת...

נכון להיום, יש בעולם (נתוני מאי 2013) מעל ל- 100 מיליון לקוחות ברשתות LTE, מול 27 מיליון לקוחות, שנספרו אך ביולי שנה שעברה. יש כיום בעולם מעל ל- 160 רשתות LTE מסחריות ב- 70 מדינות, כולל שש מדינות ערביות. בסוף שנת 2017 תהיינה בעולם כ- 400 רשתות סלולר בכ- 120 מדינות עם כ- 900 מיליון לקוחות. כך עפ"י 
Wireless Intelligence. בישראל, יש בינתיים אפס לקוחות באפס רשתות. זה לא ישתנה בשנה הקרובה

ועדת המכרזים בחרה (ולא במקרה) תדרים בתחומים הכי פחות אטקרטיביים, הכי יקרים לפריסה (עבור חברות הסלולר) והכי פחות יעילים (מבחינת כיסוי שטח ויכולת כיסוי של בתים ומבנים). אולם, כרגע הדרך היחידה לשנות את זה היא לבטל את המכרז כליל ולהתחיל הכל מאפס. זה לא יקרה. מה שכן יקרה, זה שהצעת האוצר (הנסמכת על משרד התקשורת) תעבור בכנסת, ותנציח את הכאוס - בחקיקה. בספק אם מי מבין אלה, שיתמכו במהלך החקיקה הזה, מבינים על מה מדובר.

התוצאה: אין ולא יהיו בשנה הקרובה מספיק תדרים לכולם. מי זה כולם? לפי יו"ר ועדת המכרז ומנכ"ל משרד התקשורת, עדן בר טל, כל חמש חברות הסלור הקיימות. כך, שיהיה מכרז ל- 5 רצועות תדרים. למה 5 רצועות תדרים ל- 5 חברות? לדברי עדן בר טל, שעונה לכל השואלים אותו את השאלה הכבדה הזו: "כי צריך להבטיח רצועת תדרים לגולן טלקום, אחרת לא תהיה תחרות של ממש בשוק הסלולר בישראל". 

אז מה הבעיה? הבעיה, שזו תשובה די דמיונית מהסיבות הבאות:
1) כשהוכנה מדיניות התדרים ב- 2008 וכשמונתה ועדת המכרזים ב- 2011, גולן טלקום בכלל לא הייתה קיימת. אפילו לא בדימיון. אז איך אפשר לייחס אותה היום כתירוץ המרכזי לתכנית של 5 רצועות תדרים, בתכנית שתוכננה לפני שגולן טלקום נולדה?
2) לגולן טלקום יש בכלל דאגות אחרות מאשר מכרז ה- LTE. למשל: א) בעיות היעדר הרגולציה לבניית אנטנות סלולר. זו הבעיה הכי בוערת עבורה. ב) כניסה לתחומים חדשים בעולם התקשורת, לרבות התקשורת הקווית ושירותי הטלוויזיה. ג) השגת נתח שוק של 7% כדי לקבל בחזרה את הערבויות, שהופקדו בידי משרד התקשורת.

לכן, תחום ה- LTE, בעיני גולן טלקום, בכלל לא מצוי באיזה סדר עדיפות. רק בדימיון הפורה של המנכ"ל, שמשתמש בה כתירוץ למבנה המכרז של 5 רצועות עם 5 מתמודדות (תוך הסתרת הסיבה האמיתית לבניית מכרז עם 5 רצועות ל- 5 חברות, שתפורט בחלק ב' של הסדרה). 

היות ואין מספיק תדרים בכמות שתוכל לספק LTE Advanced לחמש חברות (דהיינו: 20 מגהרץ לכל ערוץ ל- 5 חברות כפול 2 [ערוץ עולה וערוץ יורד] + מקדמי הגנה), גם אם צה"ל יפנה את התדרים הנחוצים מחר בבוקר, אזי יש בפני ועדת המכרזים ל- LTE כמה אפשרויות פעולה לטווח הזמן של עד 2015 (מועד סיום פינוי התדרים ע"י צה"ל):

א. לספק ל- 5 חברות 10 מגהרץ לערוץ היום (דהיינו: בסיום המכרז, בערך בעוד כשנה עד שנה וחצי), ולהשאיר את הנושא של עוד 10 מגהרץ לעתיד, כשיהיה מאגר מספיק של תדרים לעוד 10 מגהרץ לכל ה- 5.
ב.להוציא את כל מלאי התדרים כרגע למכרז ושהחברות בעצמן תבחרנה אם הן רוצות להתמודד על 10 מגהרץ, או על 20 מגהרץ לערוץ. מי שתשלם יותר - תקבל 20 מגהרץ. מי שתשלם פחות - תפסיד ותקבל רק 10 מגהרץ.
ג. לקבוע תהליך מדורג, בשלבים, שבו לחלק מהחברות יהיה 20 מגהרץ מהתחלה וחלק תקבלנה עוד 10 מגהרץ להשלים ל- 20 מגהרץ - בהמשך הדרך. 

בפתרונות הללו התעלמתי בכוונה מהתסבוכת הקיימת בחישובים: לפרטנר ולסלקום יש כבר תדרים בתחום התדרים הראשון שנבחר (תחום ה- 1,800 מגהרץ), בהיקף שונה לכל חברה, עם צורך לפנות לקוחות קיימים של דורות סלולר קודמים - אם הן רוצות לנצל תדרים אלו ל- LTE. בתסבוכת הזו אטפל בפרק הבא בסדרה. 

כל זה נראה נחמד על הנייר. אז מה הבעיה? כל אלו פתרונות לא נכונים לבעיות הניצבות בפני ועדת המכרזים

הבעיה הראשונה: אין מדינה בעולם שיש בה יותר מ- 3 רשתות LTE. גם במדינות הכי ענקיות ועשירות בעולם. בארה"ב, רק כעת מגיעים ל- 4 רשתות LTE, וזהו. אז למה בישראל רוצה יו"ר ועדת המכרזים להוציא מכרז עם 5 רשתות ומי יממן את זה? רמז לפתרון: מציע לקרוא את הפסקה הקודמת מלמעלה.
דהיינו: כל הנחות היסוד של המכרז הזה שגויות מהיסוד. ההחלטה הנכונה למדינת ישראל היא: 3 רצועות תדרים של 20 מגהרץ כל אחת לערוץ, עבור 3 חברות. כל השאר, "תרכבנה" על הרשתות הללו, בגישת ה"נדידה הפנים ארצית". בדיוק כמו שנעשה ע"י כל הרגולטרים בעולם וכמו שיש כיום לגבי השירותים של הוט מובייל וגולן טלקום, שנעזרות ברשתות של אחרים כדי לספק שירות כלל ארצי.  

הבעיה השנייה: איך יפרסו רשתות חדשות כשאין רגולציה המאפשרת זאת? הרי רשת LTE היא לא רק אלפי אנטנות גדולות ויקרות. היא גם עשרות אלפי אנטנות קטנות, בגישת ה- Small Cells, שמתלוות לרשת, בין היתר כ- Offload לרשת. ככה בונים LTE. בלי זה, חבל על הזמן ועל הכסף. בארה"ב, כבר התנסו בבניית רשתות של 10 מגהרץ בלבד לערוץ ובלי Offload. התוצאות מובאות בנספח כאן למטה. היום, הם משקיעים מיליארדים רבים של דולרים (כל חברה), כדי לתקן את הטעות הזו. אז למה לחזור על אותה טעות? הבעיה: אין איש במשרד התקשורת, מהשר ומטה, שיודע איך לפתור את בעיית הרגולציה של האנטנות, גדולות כקטנות. אין גם כל תכנית סדורה לפתרון הבעיה. אין אפילו טיוטת חקיקה לפתרון. אין כלום, אדישות מחלטת. פעם עוד חשבו להביא לחקיקה תהליך של "שיתוף אנטנות", שהיא חלק מהפתרון לבעיה זו. אבל גם את זה - לא הצליחו לקדם. הרי אין LTE בלי אנטנות, הרבה אנטנות, במיוחד בגלל תחום התדרים הלא נכון שיש במכרז. אז מה רוצים: לעשות מכרז ולספק LTE בלי אנטנות? אולי בטלקינזיס? אולי להעביר את ה- LTE על קווי הביוב והמיים שיש ברחבי הערים? בקיצור: אין תשובה לבעיה חמורה זו. הנושא תקוע בבג"ץ כבר שנים, בלי פתרון. פשוט כאוס מוחלט וחוסר אונים רגולטורי מזעזע, שנמשך כל הקדנציה הקודמת וגם כיום. 

אגב, בעולם כבר נמצאים במעבר ל- 40 מגהרץ לכל ערוץ, למשל החלו בכך בדרום-קוריאה. בישראל, אין עדיין פתרון ל- 10 מגהרץ לכל ערוץ, אז איך אני יכול לבקש שיתכננו מכרז ל- 40 מגהרץ לכל ערוץ?? אם לא די בכך, בשבוע החולף, חברת סמסונג הציגה את הדור החמישי של הסלולר (עדיין אין לו עדיין שם רשמי). זו רשת סלולר המסוגלת לספק עד 1.05 ג'יגה-ביט לשנייה באוויר למרחק של 2 ק"מ מהאנטנה. זאת, לעומת כ- 150 מגה-ביט לשנייה בטכנולוגיית LTE Advanced, עם 20 מגהרץ לכל ערוץ. ה- LTE עם 10 מגהרץ לכל ערוץ (מה שנקבל מהמכרז לשנים הקרובות), נותן פחות או יותר את הביצועים של דור 3, המוכרים כבר לציבור הלקוחות בישראל. 

מכאן, מה שנקבל בישראל עקב מתן תשובות לבעיות הלא נכונות זה LTE של 10 מגהרץ שהוא LTE נכה, מפגר ואיטי ובלי Offload. זה לא נותן שום תוספת ללקוחות, מול הביצועים של הרשתות הקיימות, בדור 3.95. אז למה לזרוק מיליארדי ש"ח (שבסופו של דבר יצאו מכיסי הציבור) על רשתות LTE שלא תספקנה שום תועלת לצרכנים? ננסה לענות על זה בחלק ב' של הסדרה. 
 


נספח
פורסם ביוני 2012

מה קורה כשמחלקים רק 10 מגהרץ לערוץ, ברשתות LTE בארה"ב?
מה רוחבי הפס בסלולר בארה"ב?

רבים מציינים ומביעים את אכזבתם מרוחבי הפס ברשתות הסלולר בישראל. אבל, כדאי לבחון מה קורה בארה"ב. העיתון המקצועי PCWorld בדק את ביצועי הרשתות של חברות הסלולר הגדולות בארה"ב, רשתות דור 3 ודור 4 של: AT&T, T-Mobile, Verizon, Sprint-Nextel ועוד.
 
כמה מהחברות הללו טוענות בפרסומות שיש להן "הרשת המהירה ביותר בצפון אמריקה", במיוחד מתגאה בכך AT&T. המבחנים נעשו ב- 13 הערים הגדולות ברחבי ארה"ב, עם ציוד מדידה של Novarum ובסמארטפונים שסופקו ע"י חברות הסלולר עצמן.
 
ובכן, הממצאים מראים נתונים קצת שונים מהפרסומות. רשת דור 4 LTE של AT&T סיפקה בממוצע 9.12 מגה סל"ש בערוץ היורד. ברשת דור 4 LTE של Verizon הממוצע היה 7.35 מגה. לא בדיוק דור רביעי. אבל, Verizon הייתה טובה מ- AT&T בערוץ העולה בדור 4: 5.85 מגה ל- Verizon מול 4.91 מגה ל- AT&T.
 
לעומת זאת, רשת דור 3.9 (HSPA+) של T-Mobile הציגה ביצועים ממוצעים של 5.53 מגה בערוץ היורד, ממש לא רחוק מביצועי דור 4 של מתחרותיה, ורשת דור 4 WiMAX של Sprint-Nextel הציגה ממוצע של 2.81 מגה, די מאכזב (יצוין שבקרוב גם Sprint-Nextel תעבור ל- LTE).
 
ביצועי רשתות דור 3 (בממוצע בערוץ היורד) היו כדלהלן: T-Mobile הובילה עם 3.84 מגה סל"ש, אחריה AT&T עם 2.62 מגה, Verizon עם 1.05 מגה ו- Sprint-Nextel עם 0.59 מגה. למען האמת - די מאכזב. גם בארה"ב

LTE  
למאמר: "האם יש סיכוי לרשת LTE בישראל ב- 2013?" - כאן

 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
24-25.6.24 - כנס הרצליה 2024

26-27.6.24 - AI WEEK 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים