Telecom News - Show Me the Pesos: איך יזמים יכולים להצליח באמריקה הלטינית?

Show Me the Pesos: איך יזמים יכולים להצליח באמריקה הלטינית?

דף הבית >> סטארטאפים - גיוס השקעות >> Show Me the Pesos: איך יזמים יכולים להצליח באמריקה הלטינית?
התמורות בכלכלה העולמית מבליטים את האטרקטיביות של מדינות אמריקה הלטינית (הארצות דוברות הספרדית והפורטוגזית, ממקסיקו בצפון ועד ארגנטינה וצ'ילה בדרום) לעולם המסחר והייצוא מישראל. הזדמנויות מרתקות ליזמים וסטארטאפיסטים ישראליים. מנכ"ל חדש ללשכת המסחר ישראל אמל"ט (אמריקה הלטינית). וגם: מקלטי המס ותרגילי המס - הולכים להיעלם.
מאת: אבי וייס, 20.12.14, 20:10גבריאל חיון

ב-16.12.14 בבית קומברס בת"א נערך מפגש מקצועי מרתק של לשכת המסחר ישראל-אמל"ט. האירוע נוהל בהנחיית ראלף בן-טל, סגו נשיא הלשכה, אירוע שקיבל סיוע וחסות מגופים רבים. לשכת המסחר ישראל-אמל"ט הינה אחת מהותיקות והפעילות מבין לשכות המסחר הדו-לאומיות הפועלות בישראל. לשכת המסחר מנוהלת על ידי צוות מקצועי שבראשה מנכ"ל (גבריאל חיון, בתמונה, שממש לאחרונה נכנס לתפקיד), וכן על ידי הנהלה ציבורית פעילה בראשה עומד מריאן כהן, שהוא גם נשיא קבוצת מר.

מריאן כהן, נשיא הלשכה: :אני נרגש לפתוח את האירוע, כאן בקומברס.אנו נמצאים בפתחו של עידן חדש בלשכת המסחר ישראל-אמל"ט. אחרי תקופה של פעילות מאוד נמוכה, החלטנו לבחור מנכ"ל חדש, שנכנס אך אתמול לתפקיד (גבריאל חיון). אנו משוכנע שניכנס כעת לתקופת פעילות אינטנסיבית לטובת כל חברי הלשכה. 

אנו פועלים מול מקבץ מרשים של מדינות, למעשה יבשת וחצי, מדינות שאינן מונוליטיות ויש צורך להכיר היטב את המאפיינים של כל מדינה ומדינה. יש דברים דומים, אבל יש גם הרבה דברים שונים בין המדינות. המטרה שלנו ברורה: לקדם את השרים עם מדינות אמריקה הלטינית. המדינות הללו בשלות היום יותר מתמיד לקלוט חידושים וטכנולוגיות ישראליות. יש לנו מלא רעיונות ואני מאמין שביחד עם החברים נצליח להגשים את החלומות שלנו". 

גבי (גבריאל) חיון, (בתמונה), מנכ"ל לשכת המסחר ישראל-אמל"ט: "אני מודה על האמן שניתן בי במינוי שלי למנכ"ל. אני עוסק מזה שנים רבות באמריקה הלטינית וחייתי לא מעט שנים ברפובליקה הדומיניקנית, כך שיש לי ניסיון מסחרי ועסקי עם חלק לא מבוטל של מדינות אמריקה הלטינית. אני נכנס לתפקיד חדור אמונה שהייצוא זה חוד החנית של המשק הישראלי. זה הבסיס לכלכה שלנו ולהתפתחות המדינה.

אני מאמין שישראל, כ-Startup Nation, יכולה לסייע למדינות ביבשת אמריקה לבנות שם תשתיות של הייטק ולבנות שם סטארטאפים. אנו יכולים לייצא ידע, מוצרים ושירותים למדינות אמל"ט. ההשקעה הזו תחזור אלינו בגדול. זה מצב של Win-Win. אנו קוראים לכל מי שמעוניין לייצא למדינות אמל"ט להצטרף ללשכה ולפעילות שלה, פעילות שתוכל לקדם אותו בייצוא למדינות אמל"ט".

יואב אדלר, מחלקה כלכלית א', משרד החוץ: "יש לישראל היבטוריה של קשרים מאוד טובים עם אמריקה הלטינית. יש לנו 14 נציגויות במדינות אמל"ט ובקרוב תיפתח הנציגות ה-15. אולם, היקף הסחר טרם מימש את הפוטנציאל שלו. השינה (2014) ביקרו בישראל נשיאי קולומביה ופרו ובקרוב יבקרו כאן נשיאי מקסיקו ואקוודור. סך הייצוא למדינות אמל"ט הוא 2.75 מיליארד דולרים והייבוא משם הוא כ-1 מיליארד דולרים. הייצוא הבטחוני לאמל"ט הוא כ-600 מיליון דולרים. כך שיש כאן עוד הרבה לאן להתפתח.

יש לנו הסכמי מו"פ עם ארגנטינה, ברזיל ואורוגוואי ואני מקווה שבקרוב ייחסת הסכם מו"פ עם מקסיקו.ישראל הצטרפה כמשקיפה ל'ברית הפסיפית' שהיא ברית כלכלית בין מקסיקו, קולומביה, פרו וצ'ילה. בתחומי החדשנות יש כבר פרוייקטים משותפים עם קולומביה, פרו, אקוואדור, במימון וסיוע ממשלתי. להעכתי, ההסכם הכי משמעותי כיום הוא עם מקסיקו שיש בו פוטנציאל רב להגברת הייצוא". 

טליה דולן גדיש, היועצת המשפטית של מנהל הכנסות המדינה, משרד האוצר: "הבעיה המרכזית שאנו עוסקים בה היא שעסקה יכולה להיות ממוסה בשתי מדינות שיש בינהן מסחר. לכן, אנו עוסקים ומקדמים 'אמנות למניעת כפל מס'. עם אמריקה הלטינית אנו נמצאים עדיין די מאחור. יש עוד הרבה עבודה לעשות כאן. פשוט אין מספיק אמנות ואלו שיש הן די ישנות ולא מכסות אתתחומי המסחר החדשים (למשל באינטרנט). אמנות למניעת כפל מס גוברות על הדין הפנימי בכל מדינה בה הן בתוקף, לכן הן חשובות לניהול התקי של עסקים בין מדינות.

כיום, אין ביננו לבין מדינות אמל"ט שום אמנה שמכסה את המסחר בעולמות החדשים דוגמת רשת האינטרנט. הנושא הזה כרגע בטיפול ה-OECD ואין לנו כרגע פתרון מיידי למצב הזה. יש לנו הסכמי אמנות למניעת כפל מס עם מקסיקו, פנמה, ארגנטיננה (אמנה חלקית), אורוגוואי (אמנה חלקית) וברזיל. עם ארגנטינה וצ'ילה יש דיונים שטרם הבשילו להסכם. בנוסף, יש לתקן אמנות ישנות וגם זה אתגר.לכן, חשוב להתייעץ עם מומחה בתחום, כדי למנוע כפל מס בעסקאות עם מדינות אמל"ט". 

עו"ד יריב בן דב, שותף,HFN (משרד עו"ד הרצוג, פוקס, נאמן): "האתגר הכי משמעותי ביחסי המסחר עם מדינות אמל"ט הוא נושא 'מחירי העברה'. זה הנושא הכי חם בתחום המיסוי הבינלאומי. 'מחירי העברה' המשמעות שלהם הוא: עסקות בין גופים קשורים. ההגדרה של זה משתנה למדינה וזה כולל גם גופים שמחזיקים אחד בשני או שקשורים האופן עקיף אחד בשני ויש עסקה שמתבצעת בינהם. זה יכול להיות במדינות רבות גם עסקה עם שלוחה מקומית או מפיץ מקומי. 


רשויות המס תוקפים היום עסקאות לא רק בין מדינות אלא גם בתוך המדינות, בין חברות קשורות,למרות שאין באמצע עסקה בינלאומית.מדובר באחד הנושאים הקשים ביותר לפיצוח בתחום המיסוי. הבעיה המרכזית הם שיעורי מס שונים, שכפופים למסגרת העקרונות של מחירי העברה, שצריכים להיקבע במנגנון מאוד מורכב ומלווה בניירת מאוד ספציפית. 

בישראל, החוק העוסק במחירי העברה נכנס לתוקף ב-2006. הרעיון המרכזי ברוב העולם וגם בישראל הוא: המחירים בין גופים קשורים יהיו כאילו הם לא קשורים, והגופים אמורים להראות לרשויות המס שהמחיר נקבע בינהן האו 'מחיר השוק, של קונה מרצון ומכור מרצוןכאילו הם לא היו קשורים. זה לא דבר פעוט ערך, כי החוק מכסה היום הכל: שירותים, מוצרים, העברת ידע, העברת פטנטים,מתן הלוואות ועוד. הכל נכנס למשבצת של 'מחירי העברה'. 

ברוב מדינות אמל"ט עובדים לפי ההנחיות של ה-OECD, די בדומה לחקיקה הישראלית, למעט מדינה אחת: ברזיל. ברזיל לא מכירה בעקרונות של השוק למחירי העברה ויש לה מערכת חוקים אחרת שבנויה על עקרובות שונים ממה שמוכר כאן וברוב מדינותה-OECD. זה מבויל בהכרח להתנגשויות בביצוע עסקאות בין מדינות. לכן, לעניות דעתי, זו התאבדות להיכנס לעסקאות בברזיל ללא יועץ מס מקומי שמכיר את כל הסעיפים והחקיקה המקומית שם. 

כל מי שנכנס למסגרת של חוקי 'מחירי העברה', חייב להכין סט של מסמכים, שיש מדינות שצריך להגיש אותם לרשויות המס ויש מדינות שרק צריך להצהיר שיש את המסמכים הללו. אלו מסמכים ייחודיים לכל מדינה. זה כולל 'חקר שוק' בטרם מבצעים את ההעברה ויש לזה טפסים מיוחדים. בארץ זה טופס 1385 שמעטים מכירים אותו וכך מסתבכים עם רשויות המס.

תשומת לב, שישראל נתפסת בעיני מדינות רבות ובראשן ארה"ב, כ'מקלט מס'. זה נראה ביננו אבסורד, אבל זה המצב.למה? זה די ברור להם: מס חברות בארה"ב יכול להגיע בממוצע ל-48% בעוד בישראל, בגלל כל ההקלות במיסוי לחברות במיוחד במגזרי ההייטק, מס החברות הממוצע הוא 11%. הפער הוא עצום, מול מדינות רבות בעולם. לכן, יש מדינות בודקות די בקפדנות כל עסקה. יש מדינות, למשל פרו, שבודקות כל עסקה גם לא בין חברות קשורות. 

התחום הכי חם כיום קרוי BEPS (ר"ת: Base erosion and profit shifting). דהיינו: 'הסטת בסיס המס של העסק ושחיקת רווחים'. ה תרגיל המס הגדול והנפוץ ביותר בעולם. חברות הייטק בכל העולם וגם פה בישראל נוקטות בשיטות הללו. אולם, השלטונות במדינות רבות בעולם הגיעו למסקנה,שבעולם גלובלי, עם כלכלה גלובלית ומסחר אלקטרוני, כללי המיסוי הישנים הם בלתי רלבנטיים. לכן, הועלתה הטענה שיש כאן פרצת מס ונכסים אדירה שיש לסתום אותה. 

ה-OECD החל להכין סדרת כללים חדשים למיסוי ומסחר בעידן הכלכלה הדיגיטלית. ישראל עדיין לא חתומה על התקנות החדשות שה-OECD פרסם, אבל זה יאושר בקרוב. כמעט כל מדינות העולם החברות או הנספחות ל-OECD מאמצות את הגישה הזו. יש כאן חשיפה עצומה של מידע בין כל המדינות בעום, על מחירים ומיסים בכל המדיניות ובכל העסקאות, כולל מדע על כל בעתי התפקידים הבכירים בחברות וכל טנרנזקציה מכל סוג שיש לה ערך כלכלי.

אם זה ייושם באופו מלא, זה יחסל בעולם את כל מקלטי המס וכל תרגילי תכנוני המס. זו תהיה מכה אנושה לחברות הייטק ישראליות רבות שביצעו תרגילים היכן ה-IP שלהן והיכן ההנהלה שלהן. זה יחסל גם את כל הבלופים של אפל, מיקרוסופט, גוגל, פייסבוק וכיו"ב, שמעבירים את ההכנסות שלהן דרך מקלטי מס, למשל דרך אירלנד ודרך כמה איים זעירים ברחבי העולם.

לא מדובר בדבר תיאורטי. ממשלת ארה"ב כבר הולכת בכיוון הזה ודי באגרסיביות. ישראלים לא מעטים כבר נתקלו בזה. בבריטניה, החליטו לחוקק חוק שיחסל את ההתחמקות ממס של גוגל וחברות דומות. גם בישראל דנים בזה וזה בדרך. מדובר בלא פחות מרעידת אדמה בעולם תרגילי המס, במיוחד של חברות הייטק.

לכן, מומלץ לחברות הייטק, בטרם הן מבצעות עסקאות בינלאומיות, שיש בהן תכנוני מס, להתייעץ עם מומחים, כי יש לנו כבר לא מעט מקרים של חברות שנפלו בפח ומשלמות ביוקר על תכנוני מס, שהופכים להיות היום לא לגיטימיים". 
לוגו לשכת המסחר ישראל-אמל"ט
אמריקה הלטינית 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות


למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
 

23.5.24 - Google Cloud Summit 

6.6.24 - Israel Mobile Summit 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים