Telecom News - קריאה לדון מחדש בנושא ה- LTE

קריאה לדון מחדש בנושא ה- LTE

דף הבית >> חדשות הסלולר והמובייל >> קריאה לדון מחדש בנושא ה- LTE
בלעדי: לא היה צריך לחכות לדו"ח מבקר המדינה כדי לחשוף את הכאוס בתנהלות אגף הספקטרום במשרד התקשורת. הבעיה: כולנו משלמים על המחדלים הללו. אם לא תבוצע רפורמה בהחלטות, לא יהיה LTE מסחרי המביא תועלת לציבור לפני 2016 ואולי אף מאוחר מזה. 
מאת: אבי וייס, 9.5.13, 17:00יוסף שפירא מבקר המדינה

דו"ח מבקר המדינה (יוסף שפירא, בתמונה משמאל) הטרי בעניין אגף הספקטרום (מצ"ב כאן למתעניינים), הוא הדו"ח הרביעי באגף זה ב- 7 השנים האחרונות. שיא של כל הזמנים בכמות הביקורות באגף אחד... דו"ח זה מביא שוב את שפע המחדלים, הטעויות והכאוס השלטוני, שיש באגף זה ושלא תוקנו בעשור האחרון. המחדלים הללו כיכבו בעשרות רבות של מאמרים, שפירסמתי במהלך השנים, וכעת הם מופיעים פעם נוספת שחור על גבי לבן בדו"ח המבקר, עם האסמכתאות לכל מחדל. כל השנים ראשי המשרד (המנכ"ל והדובר שלו) הכחישו את מה שכתבתי. אך כעת, הכל מאומת ומפורסם בגלוי. לא ניתן להסתיר את האמת. עבורי ועבור קוראי הטורים, שפורסמו על ידי -  אין בכך כל חדש.

אולם, איש עדיין לא "שילם בראשו" על מחדלים אלו. לכן, ככל הנראה, גם הדו"ח הטרי והחמור הזה ייגנז במגירות, כמו קודמיו. הבעיה: אזרחי ישראל משלמים בכיסם על המחדלים הללו. מאות רבות של מיליוני ש"ח כבר נשפכו על "רשת חרום לאומית", שעדיין לא הסתיימה הקמתה. זו רשת, שהוקמה ב"פטור ממכרז", מה שהיטיב עם חברה אחת בלבד. זאת, בדיוק כמו שרצו אלה, שבמסגרת הכאוס הכללי של התנהלות הספקטרום בישראל, דחפו לבחור בתקן מיושן והכי יקר שיש לרשת זו ובתדרים הלא נכונים, וכעת לא יודעים איך להחלץ מהפלונטר אליו נכנסה מדינת ישראל. פרטים נוספים אפשר לקרא במסמך של האוצר (שכנראה העתיק את אחד הטורים שלי - בנושא זה...).

אולם, האוצר מוביל להחלטות הלא נכונות, פרי ההצעות של אותם אינטרסנטים שעדיין בתפקידם, המעוניינים להמשיך בכאוס המתואר בדו"ח מבקר המדינה, כי זה משרת את האינטרסים הצרים שלהם. נזקים שהיקפם לא נמדד נגרמו וייגרמו מאיחור בכניסת טכנולוגיות תקשורת מתקדמות לישראל, בינהן ה- LTE. ככה זה כשהכל מנוהל על פי אינטרסים צרים תחת מסך חשאיות מדומה. 

האינטרסנטים הללו, שנמצאים אצל בעלי תפקידים בגופי השלטון השונים, מייצגים אינטרסים זרים בעבודתם בממשלה, במקום לייצג את האינטרס של טובת הציבור. אני סבור, שלא די בבדיקת מבקר המדינה באגף הספקטרום. יש לבדוק מדוע התקבלו ההחלטות השגויות ומי הרוויח מכך (תרתי משמע). שר התקשורת, גלעד ארדן, היה צריך לפטר את סמנכ"ל הספקטרום לאלתר, בעקבות דו"ח מבקר המדינה. מה הסיכויים שזה יקרה? אפס אחוז... גם קודמיו לא שילמו על הכאוס בניהול הספקטרום, המשאב הכי יקר, שיש בידי משרד התקשורת. 

כעת ניגש לסוגייה הטרייה: מתי ייהיה LTE בישראל? ניתוח מלא יבוצע בפרק הבא בסדרה זו. כרגע, אציין את עיקרי הנושאים החשובים הנגזרים מדו"ח מבקר המדינה החריף שפורסם:

1. משרד התקשורת קיבל (ולא במקרה) החלטות, שתדרי הדור הרביעי יהיו במתכונת מסוימת של תדרים לכל החברות (סה"כ חמש חברות), כשחלק מהתדרים מצויים בידי צה"ל וחלק קטן בידי בזק ("רדיו כפרי"). הבעיה: גם אם צה"ל ובזק יפנו מחר בבוקר את התדרים, עדיין אי אפשר להקים רשת LTE מתקדמת (LTE Advances) בישראל. לכל היותר יוכלו להקים רשת של LTE דור ישן, שלא תספק יותר ביצועים מהרשתות הקיימות של דור 3.95, שיש לכל החברות. על הביצועים של רשתות אלו כבר כתבתי בהרחבה כאן

למה? כי משרד התקשורת בכוונה ברורה בחר תחומי תדרים כאלו, ביודעו שבכך הרעיון של ה- LTE ייתקע לפחות עד 2015. ניתחתי זאת בהרחבה, למשל כאן. בנוסף, יש לזה קשר ישיר לכמה פרשיות, שחשפתי בחצי השנה האחרונה, וזה קשור גם להיעלמותו של השר הקודם משה כחלון מהחיים הציבוריים. כל זה נעשה כדי שהאמת הנוגעת לעניין זה - לא תיחשף

2. צה"ל לא מאושר מהמתווה שהציע האוצר וכפה עליו. המשמעות: עד 2015 בספק אם הצבא יפנה את כל התדרים. במקרה זה, אני מצדד בעמדת צה"ל. צה"ל לא אשם, שיש כאוס בניהול התדרים במשרד התקשורת, ומחפשים שם תדרים במקום הלא נכון - אצלם. השיטה של "לחפש מתחת לפנס" - ידועה...

הסעיף הכי אירוני בדו"ח המבקר זה ההתנפלות של משרד התקשורת דווקא על בזק (מכונה בדו"ח המבקר בשם: חברה א'), בנוסף להתנפלות על צה"ל, כדי שבזק תפנה את התדרים של "רדיו כפרי", בלי להציע לה כל חלופה לשירות זה. זאת, בעוד משרד התקשורת בכלל לא מעז להתעסק עם התדרים "שנכבשו" ע"י ספקיות הסלולר הגדולות, וגם ע"י משטרת ישראל, בפרשיות חמורות שנדונו בדוחות מבקר המדינה הקודמים וכיכבו אצלי בעשרות חשיפות... הסלקטיביות הזו של המשרד בדרישה לפינוי תדרים דווקא מבזק, היא ממש לא מקרית. גם זה קשור קשר הדוק להיעלמות שר התקשורת הקודם (משה כחלון) מהבמה. 

3. בגלל שהאוצר "הרג" את ההמשך של פיתוח "רשת חרום לאומית", זה הזמן המתאים לחזור ולדון במה שכל המומחים הבלתי תלויים אומרים: רשת חרום לאומית צריכה וחייבת להיות על (LTE (LTE Advanced. קראתי לזה כאן ובהרחבה, ורבים תומכים בעמדה המקצועית הבלתי תלויה הזו.

היות ושר התקשורת הוא גם השר להגנת העורף, אני מאמין, שכרגע הוא חף מכל אינטרסים זרים, אינטרסים שהובילו להחלטות המוטעות הקודמות. זה בדיוק הזמן לדון ולקבל את ההחלטות הנכונות בעניין רשת חרום לאומית ולכרוך אותן עם הקמת רשת LTE Advanced אזרחית ע"י חברות הסלולר. כמובן, בחירת החברה, שתקים "רשת חרום לאומית" של ישראל, ב- LTE Advanced, צריכה להתבצע במכרז כהלכתו ולא ב"פטור ממכרז", כמו שבוצע במהלך הקמת החלקים הראשונים של "רשת חרום לאומית" (במשטרת ישראל ובפיקוד העורף). 

הדבר הכי משמעותי בנושא זה: הגיע העת להפסיק את החשאיות המדומה הזו סביב הנושא, שנועדה להיטיב עם האינטרסנטים ולהסתיר את הכאוס. ממילא הוא נחשף בדו"ח מבקר המדינה (ועל ידי, קודם לכן). 

4. הדבר הכי חשוב והכי משמעותי חסר בדו"ח מבקר המדינה: אין תכנית לאומית לתחום התדרים. אין שום נייר עבודה בעניין זה. אפילו לא מפית נייר בכתב יד, שעליה נכתבו ראשי פרקים לתכנית כזו. פשוט כאוס מוחלט. זה לא מקרי. בגלל זה, לא מקצים בישראל תדרים לטובת הציבור (אני מתכוון לתדרים לטובת הציבור עצמו ממש, לא לטובת חברות הסלולר המשרתות את ציבור הלקוחות).

ישראל מצויה הרחק מאחור מול כל העולם המערבי, בו מקצים מאות מגות של תדרים לטובת הציבור, לשימושים ציבוריים שונים. נתחיל עם הדברים הכי פשוטים: שיחרור כל התדרים ל- WiFi. שחרור תדרים לעיריות ורשויות מקומיות לטובת רשתות עירוניות לצרכים המוניציפליים (כולל לפרוייקט "עיר בטוחה"), לשחרור תדרים לרכבת ישראל, שתקועה עם מערכות קשר עוד מקום המדינה ועוד ועוד. זה לא קרה ולא קורה. למה? בלי "תכנית אב" לניהול התדרים בישראל, גם LTE מתקדם לא יהיה. אם האחראים לנושא יפטורו לאלתר וימונו אנשי מקצוע בלתי תלויים ורציניים לתפקיד, רק אז יש סיכויים לראות תכנית כזו, עם סיכויים לקדם רשת LTE Advanced בישראל בעוד כשנתיים, ולא בעוד ארבע או חמש (ואולי יותר) שנים. 

שורה תחתונהבהיעדר שקיפות בניהול התדרים במדינת ישראל, היעדר תכנית עבודה מסודרת רב-שנתית להקצאת תדרים במדינת ישראל, היעדר Roadmap רגולטורי לפינוי תדרים ושחרור תדרים לטובת הציבור, כפי שנעשה בעולם הנאור, לא פלא שה- LTE בישראל עדיין תקוע עמוק בבוץ, ולצערנו, לזמן רב.

את תגובת משרד התקשורת לא הצלחתי להשיג. מבקר המדינה אמר את דברו בדו"ח בצורה די ברורה ונוקבת. נעקב אחרי ההתפתחויות בתחום זה מקרוב ונעדכן. 
LTE 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024 

21.8.24 - רוח אחרת - כנס חירות ישראלי

2.12.24 - Telco 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים