איך משיגים עובדי סייבר כשיש מחסור עולמי של מיליוני עובדים בתחום?

דף הבית >> סקירות טכנולוגיות >> איך משיגים עובדי סייבר כשיש מחסור עולמי של מיליוני עובדים בתחום?
איך משיגים עובדי סייבר כשיש מחסור עולמי של מיליוני עובדים בתחום?
מאת: אבי וייס, 17.3.18, 21:50טרנד מיקרו: קווין סימזר
 
לאן הולך עולם האבטחה והסייבר? איך פותרים את המחסור העצום של עובדי סייבר מקצועיים? האם נשים מנהלות בתחום הסייבר זה יתרון? מה מפותח כיום לעתיד עולם הסייבר? נקודת מבט חדשה ודי מפתיעה על שוק הסייבר העולמי והישראלי.  
 
"ב-2020, שזה ממש קרוב, המחסור במומחי סייבר יגיע ל-2 מיליון משרות בכל רחבי העולם", מתאר קווין סימזר (Kevin Simzer), סגן נשיא בכיר לשיווק ומכירות, Trend Micro. "בעוד שבעבר תחום האבטחה נחשב כהוצאה מיותרת המפריעה להתקדמות העסק, כיום ברור כבר כמעט לכולם, שתחום האבטחה והסייבר הוא הבסיס לקיום העסקי וזה הנושא הכי חשוב בתחום קבלת ההחלטות העסקיות".
 
קיימתי ראיון בלעדי עם קווין סימזר (בתמונה), כדי לשמוע על הטרנדים העכשוויים והעתידיים של עולם הסייבר. טרנד מיקרו היא אחת מענקיות הסייבר ואבטחת המידע הגדולות ביותר בעולם, בכל קנה מידה. החברה נוסדה ביפן ונסחרת בבורסה היפנית.
 
שאלה: מה אתה עושה בישראל?
קווין סימזר: "זה הביקור הראשון שלי בישראל. אני מסתובב הרבה בעולם, לפגישות עם הצוות המקומי שלנו ועם לקוחות ושותפים. זה מה שאני עושה בישראל.
 
יחד עם זאת, הייתה לי הפתעה בביקור בישראל. לא הייתי ער לכך, שישראל היא מכה -MECCA  של עולם האבטחה והסייבר. זה מחמם את הלב לראות מה מתפתח בישראל בתחום הזה".
 
שאלה: מה אתה יכול לחדש לנו בתחומי האבטחה והסייבר מנקודת ראותך?
תשובה: "התחומים המעניינים ביותר את טרנד מיקרו הם:

א. ענן ציבורי. מדברים המון על הענן הציבורי, אבל מעט מאוד מבינים את בעיות האבטחה והסייבר של שימוש בענן ציבורי.
 
אנו משקיעים בפתרונות לענן ציבורי מזה 7 שנים ויש לנו מודלים ופתרונות המשולבים היטב בעננים של אמזון-AWS, 'אזור' של מיקרוסופט, 'גוגל עננים' ועוד.
 
ממה שאנו רואים בשוק, מאוד מפתיע כמה מעט מיישמים מערכי אבטחה בענן ציבורי ובמיוחד יש חוסר ידע כמעט מוחלט, כיצד מנהלים ומאבטחים משאבים בפעילויות לטווח זמן קצר, שאלו הפעילויות היותר שכיחות בשימוש בענן ציבורי.
 
למדנו מה צריך לפתח בתחום הזה ע"י ניתוח של 2 מיליארד שעות של פעילויות בענן ציבורי, כדי להבין מהן הציפיות של משתמשי הקצה, בעיקר בגלל הגידול העצום של שימוש בשירותי ענן ציבורי, בכל רבדי השוק ובכל השווקים הוורטיקאליים.
 
אמזון-AWS היא השותף העיקרי שלנו והגדול ביותר. הסיבה: היא חדשנית ונעה מהר ולכן אנו, כחברה שחושבת וחיה חדשנות, אוהבים לעבוד בשת"פ עימה.
 
ב. תחום ה-IOT. מדובר בנושא הנמצא בצמיחה מהירה ביותר. כולם מדברים על זה ובסוף חושבים על פתרונות הגנה על סנסורים לבית או לעסקים קטנים. אבל השוק העיקרי לא שם. באירוע הטלקום האחרון בברצלונה הודגם בצורה מאוד ברורה, שה-IoT זה קודם כל פתרון תעשייתי. לכן, האבטחה צריכה לתת מענה ברמה תעשייתית. זה נהיה חמור יותר, כשמחברים את ה-IoT התעשייתי לענן הציבורי.
 
בנוסף, אנו כוללים בעולם ה-IoT תחומים נוספים הנמצאים בצמיחה מדהימה: רובוטיקה, אוטומוטיב, רחפנים ועוד. הכל זה רובוטיקה המחוברת לאינטרנט. זו רובוטיקה הנשלטת מרחוק, משודרגת מרחוק ומספקת נתונים מרחוק. זה דבר ממשי המתפתח בכל העולם. זה אתגר עצום עבורנו ולכן אנו מתמקדים בפתרונות לתחומים הללו".  
 
שאלה: מה המשמעות של הטרנספורמציה הדיגיטלית מנקודת מבטך, לאור ניסיונך?
תשובה: "אנו מצפים, שנראה התפתחות בעיקר בתחום המשאבים, שתשפיע על עולם האבטחה והסייבר:

א. שינוי בתשתיות המחשוב. יש שינויים מאוד מהירים, שאפילו המומחים לא קולטים את סדר הגודל של השינויים. אלה גם אתגרים לספקי התשתיות וגם גידול עצום בסכנות מעולם האבטחה והסייבר.
 
הכיוון המרכזי הוא מעבר לווירטואליזציה, גם בתשתיות התקשורת והטלפוניה, מעבר ל-5G וטכנולוגיות אלחוט רחב פס באוויר (מה שהחל כמעט בכל העולם), מעבר לטכנולוגיות Edge Server (השרתים נעשים מיניאטוריים ונמצאים בקצה ולא במרכז), מעבר ל-Serverless (בלי שרתים). אלה שינויים המשנים את כל תפיסת הרשת המסורתית.
 
ב. שינויים במפת האיומים. לפני כעשור, רוב האיומים היו איומים ברורים דוגמת ה-APT. בנינו לאיומים הללו פתרונות חזקים, שהחזיקו מעמד במשך שנים וגם כיום הם קיימים ומבצעים את המשימה של הגנה מפני התקפות APT.
 
אולם, התחום הזה נעשה ממש כאוטי. עיקר ההתקפות הן מסוג של Ransomware (כופר), התקפות המשתנות כל הזמן ובהיקפים עצומים. זה האיום החזק ביותר. האיום הזה, בגלל שדי הצליח לתוקפים, יהיה האיום המרכזי גם בטווח הזמן הנראה לעין. אנו מעריכים, שהאיום הזה יימשך עוד כמה שנים ולכן יש להיערך בצורה מאוד יסודית לתצורת האיום הזו.
 
כדי לספק מענה לאתגרים הללו, אנו מעסיקים מעל ל-2,000 איש במעבדות המו"פ שלנו. מערכי המו"פ שלנו גדולים מכל מערך מו"פ בתחום הסייבר, שיש אצל מי מהמתחרים שלנו".
 
שאלה: איך אתם מוצאים כל כך הרבה מומחים לעולם הסייבר?
תשובה: "ממה שחקרנו, יש מחסור עולמי של לפחות 1 מיליון משרות למומחי סייבר כיום, וב-2020 המחסור יגיע ל-2 מיליון משרות בכל רחבי העולם.
 
כשראינו את הנתונים הללו, החלטנו להיכנס לנושא זה ולטפל בעצמנו גם בנושא הזה. גם החלטנו שלא נשכור אנשים ומומחים בכל מחיר, מה שעושים לא מעט סטארטאפים וכמה חברות מתחרות.
 
לכן החלטנו, שאנו נגדל את הכישרונות שלנו בעצמנו. יש לנו כבר 4 מרכזי הכשרה ברחבי העולם: פראג, ברזיל, דאלאס-טקסס ומצרים, מרכזים, שבהם אנו מחפשים מהנדסים מוכשרים, בעיקר מהנדסים המחפשים עבודה. במחקר שלנו גילינו, שאלה המקומות הטובים ביותר כיום למצוא מהנדסים המחפשים עבודה.
 
אנו לוקחים את המועמדים, שנרשמים אלינו, לתכנית הכשרה של 3 חודשים בתחום הסייבר. הם מקבלים מאתנו משכורת בעת שהם בהכשרה הזו. אחרי ה-3 חודשים, אנו מתחייבים להעסיק 5 מהנדסים מכל כיתה של 25 תלמידים, שעוברים בהצלחה את ההכשרה שלנו. כך, אנו רואים במהלך ההכשרה את התלמידים הטובים ביותר ומציעים להם לעבוד אצלנו.
 
גם השאר לא מקופחים. אנו באים לשותפים שלנו ומציעים להם לשכור את התלמידים, שאנו לא בחרנו. כך, בנינו אקוסיסטם שלם סביב ההכשרות הללו וכבר ראינו, שכל תלמיד, שמעוניין להמשיך אצלנו או אצל אחד השותפים שלנו, נכנס למעגל העבודה בתחום הסייבר. איש מהם לא נשאר מובטל. יש כאלה, שבחרו בתום ההכשרה ללכת לאחד מהמתחרים שלנו. מבחינתנו זה בסדר, כי אנו רואים במה שאנו עושים שליחות לכל התעשייה.
 
כך, אנו מספקים לעצמנו ולשותפים שלנו את המחסור הקיים בשוק למומחי סייבר. אני מבקר לא מעט במרכזי ההכשרה הללו ורואה את ההתלהבות של המהנדסים הצעירים הללו. זה מחמם את הלב לראות את ההתלהבות שלהם לעסוק בתחום הסייבר. הלוואי והיו לנו יותר משאבים כדי שנוכל להכשיר ולשכור יותר עובדים מוכשרים לתחום הסייבר".  
 
שאלה: מה אתם מפתחים כיום לעתיד עולם הסייבר?
תשובה: "כרגע, הפרויקטים המרכזיים והעיקריים שלנו הם סביב הענן וסביב ה-IoT, כפי שציינתי קודם.
 
אולם, בגלל המחסור בכוח אדם איכותי, החלטנו להתמקד לעתיד בכמה תחומים, למשל בתחום הניהול של מערכות אבטחה וסייבר. ניהול אירועי אבטחה הוא נושא מאוד מורכב. זה דורש התמחויות ספציפיות והמון ניסיון, כדי להתמודד ביעילות ובזמן אמת עם התקפות ולהתמודד עם משברי אבטחה.
 
אנו נשקיע בתחום הזה הרבה משאבים בשנים הקרובות. למעשה אנו נטפח את הכיוון של הקמת SOCs (מוקדי ניהול אבטחה) לכל השוק. נטפח את התחום הזה גם בהכשרות שלנו.
 
הכיוון, שמתפתח בתחום הזה, הוא האוטומציה. אנו מפתחים כלים ופלטפורמות, שיעבירו את כל הטיפול בהתקפות למענה מהיר ואוטומטי ככל הניתן. אנו בדרך להשיג את היעד הזה.
 
צריך להבין, שיש לנו מעל ל-500 אלף לקוחות עסקיים וארגוניים ברחבי העולם, כמעט לכולם אין שירותי SOC אצלם בבית ולכן אנו מספקים להם שירותי SOC משלנו בכל רחבי עולם ב'מיקור חוץ'.
 
בנוסף, יש לנו מעל ל-20 מיליון לקוחות פרטיים ועסקים קטנים, שברור שהם לא יקימו לעצמם SOC, ולכן הם יישענו על ה-SOC של ספק השירות או ספק האינטרנט שלהם.
 
הבעיה שלנו היא פשוט עצומה בכל קנה מידה. כבר כיום, מעל ל-150 מיליון נקודות קצה נמצאים בפיקוח של ה-SOC שלנו. כל נקודת קצה כזו מספקת לנו מידע בזמן אמת, ממש המון מידע. זה מה שאנו מקבלים מכל רחבי העולם.
 
לכן, בנינו מערכת ענקית לניתוח המידע הזה. זה מעבר ל-Big Data, כי אנו במעבר ל-AI. אנו מנתחים ומספקים את המידע המנותח ללקוחות שלנו ולצוותי הפיתוח שלנו. כך, אנו כל הזמן מפתחים חוקים חדשים, יכולות חדשות ופתרונות חדשים לאתגרים, שאנו מגלים בהררי המידע הנצבר אצלנו.
 
אנו לא מוכרים מידע של הלקוחות שלנו כמו שנהוג בשוק. אנו מקפידים על שמירת הפרטיות של הלקוחות שלנו. המידע, שמופק מהלקוחות שלנו, חוזר אליהם ומשמש אותנו לייצר פתרונות טובים יותר.
העיקר: אנו יודעים להגיב להתקפות בזמן אמת ב-SOC  שלנו".
 
שאלה: מהם הפתרונות שלכם להתקפות כופר(Ransomware)?
תשובה: "התחום הזה ממש נמצא בהייפ רציני והמלחמה שלנו בהתקפות הללו מבוססת על AI ו-Machine Learning. זו הדרך היחידה כרגע לנתח נכון מה קורה בהתקפות הללו.
 
יש בשוק לא מעט פתרונות של סטארטאפים, אבל ממה שאנו רואים, מדובר באתגרים מאוד גדולים. הסטארטאפים יודעים לספק פתרונות נקודתיים ודי מצומצמים. הם לא מספקים פתרונות מלאים, שרק חברות ענק דוגמת צ'קפוינט ואנו, יודעות איך לפתח. אלה פתרונות, שאינם מצומצמים ואינם מוגבלים בזמן.
 
הפיתוחים בסוג הזה של התקפות, שכל הזמן משתנות, דורשים יכולות פיתוח שאין בסטארטאפים. יש לנו כישרונות נהדרים, שעובדים סביב השעון על פתרונות לתחום הזה. זה כל הזמן משתכלל ומתקדם. זה לא דבר סטטי. אנו בוחנים כל הזמן מה יש בשוק, כולל אצל הסטארטאפים, וראינו, שהם רק יכולים להשלים יכולות של החברות הגדולות.
 
התפקיד של CISO (מנהל האבטחה) הוא כיום התפקיד הכי גרוע בארגונים. הם תמיד שואלים את עצמם: איך הם מממשים את האחריות שלהם ומונעים כשלי אבטחה. זה מעבר ליכולות שלהם. לכן, יש המון כישלונות ורבים משלמים בכיסאם על הכישלונות הללו.
 
אנו בטנרד מיקרו מעוניינים לטפח את הגאווה המקצועית של אנשי אבטחת המידע והסייבר. אנו מעוניינים לעזור לעסקים ולארגונים להתקדם ולעמוד באתגרים שהם עומדים בפניהם".
 
שאלה: ל-Trend Micro יש מנכ"לית - Eva Chen, זה דבר מאפיין אצלכם?
תשובה: "בהחלט. כחצי מהמנהלים, שמדווחים לי, הן מנהלות. זה דבר יוצא דופן וחריג בתעשיית ההייטק.
 
אני מאמין, שככל שיש יותר נשים ברמת הניהול הבכירות של חברות ההייטק, כך היכולת הניהולית והעסקית של החברה - משתבחת".
 
שאלה: האם יש סיכוי שתרכשו סטארטאפ ישראלי?
תשובה: "אנו כל הזמן מסתכלים על השוק בישראל באמצעות זרוע שלנו, שזה תפקידה. בטרנד מיקרו אנו מבצעים בזהירות כ-2 רכישות בשנה, בד"כ רכישות של חברות גדולות ולעיתים גם סטארטאפים. כשיהיה לנו מה לדווח על רכישות בישראל, נדווח לציבור בהתאם. אנו תמיד פתוחים לשמוע על פיתוחים חדשים, כישרונות חדשים וכיווני פיתוח חדשים".
 
שאלה: מה החלום המקצועי שלך?
קווין סימזר: "אנו כבר כ-30 שנה בעסק הזה של אבטחה וסייבר. אנו בעלייה וגידול מתמיד ומצליחים בשוק העולמי.
 
החלום שלי הוא, שנישאר בשוק עוד 30 שנה. זה שוק מאוד קשה ומאתגר. אנו חושבים לטווח ארוך, לא לרבעון הקרוב, כמו שחושבים רבים מהשחקנים בשוק הזה. זאת, בגלל שהבסיס הארגוני שלנו הוא חברה יפנית. אני מאמין ומקווה, שנוביל את השוק הזה עוד שנים רבות".
 
NO RANSOMWARE 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.


 

הכי ניצפים 
חג שמח!!!!

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

חשיפה: כיצד עמית סגל הטעה את הציבור וסייע לתפירת תיק 4000 כנגד נתניהו - כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

עדכונים שוטפים שצריך לדעת ממשפט "תיקי האלפים" עם כתב האישום השקרי - כאן

עדכונים וחשיפות מבית המשפט המחוזי בירושלים על תיק 4000 התפור והמופרך - כאן

ביהמ"ש המחוזי בירושלים: עדכונים מרתקים ממשפט תיק 4000 המצוץ מהאצבע - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

החקירה הנגדית של חפץ: עדכונים מביהמ"ש המחוזי בי-ם לגבי תיק 4000 התפור - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

משפט תיק 4000: הסברים של אבי וייס ע"י סרטוני יוטיוב/מצגות ינואר 2022 - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים