Telecom News - איך נגמלתי ממקדמי אתרים, מומחי שיווק באינטרנט ושאר המטרידים והמתחזים

איך נגמלתי ממקדמי אתרים, מומחי שיווק באינטרנט ושאר המטרידים והמתחזים

דף הבית >> דעות ומחקרים >> עמדות ניתוחים >> איך נגמלתי ממקדמי אתרים, מומחי שיווק באינטרנט ושאר המטרידים והמתחזים
בגלל היעדר "חסמי כניסה", כל אחד בכל גיל ובכל עת יכול להיות מומחה קידום באינטרנט (SEO), או מומחה "שיווק באינטרנט", "אשף רשתות חברתיות", "גאון מיתוג באינטרנט", או "מאסטר במכירות באינטרנט". הגמילה מהם ובמיוחד מגוגל היא קשה, אך נחוצה. פרק א' בסדרה. 
מאת: אבי וייס, 8.6.14, 13:35כסף עף באוויר

כל מי שיש לו אתר באינטרנט וכל מי שעוסק באחד מהמקצועות הקשורים לרשת האינטרנט, נתקל בתופעה, שאין ספור של בעלי מקצוע לרשת האינטרנט מציעים לו הצעות מכל סוג. הכי גדולה ופעילה בתחום הזה, היא כמובן גוגל. כעת גם פייסבוק מתחילה לצבור תנופה בתחום הפרסום והקידום באינטרנט וגם סביבה מתחילה להיבנות קהילה של "אוכלי חינם", שרוצה את הכסף של כל מי שמסתובב באינטרנט. 

הבעיה שלי: כולם "עובדים עלי בעיניים". לקח לי זמן להבין את זה, אבל כעת אני בטוח בזה, אחרי שחקרתי את זה לעומק והתנסיתי בעצמי בכלים רבים, עליהם אדווח בפירוט בחלק ב' (והבא בסדרה זו). בפרק זה אתרכז בתהליך הגמילה מהעלוקות ו"אוכלי החינם". 

כבר פרסמתי כאן, שמקדמי האתרים - SEO, לא היה להם מעולם מושג, אין להם מושג כיום וגם לא יהיה להם מושג בעתיד, איך מקדמים אתרים בגוגל. שלא אובן לא נכון, כל אחד יכול לקדם אתרים בגוגל. גם ילד שלא מבין כלום באינטרנט. זה קל מאוד. אולם, זה קידום קצר טווח וחסר כל תועלת מכל היבט שהוא, מלבד ההיבט של העברת הכסף מהכיס שלי לכיס של מישהו אחר ש"עבד עלי".

לכל המקצועות, שמניתי בכותרת, אין "חסמי כניסה". דהיינו: כל אחד יכול להגדיר את עצמו כמומחה באינטרנט וכמי שיכול להביא תועלת לבעל האתר ולבעל העסק, שרוצה להצליח באינטרנט. יתרה מכך: מדובר במקצועות, שאין להם שום קוד אתי, שום תקנון, שום תורה מוסכמת, שום שיטה סדורה לעבודה, כלום. ממש כלום.

כדי שלא אשמע צדקן מדי, גם למקצוע שאני עוסק בו - עיתונות, אין "חסמי כניסה". גם במקצוע שלי הקוד האתי מזמן הפך לבדיחה. אך לאחרונה, הבאנו כאן את דבריה של הבלוגרית ואולי העיתונאית המובילה בעולם ההייטק (קארה סווישר), שאמרה דברים מאוד דומים בנוגע למצב העיתונות, שם בארה"ב. 

אם לא די בכך, חווית הגלישה של משתמשי האינטרנט בישראל היא הגרועה בעולם. לא בגלל רוחבי הפס, אלא בגלל התופעה המעצבנת הקיימת רק בישראל, של באנרים וחלונות קופצים מכל כיוון ובלי כל סיבה והגיון. כש"וועדת המדרוג למדידת הרייטינג באינטרנט הישראלי" ניסתה לעשות סדר בתחום הפרוע הזה בישראל, היא נחסמה ע"י הממונה על ההגבלים העסקיים, כפי שחשפתי בהרחבה כאן, מה שהביא בסופו של דבר למותה של "ועדת המדרוג". לכן, ההשתוללות של החלונות והפרסומות הקופצות באתרים רבים בישראל נמשכת בלי כל בקרה והתחשבות בגולשים. באתר Telecom News, כמובן, שלא אתן לזה דריסת רגל, בשום מחיר

חברת גוגל עושה דברים מופלאים ותרומתה למשק הישראלי בכלל ולעולם הסטארטפים בפרט, ראויה לכל שבח. אולם, זה לא מונע ממני להציג את הצדדים הפחות נעימים של גוגל. זו חברה דורסנית, מונופליסטית "שלא שמה קצוץ על איש". כשעליתי לאוויר עם אתר חדש זה לפני כשנה ורבע, גוגל החליטה להחרים אותי בכמה תחומים, בלי כל סיבה, או הסבר, או יכולת ערעור ועוד לפני שכתבתי איזו מילה רעה אחת על גוגל. חודשים הסתובבתי בין כל המומחים והחברים ואיש לא הצליח "להבקיע את החומה" של גוגל, שמסרבת לענות. גם חברת יחסי הציבור של גוגל (שטרן אריאלי) "הרימה ידיים" ולא הצליחה לספק כל תשובה לשאלותי במהלך שנה שלמה. למשל למה "גוגל חדשות" מחרימה אותי, כאשר כל אתר קיקיוני אחר בישראל המייצר בקושי חדשה אחת לשבוע, נסרק מידי יום בקביעות ע"י "גוגל חדשות".

כך גם לא קיבלתי תשובה למה נחסם בפני שירות Google AdSense. למותר לציין, שהיכולות, שבהם אני משלם לגוגל בכל ערוץ אפשרי, מעולם לא נחסמו בפני. להיפך, כמות הפרסומות, שאני מקבל מגוגל, לפרסם אצלה ולשלם לה, היא בקצב של כמעט 2 פניות ליום... שלא לדבר על הפניות של כל סוכני ומקדמי גוגל (ופייסבוק) למיניהם, שהפניות שלהם אלי זורמות ובקצב יומי הולך וגובר, היישר לתיבת הספאם אצלי. 

נחזור לעניין הקידום ורכישת פרסומות בגוגל (וגם בפייסבוק, לשם האיזון). מהנסיון שלי, מדובר בזריקת כסף לפח, או יותר נכון: הוצאת ההון ממדינת ישראל והעברתו לאירלנד (ולשאר מקלטי מס). מדינת ישראל לא הצליחה להתמודד, עד היום, עם מה שמדינות אחרות בעולם מזמן התמודדו איתו נכון והוא: הוצאת ההון מכיסי התושבים המשלמים והעברתו לאירלנד, בלי לשלם עליו מיסים בישראל (ואולי גם באירלנד), ובלי לדרוש מהחברות הללו "רכש גומלין", מול הוצאת ההון העצום הזה (מיליארדי ש"ח לשנה), שזורם באין מפריע מישראל לאירלנד. גם בג"ץ, שהוגש לאחרונה בעניין זה, לא הואיל ולא קידם את הטיפול בנושא זה, כפי שפרסמנו כאן.  

יתרה מכך. התברר לי, כפי שנמצא במחקרים, שפורסמו בארה"ב, שרוב הקליקים המייצרים את הכסף, שנע מהכיס שלי ושל כמותי לאירלנד ולשאר מקלטי המס, מייצרים בכלל רובוטים ולא בני אדם. אני לא טוען, שזה גוגל או פייסבוק שעושים את זה. זה ממש לא עבודה שלהן. אבל אני טוען, שפשוט אסור לתת להם את הכסף שלנו, ככה גם הרובוטים הללו ייעלמו. כרגע, הם מקבלים את הכסף שלנו כמעט בכל מקרה, גם אם רובוט הקליק או שבמקרה אדם הקליק. כל עוד יש מספיק פראיירים, יהיו רובוטים שיקליקו על הפרסומות והלינקים וישאבו את הכסף שלנו. בנוסף, בני האדם שכן מקליקים, ברובם (כמעט כולם) לא מביאים לי כל תועלת. מדובר לרוב בילדים, שאין להם כל כוח קנייה וכל תועלת עסקית מכל סוג. בקיצור: חבל על הזמן והכסף שלי ושל כולנו לקדם אתרים ולשלם על פרסומות בגוגל. ייתכן שיש עסקים, שזה כן הביא להם תועלת. אז שיהיו בריאים ושיהיה להם בהצלחה. לרוב, עד כמה שאני ראיתי ושמעתי במו אזני מפי אנשים, התשלום המסיבי לא מביא שום תועלת עסקית או אחרת.  

על פי מחקר שנערך בארה"ב, הונאות קליקים עולות למפרסמים בארה"ב מעל ל- 6 מיליארד דולרים לשנה. לטענת חברת האבטחה White Ops, שערכה את המחקר, היא זיהתה אתרים ש-20%-90% מהמודעות והקליקים בהם מזויפים כתוצאה מתהליכים אוטומטיים שרצים בהם. הממוצע הכולל שהם מצאו עמד על שליש (שליש מתעבורת הפרסום נגרם מהונאת רובוטים). מהניסיון האישי שלי, המספר 80% עד 90% הוא מה שאני חשתי ומצאתי בבדיקות שלי (20% הנוספים היו ילדים, שלא מביאים שום תועלת עסקית או בכלל). לדברי החוקרים, אחת הבעיות העיקריות בענף הפרסום הדיגיטלי הוא העובדה שהחיבור בין המפרסמים והמותגים לבין הבאנר הסופי שעולה באתר עובר דרך הרבה צינורות, חלקם אפילו עובדים באופן אוטומטי כמו "בורסות פרסום". כך, מפרסמים לא באמת מודעים לכלל האתרים שבהם רצות המודעות שלהם ולמעשה גם אם הם מגלים שהן רצות על אתר בעייתי, אין תהליך רשמי שבו הם מקבלים את כספם בחזרה.

מחקרים חוזרים ונשנים, למשל כאלה, שבוצעו באוניברסיטאות ברקלי ושיקגו בארה"ב, הראו שוב ושוב, שהפרסום בגוגל פשוט לא עובד. כך גם בפייסבוק ויאהו!. מחקר מקיף של חברת המחקר פורסטר הראה, ששום שיטת פרסום לא עובדת בפייסבוק. פשוט כלום. לא הייתי צריך את המחקרים הללו, כי זה בדיוק מה שלמדתי מנסיוני האישי עד שנגמלתי מזה לאחרונה. כל עולם הייעוץ, ההדרכות, הקידום והקורסים, שבנוי סביב העניין הזה, בנוי על ניצול ציני של חוסר ידע שלנו. המאבקים, שהתרחשו למשל בין בבילון וכמה ממנועי החיפוש הגדולים לרבות יאהו!, חשפו את הנעשה מאחורי הקלעים של התעשייה האדירה הזו, שניזונה ממיליוני פראיירים המשלמים מיליארדי דולרים לשנה על כלום. אני החלטתי, שנגמר העידן של הפראייר. ניסיתי את הכל, שפכתי כסף על יועצים, מקדמים, מכשירים, קורסים מקוונים ולא מקוונים, אשפי מיתוג, שיווק ומומחים לכל תחום, והבנתי בסוף "איך בדיוק זה עובד". לא עוד

אם לא די בכך, מתברר, שכל הגדולים (לא רק ה NSA) קוראים את המיילים שלנו, שנמצאים בכל תאי הדואר ובמיוחד הציבוריים דוגמת הג'ימייל. דהיינו: גם כשאנו לא משלמים לאיש על כלום, הפרטים שלנו, ההרגלים שלנו, ההעדפות שלנו, פרוצים לכל עבר, כדי לעשות מזה כסף בלי לשאול אותנו. אנו משלמים בפרטיות שלנו רק על עצם הגלישה שלנו באינטרנט. גם "תוכנות החינם", שאנו מורידים לסמארטפונים ולטאבלטים, משמשות "ככלי ריגול" אחרינו ואחרי ההרגלים והעדפות האישיות שלנו. 

בפרק הבא אביא מהניסיון שלי מה כן עובד באינטרנט ואיך שומרים על הכסף שלנו בישראל, כסף, שמשולם עליו מיסים ומפרנס אגב כך חברות הזנק ישראליות, מבריקות, יצירתיות, מביאות ערך וטובות. עוד לפני הפרק הבא, אביא טיפ קטן הידוע לרבים: המקום המתאים ביותר (גם חינמי, מעט מאוד פרסומות) למצוא אנשים רציניים, למצוא עובדים, למצוא עבודה, למצוא אנשי מקצוע מכל סוג, למצוא חברים, לעשות עסקים, הוא לינקדאין - LinkedIn. יש לי מעל ל-8,000 חברים בלינקדאין ואני מגיע ברשת החברתית הזו כמעט לכל מה שאני מחפש. לפייסבוק יש בהחלט כוח, אסור לזלזל בה, כך גם ל"גוגל +" (בגלל שגוגל מקדמת את עצמה ולכן תומכת בכל מי ששם פוסטים "בגוגל +" [יש לי שם כ-1,300 חברים, שבקושי משתמשים "בגוגל +", בסה"כ זה מקום די מת], וכמובן שגוגל מקדמת את המשתמשים בשאר הכלים שלה דוגמת: בלוגר, יוטיוב, Drive, יומן, Maps ועוד). אולם, הכוח החברתי היותר טוב והמועיל יותר לעולם אנשי ההייטק וגם לא בהייטק, הוא (כרגע) בלינקדאין, עם מעל ל- 300 מיליון חברים ברחבי העולם. 

עדכון 15.6.14: לפי פרסום בגלובס מהיום, רשות המיסים עתידה להכניס את גוגל ופייסבוק למסגרת המיסוי בישראל. נמתין ונראה באם ההצהרות הללו אכן מתממשות. אם כן, יש בכך בשורה חשובה וחיובית למשק הישראלי בכלל ולשוק ההייטק בפרט. 
כסף 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
27.2.24 - Axis Tel Aviv 2024

19.3.24 - Europe Days 2024 Conference

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים