איך נולדה קפיצת המדרגה של מכללת אפקה שתהפוך למרכז לאומי לזיהוי דיבור

דף הבית >> דעות ומחקרים >> מה חדש באקדמיה? >> איך נולדה קפיצת המדרגה של מכללת אפקה שתהפוך למרכז לאומי לזיהוי דיבור
איך נולדה קפיצת המדרגה של מכללת אפקה שתהפוך למרכז לאומי לזיהוי דיבור?
מאת: אבי וייס, 10.7.14, 08:30מכללת אפקה להנדסה תל אביב
 
לאחר שאוניברסיטת באר-שבע הפכה ל"בירת המחקר בתחום הסייבר", מכללת אפקה בת"א תהפוך ל"בירת המחקר בתחום זיהוי דיבור". גאווה מקומית במכללה תל-אביבית בתחום בו עוד ידברו רבות. בנוסף, הנשיא החדש של המכללה מתכונן לתפקיד.
 
"במערכת הביטחון ראו, שאנו המוסד האקדמי המתאים ביותר לבנות מאגר ידע ותוצרים בתחום זיהוי דיבור, בתחומים המעניינים את מערכת הביטחון", מתאר פרופ' עמי מויאל, ראש המחלקה להנדסת חשמל וראש המרכז לעיבוד שפה, מכללת אפקה. "ההסכם עם מערכת הביטחון מייצר תכנית עבודה רב שנתית עם יעדים מוגדרים ומטרות ברורות. זו המתכונת, שאנו אוהבים לעבוד בה וגם מערכת הביטחון אוהבת לעבוד בה. זה משתלב היטב ברמת האמון, שנוצרה בין הצדדים וההסכמה על המטרות המשותפות, שכולנו מעוניינים להשיג בשת"פ הזה".
 
קיימתי ראיון בלעדי עם פרופ' עמי מויאל (בתמונה משמאל, עם אל"מ יניב רותם, מפקד חטיבת האלקטרוניקה, מפא"ת, משרד הביטחון \ צה"ל), כדי לשמוע על ההסכם ההיסטורי בין מכללת אפקה למשרד הביטחון וצה"ל, שיהפוך את מכללת אפקה למרכז המו"פ של מערכת הביטחון בתחום "זיהוי דיבור" (כמפורט בהודעה כאן). כ"כ, ביקשתי לשמוע על התפקיד הבא של פרופ' עמי מויאל: נשיא מכללת אפקה, המכללה האקדמית להנדסה בתל-אביב.
 
שאלה: כמי שיזם וייסד את תחום זיהוי דיבור (ACLP) באפקה, איך אתה מסביר את ההסכם, המשדרג את המכללה ומכיר בה למעשה כמרכז לאומי למו"פ בתחום?
פרופ' עמי מויאל: "אנו כבר 4 שנים עובדים בשת"פ עם מערכת הביטחון ומקבלים מענקי מחקר ממנה לתחום זיהוי הדיבור. בשנים האחרונות הקשרים ביננו התהדקו מאוד והתפתחו יחסי אמון חזקים בין המערכות.
 
מכאן, שההסכם החדש מבטא 2 נדבכים המשולבים זה בזה:
א. הגדלת האמון במכללת אפקה. אנו בעולם המחקרי והיישומי נוכחנו לדעת, שאנו יכולים להגיע להישגים כשאנו עובדים במחקרים, שיש להם הישגים ותוצרים ברורים. זה לא מחקר לתחום תיאורטי בלבד.
ב. היחס לתחום זיהוי הדיבור השתנה. בשנה האחרונה עסקו רבים בחשיפות על פעילות ה-NSA ואיך NSA מאזינים לכל אחד ומנתחים מידע של כל אחד. כעת מבינים כולם, שהתחום הזה התקדם ואפשר להפיק ממנו תועלות חיוביות, לאו דווקא בהיבט השלילי כפי שהתקשורת עסקה בו.
 
מכאן, שהיכולות שלנו מצד אחד והרצון להתקדם ולהגיע לפתרונות מצד שני, הובילו אותנו לקבוע נהלי עבודה מסודרים ביחד עם מערכת הביטחון. אנו מעדיפים לעבוד בהסכם כזה, שהוא לטווח ארוך, מאשר כל שנה להמתין למענק מחקר. נוצרה כאן מערכת יחסים נהדרת, גם ברמה האישית. כך, שמערכת הביטחון יכולה לסמוך עלינו והיא מכירה אותנו ברמה האישית, כל אחד מאתנו בסגל החוקרים, בתחום זיהוי הדיבור".
 
שאלה: מה הסיבה, שמערכת הביטחון בחרה דווקא במכללת אפקה?
תשובה: "זה תחום מאוד ייחודי. זה הידע שלנו וההתמחות שלנו. זה חלק מה-DNA שלנו לעבוד למען התעשייה והמדינה. הקשר האקדמי עם התעשייה התפתח אצלנו מהיום הראשון שקמה המכללה והוא חלק בלתי נפרד מה-,DNA שפיתחנו אצלנו במכרז לעיבוד שפה.
 
אני יכול לציין, שלא רק מערכת הביטחון הכירה ביכולות שלנו. גם משרד הכלכלה החליט לקדם את התחום הזה אצלנו. כבר עשינו 3 פרויקטים במסגרת המגנטון (מסלול "מגנטון" מיועד לעודד העברת טכנולוגיות, שפותחו במוסדות המחקר באקדמיה, לשימושן של החברות התעשייתיות), בפרויקטים במימון ותמיכת משרד הכלכלה והמשרד בהחלט רואה בנו מרכז ידע מוביל לתחום זיהוי דיבור בישראל".  
 
שאלה: מה התחדש בתחום זיהוי הדיבור, מאז הכנס של שנה שעברה?
תשובה: "בשנה שעברה התחיל להתפתח ענן כבד, שמיסך את כל התחום. הענן הזה היה השימוש בהאזנות סתר בתחום המודיעיני ע"י ה-NSA כפי שנחשף בתקשורת העולמית ע"י אדוארד סנודן. אנשים לא אהבו את השימוש הזה והפגיעה בפרטיותם.
 
כיום יש 'חזרה למקורות'. מדברים היום על אפליקציות חכמות. מדברים על אפליקציות בענן ואפליקציות בסלולר. אני מאוד מאמין בעולם האפליקציות.
 
זה העיסוק הקלאסי של תחום זיהוי הדיבור המודרני. מדובר באפליקציות העוזרות לאנשים בכל דבר. זה החל כ'עוזר אישי' ומתקדם ל'עוזר וירטואלי' בכל תחום ובכל תווך על כל מכשיר קצה. מיקרוסופט הכריזה לא מכבר על Cortana, שמצטרפת ל-Siri של אפל, ל-Google Now של גוגל ול-Nina של ניואנס.
 
הכיוון היום מאוד ברור: אנו הולכים בדרך אל Virtual Assistance.
 
תחום נוסף, שאני מאוד מאמין בהתפתחות שלו, זה תחום ה-Multi-Modality. הדיבור הוא רק אחד מתצורות התקשורת האנושית. יש גם טקסט, וידיאו ומחוות גוף, אצבעות וידיים. הכל משתלב. אנו רואים את החיבור בין הטכנולוגיות ככיוון התפתחות חשוב. זו רק תחילת הדרך. אנו נראה חיבורים טוריים בין התחומים.
 
אנו כבר רואים, שה-NLP (ר"ת: Natural language processing) נכנס לזרם המרכזי של תחום זיהוי דיבור. יחד עם זאת, צריך לקחת בחשבון, שיש עדיין להתגבר בדרך על בעיות לא פשוטות ויש לא מעט אתגרים גם בתחום המו"פ.
 
הכלים החדשים, שיצאו לשוק, דורשים אדפטציה להתנהגות האנושית. השילוב של טקס, דיבור, וידיאו ומחוות ביחד, עם אינטליגנציה ברמה גבוהה שמעבדת נתונים בענן, זה הכיוון, שאני מאמין, שאנו צריכים ללכת בו".
 
שאלה: מהם תחומי המחקר החדשים בהם תעסקו בשנים הקרובות?
תשובה: "יש כיום כמה כיוונים טכנולוגיים חדשים, שהתחלנו לעסוק בהם, בעיקר סביב עולמות ה-Big-Data והענן. למשל, יש לנו בסיסי מידע של הקלטות של עשרות אלפי שעות של הקלטה, שעד עתה לא יכולנו לעבד אותם. הקהילה של המפתחים מתחילה למצוא פתרונות לעיבוד חכם של 'מידע לא מובנה' בהיקפים עצומים, כמו הקלטות אודיו ווידיאו".  
 
שאלה: איך אתה מעריך ומסכם את הכנס הבינלאומי השנתי, שיזמת לתחום זיהוי דיבור באפקה?
תשובה: "להערכתי, זה הכנס הטוב ביותר, שהתקיים בתחום זיהוי הדיבור עד היום. הסיבה: שיפרנו את עצמנו מהכנס הקודם. למדנו לקחים והקשבנו קשב רב למשובים.
 
אחד הדברים ששיפרנו, הוא פיתוח הקשרים בין המשתתפים. זה המפגש השנתי היחיד בין כל העוסקים בתחום זה בעולם ובישראל. אנו קהילה לא גדולה והרצון להיפגש עם כולם, להחליף מידע, לעשות עסקים, לייצר קשרים חדשים, למצוא כיווני מחקר חדשים, הפך לדבר חשוב במפגש השנתי הזה. לכן, בנינו אותו בצורה המתאימה לצורך הזה. כך, הפכנו ל-Hub, למרכז לכל הקהילה, במפגשים בין האנשים העוסקים בתחום זיהוי דיבור.
 
בנוסף, העלינו את הרמה של המאמרים המתפרסמים בכנס. במקביל, הבאנו מרצים מובילים מהעולם והכנסנו אותם פנימה, כחלק מהכנס, גם כמנחים ומובילי קבוצות דיון וקבוצות עבודה. הם היו חלק בלתי נפרד מלוח הזמנים של הכנס. כך, שהיה כאן שילוב מלא של כל העוסקים בנושא מהארץ ומהעולם".
 
שאלה: איך אתה מתכונן לקראת כניסתך לתפקיד נשיא המכללה?
תשובה: "בתחילת אוקטובר 2014 אכנס לתפקיד נשיא מכללת אפקה. אני לומד כעת את התפקיד מהנשיא היוצא (פרופ' מוטי סוקולוב) ומכין את עצמי לתפקיד. ההסכם עם מערכת הביטחון הגיע בדיוק בזמן לפני כניסתי לתפקיד, מה שמבליט ומציף את החשיבות של המכללה לתעשיית ההייטק ומערכת הביטחון בישראל.
 
המסר העיקרי שלי: אפקה רואה את עצמה כמכללה, שתעצב את המהנדסים של הדור הבא, מהנדסים טובים ומצטיינים הנמצאים בחזית הידע. לצורך זה יש במכללה מרצים טובים. אני מעוניין להמשיך בהעלאת הרמה המדעית של המהנדסים היוצאים מהמכללה בתואר ראשון ואני מעוניין להמשיך ולהשקיע רבות בקידום התואר השני במכללה.
 
אני מעוניין לפתח קשרים רבים בכמה כיוונים. לאקדמיה יש תפקיד חשוב בחברה בה אנו פועלים. לכן, חיזוק הקשר עם החברה הוא חלק מהיעדים, שאני מציב לעצמי. החלק המרכזי בתחום זה הוא הידוק הקשר עם מערכת החינוך. אנו, כחלק מהחברה, יש לנו קשר מצוין עם התעשייה, כפי שתיארתי בראיון הקודם שלי, עם כל רבדי התעשייה ובמיוחד תעשיית ההייטק, וכעת הגיעה העת, שנגיע לשת"פ כזה טוב גם עם מערכת החינוך.
 
אני מאמין, שאנו יכולים לעזור בהבאת יותר תלמידים במערכת החינוך לבגרות של 5 יחידות במתמטיקה, 5 יחידות בפיזיקה ובשאר המדעים. אני מאוד מאמין, בשיתוף פעולה ובהידברות.
 
ביקור של תלמידים כאן במכללה במסגרת מיזם 'אשנב לאקדמיה', הוא דבר, שאני מעוניין לחזק ולהוביל אותו. לביקור אצלנו, למפגש עם הסטודנטים, המרצים, המעבדות ותכני הלימוד, יש אפקט חיובי ומדהים על התלמידים. ניזום כנסים שנתיים, שיעסקו בטיפוח הקשר גם עם התעשייה וגם עם מערכת החינוך. הנושא החשוב לי ביותר לעתיד המדינה הוא החינוך. אני מרגיש, שאוכל לתרום בתחום הזה, שאני כה אוהב אותו".
 
שאלה: מה המסר שלך לסטודנטים במכללה?
תשובה: "הקו שלי הוא קו המקצוענות. זו הסיבה, שאנו לא מתפשרים ולא נתפשר בתנאי הקבלה למכללה. אנו רוצים להכשיר מהנדסים מעולים לתעשייה. פיתוח הידע זה לא רק בלמידה המגיעה מהמרצים, אלא בעיקר היכולת ללמוד לבד. זה הדבר החשוב ביותר למהנדס בעידן בו הכל משתנה כל הזמן ובקצב הולך וגובר. לכן, זה יהיה המוקד שלנו בהכשרת המהנדסים. אנו נעודד אותם למחשבה עצמאית, למידה עצמאית והתפתחות עצמאית, מלווה ביכולת עבודה בצוות ויכולת לקיים דיאלוג ושת"פ עם עמיתים.
 
במקביל, נחזק את היכולת של השימוש בשפה המקצועית של המהנדסים באנגלית. נחזק את יכולת ההצגה והביטוי באנגלית. אין יוזמות ויזמות בלי ידע להציג אותן נכון ובאנגלית. אני מקווה, שהכיוון, שאני הולך בו, יקבל את ההערכה הנכונה מכל התעשייה ויעריכו את הבוגרים שלנו בהתאם לכך. הם יצאו מהמכללה עם הכשרה, שתביא אותם להצטיינות וליזמות בתעשייה, בכל מקצוע ותפקיד אליו ילכו".
מכללת אפקה - לוגו 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

29/6/2022 - בינת אקספו 2022


 

הכי ניצפים 
חג שמח!!!!

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

חשיפה: כיצד עמית סגל הטעה את הציבור וסייע לתפירת תיק 4000 כנגד נתניהו - כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

עדכונים שוטפים שצריך לדעת ממשפט "תיקי האלפים" עם כתב האישום השקרי - כאן

עדכונים וחשיפות מבית המשפט המחוזי בירושלים על תיק 4000 התפור והמופרך - כאן

ביהמ"ש המחוזי בירושלים: עדכונים מרתקים ממשפט תיק 4000 המצוץ מהאצבע - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

החקירה הנגדית של חפץ: עדכונים מביהמ"ש המחוזי בי-ם לגבי תיק 4000 התפור - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

משפט תיק 4000: הסברים של אבי וייס ע"י סרטוני יוטיוב/מצגות ינואר 2022 - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים