Telecom News - איך נכנסים לשוק הסיני? אתגר בר פתרון לחברות היי-טק

איך נכנסים לשוק הסיני? אתגר בר פתרון לחברות היי-טק

דף הבית >> צרכנות >> צרכנות לפרט >> איך נכנסים לשוק הסיני? אתגר בר פתרון לחברות היי-טק
מה מעניין את הסינים? מה יכול להצליח בסין? איך לא להיכשל בכניסה לשוק הסיני (כמו שרוב החברות הישראליות נכשלו בכך בשנים האחרונות)? כל התשובות לשאלות נחשפו ביום העיון של IVC, שהוקדש לאתגרים ולהזדמנויות הקיימות עבור חברות ההיי-טק בשוק הסיני.
מאת: אבי וייס, 1.3.14, 22:00
השוק הסיני

יום העיון, שנערך ביוזמת IVC ובהנחיית איריס גולני, ביום 27.2.14 בסינמטק בת"א, היה הזדמנות יוצאת דופן לשמוע איך נכנסים ובהצלחה לשוק הסיני, השוק הכלכלי הגדול ביותר בעולם. לאחרונה, חלו 2 שינויים רגולטוריים בסין (מעבר לשינויים בהסכמי הסחר בין סין לישראל, ששיאם היה במסגרת ביקור ראש הממשלה בנימין נתניהו בסין): 
א. תיקון חוק החברות הסיני, שעבר בדצמבר האחרון ויכנס לתוקף במרץ 2014. התיקון מקל מאוד על רישום חברות זרות בסין (פרטים - בהמשך הכתבה).
ב. הכרזת אזור סחר חופשי בשנחאי, אזור בו הוקמו כבר מהר מאוד אלפי חברות זרות מאז ההכרזה בספטמבר האחרון. באזור זה בוצעו לאחרונה גם רפורמות פיננסיות ומיסוי המקלות על כניסת חברות זרות. 

בנוסף, תחום הפטנטים (הקשור בהגנה על הקניין הרוחני - IP) עבר מהפך. לפני כעשור לא היה מי שירשום פטנטים בסין. כיום נרשמים בסין יותר פטנטים מאשר בארה"ב ובאירופה גם יחד. המדובר ברישום של מאות אלפי פטנטים בשנה, ומערכת המשפט מתחילה להתייחס לתחום הזה ברצינות. 

הו מינג, הנספח המסחרי, שגרירות סין בישראל: "הכלכלה הסינית גם ב-2014 ממשיכה בקצב צמיחה שנתי של כ-7.7% בשנה. הכלכלה הסינית נמצאת במומנטום צמיחה מאוד חזק. היקף היצוא עומד על כ-2.3 טריליון דולרים לשנה, וסין היא כיום היצואנית הגדולה בעולם ועם הכלכלה הגדולה בעולם. ההשקעות של חברות סיניות מחוץ לסין גדלו בשנה שעברה ב-17% והממשלה הסינית מעודדת השקעות של חברות סיניות מחוץ לסין.

יחד עם זאת, סין סובלת מכמה בעיות פנימיות והגדולה בהן היא זיהום האוויר. לכן, סין מחפשת פתרונות בתחום הקלינטק ו'אנרגיה ירוקה' וזה בעדיפות ראשונה. בנוסף, הממשלה רוצה לטפל באופן יסודי בבעיית העוני הקיימת עדיין בסין ומחפשת פתרונות כדי לקדם את האוכלוסיות החלשות בסין, שאינן נהנות מהפריחה הכלכלית הקיימת בסין. לכן, די ברור, שטכנולוגיות היי-טק המביאות תעסוקה לאוכלוסיות הללו היא בעדיפות. כ"כ, יש כמה תחומים המצויים בפריחה בסין ויש בהם צמיחה וצרכים מתפתחים, כמו המסחר האלקטרוני, שצמח בסין מהר יותר ובהיקף גדול יותר מהקיים במערב. כך, גם בתעשיית הסלולר ובעוד תעשיות דוגמת הביוטק והרפואה. 

בין ישראל לסין יש יחסים מאוד טובים והדוקים מזה 22 שנים. יש יחסי מסחר טובים בין המדינות, מסחר הגדל באחוזים ניכרים כל שנה. יש כיום מו"מ אינטנסיבי להגיע להסכם 'סחר חופשי' בין ישראל לסין, מה שיקל מאוד על הסחר בין המדינות. אני מאמין, שהסכם זה יחתם עוד השנה, כי זה אינטרס של 2 המדינות, כפי שסוכם בבקור ראש הממשלה בנימין נתניהו בסין. 

ישראל היא לא רק יבואנית מסין, אלא גם יצואנית לסין. סין קונה מישראל במעל ל-3 מיליארד דולרים לשנה, קרוב לשליש מזה הם מוצרי כימיקלים וכשליש מוצרי אינטל ממפעלי הייצור של אינטל בישראל. כעת, יש רצון מ-2 הצדדים להגדיל את החשיפה של השוק הסיני לטכנולוגיות ישראליות הנדרשות בסין. מגזר ההיי-טק בסין הוא חזק מאוד ומתקדם. לכן, יש התעניינות של קרנות הון סיכון סיניות בעידוד הממשלה התומכת בחדשנות, בחיפוש חדשנות גם בישראל. הממשלה הכריזה על תכנית חדשה לקידום יזמות והיא מעודדת שת"פ של חברות ישראליות עם חברות סיניות".

קובי סימנה
קובי סימנה, מנכ"ל IVC (בתמונה משמאל): "עפ"י נתוני IVC, כ-99 חברות ישראליות פועלות עם 125 משרדים בסין. רובן ככולן הן חברות המספקות ציוד ומיעוטן חברות המפתחות ומשווקות מוצרים ושירותים המעניינים כיום את הסינים, דוגמת קלינטק. יש כנראה עוד כ-400 חברות הפועלות בסין ללא נציגויות בהצלחה די מצומצמת. 

ב-2010 כ-50 חברות ישראליות קיבלו השקעות מסין, בין ממשקיעים פרטיים ובין מקרנות השקעה וחברות גדולות. כ-15 משקיעים סיניים די גדולים פועלים בישראל. 8 חברות ישראליות גייסו הון בסין, די בהצלחה. סה"כ, המשקיעים הסיניים באים לישראל בתדירות די גבוהה, בעיקר לצרכי רכישה של חברות ולצורך השקעות בקרנות ישראליות ובניית מו"פ משותף. וואווי הייתה הראשונה לפתוח מרכז מו"פ בישראל הנמצא כיום בהרחבה. 

למרות כל המספרים הללו, אלה מספרים זניחים. הפוטנציאל של סין הוא עצום. הייצוא לסין נמוך משמעותית מהייבוא מסין. יש לישראלים בעיה לעבוד מול השוק הסיני. אולם, יש היום הזדמנויות, שנפתחו לאור חקיקה סינית חדשה ואווירה, שהשתנתה בנושא של כניסת זרים לסין. אני סבור, שהחברות הישראליות צריכות להתאים את עצמן לשוק הסיני כי יש בו פוטנציאל צמיחה מדהים לחברות הישראליות". 

יפעת ענבר
יפעת ענבר, מנהלת דסק הודו-סין, משרד הכלכלה: "אנו ממונים על גיבוש וקידום מדיניות סחר החוץ של ישראל. זה כולל פעילות במספר מישורים המופעלים במקביל. אחד הכלים אלו נספחים מסחריים. כיום, כמחצית מהנציגויות המסחריות שלנו נמצאות באסיה. זה שוני מאוד משמעותי ממה שהיה לנו בעבר בו התרכזנו בארה"ב ובאירופה. יש מגמת גידול של הנספחים והנציגויות גם בסין.

יש לנו לא מעט אתגרים בעבודה מול סין ולכן אנו פועלים במרץ להוריד את כל החסמים. כיום, יש לנו 5 נספחים מסחריים בסין: 2 בבייג'ין, 1בשנחאי, 1 בגוונגז'ון ו-1 בהונג-קונג. בנוסף, יש לנו משרדי אינטרסים בנציגויות מקומיות בערים נוספות. בקרוב, נוסיף לרשימה עוד 2 נספחים מסחריים, 1 בצ'נגדו ונספח למו"פ, שיפעל לקדם את המו"פ הישראלי לסין. אנו פועלים במרץ עם כמה ועדות לקדם את הסכם הסחר החופשי עם סין ועם חתימת ההסכם, אני מקווה, שעוד השנה, ההסכם הזה יהווה קפיצת מדרגה עבור ישראל.

בגלל חוסר הידע וההבנה של הישראלים על השוק הסיני אנו עוסקיםרבות בהפצת ידע על סין. הקמנו אתר מיוחד לסחר עם סין, שיעלה בקרוב מאוד לאוויר (כאן). אני ממליצה לכל מי שמעוניין להיכנס לשוק הסיני להתעדכן במידע, שנעלה לאתר הזה.

יש כיום מהלכים די אינטנסיביים של שת"פ עם סין, גם בהיבטים של שמירה על הנכסים האינטלקטואליים - IP. הוקם צוות משימה בין משרדי עם 5 קבוצות עבודה כדי לעבוד מול סין בכל ההיבטים של המסחר עם השוק הסיני. 

במקביל, בנינו כמה כלים מימוניים, כולל תחום ביטוח הסחר עם סין, מימון להקמת נציגות ושיווק בסין (עד 50% כיסוי בגובה של עד 2.5 מיליון ש"ח ל-3 שנים). כ"כ, אנו מסייעים בהיבטי המימון של קווי אשראי וביטוחי אשראי. אנו תומכים בקונסורציומים של חברות המקימות תשתיות בסין במסגרת מאגדים. בתחום המו"פ יש לנו פעילות מאוד ענפה ורחבה, כולל שת"פ עם סין ברמת התכניות הפדרליות, התכניות ברמה המחוזית ותוכניות ברמה העירונית ופעילות ממוקדת מול הונג-קונג. היכולת שלנו לממן עד כ-50% מהוצאות המו"פ לפיתוחים המופנים לשוק הסיני.

יש לנו מסלול חדש כולל את מדינות היעד: סין, הודו וברזיל, שבהן אנו מממנים התאמות של מוצרים ושירותים לשוק המקומי שם. כ"כ, יש לנו קרן חדשה לתמיכה בהגשה למכרזים בסין -  עד 50% מההוצאה של ההגשה למכרזים. 

בשנה הקרובה נגביר את הפעילות שלנו כולל משלחות, אירועים, תערוכות, עידוד משקיעים והשקעות לסין. סין היא במוקד הפעילות שלנו לשנים הבאות". 

תהילה לוי-לאטי
עו"ד תהילה לוי-לאטי, עו"ד ישראלית שותפה ב- ZAG-S&W (בתמונה משמאל), שעומדת בראש המשרד בסין, דוברת מנדרינית ובוגרת שני תארים בסין (כולל שני תארים בלימודי משפט בישראל) וכותבת בבלוג המוקדש לשוק הסיני בשם: ישראלים עושים עסקים בסין:
 
נתונים על סין והקשר הישראלי - באדיבות IVC:

חברות ישראליות הפועלות בסין:
  • 74 חברות ישראליות מפעילות בסין 85 משרדים בעיקר בביג'יניג (38) ושנגחאי (22).
  • החברות מתפלגות בין תקשורת (20), תוכנה (16), ציוד ומוליכים למחצה (16), קלינטק (9), מדה"ח (8) ואינטרנט (5).
  • לשם השוואה, IVC מדווחת היום על 5,854 חברות היי-טק פעילות, כש-1 מכל 5 חברות מפעילה לפחות משרד אחד בארה"ב, אחת מ-8 מפעילה סניף באירופה, ומעט יותר מ- 300 חברות פועלות באסיה, אך רק מיעוטן בסין
השקעות של משקיעים סינים בחברות היי טק ישראליות:
  • 50 חברות גייסו עד היום כספים ממשקיעים סינים, כשרוב העסקאות (כ-80%) היו ב-4 השנים האחרונות. 
  • 14 משקיעים סינים נכנסו להשקעות בישראל ב-4 השנים האחרונות. הבולטת שבהם קרן השקעותHorizon   של לי קא שינג שב- 2012 אף הוכתרה ע"יIVC  כקרן הפעילה ביותר בישראל.
  • רק השבוע פורסם, שחברת ריל אימאג'ינג מגייסת כסף ממשקיע סיני בשם  ,China Everbrightשזו השקעתו הראשונה בישראל.
השקעות סיניות בקרנות ישראליות:
  • עד היום גייסו 6 קרנות הון סיכון ישראליות כסף ממשקיעים סיניים, האחרונה בהן היא פיטנגו ב-2012.
  • יש היום עוד כמה וכמה קרנות הנמצאות בתהליכי גיוס ומדברות עם משקיעים סיניים נוספים.
  • מבין המשקיעים, שהשקיעו בקרנות ישראליות, בולטים גופי השקעה המייצגים אזורים ופארקי תעשיה, כמו למשל השותפות של אינפיניטי עם משקיעים מאזור Suzhou בסין.
השינויים המרכזיים בחקיקה, שיכנסו בסין לתוקף בתחילת מרץ 2014:

1. הפחתה בדרישות להון רשום לצורך הקמת חברה:
•  חברות בע"מ: ביטול הדרישה להון רשום מינימלי בסך 30,000 RMB.
•  חברות בבעלות יחידה (Single Shareholder Company): ביטול הדרישה להון רשום בסך 100,000 RMB.
•  Joint Stock Companies: ביטול הדרישה להון רשום בסך 5 מיליון RMB.
•  בנוסף, היחס של ההשקעה וזמן ההשקעה המוגבל יבוטלו.
•  השקעות בהון (בפועל) של חברה לא תהוונה בסיס לרישום ההתאגדות אלא החלטה עסקית.

2. הפחתת עלויות התאגדות:
• הליך רישום חברה המבוסס על השקעות בהון (בפועל) (Actual Capital Contributions) יוחלף בהליך רישום חברה, שיתבסס על השקעות בהון (ע"פ רישום) (Subscribed Capital Contributions). כלומר, לא יהיה צורך להחזיק בכמות הכסף בפועל בעת רישום החברה.
•  בעלי המניות בחברה (המייסדים) הם אלו, שיחליטו עפ"י שיקול דעתם על סכום ההשקעה, הדרך והמועד האחרון לרישום ההשקעות. כ"כ, הם אלו, שיהיו אחראים לאותנטיות והלגיטימיות של ההשקעות.

3. הקלות בפרוצדורת הליך רישום החברה:
•  צמצום הדרישות לציון "מקום העסק" בעת רישומו.

4. התייעלות מנהלית:
•  דיווח שנתי ע"י חברות. בנוסף, חברות תידרשנה לחשוף מידע רלוונטי לציבור. 
•  בדיקה הוגנת ומפוקחת מצד רשויות השלטון (כדי להבטיח את הצלחת המדיניות החדשה).

5. בניית מערכת אשראי (Enterprise Credit System):
• תקודם מערכת אשראי, שתכלול מידע אודות רישום העסקים, דו"חות שנתיים ופרטים פיננסיים נוספים.
• קידום רישיונות עסקים אלקטרוניים והתנהלות הרישום בדרך אלקטרונית.
• גופים, שיפרו חוקים ותקנות, ייכנסו ל"רשימה שחורה", שתוצג באופן פומבי במערכת האשראי.

 
סין - ישראל 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
27.2.24 - Axis Tel Aviv 2024

19.3.24 - Europe Days 2024 Conference

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים