איך רשת תקשורת הופכת לחכמה ומאובטחת וכזו היודעת לתקן את עצמה לבד?

דף הבית >> סקירות טכנולוגיות >> איך רשת תקשורת הופכת לחכמה ומאובטחת וכזו היודעת לתקן את עצמה לבד?
רשתות התקשורת של העבר, שהיו די טיפשות ונזקקו לתחזוקה ע"י מומחי תקשורת מיומנים לכל סוג ספציפי של ציוד רשת, הולכות ונעלמות. הן מוחלפות ע"י רשתות של העתיד, מאובטחות מפני התקפות סייבר עקב טיפול באיומים כבר ברמת הרשת. כך, שהאיומים בכלל לא יגיעו למחשבי הקצה ולמכשירי הקצה, מבוססות תוכנה ו-AI (אינטליגנציה מלאכותית), מבית חברת Mist מקבוצת ג'וניפר, שהפכה למובילה עולמית בתחום הרשתות החכמות, שיודעות לאבחן תקלות לבד ולתקן את עצמן לבד, ללא כל צורך במעורבות אנושית.
מאת: אבי וייס, 14.12.19, 17:37מנכ"ל MIST, Sujai Hajela

נוכחותה של חברת Juniper הופכת במהירות להיות מאוד משמעותית בכל רחבי העולם וגם בישראל. כך, נחשף בכנס השנתי הענק של ג'וניפר, שנערך לאחרונה בלונדון תחת הכותרת: GameChanging Networks.

כך, המהפכה הדיגיטלית, הווירטואלית ומהפכת הענן, התמזגו לתוך מערכות התקשורת, שהיו במשך כל ההיסטוריה המיחשובית, מערכות נפרדות מעולם ה-IT, עם מומחים ומהנדסים בעלי התמחויות ספציפיות לתשתיות תקשורת, מהיצרנים השונים, מערכות תקשורת שונות לגמרי בין התחום הקווי, הסלולרי, האלחוטי, ליבת הרשת וכך הלאה.

מצגת המקיפה את שלל הפתרונות וכיווני ההתפתחות העכשוויים והחזויים של שוקי התקשורת המתפתחים בעולם - יש כאן, למתעניינים.

את ההתפתחות של הפתרונות החדשים הללו בישראל, סקרתי בהרחבה בכתבה קודמת תחת הכותרת: ישראל הפכה למוקד צמיחה ענק בתחום ה-Multi-Cloud ( עננים מרובים).

את פתרונות Mist חשפנו כאן לראשונה במאמר, שפורסם תחת הכותרת: הושקו יכולות בינה מלאכותית חדשות להגשמת החזון של הרשת האוטונומית. דיווחנו על השקת רשת אוטונומית מבוססת בינה מלאכותית (AI-Driven Self-Driving Network) ראשונה מסוגה בעולם, לארגונים ולעסקים מכל סדר גודל.

הרשת החדשה משתמשת במנוע הבינה המלאכותית (AI) ושירותי ה-Microservices של החברה בענן, כדי לייעל את תפעול ה-IT, לפשט פתרון בעיות ברחבי רשת ה-LAN \ WAN ורשת ה-Wireless LAN ולספק חוויה משופרת למשתמשי הרשת, בעזרת אוטומציה ויכולות אנליטיקה מוכוונות שמירה על חוויית השימוש של משתמשי הקצה, בכל רשת, בכל מכשיר קצה ובכל מקום.

סוג'אי האג'לה (Sujai Hajela), בתמונה למעלה, מנכ"ל Mist, מקבוצת ג'וניפר: "היום, כבר אחרי כחצי שנה מאז שנרכשנו ע"י ג'וניפר, הפכנו להיות מובילי שוק בעולם, ולמעשה, אנו היחידים בשוק העולמי המספקים פתרונות מלאים ומקיפים של רשת חכמה בענן.

הצלחנו לגשר בין עולם ה-IT, שהתפתח במהירות בשנתיים האחרונות לכיוון ה-AI (אינטליגנציה מלאכותית) ו-ML (למידת מכונה), הכל בענן, לבין עולם רשתות התקשורת, עולם, שהיה הרחק מאחור.

אנו הראשונים והמובילים בעולם בפתרונות המספקים רשתות מבוססות AI לכל סוג של תשתית תקשורת [כמופיע בנספח בגרף הנמצא בתחתית הכתבה]. התחלנו בתשתיות AI לרשתות WiFi ומשם התפתחנו לכל סוגי הרשתות והוספנו יכולות מובנות רבות, במטרה לדאוג לחוויית שירות הטובה ביותר לכל משתמש קצה באשר הוא. 

הדגש של ההשקעות שלנו במו"פ הוא בשמירת חוויית השימוש של כל המשתמשים, בכל ציוד הקצה. אי אפשר לתת מענה לכל משתמש קצה בלי שימוש בכלי AI מתקדמים. ה-AI הוא הבסיס, שעליו אנו מפתחים כל הזמן פתרונות לשוק, שצמא לפתרונות הללו. 

הגידול שלנו בשנה האחרונה הוא מדהים, למשל גידול של 400% בתחום ה-WiFi, עם מעל ל-50 אלף לקוחות בכל רחבי העולם, רק בתחום ה-WiFi, ואפשר לראות זאת בנתונים הבאים:
הגידול של מיסט

הפתרון החכם הזה מביא לחיסכון אדיר בעלויות לכל עסק. יש כאן מחשבון המדגים ומחשב לכל מנהל, שמתעניין בנו, את היקף החיסכון הכספי הצפוי כתוצאה משימוש במערכת שלנו על רשתות WiFi, רשתות קטנות כגדולות, שיש כיום כמעט בכל עסק וארגון. יש לנו יכולת להראות בצורה דומה את החיסכון הכלכלי המושג על כל סוג של רשת, עקב המעבר לרשת חכמה מבוססת AI. 

הכיוון שלנו מאוד ברור: Self Driving Networks. הרשתות בוחנות את עצמן כל הזמן ומתקנות את עצמן לבד. נגמר הצורך במומחי רשת יקרים. הכל הופך להיות חלק מעולם ה-ICT. כמובן בענן. הפתרון שלנו בשם Marvis מתאים היום לכל סוג של רשת".  

סמנתה מדריד (Samantha Madrid), בתמונה משמאל, סמנכ"לית תחום האבסמנתה מדריד - ג'וניפרטחה, ג'וניפר: "עולם האבטחה והסייבר של העבר, שנשען על פיירוולים, שהוצבו בכניסה לעסק, סיים מזמן את תפקידיו.

עולם האבטחה של היום שונה לגמרי ומחייב תשובות לגמרי אחרות. גם מפני שהמשתמשים של היום ניגשים לרשת הארגונית מכל מקום ומכל מכשיר קצה. לכן, חייבים להגן על הרשת בכל מקום ולהגיע לכל מכשיר קצה, שיכול להימצא בכל מקום.

זו הסיבה, שהחלטנו, שאנו נהיה מובילים בתחום של מניעת חדירות ואיתור חדירות מעל כל רשת. נטפל באיומים כבר ברמת הרשת. כך, שהאיומים בכלל לא יגיעו למחשבי הקצה ולמכשירי הקצה. אם האיומים הגיעו בדרך כלשהי לתוך הארגון, נוכל לאתר את האיומים הללו ולנטרל אותם באופן מהיר ואוטומטי. 

הכיוון הוא לרכז את כל הפתרונות הרבים המצויים בשוק, שדורשים מערכות ניהול מאוד מורכבות ואבדן שליטה על כל מה שיש בארגון, למערכת אחת פשוטה, חכמה וקלה לתפעול ולהבנה. 

הדבר הכי חשוב לכל האקר, אחרי שהצליח לפרוץ, זה זמן. הוא זקוק לזמן - כדי ללמוד את המערכת הפנימית בארגון ולהחליט את מה הוא תוקף, מה הוא גונב, מה הוא משבש, מה הוא מצפין כדי לדרוש כופר וכך הלאה. הכל דורש זמן. לכן, אנו בונים את מערכות ההגנה כך, שהתגובה תהיה מאוד מהירה ברגע שיש זיהוי של חשד לפריצה. 

הגישה של היום היא מסוג של Behavioral Analytics, שבה מערכת מבוססת AI מנתחת את ההתנהלות הקיימת ברשת ומזהה אנומליות ויודעת להגיב מיידית לכל אנומליה.

הגישות הישנות של פיירוולים ו-Zero Day כבר לא עובדות במציאות האבטחתית, שאנו נתקלים בה בחיי היום יום, של עסקים וארגונים בכל רחבי העולם.

מערכות האבטחה הפכו להיות כל כך מסובכות וכל כך מורכבות, שהן הפסיקו להגן. הטרנספורמציה הדיגיטלית הפכה כל דבר הקיים בארגון לפגיע. רמת הסיכונים עלתה בצורה אקספוננציאלית.

ממה שאני רואה בביקורים שלי בארגונים, ארגונים רבים מדי נתקעו בעבר, עם פיירוולים והרבה מתגים, ברזלים וחוטים. זה לא עובד. הדרך הנכונה להגנה היא לשלב את היכולות של ההגנה כבר בתשתיות של הארגון, הכל יהפוך למערכת אחת: תשתיות התקשורת ומערכות האבטחה. 

הרשת החכמה של היום ומחר נמצאת בכל מקום. גם הסמארטפון, שכל מנהל, עובד או לקוח משתמשים בו, נמצא על רשת תקשורת. לכן, חייבים קודם כל לשלוט מה נעשה ברשת. 

לבנות רשת היודעת להתמודד עם סיכוני אבטחה וסייבר - היא הדרך הנכונה. הכי חשוב: שההתמודדות הזו תיעשה אוטומטית. אין כבר יכולת אנושית, שיכולה לנהל זאת. שום מוקד אבטחה אנושי לא יכול להתמודד עם האיומים של היום ומחר ביעילות. 

החלק הכי חשוב בפתרון זו השגת השקיפות של הרשת. השקיפות מובילה ליכולת לזהות אנומליות ומספקת את יכולת התגובה האוטומטית. מסביב לזה אנו בונים יכולת של אכיפת מדיניות האבטחה לכל קצוות הרשת ולכל מכשיר קצה, יכולת בידוד וחסימה, יכולת נטרול והסרת איומים. חשוב שהכל יהיה אוטומטי, כי בני אדם כבר לא מסוגלים לטפל בהיקף כזה של מידע וניתוחים. 

הפתרון המרכזי שלנו קרוי SecIntel - Security Intelligence, פתרון, שפותח ע"י Sky ATP וכעת שילבנו את הפתרון הזה לתוך המערכת של רשת חכמה של Mist, כפי שתיאר מנכ"ל Mist.

המערכת המשולבת החדשה הזו מזהה באופן אוטומטי כל איום, היא מכילה בתוכה יכולות של אכיפת מדיניות אבטחה לכל פינות הרשת והמערכת הזו פועלת על כל מה שיש ברשת, כולל נתבים, מתגים, פיירוולים, מוצרי קצה מכל סוג כולל IoT, אתרי אינטרנט, שרתים, מכונות וירטואליות וקונטיינרים בענן, ממש הכל. 

אנו ממשיכים לפתח את הפתרון הזה - SecIntel וממש בימים האחרונים שילבנו אותו באופן מלא לתוך קו פתרונות ה-SD-WAN וה-SD-LAN של ג'וניפר ונמשיך לשלב את הפיתוח, לכל מוצרי הרשת ופתרונות הרשת הקיימים והעתידיים של ג'וניפר. 

את הרעיון המרכזי, שמוביל אותנו, אפשר לתאר בקצרה כך: See - Automated - Protect. אני מאמינה בגישה הזו, שצוברת תאוצה והצלחה בקרב לקוחותינו, בכל רחבי העולם". 

הכותב היה אורח ג'וניפר באירוע בלונדון.
 
נספח: גרף: התפתחות פתרונות Mist לכל סוגי הרשתות שקיימות היום בעולם בכל מקום:
רשתות מיסט על כל תשתית 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

29/6/2022 - בינת אקספו 2022


 

הכי ניצפים 
חג שמח!!!!

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

חשיפה: כיצד עמית סגל הטעה את הציבור וסייע לתפירת תיק 4000 כנגד נתניהו - כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

עדכונים שוטפים שצריך לדעת ממשפט "תיקי האלפים" עם כתב האישום השקרי - כאן

עדכונים וחשיפות מבית המשפט המחוזי בירושלים על תיק 4000 התפור והמופרך - כאן

ביהמ"ש המחוזי בירושלים: עדכונים מרתקים ממשפט תיק 4000 המצוץ מהאצבע - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

החקירה הנגדית של חפץ: עדכונים מביהמ"ש המחוזי בי-ם לגבי תיק 4000 התפור - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

משפט תיק 4000: הסברים של אבי וייס ע"י סרטוני יוטיוב/מצגות ינואר 2022 - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים