דו"ח מחקר אבטחת הסייבר ל-2020 העוסק בכוח העבודה המרוחק

דף הבית >> חדשות >> חדשות מהעולם >> דו"ח מחקר אבטחת הסייבר ל-2020 העוסק בכוח העבודה המרוחק
דו"ח מחקר אבטחת הסייבר ל-2020 העוסק בכוח העבודה המרוחק
מאת: מערכת Telecom News15.9.20, 12:45CYBER FREE

הדו"ח מציג את אתגרי אבטחת הסייבר הניצבים בפני ארגונים כתוצאה מהמעבר החד לעבודה מרחוק וההשקעות, שנועדו לאבטח את כוח העבודה המרוחק, ומדווח על ממדי נסיונות הפריצה ופריצות ממשיות לרשתות הארגונים במהלך העבודה מרחוק. ועל 5 התחומים, שיש לקחת בחשבון ולראות בהם הזדמנויות לשיפור החיבור המאובטח מרחוק.

פורטינט, שעוסקת בפתרונות אבטחת סייבר מקיפים, משולבים ואוטומטיים, חשפה את ממצאי דו"ח אבטחת הסייבר ל-2020 העוסק בכוח העבודה המרוחק. המחקר מציג את אתגרי אבטחת הסייבר הניצבים בפני ארגונים כתוצאה מהמעבר החד לעבודה מרחוק, שהתרחש מוקדם יותר השנה וההשקעות המתוכננות, שנועדו לאבטח את כוח העבודה המרוחק בהמשך השנה והלאה. הדו"ח מבוסס על סקר, שבוצע ביוני 2020 בו השתתפו עובדים מ-17 מדינות שונות המייצגים את מרבית התעשיות והמגזר הציבורי.

להלן ממצאי הדו"ח העיקריים:

המעבר הפתאומי לעבודה מרחוק היה מאתגר עבור רוב הארגונים
ההתפשטות המהירה של מגפת הקורונה במהלך המחצית הראשונה של 2020 דרשה מארגונים רבים לעבור לעבודה מרחוק כמעט בן לילה, כאשר עובדים בכל רחבי העולם התבקשו להישאר בבית. כמעט שני-שליש מהארגונים, שהשתתפו במחקר, היו צריכים לבצע מעבר מהיר של יותר ממחצית מהעובדים שלהם לעבודה מרחוק. בנוסף לכך, מרבית המשיבים העידו, שהשינוי המהיר הציג אתגר עבור הארגון שלהם, כאשר עבור 83% מהם האתגר היה מתון, מאתגר מאוד ומאתגר במידה קיצונית. רק 3% לא חוו אתגר כלשהו. 

סביבת העבודה המרוחקת המתפתחת הגבירה את השימוש בהתקני קצה אישיים ואת ריבוי העובדים מחוץ לרשת הארגונית, מה שיצר את ההזדמנות עבור פעילות איומי סייבר חסרת תקדים. בין אם מדובר בתוקפים מזדמנים המוציאים לפועל מתקפות פישינג (Phishing) או גורמים מדיניים, פושעי הסייבר השתמשו בדרכים רבות כדי לנצל את המגפה העולמית למען התועלת האישית שלהם בקנה מידה עצום, כפי שניתן לראות בדו"ח מפת האיומים הגלובלית שפורסם לאחרונה על ידי FortiGuard,  גוף המחקר הגלובלי של פורטינט. איומים אלו כללו הונאות פישינג והונאות דוא"ל, שהתמקדו בעסקים, מתקפות, שהיו מגובות ע"י מדינות ומתקפות כופר. לפי ממצאי הדוח, 60% מהארגונים חשפו, שהייתה עלייה בניסיונות פריצה של אבטחת סייבר במהלך המעבר לעבודה מרחוק, בעוד 34% מהם דיווחו על פרצות ממשיות לרשתות שלהם.    
 
עם הזינוק החד במספר העובדים המתחברים מרחוק לרשת הארגונית והעלייה בניסיונות פריצה ומתקפות סייבר באופן כללי, ארגונים ציינו, שההיבטים המאתגרים ביותר במעבר זה היו הבטחת קישורים מאובטחים, המשכיות עסקית וגישה ליישומים עסקיים קריטיים. 

בזמן ביצוע הסקר, ארגונים כבר השקיעו בטכנולוגיות מפתח כתוצאה ממגפת הקורונה. כמעט מחצית מהארגונים ביצעו השקעות נוספות באבטחת ענן ו-VPN, בעוד שקרוב ל-40% השקיעו עוד במומחי IT מיומנים או בפתרונות בקרת גישה לרשת (NAC).

יש מקום לשיפור: כמעט כל הארגונים ימשיכו להשקיע בעבודה מאובטחת מרחוק
בהינתן מספר ניסיונות הפריצה והגלים הכוללים של איומי סייבר המתמקדים בעובדים המרוחקים, ארגונים צריכים לשקול בזהירות אילו טכנולוגיות וגישות דרושות להם כדי לאבטח את כוח העבודה המרוחק בהמשך. יש להתאים את אסטרטגיות ההגנה ולקחת בחשבון במידה מלאה את ההרחבה של היקף הרשת הארגונית לביתם של העובדים. 

החל מיוני 2020, צפוי מעבר לטווח הארוך לעבודה מרחוק, עם קרוב ל-30% מהארגונים המצפים, שמעל לחצי מהעובדים שלהם ימשיכו לעבוד מרחוק באופן מלא גם לאחר סיום מגפת הקורונה.

כמעט כל הארגונים העידו, שיבצעו השקעות נוספות כדי לאבטח את העובדים מרחוק לטווח הארוך, כאשר כמעט 60% מהארגונים צפויים להשקיע מעל ל-250 אלף דולרים ב-24 החודשים הקרובים.

בהמשך הדרך, מרבית הארגונים, שהשתתפו בסקר, מתכוונים לבצע שדרוגים לא מתוכננים למערכות הקיימות שלהם כדי לאבטח את העבודה מרחוק. רבים מתכננים גם להוסיף טכנולוגיות חדשות, שלא היו להם קודם לכן.   

רק 40% מהארגונים היו בעלי תוכנית המשכיות עסקית לפני מגפת הקורונה. יחד עם זאת, כתוצאה מהמגפה והמעבר המהיר לעבודה מרחוק, רק 32% ביצעו השקעות נוספות בתחום זה.

בעוד שארגונים ביצעו שיפורים באבטחת כוח העבודה המרוחק שלהם מאז פרוץ מגפת הקורונה, נתוני הסקר מראים מספר תחומים, שיש לקחת בחשבון ולראות בהם הזדמנויות לשיפור החיבור המאובטח מרחוק, ובכלל זה:

אימות רב-גורמים (MFA) - הסקר חשף, של-65% מהארגונים היו פתרונות VPN לפני המגפה, אך רק ל-37% מהארגונים היה אימות רב-גורמים (MFA). בעוד שה-VPN משחק תפקיד חשוב בהבטחת חיבוריות מאובטחת, הוא מהווה רק חלק אחד מתהליך האבטחה. לכן, מומלץ כי ארגונים ישקלו לשלב אימות רב-גורמים בתוכניות האבטחה מרחוק שלהם.  

אבטחת נקודות קצה ובקרת גישה לרשת (NAC) - 76% ו-72% מהארגונים מתכננים לשדרג או לאמץ פתרונות בקרת גישה לרשת או פתרונות זיהוי ותגובה לנקודות קצה (EDR) בהתאמה. העבודה מרחוק גרמה לארגונים להתמודד עם האתגר לשלוט בשטף ההתקנים הלא-מהימנים המתחברים לרשתות שלהם כדי לאפשר עבודה מרחוק. באמצעות אימוץ פתרונות NAC, צוותי ה-IT יכולים לקבל נראות ובקרה מוגברות בנוגע למשתמשים והתקנים ברשת שלהם. פתרונות EDR מספקים הגנה מתקדמת בזמן אמת מפני איומים עבור נקודות קצה לפני ואחרי ההדבקה.

רשתות תקשורת מרחביות מוגדרות ע"י תוכנה (SD-WAN) לשימוש ביתי - 64% מהארגונים מתכננים לשדרג או לאמץ SD-WAN, אך כזה המיועד עבור המשרד הביתי. היתרון המהותי בהרחבת הפונקציונליות של ה-SD-WAN המאובטח לעובדים מרוחקים, במיוחד משתמשי על, זו העובדה ,שהם יכולים ליהנות מגישה מרוחקת לפי דרישה וביצועים דינמיים מותאמים אישית ללא קשר לזמינות הרשת המקומית שלהם.

גישה מאובטחת לקצה השירות (SASE) - 17% מהארגונים השקיעו בפתרונות SASE (גישה מאובטחת לשירותי קצה) לפני מגפת הקורונה, 16% השקיעו בפתרונות אלה כתוצאה מהמגפה ו-58% מהארגונים מתכוונים להשקיע ב-SASE עד לרמה מסוימת בהמשך. SASE זו אסטרטגיה ארגונית בשלבי התפתחות, שניתן לראות בה הזדמנות לשלב בין פונקציות רשת ואבטחה עם יכולות WAN כדי לתמוך בצרכי הגישה המאובטחים והדינמיים של הארגונים כיום.

מומחי אבטחה מיומנים - עם פרוץ מגפת הקורונה, רק 55% מהארגונים העסיקו עובדי IT מיומנים המסוגלים לתמוך במעבר לעבודה מרחוק. בעוד ש-73% מהארגונים הצהירו על כוונתם להמשיך להשקיע בעובדי IT מיומנים ב-24 החודשים הקרובים, מדובר באתגר הנוצר עקב המחסור ההיסטורי במומחי אבטחת IT מיומנים.ג'ון מדיסון יחצ

ג'ון מדיסון, (בתמונה משמאל), סגן נשיא לתחום מוצרים ומנהל שיווק ראשי בפורטינט: "מגפת הקורונה תגרום להשפעות מתמשכות על הדרך, שבה ארגונים משקיעים באבטחת סייבר, כאשר למעלה מ-90% מהארגונים מתכוונים לבצע השקעות נוספות כדי לאבטח את העובדים מרחוק במשך השנתיים הבאות. בהינתן ההתרחבות הדרמטית של שטח התקיפה הדיגיטלי, הגלים של איומי הסייבר, שמתמקדים בעובדים המרוחקים והמחסור המתמשך במומחי אבטחת סייבר מיומנים, ארגונים צריכים לשקול בזהירות אילו טכנולוגיות וגישות נחוצות להם כדי לאבטח את אסטרטגיות העבודה מרחוק שלהם לטווח הארוך.

יש להם הזדמנות למקסם את ההשקעות שלהם באמצעות פלטפורמות אבטחת סייבר המתוכננות כדי לספק נראות והגנה מקיפות לאורך כל התשתית הדיגיטלית, ובכלל זה סביבות רשת, יישומים, multi-cloud ומובייל. המעבר המתמשך לעבודה מרחוק ידרוש יותר מאשר טכנולוגיה/ הדרכה ומודעות לאבטחת סייבר גם צריכות להיות בראש סדר העדיפויות".

פורטינט
 
 
 
NORDVPN 
 
Bookmark and Share


 

לוח מודעות
שנה טובה ומתוקה, מלאת בריאות והצלחה, גמר חתימה טובה, לכל קוראינו באשר הם!!!

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

29/9/20-1/10/20 - VMworld 2020

15-21/11/2020 - שבוע היזמות העולמי   

22-30/11/20 - Oracle Week

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם לנובמבר 2019 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת ההונאה הגדולה שהובילה לכך שמוצרי התקשורת יקרים יותר בישראל - כאן

בלעדי לקוראי האתר: 1 ש"ח ליום שיחות וגלישה ללא הגבלה בחו"ל... - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: חשיפת "דבר ראשון" בעניין היועמ"ש - היבטים חמורים חדשים - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי המאת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

חשיפה: סלקום אספה ומכרה במשך שנים את כל נתוני לקוחותיה לרבות מיקומם - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

שר התקשורת חתם על הטבה רגולטורית של מאות מיליוני ש"ח ל-3 טייקונים! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן


 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
LIVECITY
 
Telecom Experts
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים