האם ה- CIO ממלא את ייעודו בהבאת ערך עסקי לארגון בו הוא עובד?

דף הבית >> חדשות לארגונים ולעסקים >> האם ה- CIO ממלא את ייעודו בהבאת ערך עסקי לארגון בו הוא עובד?
במועדון המנמ"רים של ישראל נחשפו כמה כיווני פעולה ותובנות לעתידו של המנמ"ר וסביבת העבודה החדשה בעסקים ובארגונים, התפתחות שנמצאת ממש מעבר לפינה. ישראל נמצאת בפיגור עצום אחרי העולם המערבי ולא תוכל להתחמק מההתפתחויות הדרמטיות בסביבת העבודה החדשה.
מאת: אבי וייס, 16.11.13, 17:30אלכס דרוקר

מועדון המנמ"רים מיסודו של ERP.ORG המונה כ- 600 מנמר"ים החברים בפורטל, שנולד מוזמתו ובניהולו של שמואל מרדלר ובליווי מקצועי של IDC ישראל, התכנס בכפר המכבייה ביום 11.11.13 לכנס המקצועי השנתי תחת הכותרת: CIO Focus 2014. ​בכנס השתתפו כ- 200 מנמ"רים ואנשי מקצוע בכירים אחרים מארגונים ועסקים בישראל. 

אלכס דרוקר, מנמ"ר כצ"ט (בתמונה), יו"ר ארגון המנמ"רים Business Alignment: "בכל תרחיש הנשמע היום, המנמ"ר ימלא תפקיד מרכזי בשיפור היכולת העסקית והארגונית של הארגון בו הוא מועסק.

מועדון המנמ"רים התרחב ומונה כיום כ- 600 חברים רשומים. הארגון מספק מגוון כלים ותכנים מקצועיים לחברים בו. זה כולל את הפורום האינטרנטי הסגור רק לחברים, שמאפשר דיון פתוח בין החברים. אנו מקיימים מפגשי 'שולחן עגול', שמשלבים טכנולוגיה ומחקר בתחומים המעסיקים אותנו. סה"כ אנו מקיימים 6 מפגשים בשנה והחברים מקבלים גישה למחקרים של IDC. בנוסף, אנו מקיימים את הכנס השנתי, בו נחשפים ומוצגים לחברים התחזיות בתחומים בהם אנו עוסקים. 

התחלנו בפיתוח כמה שירותים חדשים לחברים במועדון המנמ"רים:
1) מנמ"ר חונך. זה ליווי של מנמ"רים חדשים ע"י מנמ"רים מנוסים.
2) ניהול מסמכי פרוייקט. היוזמה הזו נולדה במטרה לקצר למנמ"רים המבצעים פרויקטים בארגון את תהליכי הניירת ומספקים יכולת להשתמש במסמכים קיימים, שכבר נוסו ועבדו בהצלחה אצל מנמ"רים אחרים. 

אנו מעניקים היום שתי תעודות הוקרה למנמ"רים, שתרמו בשנה החולפת (בהתהנדבות כמובן) למועדון המנמ"רים: תמי שוהם מאפלייד מטריאלס ואייל תמוז מאלפא ביוטק". 
גדעון לופז
גדעון לופז, מנכ"ל IDC ישראל: "ישנם תחומים בהם אנו כאן בישראל נמצאים שנתיים אחרי השוק האמריקאי וישנם תחומים בהם הפער מגיע עד כדי חמש שנים. יש לזה לעיתים יתרונות, למשל, שמאמצים כאן רק טכנולוגיות ומוצרים, שהוכיחו את עצמם כמוצלחים ונותני ערך. אולם, המרחק שלנו גדל והולך, ופער של 5 שנים אחרי האמריקאים אינו מבשר טובות.

יש היום שינויים מאוד גדולים בעולם ה-IT. אנו קוראים לזה 'הפלטפורמה השלישית'. זה ישפיע על כל תהליכי עבודת המנמ"ר בשנים הקרובות. לא נוכל לחמוק מזה כאן בישראל, כי אלו תהליכים גלובליים.

הפלטפורמה השלישית (3rd Platform) היא הגל השלישי של פלטפורמות מחשוב. הגל הראשון היה המיינפריים, הגל השני היה של מערכות מבוססות מחשבי PC. כעת עברנו לעולם של מערכות מבוססות אפליקציות. זה החל בערך ב- 2005 ויימשך לפחות עד 2020.

הגל השלישי כולל בבסיסו 4 רגליים:
1) Mobility. זה מתחבר לגישת ה- BYOD. בקרוב מאוד, מספר נקודות הקצה הניידות יעלה בארגונים על מספר המחשבים האישיים והשרתים המחוברים למערכות הארגוניות. זה מהפך מאוד משמעותי.
2) Big-Data ו- Analytics. מדובר בטיפול בנפחי מידע עצומים. יותר ממחצית המידע הנצבר בארגונים הוא מידע 'לא מובנה', שהכלים הרגילים לא יודעים להתמודד אתו. 
3) הענן. ההשקעות בענן הציבורי נמצאות בנסיקה מאוד מהירה וחזקה.
4) Social Business. זה אחד התחומים בצמיחה מהירה בשוק הארגוני. חברות נכנסו לכל פינה חברתית כולל לפייסבוק. הממשק של הארגונים עם הלקוחות, העובדים והשותפים משתנה. 

בהיבטים של התשתיות, העולם החדש הזה מביא לשינויים מאוד חזקים. גבולות הארגונים מטשטשים באופן מאוד מהיר והמציאות משתנה כל הזמן. הלקוחות מאמצים פתרונות מאוד חדשניים ואוהבים להשתמש באפליקציות. 

עיקר הגידול בהוצאות ה-IT בעולם יגיע בפלטפורמה השלישית. יש בעולמות הללו תהליכי רכישות, מיזוגים מאוד מהירים מסיביים. 

הכללים של הפלטפורמה השלישית שונים ממה שהיה בעבר:
1) כל הלקוחות רוכשים וירכשו פתרונות מבוססי ענן. הרוב, בענן הציבורי.
2) מסע המנמ"ר לענן נהיה ברור יותר.
3) הקונים צריכים שותפים. מודלים עסקיים משתנים. המנמ"ר צריך למסע הזה שותפים ולא ספקים. זה עולם חדש המבוסס על שותפות.

יש במעבר הזה כמה אתגרים:
1) יש צורך לשנות את תהליכי הגיוס והסבת כוח האדם הקיים. כך,שיוכל להכנס לתחום הפלטפורמה השלישית.
2) יש לבצע התאמת הספקים לפלטפורמה השלישית. חלק מהספקים הקיימים לא ערוכים לכך ואינם יכולים להצביע על כל ערך עסקי מובהק לשירותיהם. 

הגישה, שאני רואה בישראל, שאומרת: 'אצלנו זה לא יקרה', 'אצלנו זה לא ייכנס', אינה אסטרטגיה נכונה או ריאלית. המנמ"ר צריך לתמוך בפרויקטים קצרים, שיביאו ערך עסקי מהיר. אחרת, אין לו כל זכות קיום והוא לא יחזיק מעמד בתפקידו. זו המציאות, גם בישראל. חובה על המנמ"ר להרחיב את המעורבות שלו בענן. ענן זה לא 'מיקור חוץ'. וירטואליזציה אינה 'ענן פרטי'. אנשים מתבלבלים במושגים. 

יש לקבל החלטות לגבי כוח אדם לא מתאים המעכב את הקידמה. חשוב לשתף את ההנהלות במגמות החדשות ובערך העסקי שלהן. 

מ- 2020, שזה די קרוב, עולם ה-IT יעבור לפלטפורמה הרביעית. לפי ההתקדמות, אנו מצפים וחוזים שינוי משמעותי גם בהמשך הדרך. אי אפשר להתקע בעולם של שרת-לקוח. זה נחלת העבר. העתיד הרבה יותר מורכב ואין דרך לעצור את הזמן וההתפתחות.

יש כיום מעורבות רבה של מנהלי כספים בניהול ותקצוב פרוייקטים של ה-IT. ב-2013, כ- 46% מהמימון לפרוייקטי IT יגיע מה- LOB (ר"ת: Line Of Business). דהיינו: תקציבי IT הולכים על פי מעורבות של מנהלים עסקיים בתחום ה-IT. זה מוביל למצב בו מנהלים עסקיים מדלגים לגמרי מעל הראש של מנהלי ה-IT. הם מתנתקים מהם ומנהלים מערכות בעצמם. מנהליים עסקיים, בניגוד לעבר, מבינים היום היטב את העולם הטכנולוגי. לכן, הם אינם רואים את עצמם מחויבים ל-IT והנחיותיו. הם מתחילים לנהל פרויקטים ולהוציא כספים, מחוץ למסגרת של יחידות ה-IT. 

כך יוצא, שאלו, שאינם יודעים לנהל מערכות IT, מנהלים מערכות IT משלהם מחוץ לכל מסגרת מפוקחת ומקצועית.

יש כיום מגמה של מנהלים לכיוון של Zero Capital. דהיינו: אפס השקעות ב-IT. יש כבר ארגונים, שאוהבים את הרעיון הזה. הם החליטו, בניגוד לדעת המנמ"ר, שהם עוברים לפעילות IT המבוססת כל כולה על רכישת שירות ולא על בניית ותחזוקת חדרי מחשבים, רכישת יישומים ותשלומים כבדים על רישיונות שונים ומשונים.

על פי נתוני IDC, כבר 7% מהארגונים מדברים על המגמה הזו ומפעילים אותה, עוד 29% רואים זאת כמגמה לא פורמלית ודנים בה.

במחקר הזה התברר, שמחלקת הכספים היא הראשונה הדוחפת את הארגון למגמת ה-Zero Capital בארגונים ההולכים ליישם את המגמה הזו. בנוסף, יש מגמה ברורה של הורדת ההוצאות התפעוליות - OPEX, הדגש הוא קודם כל על הורדת היקפי כוח האדם הפנימי, שעוסק ב-IT. מנמ"ר, שלא ייערך למגמות הללו, יעשה חטא לעצמו אם יעצום את העיניים ויטען, שאצלו זה לא יקרה". 
דוד פסיג
פרופ' דוד פסיג, (תמונה מאתר אוני' בר אילן), חוקר עתיד, אוניברסיטת בר-אילן: "קשה לדעת במדויק את העתיד הרחוק, אולם יש סימנים של העתיד, סימנים, שניתן לראות אותם כבר היום. דפוסי סביבת העבודה הנוכחיים בארגונים רבים מעכבים את מימוש הפוטנציאל של ההון האנושי הקיים ומכבידים על העובדים בדרכים רבות. 

הבעיה הולכת ותופסת ממדים עד כדי כך, שהיא יכולה להוביל להתפוצצות. יש סימנים, שיש פתרון לבעיה. זה לא פתרון טכנולוגי אלא בניית פרדיגמה חדשה. העובדים מבקשים בעצמם ודורשים דפוסי גיוס חדשים, דפוסי הכשרה חדשים ודפוסי עבודה חדשים, על מנת שיוכלו למצות את הכישורים האישיים שלהם. הדורות החדשים של הצעירים, שנכנסים לעולם העבודה, הם של צעירים רב-ממדיים. 

אנו מכירים היום, שהבעיה היא לא טכנולוגית,אלא קשורה בהבנה מה זאת 'סביבת עבודה'. אנו בדרך מניהול תפקיד לניהול משימות. בדרך מניהול עובדים לניהול משרות. בדרך מניהול עבודה לניהול של סביבות משותפות.

המעבר הזה בעולם המערבי הוא מפס ייצור, שהומצא במאה ה-17, למטריצה הארגונית של המאה ה-20. אולם זה משתנה. אנו בדרך לצורת ארגון פרקטלי, זה המאה ה-21 והלאה. 

פרקטל הוא צורה גיאומטרית המורכבת מעותקים מוקטנים של עצמה, בכל רמת פירוט, שנסתכל בה. כמו פתיתי שלג ההופכים לקרחון. 

בארגון פרקטלי, כל עובד הוא תת מערכת בארגון. הוא למעשה פרקטל בתוך ארגון פרקטלי. עובד פרקטלי הוא עובד, שיכול למלא חלקיק משרה בתחומים שונים בארגון בו זמנית, תוך התארגנות עצמית. מי מחליט על המשימות? העובד עצמו, ביחד עם שותפיו למשימה. זה תהליך שמתפתח וייקח לפחות 20 שנה עד שיתבסס במלואו בארגונים.

גם המנהל בעידן הפרקטלי משתנה. הוא הקובע את היעדים, מגדיר משימות, מספק משאבים, יוצר תשתיות טכנולוגיות. התהליכים המתפתחים בארגון הם המאפשרים את ההתנהלות הפרקטלית. צריך לבנות לזה כלים חדשים. אלו כלים חדשים לגמרי עם פרדיגמות ניהול שונות ממה שמוכר כיום.

ארגון, שיעבור למבנה פרקטלי, יזכה בכמה יתרונות. ראיתי ארגונים, שכבר נמצאים בדרך לתהליך הזה. היתרונוות הם:
1) יכולת תגובה מהירה לשינויים בסביבה.
2) מיצוי מיטבי של מאגר הידע והכישורים הארגוניים. לאנשים בארגון יש כישורים עצמיים רבים, שחשוב לנצל אותם נכון.
3) הגברת המעורבות של העובדים בעשייה הארגונית.
4) שיפור האטרקטיביות הארגונית בגיוס ושימור עובדים.
5) יתרונות לעובד: מימוש והגשמה עצמית, של מגוון השאיפות והכישורים של העובד.
6) שליטה רבה יותר על הקריירה האישית.

תיוולדנה רשימות חדשות של מקצועות חדשים לעולם הפרקטלי. אלו מקצועות המתאימים לעולם החדש, שמתחיל להווצר. למשל: Bioinformationist. כל מקצוע כזה יורכב מכמה דיסיפלינות. יווצרו מקצועות של High Touch. מגע אחר עם העובדים הפרקטליים. זה תהליך מאוד מרתק, שיש ודאות מאוד גבוהה, שהוא יתממש". 
 
ארגון פרקטלי 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות
הצלחה ורק בריאות, לכל הקוראים והקוראות באשר הם!!!!

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
רק בריאות, לכל הקוראים והקוראות של האתר, באשר הם!!!!

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.


 

הכי ניצפים 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

חשיפה: כיצד עמית סגל הטעה את הציבור וסייע לתפירת תיק 4000 כנגד נתניהו - כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

עדכונים שוטפים שצריך לדעת ממשפט "תיקי האלפים" עם כתב האישום השקרי - כאן

עדכונים וחשיפות מבית המשפט המחוזי בירושלים על תיק 4000 התפור והמופרך - כאן

ביהמ"ש המחוזי בירושלים: עדכונים מרתקים ממשפט תיק 4000 המצוץ מהאצבע - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

החקירה הנגדית של חפץ: עדכונים מביהמ"ש המחוזי בי-ם לגבי תיק 4000 התפור - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

משפט תיק 4000: הסברים/פרשנויות של אבי וייס באמצעות סרטוני יוטיוב ומצגות - כאן


 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים