Telecom News - האם משרד התקשורת הכין את שוק התקשורת לקראת הסגר הצפוי השבוע?

האם משרד התקשורת הכין את שוק התקשורת לקראת הסגר הצפוי השבוע?

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> האם משרד התקשורת הכין את שוק התקשורת לקראת הסגר הצפוי השבוע?
מנכ"לית המשרד לירן אבישר בן-חורין ביחד עם השר יועז הנדל, בזבזו את הזמן בחודשים שחלפו בדאגה לאינטרסים הכלכליים של קבוצת סלקום\IBC, במקום להכין את שוק התקשורת למתן שירותים הנדרשים לאוכלוסייה בישראל במצבי הסגר והעוצר, שאנו נמצאים בתוכם, עקב מגפת הקורונה. טרגדיה של הנהלה כושלת ואנטי-צרכנית במשרד התקשורת הישראלי. מה אפשר לעשות כבר השבוע בדחיפות במיוחד בתחום חיבורי הסיבים?
עדכונים בסוף הכתבה. 
מאת: אבי וייס, 13.9.20, 07:00לירן אבישר בן-חורין

 לפני למעלה מחודשיים יצאתי בקריאה פומבית (כולל צעדים מומלצים) לצמרת משרד התקשורת תחת הכותרת: "האם משרד התקשורת יצעיד נכון את שוק התקשורת לקראת ובסגר הצפוי הבא?". וכותרת המשנה: "למנכ"לית החדשה של משרד התקשורת, לירן אבישר בן-חורין, [בתמונה משמאל] יש הזדמנות חד-פעמית, שכנראה לא תחזור על עצמה, להכין את שוק התקשורת נכון לסגר הצפוי הבא, שאנו ממש בתחילתו, תוך נקיטת צעדים בתחומי האינטרנט, הסיבים, הסלולר / אלחוט והקווי, שכולם יהיו לטובת הציבור ולא לטובת בעלי האינטרסים הצרים (קרי: סלקום\IBC). פירוט הצעדים החשובים ביותר, שראוי  שהמנכ"לית החדשה תנקוט בתקופה הקרובה".

אולם, הקריאה הזו נפלה על אזניים אטומות ומוח אטום, כשה-Deep State המשיך וממשיך לנהל את משרד התקשורת, וגם אותה (את המנכ"לית), לכיוונים, שאין להם שום קשר לצרכי הציבור לקראת הסגר הצפוי, והזמן בוזבז באין ספור של החלטות, שכולן בכיוון אחד: שירות הצרכים של קבוצת סלקום \ IBC ואפס קידום של צרכי הציבור. 

רק נושא אחד מכלל רשימת הנושאים, שהמלצתי עליהם, התממש חלקית, וזה האישור לבזק (בהחלטה, שלא פורסמה לציבור, רק בהודעה כללית לתקשורת) לספק שירות ברוחב פס עד 200 מגה (מה שמכונה 35B). אולם, מועד ההפעלה של השירות נדחה ל-4 חודשים ממועד הפצת אפיון לממשק החדש (כלומר אין עדיין תאריך להשקת השירות).

לכן, הדבר הכי דחוף, שיש לעשות מחר, או בימים הספורים השבוע, עד הכניסה לסגר, זה לאשר התחלת השירות הזה באופן מיידי, ולקבוע תוספת, שאם ל-ISP מסוים אין עדיין נתבים תואמים, לאפשר ללקוח, שמעוניין בשירות "שוק סיטונאי" מאותו ISP,  לרכוש (או להשאיל) נתב מבזק, או להשאיר ברשותו בהשאלה נתב קיים של בזק תואם 35B (אם יש כבר ללקוח נתב כזה, וללקוחות רבים יש כבר נתב כזה מבזק). 

דבר דחוף נוסף, שניתן ומומלץ לבצע לכל המאוחר מחר: במקום לבלבל את המוח לראש הממשלה שלא יסע לטקס חתימת הסכמי השלום בוושינגטון (כדי שיטפל כאן במקום זאת בתכנית "מתווה הסיבים"), לאשר מידית לבזק להתחיל לפרוס סיבים לבתים בתצורת FTTH/FTTP/FTTB. זאת, על בסיס חוק התקשורת הקיים, הרישיון הקיים של בזק (שיש להוסיף לו מילה אחת ברישיון), תיק השירות הקיים של "שוק סיטונאי" (שגם בו יש להוסיף מילה את בלבד) והסדרי "הפריסה האוניברסלית" הקיימים. את כל שאר תנאי הרגולציה (ככל שתידרשנה התאמות), אפשר להסדיר בהמשך, "תוך כדי תנועה". אישור כזה יאפשר לבזק כבר בימים הקרובים, שיהיו ימי סגר, (בזק ממשיכה לפעול גם בסגר), לחבר לקוחות ב-35B או ב-G.fast, או ממש בסיבים לתוך הבתים, לפי יכולת הפריסה המעשית של בזק ברחבי הארץ. יש להציע זאת גם להוט (אם תרצה). 

זו הדרך הנכונה לתת מענה מיידי להגדלת רוחבי הפס ברוב בתי האב בישראל, וההחלטות של צמרת משרד התקשורת (וגם הרשות לתחרות ואיגוד האינטרנט הישראלי) עד כה היו שגויות ולא הביאו שום תוספת של רוחבי פס וסיבים ל-95% מבתי האב בישראל.

הטעויות של ההחלטות של צמרת משרד התקשורת לקראת ובתוך הסגר הקודם מפורטות: כאןכאןכאןכאן וכאן, ואין צורך לחזור על השגיאות הללו. 

בקצרה: בסגר הקודם, המשרד נרתם סביב השעון למטרה אחת בלבד: שהבעלים של סלקום \ IBC (אדוארדו אלשטיין) לא יפשוט את הרגל. לכן, בדחיפת צמרת קבוצת סלקום, היו שימועים בכמות מדהימה ודיונים והחלטות שגויות בלי סוף סביב נושאים הזויים דוגמת: עצירת ניוד מספרים, ביטול מבצעי שיווק, ביטול והארכת זמני המענה במוקדי השירות וכך הלאה והלאה. הכל כדי להוריד עלויות מחברות הסלולר ובראשן סלקום. 

מה עוד ניתן וצריך לעשות לטובת הציבור בתחומי עולם התקשורת בימי הסגר?
ההמלצות מהכתבה הקודמת (עם התאמות וקיצורים זעירים), שמומלצות ליישום בימים הקרובים, במקום לעסוק כל הזמן רק בקידום הצרכים של סלקום \ IBC:

אני מציג כאן סדרת צעדים, שאין להם כמעט עלות (למשרד), אבל יש להם פוטנציאל לעשות שינוי בהתנהלות המשרד ולהצעיד את השוק קדימה, במיוחד בתקופות הקשות, שעוד צפויות למשק הישראלי בחודשים הבאים (כולל בחורף הקרב).

בכל נושא יש לינקים המרחיבים את הידע בנושא, למי שמתעניין בפרטים, ולא אתן כאן כל פירוט לשיטת הביצוע של כל הצעה, כי זה לא מתאים לפרט במאמר המיועד גם לציבור הרחב של הקוראים. ואלה הנושאים החשובים ביותר, שיש לנקוט בתקופה הקרובה:

א. להשלים עם גמלאי המשרד ולרתום את מי מתוכם שמוכן להתנדב, גם למשימות של "חדר המצב" של המשרד וגם למטרות פיקוח ואכיפה (לרבות ביקורות פתע) בחברות התקשורת, כדי לוודא, שההנחיות לחירום מיושמות בחברות לטובת הצרכנים.

השר יכול למנות "מפקחים" על פי חוק התקשורת והחוקים האחרים, שבאחריות המשרד, וגמלאי המשרד לא נדרשים להכשרה כדי להיות מפקחים ומסייעים לצמרת המשרד, לאור ניסיונם רב השנים בתחום זה. כך נהגו ונוהגים במשרדי ממשלה אחרים, וזה ייתן "מכפיל כוח" לפעילות המשרד. 

ב. להקים "צוות התייעצות" קבוע של צמרת המשרד עם נציגי ציבור מוסמכיםהיות ויש עשרות נציגי ציבור מוסמכים, מעשרות אירגונים וגופים, ויש מגבלה של "התו הסגול" של כ-20 איש, שיכולים להתכנס במקום אחד, פשוט מומלץ לבחור את ה-20 החשובים ביותר בעיני המשרד ובהמשך להחליף את הכסא של כל מי שלא נראה, שמביא תועלת לדיונים ובדיונים, בנציג אחר מהרשימה, שיבוא במקומו.

כך, צמרת המשרד תשמע מהציבור ומנציגיו המוסמכים והמקצועיים את צרכי הציבור באופן ישיר. בזמן אמת.

אגב, כך, הממשלה נוהגת בנושא הטיפול בקורונה. במשרד הבריאות עצמו - זה מעוגן גם בחוק. אפשר להעתיק את המודל ממשרד הבריאות או לבנות מודל ייחודי של המשרד. 

בנושא הזה יש נוהל מיוחד של היועמ"ש, שעודכן במאי 2010, שמסדיר את כל הצדדים החוקיים והמנהליים של הקמת "ועדה מייעצת לשר" במשרדי הממשלה - כאן

ג. לעצור מיידית את חסימות המספרים של "ועדת הרבנים לענייני חסימות תקשורת". גם כעת מתבצעות חסימות של מספרי האיכון של השב"כ והודעות משרד הבריאות, שחסומות ל"קומה הכשרה".

אמנם החל שימוע בנושא (כאן), אבל כרגע אנו במצב חירום ואין זמן לסיים את השימוע. לכן, יש להודיע מיידית לכל חברות התקשורת, שיותר אין שום חסימה של שום מספר, בשום רשת, אלא באישור מראש של משרד התקשורת עצמו, לא של "עסקני ועדת הרבנים". כל בקשת חסימה תועבר לאישור המשרד בצורה מנומקת ובלי אישור המשרד - אין חסימות. כך זה החוק בישראל. 

ד. לעצור את כל מה שלא חיוני לציבור, בתקופת החירום הזו.
כמה נושאים בולטים:
1דחייה של המעבר ל-IPv6, לפחות בשנה או שנתיים.
2לזרוק את השימוע בעניין הרפורמה המוצעת בדואר (במיוחד לאור הניתוח כאן) לפח. מומלץ לקחת יועץ עצמאי (או חברת ייעוץ עצמאית), למשל, מהאקדמיה, כדי לקבל בסיס מידע נכון, לקראת שימוע חדש ונכון בנושא זה. 

ההצעות נוספות יש כאן, הן בעדיפות משנית מול הנושאים כאן למעלה ובכלל זה אציין רק 4 נושאים חשובים:
1לסיים את נושא "מדיניות הגלים המילימטריים" ולהוציא את הצווים המתאימים (שעברו כבר שימוע) בחתימת השר, גם לתחום ה-E-Band. לאפשר מייד לכל ספק, שמעוניין בכך, לפרוס "שירותי פס רחב בגלים מילימטריים" לבתים באוויר, לעשות זאת במהירות מרבית בשיטה הרגולטורית הבאה: מי שיש לו כבר רישיון תקשורת (דוגמת רישיון אחוד, רישיון ISP, רישיון מפ"א, רישיון רט"ן, רישיון MVNO, רישיון נס"ר וכיו"ב) - יקבל היתר לפריסה מיידית, דרך עדכון הרישיון הקיים, ללא צורך ברישיון חדש. ספק חדש, שמעוניין להיכנס לתחום זה, יקבל היתר מהיר לפריסה, בתהליך של "רישיון ניסוי שיווקי" לעד 10 אלף לקוחות קצה, לשנה לפחות. 
2להוריד את כל המגבלות של ה-Wifi גם בתחומי ה-Outdoor וגם בתחומי השירות ולשנות את מסמך המדיניות בתחום זה, כדי לאפשר שירותים מלאים (כולל קול) על רשתות WiFi, כמקובל בכל העולם. 
3לקבוע, שכל עוד מצב החירום מתקיים, חברות התקשורת לא תנתקנה חייבים, בדגש על אלה שבחל"ת \ מובטלים. מומלץ להקים מנגנון בקרה, כדי למנוע ניצול לרעה של ההסדרים הללו. 
4ליישם את החלטת היועמ"ש בתחום הדומיינים. מה שיביא להוזלתם לציבור הרחב שיכול ליישם דומיינים ישראליים לכל מטרה ובכמויות במחירים המקובלים בכל העולם. הדבר המרכזי והחשוב ששר התקשורת יכול לעשות הוא להודיע לציבור הרחב כי בכוונתו לקבל אחריות על המרשם הלאומי של שמות המתחם בסיומת ישראל ולפעול לקבלת החלטת ממשלה מתאימה שתסמיך אותו לכך. עם קבלת הסמכת הממשלה, להפעיל פיקוח הדוק על פעילות עמותת איגוד האינטרנט, במטרה להוזיל עלויות הרישום והחידוש ב- 50% לפחות, כך שניתן יהיה להגדיל את מספר בעלי שמות המתחם בסיומת ישראל, מ- 260 אלף היום לכמות כפולה תוך שנה ולמליון תוך שנתיים עד ארבע שנים, כמקובל בעולם המערבי. זאת, בעיקר כדי לקדם את הפעילות האינטרנטית של העסקים הקטנים עד הבינוניים והעצמאיים הקטנים (שהם מנועי הצמיחה של כל כלכלה מתקדמת בעולם המערבי), וגם  של הסטודנטים והתלמידים בכל מערכות החינוך. 
5טיפול חירום מיידי בנושא ההנחיות לציבור להתנהלות נכונה בשימוש ברוחבי הפס של עבודה מרחוק ולמידה מרחוק, כולל הוצאת הנחיות ברורות ממשרד התקשורת וגופים ממשלתיים מקבילים (כמו יחידת הסייבר הממשלתית, שכבר עשתה זאת בסגר הקודם, בצורה מאוד ברורה ומקצועית), להתנהלות נכונה ומומלצת בעבודה ולמידה מרחוק מהבית, פיזור עומסים בין החדרים והמכשירים המחוברים, לרבות סיכונים לדליפת מידע, סיכוני התקפות סייבר, הגנה על תכנים לילדים ובני נוער הנשארים בבית וגולשים סביב השעון - בגלל שהם תקועים בבית, וכיו"ב.

ז. לעבוד בשקיפות מלאה. כל מה שלא נוגע לפעילות מערכות הביטחון של ישראל, חייב להיות בשקיפות מלאה.
הפוך מהמצב הקיים.

במסגרת זו יש לחבר בדחיפות לפחות 2 מסמכי יסוד לעבודת המשרד, שלא קיימים: 
1תקנון אתיקה לעובדי ומנהלי משרד התקשורת. ניתן להעתיק מה שמתאים - מכאן
2נוהל עריכת שימועים במשרד התקשורת. אפשר להיעזר במסמכים רשמיים ומקצועיים בתחום זה דוגמת מה שיש: כאןכאןכאןכאןכאןכאןכאן וכאן

האם המנכ"לית החדשה (יחסית), לירן אבישר בן-חורין תדע להתמודד נכון מול האתגרים הללו?
לאור הנסיון המצטבר בהתנהלותה - בספק רב. 


באופן די אירוני, דווקא כעת השר נדרש לעבוד מביתו. הודעת דובר השר: "שר התקשורת יועז הנדל נכנס לבידוד. 
אחד מעובדי לשכתו של השר התגלה כחיובי לבדיקת קורונה, ובעקבות כך ייכנס השר לבידוד בהתאם להנחיות מערכת הבריאות. השר ביצע בדיקה שחזרה שלילית".

נעקב ונדווח לקוראינו, בזמן אמת, לאור ההתפתחויות של שוק התקשורת, במהלך הסגר הקרוב. 

CORONA FREE CORONA FREE
עדכון 13.9.20, 19:00גד פרץ מגלובס פרסם כאן (כותרת): "מתווה הסיבים האופטיים לקראת אישור בממשלה. הבוקר הודיעו ללשכת שר התקשורת שהמתווה לא יעבור ואולם בשעות האחרונות חלה תפנית והוא יעלה לאישור."

עדכון 13.9.20, 23:00דני זקן פרסם בגלובס כאן (כותרת): "דירקטוריון בזק מתכנס מחר לאישור ההשקעה בפרויקט הסיבים.
על פי הערכות, היקף ההשקעה של בזק עומד על 4-6 מיליארד שקל • בזק תגייס עובדים נוספים לאחר שהמדינה סירבה להאריך את תקופת הפריסה."

עדכון 16.9.20: מועצת הכבלים והלוויין פרסמה שימוע מהיר מקביל (כאן וכאן), בעניין ההקלות לסגר, לחברות בעלות הרישיון שבפיקוח מועצת הכבלים והלוויין: HOT ו-YES. ממילא למועצה אין פיקוח על חברות דוגמת סלקום ופרטנר בתחום ה-OTT, כך שהן ממילא תעשינה בסגר ככל העולה על דעתן, מחוץ לכל חוק, תקנה או רישיון. 

עדכון 16.9.20:
א. שר התקשורת אישר הסדר של "דקות חריגות" בזמן הסגר - כאןכאן וכאן. הפעם זו החלטה הרבה יותר הגיונית וסבירה. 

ב. מנכ"לית משרד התקשורת פרסמה בפייסבוק הנחיות לתקופת הסגר - כאן

עדכון 21.9.20: מועצת הכבלים והלויין אישרה (כאן) את רוב ההקלות לחברות HOT ו-YES (עקב השימוע) ל-30 יום.  
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות


למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
6.6.24 - Israel Mobile Summit


24-25.6.24 - כנס הרצליה 2024 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים