Telecom News - בדיחת הפריסה האוניברסלית של הוט היא כמו בדיחת "השוק הסיטונאי" בהוט

בדיחת הפריסה האוניברסלית של הוט היא כמו בדיחת "השוק הסיטונאי" בהוט

דף הבית >> חדשות >> חדשות השוק הקווי >> בדיחת הפריסה האוניברסלית של הוט היא כמו בדיחת "השוק הסיטונאי" בהוט
ניתוח: הדרישה מהוט ל"פריסה אוניברסלית" היא חסרת הגיון, מה שייצר רגולציית חסרת בסיס ופתרונות דמיוניים, שלא יעבדו בשום מצב. כשממציאים ושולפים מהמותן פתרונות לא ישימים, יוצרים "ישראבלוף", כמיטב המסורת הישראלית. הדרישה ל"פריסה אוניברסלית" מהוט תיעלם בדיוק כמו "השוק הסיטונאי" על הוט.
מאת: אבי וייס, 25.8.15, 07:00שלמה פילבר

3 מנכ"לים במשרד התקשורת טיפלו ב-3 השנים האחרונות בדרישה ל"פריסה אוניברסלית" (הגעה לכל בית בכל יישוב ושכונה בארץ) הנדרשת מקבוצת הוט.

עדן בר-טל (היה מנכ"ל כזה במשרד התקשורת), דרש (כאן) בצורה מאוד תקיפה מהוט להשלים את "הפריסה האוניבסרלית". זה היה באפריל 2012. כפי שניתחנו וחזינו, שום דבר לא קרה. עדן בר-טל הלך הביתה והפריסה האוניברסלית של הוט הלכה גם כן... כשלא מקשיבים לציבור ולנציגיו המוסמכים, זו התוצאה

הצמד גלעד ארדן כשר ואבי ברגר כמנכ"ל היה לא פחות נחרץ מקודמו (בעניין הנדון כאן). הכל כדי להבליט את העובדה ש"החסינות" שהייתה להוט בתקופתו של השר הקודם משה כחלון - נגמרה.

הם גם עשו עבודה הרבה יותר יסודית. אבי ברגר הכין (כראש ועדה שעמד בראשה, בעניין הנדון כאן) מסמך ארוך מאוד ובלתי מובן לחלוטין (כדרכו), על הפריסה האוניברסלית של הוט (כאן). שר התקשורת גלעד ארדן אימץ (כמובן) את המסמך של אבי ברגר (כאן) ואף קבע לוח זמנים לביצוע בשטח עבור הוט, עם רשימת יישובים ראשונה לפריסה עבור הוט (כאן). הפריסה להוט נקבעה בקצב של חיבור 61 יישובים בשנתיים.

גלעד ארדן אף פרסם הודעות לציבור מאוד תקיפות (כאן וכאן) כולל ראיונות בכלי התקשורת, שנאמר בהן (בין היתר) [ציטוט]: "במידה וחברת הוט לא תיישם את החלטת השר, יוטלו עליה עיצומים כספיים כקבוע בחוק התקשורת, אשר עשויים להגיע לסכום של 6 מיליון ש"ח. עיצומים אלה עשויים לשוב ולהתחדש ככל שתימשך ההפרה".

כפי שניתחנו, דיווחנו, הערכנו וחזינו, שום דבר לא קרה. גלעד ארדן הלך, אבי ברגר עף, והפריסה האוניברסלית של הוט עפה גם כן ברוח... לא 6 מיליון ש"ח קנס ולא נעליים. 

אגב, למי ששכח (אני לא), הצמד הזה (ארדן וברגר) החליט לקדם גם פריסה אוניברסלית של חברות הסלולר. כולל ביו"ש. בימים אלה, כשחברות הסלולר (כולן) עסוקות במיזוג רשתות ופירוק אנטנות, זה נראה קצת מנותק מהמציאות להזכיר את הרעיון המבריק הזה, שהגיע כנראה לאותה מגרסת נייירות (של שמילה). 

כעת, מתמודד עם זה המנכ"ל היחסית טרי, שלמה פילבר, (בתמונה), עם החלטות מאותו סוג ובאותו כיוון של קודמיו, אבל יותר גרוע. הוא החליט, ככל המסתמן, שהוט תנהל מו"מ עסקי מול בזק, לסיוע בפריסה האוניברסלית שלה. 

הבעיה מתחילה כשמייצרים רגולציה עקומה, מבוססת על פיברוקים, הנחות שגויות והמצאות ישראליות מקוריות (שמקורן באינטרסים זרים ומוזרים, של אלה שהמציאו אותם). אחר כך, כשזה לא הולך, ממציאים עוד רגולציה, עוד יותר עקומה ושזה גם לא הולך, פשוט מתעלמים ועוברים לנושא הבא. זה, אגב, בדיוק מה שיצא מהרעיון של "שוק סיטונאי על רשת הוט".

אם לא די בכך, זה בדיוק מה שיצא מכל הרגולציה המגוחכת של "שוק סיטונאי שלב ב'" וזה מה שיצא (עד היום) מכל הניירות, שגולן טלקום חתמה והתחייבה, אחרי מכרז התדרים, שיצר אותה כחברת סלולר עם התחייבויות לפריסת רשת סלולר. גם "שת"פ האנטנות", שנולד כדי לחבר בין חברות חדשות לוותיקות, יצר באופן לא מפתיע חיבור בין 2 חברות ותיקות (סלקום ופלאפון) ופלונטר אחד גדול עם התדרים ל-LTE. כך, הכול הופך ל"ישראבלוף". אין שום תהליך של "הפקת לקחים" ותיקון טעויות. 

ה"ישראבלוף" המעודכן של הפריסה האוניברסלית של הוט מתחיל מכמה שאלות בסיסיות שלא נענו:

א. למה בכלל צריך פריסה אוניברסלית על חברת כבלים? באזו מדינה בעולם יש דבר כזה ואיך זה ממומש?

ב. בשביל מה לכפות פריסה אוניברסלית על הוט, כשיש 2 פלטפורמות תשתית מתחרות בה בתחום העיקרי בו היא עוסקת (YES בלוויין ו"עידן +" בשידורים טרסטריאליים [קרקעיים]) וכעת ה-OTT על רשת הפס הרחב מתממש, עם שירותים של כמה ספקים דוגמת סלקום, כפלטפורמת תשתית שלישית לשירותי טלוויזיה רב-ערוצית וטריפל?. 

ג. למה לא לפעול כמו המדינות המתוקנות בעולם (דוגמת ארה"ב, אוסטרליה ועוד), שבהן בכל שטח נתון (מלבד הערים הגדולות), יש רק תשתית ארצית אחת, ויש סבסוד (או סיוע בצורת הנחות מס וכיו"ב), לתשתיות הללו ומתבצעים מכרזים: מי יפרוס בכל אזור ויקבל את הסבסוד? דהיינו: במקום לבזבז כסף על כמה תשתיות, שתגענה לאותם בתים במקביל, מחליטים על תשתית אחת טובה (סיבים), שתגיע מספק תשתית אחד בלבד, בכל אזור

ד. איך משרד התקשורת לא מצליח לראות, שיש סתירה מהותית בין הצורך לעודד תחרות בתשתיות מצד חברת Unlimited, כשמצד שני כופים "פריסה אוניברסלית" על הוט ו"שוק סיטונאי" על בזק? לאן זה אמור להוביל?

באיזו מדינה בעולם יש 3 תשתיות קרקעיות, שאמורות להתפרס אוניברסלית בו זמנית? מדובר פשוט בשיגעון כלכלי ורגולטורי, שמייצר באופן ברור "ישראבלוף" וכאוס רגולטורי.  

מישהו חייב לשלם בסוף על המיליארדים הרבים של שקלים, שעולה פריסת כל תשתית בנפרד לבתי הלקוחות. מי זה יהיה? מדובר בבדיחה אחת גדולה ועצובה. כל אזרחי ישראל משלמים וישלמו על הטעויות הרגולטוריות הללו. 

ה. איך, במצב של אי ודאות כלכלית, מצפים מחברות עסקיות להתחייב על הוצאות, שלא ברור מה המטרה שלהן ואיך מחשבים ROI על ההוצאות הללו?

מעטים התייחסו ברצינות לתחזית שלי מלפני כחודש וחצי על הנפילה הצפוייה בבורסות. כעת, כשהמצב הכלכלי הזה מתממש ורבים מפסידים את מיטב כספם, ברור לחלוטין ששום בעל הון לא יסכן את כספו על הרפתקאות רגולטוריות דימיוניות שנולדו במשרד התקשורת הישראלי. 

הישראבלוף הטרי של שלמה פילבר בשליחת הוט לנהל מו"מ עם בזק, על שימוש בתשתיות בזק לצורך קיום חובת הפריסה האוניברסלית של הוט, גרוע ממה שעשו 2 המנכ"לים הקודמים לו (וכשלו).

הישראבלוף הזה מורכב מ-3 נדבכים שונים של אי הבנה ורגולציה מוטעית:

א. הוט, מזה שנים רבות רוכבת על תשתיות בזק בכ-40% משטח מדינת ישראל. זה אינטרס של 2 הצדדים להמשיך בכך, למרות כל חילוקי הדיעות בין החברות. אין שום צורך בהתערבות של משרד התקשורת בעניין זה. 

ב. הוט לא פרסה במקומות שהיא לא פרסה, לא בגלל שהיא לא יכלה לעשות זאת על תשתיות בזק (כי כפי שציינתי בסעיף הקודם, בכל מקום, שהיה להוט בעיה של תשתיות, היא נעזרה ועדיין נעזרת בבזק). היא לא פרסה, כי לא היה צורך לפרוס. מהיכן בכלל נולד הצורך הזה? היכן יש נתונים של "משאל לקוחות" ביישובים הללו, שהם רוצים דווקא את הוט ומוכנים לשלם על שירותיה?

ההחלטה הזו (על פריסה אוניברסלית של הוט) הייתה לה משמעות חיובית (אם הייתה מיושמת) אולי לפני כ-20 שנה. לא כעת. חברת YES הוקמה בדיוק לתכלית הזו: לספק טלוויזיה למקומות בהם הוט לא פרסה במשך שנים. אולם, זה היה מזמן. ממש מזמן. YES הוקמה ב-1998. כעת אנו באמצע 2015. במשרד התקשורת השעון נתקע והוא לא מצליח לזוז ולהתעדכן. אין התיישנות על עבירות רגולטוריות בנות 20 שנה??

ג. הבעיה ביישובים שברשימה שהוט אמורה הייתה לפרוס בהם מיידית (לפי קביעת גלעד ארדן), היא לא התשתית של בזק, שהוט תרכב עליה, אלא ה-Last mile של בזק. ה-Last Mile של בזק מורכב מחיבורי חוטי נחושת בצנרת מאוד צרה, שאי אפשר להשחיל בה את חוטי הקואקס של הוט. זה גם לא מעשי, לא תקני ולא הגיוני בשום צורה, בשום מקום. 

דהיינו: הוט צריכה בכל מקום יישוב, שנדרש ממנה, להתקין נתבים, מפצלים ומתגים משלה ולפרוס פיזית (ע"י חפירות בכבישים ובמדרכות, אם בכלל תקבל אישורים לכך, בהוצאות עתק של מאות מיליוני ש"ח). זאת, כדי לפרוס תשתית משלה עם צנרת חדשה משלה, שכוללת חוטי קואקס, שיגיעו לכל הבתים באותם יישובים שברשימה.

מי אמר שבבתים הללו בכלל רוצים את הוט ושירותיה? איזה ROI אפשר לחשב להשקעות סרק כאלו?

ברור, שמדובר בחלום ליל קיץ. זו רגולציה, שיכולה להתקיים רק בחללית של משרד התקשורת הישראלי ולא במציאות של מדינת ישראל ובמציאות הכלכלית של המשק הישראלי וחברות התקשורת בישראל. 
 
סיבים לבתים 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024 

21.8.24 - רוח אחרת - כנס חירות ישראלי

2.12.24 - Telco 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים