Telecom News - הדיווח על השבתת שירותים מצילי חיים בהלל יפה מעלה סימני שאלה קשים

הדיווח על השבתת שירותים מצילי חיים בהלל יפה מעלה סימני שאלה קשים

דף הבית >> דעות ומחקרים >> אנליסטים >> הדיווח על השבתת שירותים מצילי חיים בהלל יפה מעלה סימני שאלה קשים
הדיווח על השבתת שירותים מצילי חיים בהלל יפה מעלה סימני שאלה קשים
מאת: מערכת Telecom News, 13.10.21, 13:49עינת מירון צילום עצמי

מתקפת סייבר על מערכות המחשוב של ביה"ח הלל יפה ושיבוש בפעילותו הרפואית מדגישה שוב, שכל ארגון חייב להבין, שתוקפים לא נותנים התרעה.
עדכונים בתחתית הכתבה. עדכון אחרון: 28.11.21

 
מערכות המחשוב של ביה"ח הלל יפה בחדרה, שמשפיעות על טיפולים בחולים, נפגעו הבוקר קשות ע"י האקרים, שדורשים כופר. ההאקרים דלו מידע רב ממערכות המחשוב הללו של ביה"ח. בביה"ח ביקשו ממשרד הבריאות ומד"א להפנות רק מקרים דחופים. האירוע דווח למשרד הבריאות ולמערך הסייבר הלאומי.

מתקפת הסייבר על הלל יפה מצטרפת לשרשרת הולכת וגדלה של מתקפות שבהן הותקפו בתי חולים ברחבי העולם. המתקפה הזו חושפת עולם חדש של איומים, שלא מסתפקים רק בהשגת מידע או בגרימת נזק למידע, אלא מתקפות, שעלולות לפגוע במערכות מצילות חיים, כמו מכשירי הנשמה וחמצן, וציוד רפואי נוסף, שחיי חולים תלויים בו. כלומר מתקפות כופרה אלו מסוכנות יותר ממתקפות רגילות כי הן מהוות גם סכנת חיים ממשית.

בנוסף, בבתי חולים יש הרבה נקודות פריצה אפשריות כמו מכשור רפואי רב ורשומות רפואיות עצומות, שיש להגן עליהן. במערכות המחשוב משתמשים רבים שלא תמיד מודעים לנושא אבטחת המידע. גם העובדה, שהבעלות בארץ על בתי החולים מתחלקת בין המדינה, קופות החולים השונות וגופים פרטיים מצביעה על ההכרח, שתהיה רגולציית סייבר אחידה והדרכות למשתמשי מערכות המחשוב.

עינת מירון, (בתמונה משמאל), מומחית Cyber Resilience להערכות והתמודדות עם מתקפות סייבר בהיבטים העסקיים: "לפני כשנתיים, כשתוקפים השיגו בטעות גישה למערכות המידע של אחד מבתי החולים בגרמניה, הם שלחו ביוזמתם את מפתח ההצפנה ועדיין, הליך החזרה לשגרה נמשך כ-3 חודשים, כש-95 חדרי ניתוח, מתוך 100 קיימים, לא היו פעילים גם חודש לאחר סיום האירוע.
 
מתקפת סייבר היא אירוע הרסני, שכמעט ובלתי אפשרי להתאושש ממנו. תשלום הכופר אינו מועיל או משנה דבר ולכן צריך להבין ביושר, שמדובר באירוע קשה במיוחד, שיצריך זמן ומשאבים כדי לחזור לאיזו שהיא שגרת עבודה.
 
ככלל, הדיווח על השבתת שירותים מצילי חיים בבית החולים מעלה סימני שאלה קשים לגבי אפיון רשת התקשורת והממשקים הישירים בין המערכות השונות.
 
עוד מוקדם להפיק לקחים, אבל כל ארגון חייב להבין, שתוקפים לא נותנים התרעה וחובתו של המנכ"ל להיות אקטיבי כבר עכשיו ולהיערך להתמודדות עם הסיכון הזה.

הלל יפה לא חריג, ורק בשנה האחרונה סבלו כ-10 בתי חולים ברחבי העולם מפריצות למחשביהם. זה לא שבית החולים לא מוגן, זו תופעה רווחת בכל העולם. בשנה האחרונה ראינו מקרים דומים בארה"ב, בבלגיה.

בתי החולים מתמודדים עם בעיה תקציבית מורכבת. צריך לבחור בין איש אבטחת מידע, שיעשה עדכוני תוכנה חשובים וקריטיים לבין איזשהו מכשיר רפואי. מצד שני יש הרבה תהליכים, שאפשר לעשות בתקציבים הקיימים כדי להעלות את רמת האבטחה. כשמתפרסם בתקשורת, שהתקיפה הייתה דרך ה-VPN, רכיב שמאפשר לעובדים להתחבר מרחוק למחשבים בבית החולים, שלא עודכן כמה חודשים למרות התראת סייבר מחודש מאי, זה עניין של תהליכים.

אנו יודעים מהעולם ,שתהליך ההתאוששות והשחזור לוקח כמה חודשים. באירוע הזה אני מעריכה שנתמודד עם 10 ימים, שבועיים של עבודה בחירום. אבל זה לא ייגמר בזה, מה שקרה עכשיו ישליך חודשים קדימה".

ליאור חן, מנהל תחום הסייבר סקיוריטי בחברת אבטחת המידע והאנליטיקה Varonisבתגובה למתקפת הסייבר על מערכות המחשוב של ביה"ח הלל יפה: "מתקפות כופרה, בהן תוקפים מצפינים מידע חיוני לארגון ומבקשים תשלום עבור הפענוח שלו, תוך פגיעה בתהליכים העסקיים של הארגון, הן כלי מרכזי הנמצא בשימוש ע"י תוקפים כיום. מתקפות כופרה כיום מלוות במנגנוני סחיטה שונים כדוגמת גניבת מידע רגיש בכמויות גדולות, ואיום של שחררו לציבור אם הנתקף לא יענה לדרישת הכופר. בכך מעלים התוקפים את הסיכוי לתשלום באופן משמעותי, גם במקרה בו לנתקף יש גיבוי מלא של המידע שהוצפן.

היחס לנושא הסייבר צריך להיות בדומה לחקירת משטרה: קבוצת פורנזיקה החוקרת לעומק מה ואיך קרה לפי עקרון Follow the Data -  המוודא האם הלקוח באמת יודע היכן יושב המידע הרגיש שלו, האם הוא יודע למי יש גישה אליו והאם נעשה בו שימוש ראוי.

ישנן 2 סוגים של מתקפות כופרה:
האחד הוא האופורטוניסטי, בו התוקפים סורקים ארגונים רבים ברשת בניסיון למצוא ארגון בעל רמת אבטחה ירודה. התוקפים יחפשו רכיבי תוכנה לא עדכניים עם חולשות ידועות, מדיניות סיסמאות חלשה, העדר מודעות אבטחת מידע ושימוש חסר או לוקה במוצרי אבטחה.
 
הסוג השני לו אנו עדים כעת הן מתקפות ממוקדות, בהן התוקפים מנסים להגיע לארגון מסוים ומשקיעים זמן רב ללימוד הארגון ואופן העבודה שלו. במקרים כאלה רואים תוקפים, שנמצאים ברשת הארגונית שבועות ואפילו חודשים לפני הוצאת ההתקפה לפועל. בכך מוודאים התוקפים, שהם מבינים היכן נמצא המידע שיסב את הנזק המקסימלי לארגון. כלומר, ההאקרים, שתקפו את הלל יפה, לא עשו זאת במקרה. מדובר בהתקפה ממוקדת, ששמה ליעד פונקציות בארגון ללא מודעות מספקת לסיכוני סייבר.

חשוב, שארגונים יערכו מבעוד מועד למתקפות סייבר, ע"י:
ביצוע מיפוי של המידע הרגיש ומתן גישה רק למי שנדרש,
עדכון סדיר של רכיבי תוכנה,
הטמעת מוצרי אבטחה לניטור, חסימה ומניעת גישה למידע ותשתיות,
העלאת מודעות בתחום אבטחת המידע בקרב העובדים בארגון,
גיבוי עדכני של כל המידע,
הכנת תוכנית מגירה להתמודדות עם אירוע סייבר".

ראוןי לציין, שמסקר, שערכה לאחרונה סופוס בקרב 5,400 מקבלי החלטות IT בארגונים המתפרסים על פני 30 מדינות, עולה, ש-70% מהמשיבים דיווחו על גידול בהתקפות פישינג על ארגונים מאז תחילת המגיפה. בישראל, עמד שיעור המדווחים על הגידול במתקפות על 90% מהמשיבים. הגידול חוצה את כל המגזרים, כאשר גופי ממשל חווים את הגידול הגבוה ביותר (77%), ומיד אחריהם נמצאים שירותים מקצועיים ועסקיים (76%) ושירותי בריאות (73%).

הכתבה: פריצת הסייבר ל-Voicenter מכעיסה בגלל מה שמתגלה כעת בלי מחקר עומק -כאן.

עדכון 22:20: בהקשר למתקפה על ביה"ח הלל יפה פרסם מערך הסייבר את הכתבה הבאה: מתקפת כופרה כנגד גוף במגזר הבריאות בישראל. לאחרונה בוצעה מתקפת כופרה כנגד אחד מגופי מגזר הבריאות בישראל ע"י קבוצת תקיפה. מערך הסייבר מוצא לנכון לשתף מזהים, שעלו עד כה במסגרת החקירה, כדי לאפשר לארגונים במשק לזהות ולמנוע מתקפה דומה העלולה לצאת לפועל נגדם. התרעה זו תעודכן ככל שימצאו מזהים נוספים בחקירה. 
פירוט דרכי התתמודדות - כאן.

עדכון 14.10.21, 11:05: הודעה משותפת משרד הבריאות ומערך הסייבר הלאומי: עדכון סטטוס אירוע סייבר במרכז הרפואי הלל יפה:     
"אירוע הסייבר, שהחל אתמול בשעות הבוקר במרכז הרפואי הלל יפה מצוי בטיפול משרד הבריאות, המרכז הרפואי הלל יפה ומערך הסייבר הלאומי. משרד הבריאות ומערך הסייבר הלאומי מבצעים חקירה לאירוע סביב השעון עם מומחים נוספים במקום. כ"כ, במקום צוותים רבים וציוד לשם החזרת  מערכות המחשוב של בית החולים לתפקוד מלא במהירות האפשרית. 
 
בעקבות מסקנות ראשוניות  מהחקירה, הפיץ מערך הסייבר הלאומי התרעה רחבה למשק עם המזהים של התקיפה כצעד התגוננות. חטיבת המרכזים הרפואיים במשרד הבריאות מסייעת בהקמת מערכות המחשוב ובשחזור המידע של בית החולים. בתי החולים וקופות החולים הונחו בהתאם להתפתחויות ומופצות הנחיות שוטפות להגברת הערנות וההערכות במידת הצורך".
 
עדכון 14.10.21, 15:07: רונן מואס, מנכ"ל חברת אבטחת המידע ESET ישראל: "למה ההאקרים מעדיפים לתקוף בתי חולים? - החשש הגדול הוא השבתה של מערכות מצילות חיים וכתוצאה מזה פגיעה בגוף ונפש של מטופלים. בשנה שעברה זה כבר קרה בגרמניה, מטופלת, שהגיעה לטיפול רפואי דחוף בבית חולים, שהיה תחת מתקפה, נאלצה לעבור לבית חולים אחר משום שהמערכות היו מושבתות ובדרך היא נפטרה. גם בארה"ב, רשת בתי חולים נאלצה לדחות ניתוחים ולהפנות מטופלים למוסדות אחרים.

במקרה בית חולים הלל יפה נראה, שהמתקפה תוכננה הרבה זמן מראש, וההתקפה פורסמה רק כאשר לתוקפים היה מספיק מידע ארגוני, שיוכלו לדרוש בעבורו תשלום כופר כאשר שחזור מידע מגיבוי כבר לא יעזור הרבה. כמו בפריצות לחברת הביטוח שירביט, אוניברסיטת בר אילן  וחברת התקשורת וויסנטר, ייתכן שגם הפעם מדובר במתקפה איראנית.
 
מה מפתה בלתקוף בתי חולים? קבוצות ההאקרים מבינות את הרגישות של ארגוני בריאות, בעיקר בתי חולים, ונוטות לחשוב, שהם ימהרו לשלם את הכופר כדי למנוע מוות של חולים כתוצאה מהמתקפה. מידע פרטי של מטופלים שווה הרבה לתוקפים. מדובר בנתונים סודיים ואישיים במיוחד, שאפשר למכור בקלות. עומס העבודה וההגבלה במשאבים במוסדות בריאות מייצרים מצב, שנעשות פשרות על חשבון אבטחת המידע של הדאטה הרפואי. כך, שלתוקפים העבודה קלה יותר. המידע הרפואי צריך להיות פתוח וניתן לשיתוף של הצוותים הרפואיים. כך, גם ההאקרים יכולים להשיג גישה.

במקרה של מתקפת הכופר על בית החולים הלל יפה, פורסם, שהמתקפה בוצעה ללא התראה מוקדמת. האקרים לא שולחים זימונים למועד בו הם תוקפים. זו בדיוק הסיבה בגללה ארגונים צריכים להחזיק מערכות הגנה, שיודעות לזהות פעילות חשודה, שמתבצעת בארגון כבר ברגע החדירה. כך, שאלו יסייעו למנוע מתקפה וצמצום האפשרות לחשיפת המידע".

עדכון 15.10.21: יחידת הסייבר בלהב 433 של משטרת ישראל הודיעה, שפתחה בחקירה פלילית של התקיפה בהלל יפה.

עדכון 16.10.21: על פי טל שחף מ-Ynet , מדובר בקבוצת פשיעת הסייבר, שמכונהDeepBlueMagic , שהגיעה למודעות העולמית רק בחודשים האחרונים. כלי תקיפת הסייבר, שבו היא משתמשת, פועל בצורה מרושעת במיוחד, ומצליח להפתיע את מערכות הגנת הסייבר החזקות ביותר. ובמקרה של הלל יפה, כנראה, שהוא לא היה צריך להתאמץ אפילו.

עדכון 19.10.21: בעקבות התקיפה על הלל יפה, פרסם היום מערך הסייבר הלאומי מסמך בדבר דרכי התגוננות ומניעה של מתקפת כופרה - כאן.

עדכון 27.10.21: החלה בבית החולים התקנת מערכות מחשוב חדשות המאפשרות ניהול קליני כולל היסטוריה רפואית, תוך חתירה לרמת אבטחת מידע הגבוהה ביותר. עדיין בית החולים כמעט ואינו מקבל חולים חדשים, שיכולים להגיע לבתי החולים חלופיים.

עדכון 28.11.21, 14:13בית החולים הלל יפה בחדרה הודיע כי חזר לפעילות סדירה, כחודש וחצי אחרי מתקפת הסייבר על מחשביו. מבית החולים נמסר כי הוחזרה השליטה על כל מערכות המידע. 
 
 
 
   
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
 

27.2.24 - Axis Tel Aviv 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים