Telecom News - הכנסות תעשיית המשחקים הדיגיטליים בארץ מוערכות ב-8.6 מיליארד $ ב-2021

הכנסות תעשיית המשחקים הדיגיטליים בארץ מוערכות ב-8.6 מיליארד $ ב-2021

דף הבית >> דעות ומחקרים >> מחקרים, מצגות מסמכים >> Billing & Payments >> הכנסות תעשיית המשחקים הדיגיטליים בארץ מוערכות ב-8.6 מיליארד $ ב-2021
הכנסות תעשיית המשחקים הדיגיטליים הישראלית מוערכות ב-8.6 מיליארד דולרים ב-2021
מאת: מערכת Telecom News, 11.7.22, 18:53משחקים

הדו"ח לניתוח תעשיית המשחקים סוקר מעל 200 חברות הפועלות בישראל ועוסק בטכנולוגיות מתכנסות, בהזדמנויות המתעוררות ובאתגרים של התעשייה. תעשיית המשחקים בישראל היא שוק פורח עם פוטנציאל רב. הכנסות התעשייה הישראלית מהוות 5% מהכנסות התעשייה העולמית ב-2021 - 175 מיליארד דולרים.

GameIS פרסמה היום את דו"ח תעשיית המשחקים הדיגיטליים ל-2021. הדו"ח, שהוכן ע"י פירמת הייעוץ Deloitte, מציג סקירה מקיפה של החברות, העובדים ומצב השוק ומציע דרך חדשה למנהלי עסקים, משקיעים וגורמי ממשלה להבין את היקף השוק הישראלי, השחקנים העיקריים בו ולמפות הזדמנויות עם חברות קטנות וגדולות לפיתוח משחקים, מו"לים ונותני שירותים.

הדו"ח כולל סקירה כללית של תעשיית המשחקים העולמית לצד סקירה כללית של תעשיית המשחקים הישראלית הכוללת; הכנסות, חברות ועובדים, מדדי תעשיית המשחקים במדינות שונות (בהן הציגה התעשייה המקומית זינוק מרשים בשנים האחרונות), מבט להזדמנויות ואתגרים עתידיים וכן מפה אינטראקטיבית של חברות המגזר.

מניתוח התעשייה בישראל, שבוצע במסגרת הדו"ח, עולה, שהכנסותיה ב-2021 מוערכות בכ-8.6 מיליארד דולרים. ביחס ל-2016, אז היו לתעשייה הכנסות של 1 מיליארד דולרים. מדובר בצמיחה שנתית ממוצעת מרשימה של 54% כאשר ההכנסות עלו על פני 5 שנים בכ-760%. ביחס לשוק הייצוא הישראלי, ששוויו 120 מיליארד דולרים, יש לציין, שגודל השוק הנ"ל מורכב רק ממפיצים של משחקים ואינו כולל חברות המספקות שירותים תומכים ומשרתות את תעשיית המשחקים.

הדו"ח מראה, שתעשיית המשחקים בישראל היא שוק פורח עם פוטנציאל רב. ב-2021 ישראל שימשה בית לכ-190 חברות המעסיקות כ-14,000 עובדים. בהשוואה ל-2017 בה עבדו בתחום כ-4,000 עובדים, מדובר בעלייה של 250% במספר העובדים ובצמיחה שנתית ממוצעת של 38%. כ"כ,, בתקופת זמן זו נרשמה צמיחה של 11% במספר החברות.

לצד הנתונים, שמעידים על פריחת תעשיית המשחקים הדיגיטליים הישראלית ומגמת ההתקדמות שלה, מהדו"ח עולים מספר אתגרים משמעותיים להמשך התפתחותה. הראשון הוא מחסור בכוח אדם מקומי איכותי. מדובר בבעיה, שקיימת לא רק לגבי מפתחים, שהיא בעיה ידועה בענף ההייטק ככלל, אלא גם במחסור בכוח אדם בתחומים אחרים הנחוצים להפצה של משחקים, כמו אמנים, יוצרי תוכן ומעצבים. אתגר כוח האדם בעייתי בין השאר, עקב מספר נמוך של תכניות ההכשרה הייעודיות לתעשיית המשחקים - 12 תכניות בסך הכל, מתוכן 6 מופעלות בידי אוניברסיטאות או מכללות.  בנוסף, למפתחים ממדינות זרות קיים קושי בהשגת אשרות עבודה בישראל. 

בפרמטר של תמיכה ממשלתית, הקטר המשמעותי לעניין זה במשק הישראלי הוא רשות החדשנות הישראלית. כיום, הרשות ממוקדת בעיקר בטכנולוגיה כליבת מומחיותה וטרם נדרשה להעריך איכות ופוטנציאל של משחקים המצריכים שימוש בכלים מדיסציפלינות אחרות. בתעשיית המשחקים הדיגיטליים, בה בשלבי הגיוס המוקדמים חברות משחקים מנסות לגייס כספים תוך התמקדות בפיתוח מוצרים בסגנון חדש של משחקיות, קו עלילה, אומנות, גרפיקה ועוד, אין מיקוד בטכנולוגיות חדשות ופורצות דרך.

בנוסף, בישראל טרם הבשיל נושא המענקים, החממות או התכניות לתמיכה במשחקים בתמיכת המדינה או מי מרשויותיה. חוסר ניסיון וחוסר מיקוד אלה מהווים אתגר משמעותי עבור חברות משחקים חדשות בכל הנוגע לצבירת ניסיון וקבלת מימון לפיתוח משחקים.

כדי להציג מענה לאתגרים שצוינו, הדו"ח סוקר תמריצים וסובסידיות, שמסייעים בתמיכה ובהצמחת תעשיית המשחקים, כמו גם דוגמאות ממדינות בהן התעשייה צמחה משמעותית בשנים האחרונות דוגמת פולין וקנדה. מדינות מהן ניכר, שתוכניות מס מוצלחות ותמריצים יכולים לעודד צמיחה והשקעה בתעשיית המשחקים.

בפולין בה תעשיית המשחקים הדיגיטליים כמעט והכפילה את הכנסותיה תוך 4 שנים, מציעות האוניברסיטאות 60 קורסים רלוונטיים לתעשייה. מאז 2017, הוקמו במדינה יותר מ-160 חברות המשחררות כ-500 משחקים בשנה. כיום, סך הכנסות התעשייה במדינה עמד על 500 מיליון יורו ב-2020 לעומת 304 מיליון יורו ב-2016. בפולין נרשמו 105 אקזיטים והון מושקע בסך של 1.94 מיליארד דולרים. בתעשייה הפולנית יש נכון ל-2020 כ-9,710 עובדים – 5,000 פחות מבישראל כיום, זאת לעומת 4,000 עובדים ב-2018.
 
בקנדה מופעלת תכנית מימון ממשלתית במסגרתה מפתחי משחקים זכאים ל 60% - 80% מעלויות השכר שלהם. בין 2019 ל-2020, התכנית מימנה פרויקטים חדשניים למעל 3,300 עסקים קטנים ובינוניים בקנדה, שתומכים במעל ל-11,400 משרות במדינה. עוד מופעלת במדינה תכנית מו"פ של רשות המיסים במדינה המעניקה זיכוי מס של עד 45% על הוצאות כמו שכר, תקורות וחומרים ועוד מגוון תכניות מחוזיות. בנוסף קיימים באוניברסיטאות במדינה 69 קורסי הכשרה רלוונטיים. ב-2021 נרשמו במדינה 937 חברות בתחום לעומת 609 ב-2019, גדילה של 35%. ב-2021 עבדו בתעשייה זו בקנדה 182,500 עובדים לעומת 132,000 ב-2006.

עוד מציג הדו"ח סקירה של תעשיית המשחקים העולמית, שנהנתה ב-2021 מהכנסות של 175 מיליארד דולר ומשתתפים בה מעל 3 מיליארד שחקנים (כ-40% מהאוכלוסייה). נתונים אלה מציבים את תעשיית המשחקים הדיגיטליים במעמד של סגמנט תעשיית הבידור הגדול ביותר בעולם. אזור אסיה והפסיפיק מהווה את החלק הארי של השוק בפער גדול מאזורים אחרים, עם 50% מכלל השוק. באזור אסיה והפסיפיק ישנם נכון ל-2021 כ-1.615 מיליארד שחקנים והיקף התעשייה באזור זה עומד של 88.2 מיליארד דולרים, כאשר סין לבדה אחראית לכרבע מהכנסות התעשייה העולמית.

גיא בן-דב, (בתמונה משמאל), יו"ר בהתנדבות ב-GameIS: "בדו"ח זה אנו מבססים את גודלו וחשיבותו של מגזר המשחקים הדיגיטליים בישראל, כחלק ממגזר ההייטק הגדול יותר. תעשיית משחקים חזקה תועיל מאד לישראל. כדי לאפשר לתעשייה לצמוח ולמצות את הפוטנציאל שלה, חשוב שהרגולטור והשוק יבינו את צווארי הבקבוק הייחודיים לישראל, שמצוינים בדו"ח.גיא בן דב יחצ

יש ללמוד מהתמריצים והתכניות היעילים בהם נעשה שימוש ברחבי העולם והזניקו תעשיות מקומיות קדימה באופן, שייצר גם עבור המדינות הכנסות נאות. אנו מציעים למדינה לפתח תכניות מענקים, לקדם את רשות החדשנות גם לתחום המשחקים הדיגיטליים, לאפשר תמריצי מס שיעודדו יותר השקעות פרטיות, תעסוקה ומו"פ ולאפשר הלוואות עם ריביות נוחות שיאפשרו למפתחי המשחקים לעבוד ולהתמקד בתוצרת איכותית.

כ"כ, על המדינה לעודד הקמת בתי ספר לתחום ותכניות הכשרה איכותיות וממומנות היטב, לעודד הקמת אקסלרטורים הממוקדים בתחום וגם לאפשר מודל התמחות, שיאפשר לצעירים לרכוש מיומנויות חשובות וניסיון מקצועי -– בדומה לתהליך הנהוג בעולם.

שוק המשחקים העולמי צומח ב-9% בשנה. בניגוד לגורמים אחרים בתעשייה המושפעים מתופעות כלכליות כמו מיתון והאטה להן אנו עדים, שוק המשחקים מסתמן כעמיד אליהן עקב הביקוש שרק גובר, כיוון שמדובר, למעשה, בבידור זמין ונגיש אותו אנשים תמיד ירצו לצרוך".

מנואל גלרנטר, מנהל ייעוץ כלכלי, Deloitte: "ישראל היא מובילה בינלאומית בשוק משחקי הקז'ואל, תעשיית ה Performance marketing ובטכניקות מוניטיזציה מתקדמות. ב-5 השנים האחרונות, הענף בישראל חווה צמיחה חסרת תקדים ומושך התעניינות רבה. כדי להרחיב את הצמיחה לתחומים נוספים בתעשיית פיתוח המשחקים, נדרשת תמיכה ממשלתית בדמות השקעה בהון האנושי בכלל ומימון אולפני משחקים המצויים בשלבי Early Stage בפרט. תמריצים ממשלתיים דומם ניתנו בפולין, קנדה וגרמניה, ותרמו ליצירת ערך משמעותי לתעשייה ולכלכלה המקומית".

הדו"ח נתמך ב-200 מובילי שוק ישראלים וחברות בינלאומיות בהן Beach Bum, Overwolf, Ilyon, Tiktok, Gliding Deer, Huuuge, Playtika, Gigantic, Remagine Ventures, AppsFlyer, Snap ו-CrazyLabs.

הדו"ח נוהל ע"יחברי וועד ההנהלה של עמותת GameIS, גולדי, אורי אדמון וגיא בן דב והוועדה ליחסי ממשל.

דוח התעשייה זמין חינם באנגלית ובעברית מיולי 2022 - כאן.

 
  
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
27.2.24 - Axis Tel Aviv 2024

19.3.24 - Europe Days 2024 Conference

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים